Esileht Beebi ja mitmikud Tuberkuloosi vaktsiini mädapunni ei tekkinud

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tuberkuloosi vaktsiini mädapunni ei tekkinud

Postitas:

Mul laps juba 5 kuune, kuid tal ei tekkinudki tuberkuloosi vaktsiinist süstekohale mädapunni. Perearsti sõnul kõigil ei tekigi. On kellelgi veel nii olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 23:22; 31.07 22:35; 01.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks olen ka mõelnud, et kas see on ikka normaalne, et lapsel üldse seda punni ei tulnud, sest esimesel lapsel mädanes ikka mitu kuud.
Teiste jaoks olulised teemad mind naerma ei aja. Või vähemalt ei aja halvustavat kommentaari kirjutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole minu lapsel ka. On alles probleem, mis ajendab siia teema tegema ???? tekib punn on paanika lahti ja kui ei teki siis samuti. Võtab sõnatuks lausa ja ajab naerma ????

Mis asi sind naerma ajab? Mul on kõigil lastel see koht mädanema läinud ja kõigil peabki mädanema minema. Kõigil täiskasvanutelgi on ju see arm olemas. Meil nüüd kolmas laps 6-kuune ja samuti ei läinud see koht mädanema. Alguses pärast süsti oli see süstikoht täiesti kadunud. Mingi aja pärast küsisin perearstilt ja ta ütles, et veel on aega. Kui see koht mädanema ei lähe, siis tähendab see seda, et immuunsust tuberkuloosi vastu ei tekkinud. Nii väitis arst. Paari kuu pärast näen uuesti arsti ja siis küsin üle, kas peab uue süsti tegema. Meil vahepeal on õe juurde visiit ja tema käest ei hakka küsima. Samas nüüd on süstikoht näha. Punane laik on seal. Aga ei mädanenud ja armi pole. Nii et selline asi tekitab ikka küsimusi küll.
Mulle endale tehti see süst esimeses klassis. Mäletan hästi, sest röökisin kooliarsti kabinetis nagu segane. Terve kool kajas. Ma kartsin meeletult arste ja süste. Aasta oli siis 1986. Mädapunni mäletan ka. Tekkis pärast vannis käimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole minu lapsel ka. On alles probleem, mis ajendab siia teema tegema ???? tekib punn on paanika lahti ja kui ei teki siis samuti. Võtab sõnatuks lausa ja ajab naerma ????

Nalja peab saama ja naerda võib aga antud teema puhul mul ka küsimus õhus, sest perearst luges sõnad peale, et kui mädanema ei lähe siis tuleb sellest arstile mõne kuu jooksul märku anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole minu lapsel ka. On alles probleem, mis ajendab siia teema tegema ???? tekib punn on paanika lahti ja kui ei teki siis samuti. Võtab sõnatuks lausa ja ajab naerma ????

Olen teemaalgataja. Huvitav jah, mis ajendab mõnda inimest selliseid kommentaare kirjutama.
Kuid kui teiste kommentaare loen, siis ikkagi võib probleem olla. Lisaks mainin sellele kohatu kommentaari kirjutajale, et see mul juba kolmas laps, mitte esimene, kellega ehk tõepoolest paanitseks rohkem. See, et punn tekib, on ju täiesti normaalne reaktsioon. Küsimus siis, et miks ei tekkinud, kuigi oleks pidanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 23:22; 31.07 22:35; 01.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigil täiskasvanutelgi on ju see arm olemas.

Ei pruugi olla armi, minul pole näiteks, ometigi süst saadud omal ajal. Lapsel ei mädanenud aga oli lihtsalt punane ja koorikus mõni aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka poisil ei tulnud, küsisin arstilt, kuna tüdrukul paar aasta varem tuli, siis sain vastuseks, et kuna on uued vaktsiid, siis neid täiustatakse ja uuematel enam ei pruugigi tulla. Uurisin veel eraldi süstimiskabinetis (lastepolikliinik) ka üle, kus meil süstid tehtudvastuseks, et enamusel enam ei tule seda ja see on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vanemal tütrel mädanes kaua, umbes aastani, aga valus see punn tal küll ei olnud. See ei olegi valus, lapsele mingit vaevust ei põhjusta. Noorem on 10-nädalane, tal on siiani vaid punetus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole minu lapsel ka. On alles probleem, mis ajendab siia teema tegema tekib punn on paanika lahti ja kui ei teki siis samuti. Võtab sõnatuks lausa ja ajab naerma

Olen teemaalgataja. Huvitav jah, mis ajendab mõnda inimest selliseid kommentaare kirjutama.
Kuid kui teiste kommentaare loen, siis ikkagi võib probleem olla. Lisaks mainin sellele kohatu kommentaari kirjutajale, et see mul juba kolmas laps, mitte esimene, kellega ehk tõepoolest paanitseks rohkem. See, et punn tekib, on ju täiesti normaalne reaktsioon. Küsimus siis, et miks ei tekkinud, kuigi oleks pidanud?

ajendas see sellist kommentaari kirjutama, et kui minu poiss selle süsti sai ütles arst, et ei pruugi mädanema minna. Ja see oligi ka kõik. Ise ju ka kirjutasid, et kõigil seda armi ja mädapunni ei tekigi. Nii ongi. Seda parem oligi, et lapsel lisavaevusi ei põhjustanud valusa mänadeva punni näol.
Kuna arst mainis ära, et ei pruugi süstikohale midagi tekkida, ei pidanud ka probleemiks ja pead vaevakas küsimuseks, kui ei teki seda punni. Ei sõnagi selle kohta, et praksin valvas olema mitte tekkimisel. Sellepärast tunduski veider “probleem”
Vabandan, kui solvasin kedagi.

Aga siit see probleem tulebki, et süsti tehes ei teavitata piisavalt. Sulle öeldi ilusti, et ei pruugi tulla (ehk siis tõesti uutel vaktsiinides ei tule?), mind aga ei teavitanud keegi. Kui oleks öeldud, poleks küsimust tekkinudki 🙂 Teades ise, et punn peab tulema, tundus asi imelik. Kuna perearst pole varem ka mõningates asjades pädev olnud, siis tahtsingi uurida, paljudel siis veel ei ole tekkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 23:22; 31.07 22:35; 01.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Tuberkuloosi vaktsiini mädapunni ei tekkinud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.