Esileht Koolilaps .

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonid, hormoonid hakkavad tööle. Osta šampooni, millega võib tihedalt pesta, lastešampoon enam ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 21:49; 10.04 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk 11, kohe 12. Varem pesi pead šampooniga korra nädalas, nüüd läheb ka väga ruttu pea rasvaseks ja tuleb selline imelik märja koera lõhn juurde, täitsa häda sellega et vaja jube tihti pesta. Ilmselt jah mingi hormoonide/puberteedi teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 22:37; 08.04 22:46; 09.04 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid vahelduseks osta apteegist ravišampooni ja vaadata, kas leevendab.

Mu lapsel oli ka, kui ta värskelt teismeikka jõudis. Ma ise küll ei pannud väga tähele, aga juuksur juhtis tähelepanu (niiskelt oli ilmselt lõhna rohkem tunda) ja soovitas apteegist ravišampooni osta. Soovitas ka perearstiga igaks juhuks rääkida (lihtsalt et välistada algav peanaha psoriaas).
Mina muidgi ehmusin hirmsasti ära ja läksin oma teismelisega kohe joonelt nahaarstile 🙂
Arst seal vaatas mind natuke nagu imelikku küll (no ma kohe oma diagnoosiga tulin, et “psoriaas-psoriaas”) ja ütles, et teismelistel ikka esineb. Ravišampooni kasutamise kiitis heaks, aga ainult ajutiselt ja vaheldumisi tavašampooniga, sest muidu võib peanahk liiga ära harjuda ja ei teki iseeneslikku tasakaalustumist vms.
Igatahes minu lapsel esines see peanaha lõhna probleem umbes siis, kui ta oli 13-14 (poiss), kestis vist mõned kuud ainult. Praegu on 16 ja pole enam küll midagi sellist ette tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 09:56; 10.04 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid vahelduseks osta apteegist ravišampooni ja vaadata, kas leevendab.

Ei tea mis ravišampoon see peaks olema, ilmselt mitte kõõmašampoon, kui seda probleemi pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 22:37; 08.04 22:46; 09.04 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuksur olen. Apteegist võiks osta igapäevaseks pesuks mõeldud shampooni. Need on kergemad ja nõrgema koostisega. Ravi shampoonid on mõeldud peanaha probleemide korral, aga antud juhul seda ei ole. Kindlasti tuleb õpetada laps korralikult pead pesema ja võimalusel ka vahest ise tema juukseid pesta. Korralikult tähendab, et tuleb pesta peanahka, mitte juukseid, vaht teeb juuksed ise puhtaks. Alati tuleb shampooni ka peopesal lahjendada. Kõige olulisem on loputamine, et ei jääks shampooni jääke. Loputada tuleb päris kaua, et saada juuksed korralikult puhtaks. Näen ikka aeg ajalt oma töös kui pead ei ole korralikult pestud ega loputatud, siis tekibki imelik lõhn.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 23:35; 10.04 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin ka mõtlema, et mis ravišampooni peaks kasutama, kui tegemist on normaalse hormonaalse protsessiga, mis peatselt möödub? Peanahaga ju probleeme ei ole antud juhul.

Minu ühel lapsel sama teema, niipea kui rinnad kasvama hakkasid, hakkasid juuksed kolm-neli päeva pärast pesemist ebameeldivalt lõhnama. Varem pidi pesema üldse üle kahe nädala. Kuna juuuksed on tal pikad ja paksud, siis nädala sees pesemine ei tule reeglina kõne alla, aga nädalavahetusel siis aitasin pesta, loputamisele panime erilist rõhku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 08:11; 10.04 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna juuuksed on tal pikad ja paksud, siis nädala sees pesemine ei tule reeglina kõne alla, aga nädalavahetusel siis aitasin pesta, loputamisele panime erilist rõhku.

Täpselt sama probleem nädala sees pesemisega, juuksed lihtsalt ei kuiva mõistliku ajaga ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 22:37; 08.04 22:46; 09.04 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea mis ravišampoon see peaks olema, ilmselt mitte kõõmašampoon, kui seda probleemi pole?

Ravišampoone on erinevaid – on tõsiste probleemide leevendamiseks (psoriaas, kiilaspäisus jms.), aga on ka nö. igapäevaseks tabimiseks mõeldud šampoone, mille koostis on peanaha ainevahetust toetav ja sobib ka neile, kellel nö. otsest meditsiinilist probleemi ei ole.
Lihtsalt apteegišampoonid on looduslikumad ja ei sisalda igasuguseid parabeene, lõhnaaineid jms. saasta, mis peanahale lisaärritust võivad põhjustada.
Meile igatahes nahaarst soovitas küll probleemsel perioodil just apteegišampoonide poole pöörduda ja neid vaheldumisi tavalistega kasutada. Meile soovitas ta konkreetselt Vichy ühte ravišampooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 09:56; 10.04 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan kord nädalas pesta sügavpuhastavasampooniga. otstesse palsamit. aidata lapsel korralikult pead pesta ja LOPUTADA. eriti kui paksud juuksed. nädala sees pesta leebema sampooniga, nt igapäevaseks kasutamiseks mõeldud sampooniga.
aga jah, hormoonid on selle põhjuseks enamjaolt, või siis halvasti pestud, loputatud peakene.
edu!
ps. paljud täiskasvanudki pesevad vanas eas oma päid valesti. kahe käe vahel vilditakse juukseid :-O sest pesevad ju juukseid :-O pesta on vaja pea nahka. kui panna pläraki sampoon pähe, ja lihtsalt peopesadega ringajate liigutustega sudida, siis ei saa pea puhtaks. takkatipuks veel ei loputata hästi seda ära. ja lõpuks minnaksegi korpas, pudi ja jama täis peaga juuksurisse, et aidaku.
jutt läks pikaks 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt apteegišampoonid on looduslikumad ja ei sisalda igasuguseid parabeene, lõhnaaineid jms. saasta, mis peanahale lisaärritust võivad põhjustada.

Aa, okei. Sellised on meil nagunii juba tükk aega kogu perel kaustuses ja nende valik on ka poes praegu juba päris hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 08:11; 10.04 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pea on must, tuleb pesta.
See ei ole vabandus, et ei kuiva ära, siis tuleb lõigata lühemaks või osta föön. Korra nädalas fööniga kuivatamine, ei tee kellelegi midagi.

Kole on vaadata neid rasvase peaga teismelisi, kust nad siis enda eest hoolitsemist õpivad, kui keegi neid ei õpeta.

Minu 11.aastane peseb pead 2x nädalas, pühapäeviti ja kolmapäeviti, see on piisav, rohkem pole vaja, samas ühe korraga nädalas ei saa enam hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra nädalas fööniga kuivatamine, ei tee kellelegi midagi.

Sama siin, kui laps liiga hilja pessu läheb, siis kuivatan ise tema juukseid. Mitte kuuma, sooja õhuga. Õnneks tüdruk (12a) ise otsustab, kui tihti pessu läheb. Ei hoia teda tagasi, las peseb!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 21:49; 10.04 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuksur olen taas. Kindlasti ei tohi sügavpuhastava shampooniga pesta korra nädalas. Sügavpuhastavaga tohib pesta mitte tihedamalt kui kord kuus. Muidu rikub peanaha loomuliku tasakaalu ja rasuerituse ära. Lastel pole vaja üldse sellega pesta. Väljaarvatud juhul, kui käivad tihti ujumas, et kloor vahepeal korralikult juustest kätte saada. Ja kui palsamit panna, siis ainult juuste otstesse, mitte peanahaale. See on loomulik protsess, et teismeeas rasueritus suureneb ja hormonaalne tasakaal muutub ning pead tuleb hakata tihedamini pesema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 23:35; 10.04 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, see on see “sooja linnupesa” lõhn.
Kaagutajatele teadmiseks, see ei tähenda pesemata juukseid. Poisil on see lõhn ka peale pesemist peas, kohe kui juuksed ära kuivavad. Siis muidugi üsna nõrgalt, aga olemas. Järgmiseks päevaks muutub tugevamaks.
Siiski ei pea ma vajalikuks tal juukseid sagedamini pesta, kui vaja – juuste välimuse järgi on tal praegu vaja kõigest kaks korda nädalas.
Teismelised lehkavad üleüldse intensiivselt, keha kasvamine tõstab hormoonitaseme palju kõrgemale, kui see hiljem täiskasvanuna on, kui meie asutust on külastanud klassitäis teismelisi, saab sellest lõhna järgi kohe aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuksur olen taas. Kindlasti ei tohi sügavpuhastava shampooniga pesta korra nädalas. Sügavpuhastavaga tohib pesta mitte tihedamalt kui kord kuus. Muidu rikub peanaha loomuliku tasakaalu ja rasuerituse ära. Lastel pole vaja üldse sellega pesta. Väljaarvatud juhul, kui käivad tihti ujumas, et kloor vahepeal korralikult juustest kätte saada. Ja kui palsamit panna, siis ainult juuste otstesse, mitte peanahaale. See on loomulik protsess, et teismeeas rasueritus suureneb ja hormonaalne tasakaal muutub ning pead tuleb hakata tihedamini pesema.

Huvitav, just kuskil kirjutas (äkki Delfis), et palsam tuleb vastupidi just peanahale hõõruda ja muidugi ka juustele. Kas äkki tänapäeva palsamid on veidi teistsugused. Mina ise olen ka ainult juustesse palsami pannud, aga nüüd ei teagi, mis õige. Ükskord räägitakse üht, teinekord teist.

Juuste lõhn on väga paljudel inimestel. Ma isegi ei teadnud, et seda seostatakse teismelistega. Mina olen alati teadnud, et osadel tumedajuukselistel inimestel juuksed lõhnavadki teisiti. Minu ema juuksed on hoopis teistsugused. Peenikese karvaga, hõredad ja heledad. Minul on isa juuksed. Tumedad, jämeda karvaga, natuke nagu karvased ehk siis iga juuksekarv hoiab erisuunda. Ema alati räägib, et isal juuksed haisesid. No ja muidugi minul samuti juuksed haisevad. Pesemine aitab ainult korraks. Juba mõne tunni pärast on lõhn juures. Ma ise ei tunne seda lõhna. Mul abikaasal ka paksud tumedad juuksed ja tema pea ka lõhnab kummaliselt. See on umbes sama, et osadel inimestel on higi ka oluliselt vängema haisuga kui teistel.
Kaenlaaluste pesemist ja juuste pesemist nüüd küll ei saa võrrelda. Ikka on ju räägitud, et pese juukseid nii tihti kui vajalik ja nii harva kui võimalik. Mina ei usu, et igapäevane pesu kuidagi juustele kasuks tuleb. Pigem ikka rikub juukseid olenemata sellest, mis šampooniga pestakse. Meie kraanivesi ise on päris kohutav asi. Jubedalt kuivatab. Käed on nagu liivapaber. Mis see veel juustele ja peanahale teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhn on toitumisega seotud. Kui loomseid tooteid söögis palju, hakkab higi haisema. See on see kusihape, mis tekib kehas ja mis väljub sealt kus saab, sealhulgas ka higina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps .

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.