Esileht Sünnitus Tulevasele isale erilise hetke keelamine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Tulevasele isale erilise hetke keelamine

Postitas:

Ajendatult ühe blogija hiljutisest kogemusest sünnituse pildistamisel, kus olulisel hetkel sünnitaja saatis oma mehe ja tulevase isa palati ukse taha. Kas siin leidub naisi, kes on ka nii teinud? Aidake mõista, miks ometi? Parema meelega olete koos võõraste arstidega, kui oma teise poolega? Ning miks võtate tulevaselt isalt selle võimaluse näha samuti oma last sündimas? Antud juhtum oli veel eriti kummaline selles mõttes, et sõbrannal lubati jääda edasi pildistama. Et nagu polnud siis justkui see ka, et kedagi tuttavamat ei tahtnud too hetk, et võõrastega a la lihtsam vms. Misasi see on siis, mida see mees seal näha ei tohi, kui ta varem valutamise ajal võib olla toeks ja siis lõpuspurdi ajal enam mitte? Ma ei tea lihtsalt… Blogis on ka mehe kommentaar pildistaja kohta, kus ta ütleb, et tal oli hea meel, et keegi ta naisega oli ajal kui ta ise pidi ukse taga olema. Sellest loeb ju välja, et mees ise väga tahtis seal olla sel hetkel.
Isegi kui teemaks siis, et naine ei taha et mees puudutaks viimastel hetkedel vms. No lase tal siis olla teises toanurgas kasvõi. Naise vaateväljast eemal. Miks totaalselt ukse taha nagu pahandust teinud poisike?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olles sünnitanud 2 last mehe juuresolekul saan ma sellest naisest aru, sest siis oled ise nii sassis, et ei suudagi adekvaatselt mõelda, seda siis heas mõttes. minu mees passis ka esimesel korral kogu selle aja seal ja tundis abituna kogu selles jamas (sünnitus kestis 8 tundi), ta üritas mind aidata, mis ajas mind hoopis närvi.
teisel korral käis asi kiiresti ja mees tuli kohale vaid pool tundi enne sündi.
tont seda teab, mis sellel naisel pähe lõi, et nii käitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tavaline käitumine, ei midagi erilist, enamuse sünnitusest oli isa ju kohal vb lõikas nabanööri läbi jne.
Minu jaoks on kummaline juhtum, kus naine sünnitas üksi, sest mees pidi “koeraga” kodus olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 21:36; 26.11 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis oli kogu see kompott – fotograaf, mees, arstid – liig. Pinget liiga palju, vaevalt et sel hetkel mingit kaalutletud otsust oli. Ilmselt oli mehe kui väga lähedase juuresolek suurem pingeallikas, võib-olla ei tahtnud, et mees näeb, kuidas ta valudes on, kontrolli enda üle kaotab. Fotograaf oli võõras, tema arvamus ja see, et tema seda kõike nägi, ei puudutanud nii sügavalt, polnud oluline.

Minu jaoks oli ka esimesel sünnitusel mehe juuresolek lisapinge, teist last sünnitama läksin üksi (mees jäi suurema lapsega koju), palju lihtsam oli. Nii et saan sellest naisest täiesti aru. Mind poleks häirinud ei mingi võõras praktikant või arst või ämmaemand või isegi see, kui terve tudengite grupp oleks sünnitust vaatamas olnud, aga oma mees… Muidugi on oluline, et isa last võimalikult kohe näeks, aga tegelikult oli lihtsam sünnitada, kui meest seal kõrval polnud. Nimetatud paaril oli ju selles mõttes kõik hästi, et kui laps sündis, tuli mees sünnituspalatisse tagasi ja nägi oma lapse esimesi hetki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, miks sa arvad, et see isa ukse taha saatmine polnud sel paaril juba enne sünnitama minekut kokku lepitud ja omavahel läbi arutatud ja kust sa tead, mis selle põhjuseks võis olla peale selle, et naine tahtis meest erilisest hetkest ilma jätta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõista tuleb seda, et inimesi on erinevaid. Sellise asja pärast kedagi hukka mõista oleks vale. Sulle ja sinu mehele sobib ühtviisi, teistele jälle teistviisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Esimest last sünnitades oli mees juures. Teise ajal olin targem, võtsin tasulise ämmaka ja ajasin mehe ukse taha kui asjaks läks. Tema murest roheline nägu (ei olnud kumbki sünd paraku sujuv) ja pabistamine ainult segas mind. Ei olnud mul seal mahti tema pärast veel muretseda ja läks ukse taha küüsi närima.
Naiste (arst, ämmaks) seltskonnas tundsin end kindlalt ja vabalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma oleksin olnud ülisolvunud, kui mees poleks kaasa tulnud ja ei oleks olnud ALGUSEST LÕPUNI juures. kolm last olen eostanud ja sünnitanud koos temaga. meie seksuaalelule ei ole see mitte mingit jälge jätnud. olen nüüd, 44-aastasena ja kolme lapse emana tema jaoks sama atraktiivne kui 31 aastat tagasi kui tutvusime.

väga kahtlased on need mehed, kes pärast sünnitust (või selle pealt nägemist) naist enam naisena näha ei suuda. ütleme nii, et nendest meestest “elulooma” ei saa. pange mu sõnu tähele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind tegelikult kohutavalt häirib see pidev pildistamine, nt lasteaias mingi pidu on, selle asemel, et kuulata, kuidas lapsed laulavad, kõik klõpsutavad hullunult, kes ronib veel jalgupidi toolilegi.
ei loe blogisid ja seda konkreetset lugu ei tea, vbl tulevasel isal puudus täiesti taktitunne oma klõpsutamisega, mis ta muidu sinna ukse taha kupatati.

mina sünnitasin lapsed ilma mehe kohalolekuta, see oli mõlema poole soov.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse sündimise nägemine pole mingi inimõigus. Aastatuhandete jooksul on teised naised olnud need, kes sünnitajat aitavad, loodusrahvastel on see ka praegu nii. Instinktiivne märk, mida ei tohi eirata.

Sünnitus on sünnitajale nii füüsiliselt kui psüühiliselt niisugne shokk ja pingutus, et sellel hetkel on tal küll absoluutne õigus lubada või ära saata täpselt seda, keda tunneb. Kui ta ei taha lapse isa juuresolekut, siis on tal täielik õigus seda nii ka öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma oleksin olnud ülisolvunud, kui mees poleks kaasa tulnud ja ei oleks olnud ALGUSEST LÕPUNI juures. kolm last olen eostanud ja sünnitanud koos temaga. meie seksuaalelule ei ole see mitte mingit jälge jätnud. olen nüüd, 44-aastasena ja kolme lapse emana tema jaoks sama atraktiivne kui 31 aastat tagasi kui tutvusime.

väga kahtlased on need mehed, kes pärast sünnitust (või selle pealt nägemist) naist enam naisena näha ei suuda. ütleme nii, et nendest meestest “elulooma” ei saa. pange mu sõnu tähele!

Sama siin. Olen kaks last sünnitanud ja mehe juuresolek on absoluutselt iseenesestmõistetav meie peres. Mis häbitunne, nalja teete või? Sünnitus on maailma kõige loomulikum ja ilusam asi, mida seal häbeneda? Seda enam, et mehe ees, kes on ise selle lapse eostanud. Mu mees oleks vist ülisolvunud kui ma paluks tal ukse taha minna. Mul pole selleks mingit õigust, olgugi et sünnitan. See pole minu laps ainuisikuliselt ning ka temal on õigus otsustada, kas ta tahab näha oma lapse sündi või ei.
Kahe lapse sünni juures on mees olnud, teise lapse sünni juures oli lisaks mehele ja ämmaemandale ka sünnitoetaja. Absoluutselt mingeid probleeme või häbi pole olnud. Sünnituse kohta ei saa ma ka öelda et need kuidagipidi mulle traumeerivad oleksid olnud. Minu jaoks on tegu ilusa ja oodatud sündmusega, mida jagan inimestega keda usaldan.
Nüüd, kolmanda lapse sünni eel, olen mõelnud ka fotograafi palkamisele sünnituse juurde. Mõtlesin selle peale ka enne teise lapse sündi, aga tol korral jäi see teostamata. Mallukat ma paraku sünnituse juures ette ei suuda kujutada oma magedate ja labaste naljadega ning lärmaka käreda häälega. Ma loen ta blogi ja mulle ta iseenesest meeldib, aga oma sünnitusele sellist inimest ei tahaks ka siis kui ta peale maksaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 21:16; 09.10 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No johhaidii.. Mida siin arutada?? See on iga naise ja mehe isiklik otsus ja valik!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuigi endal hea meel, et mees sai ka teise lapse sünni ajal juures olla, siis igaühel on omad vajadused. Sünnitab siiski naine ja sünnitus ei ole mingi “erilise hetke pakkumine”, vaid lihtsalt elu ilmale toomine. Sünnitus on naisele nii vaismelt kui füüsiliselt koormav ja mõne jaoks ongi ilma meheta lihtsam. Seda enam,e t me ei tea, kuidas mees seal käitus, võibolla oligi närvipundar, võibolla rääkis liiga palju,s egas oma asjatundmatu juhendamisega vmt. Võibolla mees ise ei tahtnud lõpus juures olla ja olid eelnevalt kokku leppinud.

Aga siin foorumis saavad pahandada ka need, kes kohe sünnitustuppa peale lapse väljutamist vanavanemaid ja muud suguvõsa ei taha juurde saada , kui veel naise kokkuõmblemine käib 😀 Naine sünnitab kõikidel eteistele ja kohe peale sünnitust peab olema äärmiselt sotsiaalne, ilmselt ka 5käigulise õhtusöögi samal õhtul kogu suguvõsale tegema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on sünnituse juures kõige tähtsam, et naine tunneks end võimalikult hästi, nii hästi kui see parajasti võimalik on.
Kehvem variant on see, et naisele on mehe juuresolek ebamugav, aga üritab selle mingi põhimõtte pärast ära kannatada. Arvate tõesti, et naisele on sünnituse ajal sellist emotsionaalset ja füüsilist lisastressi vaja?
Minu kahe lapse sünni juures on laste isa algusest lõpuni olnud, aga kui neile tundus selles olukorras, et parem kui mees koridoris, siis pole kõrvalistel siin midagi öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on kummaline juhtum, kus naine sünnitas üksi, sest mees pidi “koeraga” kodus olema.

hahahhaaa:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei soovinud ise kaasa tulla, sest olime raseduse ajal lahku läinud. Haiglasse viis mind sõbranna ning ta jäi ka sünnituseelsesse palatisse ning hiljem sünnitustuppa. Aga peale paari tundi tundsin, et tahaksin olla nö. omas mullis ning keskenduda tuhudele ning rahulikult lebada. Kellegagi rääkimine jne. oli pigem segavaks teguriks. Nii et saatsin ta samuti minema (tal oli ka endal kodus väike beebi).
Sünnitasingi siis sünnitustoas vaid ämmakaga kahekesi olles.
Eks nii palju kui on erinevaid rasedaid, on ka erinevaid sünnitajaid. Arvestades seda, et kogu sünnitustöö tuleb ära teha siiski vaid naisel, peaks jääma ka talle lõplik sõna selles, mismoodi see protsess välja näeb (kas mees juures või ei). Muidu pool vastumeelselt nõustuda selliste asjadega ajab selle valudes raseda veelgi enam närvi ja kes teab kuidas see sünnituselegi siis lõpuks mõjub. Kuid jällegi vaid minu arvamus ..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ju tõesti ei tea, kuidas ja mida nad olid eelnevalt kokku leppinud. Mina nt algusest peale ei tahtnud oma meest sünnitusele, pigem ema. Mees aga on alati tahtnud. Tuttavad ka räägivad, et mehe toetusest on palju abi (kui mees just möku pole 😀 ). Seega otsustasin anda mehele selle võimaluse kui ta soovib. Ta ikka väga tahab, kuigi viimasel ajal räägib, et pole kindel enam. Selgitasin talle, et ta ei pea seal “allpool” olema või kui ta tõesti soovib, siis presside ajal võib ka lahkuda, ma ei pane seda pahaks. Ise teab, millest ilma jääb. Ja kui ta nabanööri lõigata ei taha, siis mul sellest ka ükskõik, pole see nii oluline midagi. Aga vaatamata minu esialgsele arvamusele, oleks mul siiski hea meel, kui ta lõpuni minuga oleks 🙂 Teda teades usun ma, et nii hakkabki olema. Näeme seda kuu aja jooksul loodetavasti 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest Malluka pildistatud sünnitusest on kuulda olnud mõnelt asjaosaliselt et Mallukas oma üliintensiivse isiksusega oli seal nii viies ratas ja segav faktor, et hea et see sünnitus kriitiliseks kätte ära ei läinud. Oli labaseid nalju visanud, ema õpetanud, ämmaemandat õpetanud ja isaga kurjustanud. Selline inimene ei sobi sünnifotograafiks ning suure tõenäosusega teda vähemalt sinna sünnitusosakonda enam pildistama ei lasta ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 21:16; 09.10 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest last sünnitades oli mees juures. Teise ajal olin targem, võtsin tasulise ämmaka ja ajasin mehe ukse taha kui asjaks läks. Tema murest roheline nägu (ei olnud kumbki sünd paraku sujuv) ja pabistamine ainult segas mind. Ei olnud mul seal mahti tema pärast veel muretseda ja läks ukse taha küüsi närima.
Naiste (arst, ämmaks) seltskonnas tundsin end kindlalt ja vabalt.

Tegin täpselt samamoodi esimese lapse ajal, mehe kohutavalt murelik nägu mõjus nii, et saatsin ta ukse taha, mul oli vaja keskenduda lapse sünnitamisele, mitte kohe minestava isa toibutamisele. Mees undas juba enne, et temal öö magamata, no kuulge, ukse taha ja kogu lugu. Sai seal ühe vene isaga koos asja arutada ja ei seganud mind oma kaame näoga. Kui laps kõhule tõsteti, tuli kohe tagasi sünnitustuppa, lõikas läbi nabanööri ja oli kohutavalt tähtis papa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 21:36; 26.11 22:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Sünnitus Tulevasele isale erilise hetke keelamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.