Esileht Pereelu ja suhted Tüli õega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Tüli õega

Postitas:

Pühapäeval käisime abikaasaga koos teatris ja kutsusime lapsi (vanuses 4a8k ja 2a11k) minu õe. Ta tuli varakult kohale koos oma uue noormehega, kellega nad on paar kuud koos olnud. Kuna ta teavitas mind kaaslase toomisest varakult, siis sobis see mulle hästi. Ilm oli soe ning kuna meil on aed ja neil pole, otsustasid nad suurema osa ajast õues oll ja grillida.

Ühel hetkel sain ma õelt sõnumi, et väiksem laps oli visanud tema mobiililaadija aias olevasse basseini. Ma ei osanus sellest alguses midagi arvata, aga täna teatas õde, et see laadija on täiesti katki ja mina peaksin selle kompenseerima, sest viskajaks oli ju minu laps.

Kui ma küsisin, kuidas kõik juhtus, selgus, et õde oli tuppa läinud korraks ja lapsed aeda üksi jätnud, või noh koos selle oma noormehega. Noorem laps oli õe lahi jäetud kotist laadija leidnud ja selle basseini viinud, suurem teda saatmas. Kui õde tagasi õue tuli ja laadijat otsima hakkas, leidis too noormees selle basseini põhjast. Noormees polnud aga toimuvat üldse näinud.

Nüüd on õde minu peale vihane, süüdistab minu nooremat last oma vara lõhkumises ja ütles, et ta on nii loll veel, et ei saa aru, et teiste asju ei võeta ning et tema enam kunagi minu lapsi ei hoia, või vähemalt seda väiksemat küll mitte. Ma nõustun temaga osaliselt. Ta pole veel kolmeaastanegi ega saa tõesti paljudest asjadest aru. Kui ta oleks juba suur ja tark, poleks teda enam ju hoida vaja vôi mis? Mina aga leian, et see pole lapse süü, sest lapsed jäeti õue järelevalveta (noormees küll oli, aga see ju ei valvanud) ning hea, et basseinist leiti laadija, mitte laps ise.

Mina ütlesin, et ma pole nõus õele laadijat kompenseerima, sest ta jättis selle ise laokile ja lapsed üksi. Mida teie minu olukorras teeksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 22:21; 22.06 09:59; 22.06 14:08; 23.06 18:38; 23.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaksin uue laadija ja enam teda ei usaldaks oma laste hoidmisel. Toppigu kurku see laadija siis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde on sul tõesti veits imelik. Kui mul oleks midagi sellist juhtund (et basseini sattus laadija, mitte õnneks laps), siis ma oleks olnud vaiksem kui hiir ja poleks julgenud oma laadijast piuksatadagi. Nõu ei oska kahjuks anda, ei tea, mis suhteid teil muidu üega jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 22:58; 22.06 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik tüli ja imelik õde. Laadijad on ju odavad, kas pole? Ja neid on vist igas majapidamises üle. Kui telefon või läpakas otsad annab, laadija jääb ju järele. Mitte kõik, aga suur osa neist sobib ka muude asjade laadimiseks. Meil on küll kodus üks kingakarp, mis on kuhjaga selliseid vanu laadijaid täis. Vajadusel leiab sealt igale pillile sobiva.
Tekkis kohe huvi, kui palju siis selline väike juhtmejupp maksab, et sellest suur tüli üles kiskuda? Ma ise küll ei nõuaks millegi hüvitamist, mille on rikkunud väike laps. Sellisel puhul on alati täiskasvanu ise ka vähemalt osaliselt süüdi. Isegi kui mu väike õelaps vehib kätega ja ajab mu punaveini klaasi mu uue kalli jaki peale, oleksin ikka ise süüdi, et ei taibanud väikelapse läheduses ette vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks uue laadija. Annaks suuremeelselt üle. Külla ja lapsi hoidma niipea ei kutsuks – ütleks, et lapsed ei oska käituda ja kardad, et midagi tuleb veel kinni maksta.
Küllap saaks õde aja jooksul oma imelikust nõudmisest aru. Suhteid päriselt sellisel asjal rikkuda ei tahaks lasta. Ikkagi õde. Tundub, et noorevõitu ka veel. Veidi puberteet ehk (kuigi vanus võib ka mitte olla).
Küll kasvab ja areneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pühapäeval käisime abikaasaga koos teatris ja kutsusime lapsi (vanuses 4a8k ja 2a11k) minu õe. Ta tuli varakult kohale koos oma uue noormehega, kellega nad on paar kuud koos olnud. Kuna ta teavitas mind kaaslase toomisest varakult, siis sobis see mulle hästi. Ilm oli soe ning kuna meil on aed ja neil pole, otsustasid nad suurema osa ajast õues oll ja grillida.

Ühel hetkel sain ma õelt sõnumi, et väiksem laps oli visanud tema mobiililaadija aias olevasse basseini. Ma ei osanus sellest alguses midagi arvata, aga täna teatas õde, et see laadija on täiesti katki ja mina peaksin selle kompenseerima, sest viskajaks oli ju minu laps.

Kui ma küsisin, kuidas kõik juhtus, selgus, et õde oli tuppa läinud korraks ja lapsed aeda üksi jätnud, või noh koos selle oma noormehega. Noorem laps oli õe lahi jäetud kotist laadija leidnud ja selle basseini viinud, suurem teda saatmas. Kui õde tagasi õue tuli ja laadijat otsima hakkas, leidis too noormees selle basseini põhjast. Noormees polnud aga toimuvat üldse näinud.

Nüüd on õde minu peale vihane, süüdistab minu nooremat last oma vara lõhkumises ja ütles, et ta on nii loll veel, et ei saa aru, et teiste asju ei võeta ning et tema enam kunagi minu lapsi ei hoia, või vähemalt seda väiksemat küll mitte. Ma nõustun temaga osaliselt. Ta pole veel kolmeaastanegi ega saa tõesti paljudest asjadest aru. Kui ta oleks juba suur ja tark, poleks teda enam ju hoida vaja vôi mis? Mina aga leian, et see pole lapse süü, sest lapsed jäeti õue järelevalveta (noormees küll oli, aga see ju ei valvanud) ning hea, et basseinist leiti laadija, mitte laps ise.

Mina ütlesin, et ma pole nõus õele laadijat kompenseerima, sest ta jättis selle ise laokile ja lapsed üksi. Mida teie minu olukorras teeksite?

hea et laps ära ei uppunud..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks uue laadija. Annaks suuremeelselt üle. Külla ja lapsi hoidma niipea ei kutsuks – ütleks, et lapsed ei oska käituda ja kardad, et midagi tuleb veel kinni maksta.
Küllap saaks õde aja jooksul oma imelikust nõudmisest aru. Suhteid päriselt sellisel asjal rikkuda ei tahaks lasta. Ikkagi õde. Tundub, et noorevõitu ka veel. Veidi puberteet ehk (kuigi vanus võib ka mitte olla).
Küll kasvab ja areneb.

Keegi on siia juba minu mõtted kirja pannud, ma ei hakka kordama. 🙂

P.S. Kui sul on basseiniga maja, siis selle laadija ostmine vaevalt ka su laste toidulauda ohustab. Saan aru, et küsimus on pigem põhimõttes, aga sa saad endale seda suuremeelsust õnneks ka lubada. Nagu isegi tunnistad, on *mingis mõttes* õel ju ka õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 23:57; 22.06 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on nii, et inimesed kellel lapsi pole ei oskagi köiki ohtusi märgata. Noormehe peale ma küll pahane poleks, ega ikka ei kipu vööraid lapsi keelitama ega käskima ja pealegi kui ta tegeles grillimisega, siis saan aru, et ei märganud laste toimetusi. Tundub, et su öde pole just parim lapsehoidja ja nii ongi. Mina kompenseeriks laadija ja katsuks lastele selgitada, et teiste kotist asju ei vöeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kompenseeriksin. Minu meelest see bassein kujutab ohtu su lastele, või hoiad sa kogu aeg aias lastel käest kinni?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 00:14; 22.06 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse poolt hävitatud vara kuulub lapsevanema poolt hüvitamisele. Samamoodi kui pubekas teeb grafiti, siis maksab puhastuse ikka lapsevanem, mitte ei loeta seda seinaomaniku loomulikuks kaduks, sest et “laps ju”. Veel vähem ei öelda õigustuseks, et miks siis seina ei valvatud. 😀

Teine teema on see järelvalveta jätmine. Siin peaks juba täpsemalt uurima, et kes, kus ja kui kaua oli. Võibolla noormees õues kuulis laste kilkeid, seega teadis, et kõik on okei ja keegi ei upu, aga ei vaatanud konkreetselt, mis vidin neil käes on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 00:49; 22.06 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse poolt hävitatud vara kuulub lapsevanema poolt hüvitamisele. Samamoodi kui pubekas teeb grafiti, siis maksab puhastuse ikka lapsevanem, mitte ei loeta seda seinaomaniku loomulikuks kaduks, sest et “laps ju”. Veel vähem ei öelda õigustuseks, et miks siis seina ei valvatud. ????

Teine teema on see järelvalveta jätmine. Siin peaks juba täpsemalt uurima, et kes, kus ja kui kaua oli. Võibolla noormees õues kuulis laste kilkeid, seega teadis, et kõik on okei ja keegi ei upu, aga ei vaatanud konkreetselt, mis vidin neil käes on.

Hävitatud vara kuuluks hüvitamisele siis, kui a) lapsed oleksid õel külas olnud, b) kui ehk õde oleks niisama külas olnud. Aga kui see õde on seal selleks, et lastel ja varal (k a oma varal) silm peal hoida, siis on küll üsna kummaline, et teemaalgataja midagi hüvitama peaks. Jah, muidugi võib, aga see ei saa olla kohustus, sest sel ajal just õde vastutaski seal ju kõikide asjade eest. Tegu polnud ju ilmselgelt lapsega, kes oleks teinud seda õelusest, vaid lihtsalt väikelapsega, kes mõtles ehk vaadata, et kas laadija ujub või upub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 22:58; 22.06 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tühja sellest telefonilaadijast, las loeb parem raamatut või midagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin, et ma pole nõus õele laadijat kompenseerima, sest ta jättis selle ise laokile ja lapsed üksi.

No äkki ta käis toas pissil ja eeldas, et noormees valvab. Ma nüüd küll ei leia, nagu üks kommenteerija, et saaks kohe politsei kutsuda. Vb noormees oleks märganud, kui lastega midagi hullu oleks juhtunud, vb poleks, aga seda ei saa hetkel tõestada. Lapsed käisid küll basseini ääres, aga ega see sisseviskamine kaua ei võta ja kui nooruk pilku tõstes nägi, et mõlemad lapsed on kenasti mängimas, siis ta oma arust valvaski piisavalt. Ma ei näeks selles mõttes tülil mõtet, et pigem ikka tuleks laadija välja maksta või nt võid maksta poole, kuna kotti poleks lahtiselt olnud mõistlik jätta, samas arvata on, et nii vanad lapsed tegelikult said aru küll, et tegid pahandust, lastele on ehk ikka õpetatud, et teiste asju ei näpita, ja kaheaastane on siiski juba üsna arusaaja, 4aastane ammugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on õde ise süüdi, et oma laadijast ilma jäi, lapsed olid ju sel hetkel tema vastutusel, 3-a ei vastuta enda eest ise. See on umbes sama teema, et keegi võttis tuttava koera hoida, ei viitsinud temaga õues käia ja koer oli sunnitud tuppa pissima. Ka 100% hoidja viga, aga mõni arvas, et koera omanik süüdi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 06:29; 23.06 09:07; 23.06 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas lapsi karistasid? Sellest ei ridagi… Need on ju puha kasvatamata jäetud. Arvestades aga sinu mõttekäiku, siis pole midagi imestada, ega käbid kännust kaugele kuku. Õe ees on muidugi viisakas vabandada ja uus laadija osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õnneks vaid laadija, mitte laps ei olnud basseinipõhjas.
imelik, et õde julgeb oma puudujääki lapse valvamises üldse jutuks võtta. kõik õnnetused juhtuvadki ju nii, et vanem pööras korraks selja.
tegelikult peaks teil olema turvaline basseinikate, sest sama asi võib juhtuda ka siis, kui ise lapsi valvad. lähed korra tuppa, lapsed on küll keelatud, et üksi basseini juurde ei lähe ja nad on üksi basseini juures või sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks antud olukord ei ole väärt, et õega suhteid rikkuda! Kõik jäid ju terveks? Mina ostaksin õele uue laadija. Ja räägiksin kindlasti lastega, et teiste käekotist asju ei võeta! Sellest sul pole tõesti sõnagi, mis karistuse lapsed said?! Mul on ka kolmeaastane laps,sellises vanuses lapsed saavad ikka juba kõigest aru – seega see vanus pole siin vabanduseks!
Kui minu laps hävitaks kellegi vara ma ei hakkaks isegi pikalt analüüsima ja teises vigu otsima!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks antud olukord ei ole väärt, et õega suhteid rikkuda! Kõik jäid ju terveks? Mina ostaksin õele uue laadija. Ja räägiksin kindlasti lastega, et teiste käekotist asju ei võeta! Sellest sul pole tõesti sõnagi, mis karistuse lapsed said?! Mul on ka kolmeaastane laps,sellises vanuses lapsed saavad ikka juba kõigest aru – seega see vanus pole siin vabanduseks!
Kui minu laps hävitaks kellegi vara ma ei hakkaks isegi pikalt analüüsima ja teises vigu otsima!

Aga milline karistus õele sobiks?

Eeldatavasti täiskasvanud inimene peaks ka kõigest aru saama. Et ei jäeta oma hoolealuseid ilma valveta näiteks.
Kui mina oleksin lubanud lapsi hoida ja selle hoidmise käigus jääb laps nii pikaks ajaks valveta, et ta jõuab võtta mobiililaadija, ekselda sellega ringi ja siis see basseini visata, siis tänaksin ma mõttes jumalat, et mu hoolealune elus on, mingi laadija on hooletuse kõrval pisiasi. Täiesti süüdimatu õde.
Suhteid rikub ka ju õde. Teemaalgataja on lausa ingel. Mina oleksin küll õe peale pikalt väga pahane, kui selgub, et minu alla kolmeaastane laps on tema järelvalve all olles üksinda basseini juurde läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui laadija asemel oleks su laps basseinipõhja sattunud, mismoodi õde selle oleks hüvitanud?

Õnnetus juhtus sellepärast, et tema oma võetud kohustust hooletult täitis ja lapsi ei valvanud. Mitte sinu süül või sellepärast, et lapsed kuidagi kasvatamata jäetud.

Oleks võinud minna ka palju hullemini. Õde tuli siiski last hoidma, mitte oma peikaga sinu basseiniga aeda grillima ja tšillima, st puhkama. Ja kui mina oleksin sinu asemel ja see õde julgeks veel midagi nõudma tulla, siis teeksin selle talle väga selgeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laadijad on ju odavad, kas pole?

Minu telefoni originaal laadija+juhe maksavad kokku 50€. Ei ütleks, et odav. Kui osta mitteoriginaal, siis ei pruugi telefon seda tunnistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 09:30; 23.06 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt kaks kägu siin võrdsustab kasvatuse karistusega. KARISTUS peab järgnema, see on oluline, karistus! No mis karistust te siis kaheaastasele soovitate – et ta tagantjärgi ikka mõjuva portsu kätte saaks? Sest teolt ju teda ei tabatud – hoidja polnud võimeline! Hea oleks, et põhjendaksite ka, miks antud karistus on parem teistest võimalikest. Õpetage ometi lollidele emmedele oma tarkusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 09:39; 22.06 21:19; 22.06 21:51; 23.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin, et ma pole nõus õele laadijat kompenseerima, sest ta jättis selle ise laokile ja lapsed üksi. Mida teie minu olukorras teeksite?

Kompenseeriksin ja õde enam grillima ei kutsuks. Või siis kompenseeriksin ja noomiksin õde, kuni ta ise ei taha enam grillima tulla.
Kolmeaastase lapse omapead jätmine on väga ohtlik ja hoolimatu tegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 09:50; 22.06 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh nii paljude vastuste eest! Väga huvitav on lugeda eriarvamusi.

Täpsustan siis mõnda asja.

Õde on 27aastane. Me oleme identsed kaksikud ja väga lähedased muidu. Suhtleme igapäevaselt. Identsusest hoolimata oleme iseloomude poolest aga täiesti erinevad, tema on tõepoolest veidi nooremasse ikka kinni jäänud, mulle tundub. Kõik tööandjad teevad tema arvates ka talle alati liiga ja igas töökohas on tal probleemid. Ehk siis talle meeldibki alati kõiki teisi süüdistada.

Mis karistuse lapsed said? Ei saanudki. Testrist koju jõudes õde seda enam jutuks ei võtnud, alles eile kirjutas vihaselt sellest uuesti. Ma rääkisin lastega ja selgitasin, et nii ei tohi. 3 päeva hiljem 3aastast aga millegi eest karistada on täiesti mõttetu, sest ta ei suuda enam nii pika aja tagant tegu analüüsida. Suuremal pole kunagi kombeks olnud asju võtta ja tema saab väga hästi aru ning sageli tuleb ütlema kui väiksem midagi keelatut teeb. Tol hetkel polnud tal aga kedagi käepärast, kellele ütlema minna.

Mis puutub minu laste kasvatamatusse, siis ei taha ma sellega nõustuda. Mu kaks last on kardinaalselt erinevad. Suurem laps laskis lasteaias nt toidulaua taga pidevalt püksi, sest õpetaja oli ju öelnud, et söögi ajal istutakse laua taga ja ta kuulas nii hästi sõna, et ei julgenud vetsu küsida. Tema psüühiline pidur on alati töötanud rohkem kui vaja. Väiksema pidurdusprotsessid on aga palju nõrgemad. Ta trügib pidevalt teistest ette, kiusatust nähes kaob tal meelest kõik muu ning ta ei aduks justkui üldse, mis on lubatud ja mis mitte. Mina ja mu abikaasa tegeleme sellega väga tõsiselt ja intensiivselt. Me räägime, harjutame, mängime läbi ja teeme kõike, et teda paremini kasvatada. Lasteaiast anname ka sageli puhkust, et ei tekiks üleväsimust, mis niigi nõrka pidurit veelgi nõrgestab. See kõik on olukorda paremaks teinud, aga ta on siiski alles kolm saamas ja väga palju tööd on veel vaja teha.

See pole üldse esimene kord, kus ta õe külla tulles tema koti sisu uurima läinud on, ent ometi jätab õde endiselt oma koti lahtiselt lapse käeulatusse.

Loomulikult kui laps oleks õe juures midagi ära lõhkunud või nii, et õde on lihtsalt külas, kompenseeriksin ma selle kobisemata. Ja minu arvates ei ole see teismelisega võrdlemine üldse võimalik. Laps oli aga tol hetkel 100% minu õe järelevalve alla jäetud, kes tema ja tema tegude eest täielikult selle paari tunni vältel vastutama pidi.

Bassein ei ole suur, see on täispuhutav lastebassein, mille põhjas oli ca 15-20cm vett. Loomuikult pole ta nii ohtlik kui suur bassein, aga ka sellistes kohtades on väikelapsed uppunud. Käest ma neil aias kinni ei hoia, aga neid jälgin ma küll alati.

Lapsed tõesti laadija ostmise pärast nälga ei jääks, aga minu jaoks ongi asi puhtalt põhimõttes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 22:21; 22.06 09:59; 22.06 14:08; 23.06 18:38; 23.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas lapsi karistasid? Sellest ei ridagi… Need on ju puha kasvatamata jäetud. Arvestades aga sinu mõttekäiku, siis pole midagi imestada, ega käbid kännust kaugele kuku. Õe ees on muidugi viisakas vabandada ja uus laadija osta.

Karistada alla 3-aastast last selle eest, et hoidja ta tähelepanuta jättis ja vabalt tegutseda lasi?
Selles vanuses laste puhul on “Need ju puha kasvatamata jäetud” tänitamine asjakohatu.

Uut laadijat ostma küll ei pea. Õde oma sõbraga tulid eelkõige siiski lapsi hoidma, mitte grillima, nii et fookus oleks pidanud olema igal juhul lastel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kompenseeriks laadija ja katsuks lastele selgitada, et teiste kotist asju ei vöeta.

Mis puutub teiste asjade võtmisesse, siis osad, juba suuremad lapsed võivad olla väga kangekaelsed ja harjunud kõike kohe saama, mistõttu nad järjekindlalt lunivad ja enne järgi ei jäta, kui saavad võõrast eset korraks proovida. Kui siis juhtub koos olema veel palju lapsi ja kambas lõhutakse, lühikese ajaga näiteks nutitelefon ära, siis vastutama pole kedagi panna, lapsevanemad ei oska seisukohta võtta, sest lapsed näitavad näpuga üksteise peale ja süüdistavad teineteist. Ja täiesti tavaline, kui lõhutud eseme omanik olevat hoopis ise süüdi, et andis lastele asja ainult korraks proovida ja peab ise vaatama, kas ise parandada või osta uus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist telefonilaadijast tõstatakse nii suur probleem ja tehakse lugu? Kas endal veits imelik ei ole?

Ja palju see laadija maksab? 5-10 €?
Inimesed ikka oskavad ise oma elu ja suhteid raskeks elada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii põhimõttelised ja juriidiliselt korrektsed õekesed ollakse, nagu siin teie mõlema pealt näha on, siis kerkib igatahes küsimus, kui palju õele lapsehoiutunni eest maksid?
Kui maksid, siis pole tal midagi kobiseda, ta oma hooletus. Aga kui tuli heast südamest lapsi hoidma, siis võib juba pisut vaielda.

Alla kolmene laps kindlasti süüdi ei saa olla, liiga väike. Igal juhul on selles laadijamas süüdi su õde. Kui tund on kinni makstud, on sellega kinni makstud ka võimalikud hooletusest tingitud kahjud töö ajal. Ka siis, kui töötasu piirdus võib-olla grillimaterjaliga. Kui makstud ei ole, siis võiksid talle siiski laadija tagasi osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 12:55; 22.06 16:01; 22.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle konkreetse korra eest raha ei maksnud. Aga kuna mu õe boyfriendid on üsna saamatud ehituses, käib minu abikaasa väga sageli õe korteris igasugu asju parandamas, remondiga abistamas jne. Seega täitsa tasuta see töö ei olnud. Alles laupäeval oligi abikaasa tema juures mitu tundi remonti tegemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 22:21; 22.06 09:59; 22.06 14:08; 23.06 18:38; 23.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle konkreetse korra eest raha ei maksnud. Aga kuna mu õe boyfriendid on üsna saamatud ehituses, käib minu abikaasa väga sageli õe korteris igasugu asju parandamas, remondiga abistamas jne. Seega täitsa tasuta see töö ei olnud. Alles laupäeval oligi abikaasa tema juures mitu tundi remonti tegemas.

Vabandust, perekool on mu mõtteviisi täiesti ära rikkunud, aga kui kindel sa oled, et abikaasa seal just remonti käis tegemas?
Ja kui ikka käis, kas siis seda naturaalmajanduse haru ei peaks abikaasa ise reguleerima, st ütlema, et vot sinu laadija maksab 0,7 minu töötundi, lapsehoidja tunnitasu on see ja see ja ülejäägi eest võid meile tulbisibulaid osta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 09:50; 22.06 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde tundub nooreke olevat. Ära hellitatud?

Mingi laadija pärast küll ei viitsiks tülli keerata. Kui tegelikult asi üldse laadijas ongi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 15:14; 22.06 17:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Tüli õega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.