Esileht Koolilaps Trimestri hinne

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Trimestri hinne

Postitas:

Kirjanduse õpetaja pani lapsele hindeks kahe. Keskmise arvutab ekool kolmeks ikka. Vastamata on kaks kohustusliku kirjanduse raamatut. Olen ikka täiega tige praegu. Õpetaja mõtleb vist, et Jumalaema kirik Pariisis on elu tähtsaim raamat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk saaks tuua välja kõik hinded (sh, kas kontrolltöö või tunnihinne), siis saab paremini hinnangut anda. Kuid esmapilgul tundub, et kaks olulist kontrolltööd trimestris kahed ja loota siis hinnet 3 kokku, on natuke ebarealistlik. Minu lapsel 3 kontrolltööd trimestris, heal juhul 1-2 tunnihinnet juures. Kui minu lapsel oleks kontrolltöö hinded 2,2,3 ja tunnihinded 3,3, siis kokku trimestri hindeks küll 3 ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hinded on 5, 2, 2, siis aritmeetiline keskmine on kolm, aga inimesel on kaks teemat kolmest ehk kaks kolmandikku hinnatavast materjalist täiesti omandamata. Seega keskmine hinne ei ole ainus ega määrav orientiir koondhinde panemisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmine hinne e-koolis ei kajasta ju esitamata kodutöid (kodulugemine)? Mina võtaks ka selle eest hinde maha. Sinu lapse kolm poleks võrdne kõik tööd esitanud õpilase kolmega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjanduse õpetaja pani lapsele hindeks kahe. Keskmise arvutab ekool kolmeks ikka. Vastamata on kaks kohustusliku kirjanduse raamatut. Olen ikka täiega tige praegu. Õpetaja mõtleb vist, et Jumalaema kirik Pariisis on elu tähtsaim raamat!

Oot, mille pärast Sa tige oled praegu? Et õpetaja julgeb kahe panna, kui lapsel on kodutöö tegemata, s.t. kohustuslik kirjandus lugemata? (ja suisa mitu!)
Minu laps küll veel algklassides ja kohustuslikku kirjandust on omajagu. No ei saa enne oma nutimaailma mattuda/sõpradele külla minna, kui X arv peatükke/lehekülgi päevas läbi loetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjanduse õpetaja pani lapsele hindeks kahe. Keskmise arvutab ekool kolmeks ikka. Vastamata on kaks kohustusliku kirjanduse raamatut. Olen ikka täiega tige praegu. Õpetaja mõtleb vist, et Jumalaema kirik Pariisis on elu tähtsaim raamat!

Aga miks tal siis on vastamata ja koguni kaks raamatut? Tead sa, et lapse kohustus on õppida? See ei ole ei õigus ega vabadus, vaid kohustus. Laps ei ole oma kohustust täitnud ja nüüd on tagajärjed käes.
Võiksid proovida ka Maksuametile selgitada, et tegelikult ei pea tuludeklaratsiooni esitama kui ei viitsi (aga kohustus on) ja ammugi ei pea suvila eest maamaksu maksma, sest ega see pole ju nii oluline asi, isegi peetakse su palgast suur hulk makse kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpetajaga vägikaika vedamine ei vii kuhugi, õpeta laps funktsionaalselt lugema, see jumalaema kiriku raamat on tõesti väga pariisi arhitektuuri kirjelduste rohke, kuigi ma olin noorena suur lugeja, ei suutnud neid kirjeldusi lugeda, tähelepanu lihtsalt hajus, seega, las laps otsib dialooge, loeb dialoogid läbi, ja ongi loetud, see ei ole nii paks raamat, et tõesti ei jõuaks, aita tal jõuda loo mõtteni, et ta oskaks tulevikus teha elus valikuid sisu, mitte välise põhjal…muidugi on õpetajad vahel rohkem kinni vormis ja reeglites (samuti välises) kui sisus (arusaamises ja arutlemises), aga neil on oma töö vaja ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja ei pane trimestrihinnet aritmeetilise keskmise järgi. Tunnis tehtud tööde, tunnikontrollide ja isegi kontrolltööde hinded pole võrreldavadki kohustusliku kirjanduse vastamisega. Võrdle aega, mis kulub selliste tööde tegemisele ja nendeks õppimisele ning kohustuslike raamatute lugemisele. Vahe võib ju suisa mitmekümnekordne olla. Seega on loomulikult kohustusliku kirjanduse vastamise hinne palju kaalukam teistest hinnetest. Ja vastamata pole vaid üks raamat, vaid lausa kaks tükki… Nii on ju julgelt 70-80% trimestri jooksul tehtavast tööst tegemata jäetud. Lahke õpetaja, et ühte ei pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Trimestri hinne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.