Esileht Rasestumine ja lapse ootamine trombivastased süstid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: trombivastased süstid

Postitas:

Kas kellegil on kogemusi raseduse aegsete trombivastaste süstidega, mida peab igapäevaselt tegema?
Ma olen nagu veidike hirmunud, kuidas see lastele mõjub ja ma ei saanud päris täpselt aru miks need määrati!
On kellegil kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 10:57; 01.01 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin enne lennureisi, süstid ongi ainukesed, mida rasedad võivad teha. Kui muidu on trombioht, siis tarvitatakse tablette, kuid rasedatel tabletid keelatud, seega süstid. Teed kõhunaha sisse 90 kraadise nurga all ja ongi kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud 3 raseduse peetumist. Selle, neljanda raseduse alguses määrati ka mulle need süstid. Alguses oli hirmutav, just see mõte, valus tegelikult eriti polegi. Süsti teen iga päev ja nüüdseks rasedust 28 + 5 ???? Kui veri on vedelam, jõuavad hapnik ja toitained paremini lapseni. Ei usu, et süstidel mingi kõrvalmõju on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh julgustamast 😉 Kuhu sa täpselt süstid ? Ma saan aru , et kõhupeale aga kuhu umbes ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 10:57; 01.01 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimese rasedusega süstimine kõhtu, algas ravi 6+6 ja lõpuni välja, peale sünnitust kestis veel ravi 6 nädalat. Ikka kartsin kaa, et ehk teeb kõhubeebile haiget, aga ta nii kaitstud seal kõhus. Lõpupoole on raske, kui ta rahmeldab juba palju ja üritad seda süsti teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 00:01; 24.01 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on ka need süstid määratud ja esimesed 3 kuud süstisin. Üks inimene kommenteeris “ei usu et süstidel kõrvalmõju on”…No ma uskumise peale lootma ei jääks vaid loeks ravimi infolehte. Mina lugesin ja seal oli öeldud, et rasedatele ei tohiks teha ainult mingil äärmisel vajadusel võib), samuti peab neid süste edasi tegema peale sünnitust paar kuud. Ning infolehel oli kirjas, et sellisel juhul rinnaga toitmine keelatud. Inimesed miks te ei küsi om arstidelt milleks need asjad teile määratud on? Mina küll tean miks mulle määrati (ise uurisin), asjaolude sunnil vahetaisn ka arsti ja piinasin ka teda – kuna ma ise arvasin et mule määrati need süstid liiga kergekäeliselt ja ma leidsin, et tuleks ikka paremini uurida ka smul neid tõesti vaja on. See arst oli nõus tegema lisauuringuid ja suhtlma mu eelmsise arstiga ning konsulteerima ka teiste oma kolleegidega ja lõpuks lubas need süstid ära jätta. Ja ma olen siiani talle tänulik, et ta viitsis tegeleda ja vastustuse võttis. Üldiselt EEstis väga naljalt ükski arst teise arsti ravimit ära ei jäta – milleks endale lisasvastutus??? Aga ma pidin ka selle arstile päris kõvatsi pinda käima ja alguse suhtumine oli et no jäta siis ära, aga kirjuuta paber et omal vastutusel jne. Kuna tegemist oli era-arstiga siis suhtumine oli viisakam ja parem ilmselt kui riigiasutuses arstiga, kes sellise jutu peale suure tõenäosusega eriti ülbe oleks. Aga lõpuks ikka võttis asja käsile ja ma olen väga tänulik. Ega ma nüdü ei usu, et need süstid mingid ÜLI hullude kõrvalmõjude või toimetag oleks-muidu neid ikka rasedale ei süstitaks – aga minujaoks oli väga suur kergendus, et ma neist loobuda sain, kuna ma pigem selline ökoemme, kes raseduse ajal mingit keemiat endale ühtegi grammi lubada ei taha, kui see just HÄDAvajalik pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud tromboos antibeebipillide tagajärjel.
Esimene rasedus katkes 13 nädalal. Esimene arst ei uurinud ega osanud öelda, miks see just nii juhtus.
Läksin teise arsti juurde ja seal siis uuriti, miks katkes. Välja tuli, et raseduse ajal läks minu veri paksuks ja ummistas veresooned – see ütleb juba kõik.
Teine arst, kes tuvastas Mu uue raseduse, kirjutas ka klexane süstid, mis on tromboosi raviks ehk vedeldab verd – see on mõeldud spetsiaalselt rasedatele, mis ütleb, et seda võib raseduse ajal teha ning usaldan arsti rohkem kui iseennast, kes seda Mulle kirjutas. Suured tänud temale, sest tänu selle arstile Ma kandsin raseduse kenasti lõpuni ja hetkel uinub see klexane raviga tehud pojake magusat lõunaund. Laps tugev ja terve. Ilma ravita Ma poleks selle lõpuni teinud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 00:01; 24.01 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli samuti antibeebipillide tagajärjel väga tõsine tromboos.
Tänasest määrast arst Clexane süstid. Pean süstima kuni 6da nädalani peale sünnitust. Hetkel 16+1.
Eks näeb, mis edasi saab. Aga kuna suukaudsed ravimid on vastunäidustatud, siis peab süstima. Ei taha ei enda kui lapse tervisega riskida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli samuti antibeebipillide tõttu tromboos. Mõlema raseduse korral määrati Clexane süstid. Eks ma muidugi kartsin, et kuidas lastele mõjub. Samas väljavaade lapse või enda elu ohtu seadmisele tundus hullem. Hetkel lapsed juba kooliealised ja täitsa tavalised tublid lapsed on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine trombivastased süstid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.