Esileht Pereelu ja suhted Tüli õega

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Tüli õega

Postitas:

Väga mõttetu põhjus õega riidu minna. Ostaks uue laadija, sinu laps ju lõhkus ära. Mul on ka 2 last aga keegi pole mitte mingis vanuses teiste kottides sobramas käinud. Õele räägiksin rahulikult ohtudest seoses basseini ja väikelastega ning manitseks suuremale tähelepanelikkusele.
Kui aias on lastele ligipääsetav bassein ja see pole väikelapsekindlaks tehtud, siis on see aed väga ohtlik koht. Piisab 3 sek, kui selja keerad või midagi muud teed. Niiet ise peab hoolega mõtlema, kellele sa enda lapsi hoida annad ja kui vastutustundlikud need inimesed on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii põhimõttelised ja juriidiliselt korrektsed õekesed ollakse, nagu siin teie mõlema pealt näha on, siis kerkib igatahes küsimus, kui palju õele lapsehoiutunni eest maksid?
Kui maksid, siis pole tal midagi kobiseda, ta oma hooletus. Aga kui tuli heast südamest lapsi hoidma, siis võib juba pisut vaielda.

Aga kui palju õde talle aia ja grilli kasutamise eest tunnitasu maksis, lisaks veel grillitarvikud ja ehk isegi grillitav?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 23:57; 22.06 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annaksin selle laadija ostmiseks talle raha (lõppude lõpuks ikkagi laps lõhkus selle ära), aga jätaksin meelde, et õde pole usaldusväärne (lapsehoidjana). Kas lihtsalt teadmatu (ei saa lastetult inimesel eeldada sama tähelepanelikkust ja ettenägelikkust kui kogenud mitme lapse emalt) või hooletu, aga kuni lapsed on veel lapsearuga, ei sobi ta ainuisikuliselt pikaks ajaks laste juurde. See ei tähenda, et ta tore tädi ei oleks. Ja nii tühisest asjast üritaksin üle olla ja mitte tülli keerata, kui see pole muidugi üksikjuhtum teiste samasuguste pikas reas. Samas märgiksin siiski tallegi, et parem laadija kui laps basseinipõhjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii põhimõttelised ja juriidiliselt korrektsed õekesed ollakse, nagu siin teie mõlema pealt näha on, siis kerkib igatahes küsimus, kui palju õele lapsehoiutunni eest maksid?
Kui maksid, siis pole tal midagi kobiseda, ta oma hooletus. Aga kui tuli heast südamest lapsi hoidma, siis võib juba pisut vaielda.

Aga kui palju õde talle aia ja grilli kasutamise eest tunnitasu maksis, lisaks veel grillitarvikud ja ehk isegi grillitav?

Vot ongi. Siin tuleb korralik rehkendus teha. Niisama enam ikka läbi ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 12:55; 22.06 16:01; 22.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on ilmselt liba, aga antud juhul nimetaksin sellele õele samuti politseid väikelaste omapäi jätmise eest otsest ohtu kujutava basseini juurde.

See, et su õde oma käekoti kusagile laste lähedusse ripakile jättis, on ju tema probleem. Lisaks oli seda potentsiaalselt valvamas ju veel ka tema mees (ma eeldan et mõlemad täisealised). Seega politseilaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on ilmselt liba, aga antud juhul nimetaksin sellele õele samuti politseid väikelaste omapäi jätmise eest otsest ohtu kujutava basseini juurde.

See, et su õde oma käekoti kusagile laste lähedusse ripakile jättis, on ju tema probleem. Lisaks oli seda potentsiaalselt valvamas ju veel ka tema mees (ma eeldan et mõlemad täisealised). Seega politseilaks.

Sinu sugulaseks sattumine on ikka tõsine lotovõit…

Aga ma kutsuks hoopis teemaalgatajale politsei ja lastekaitse ning Pealtnägija. Kaljulaidile kirjutan ka.
Ei saa ikka nii, et teemaalgataja usaldab lapse kogemusteta ja ilma vastava väljaõppeta inimese hoolde, kes lisaks kutsub kaasa veel meesterahva, keda laste ema isegi ei tunne. Aias varitsevad väikelapsi paljud ohud: veega täidetud bassein, põlev grill jm. Mis turvameetmeid ema rakendas? Kas taustauuringud tegi? Loomulikult mitte.
Ma ütleks, et hoolimatus ja raske ettevaatamatus ning väikelaste elu ohtu seadmine. Arvestades hiljuti meedias kajastamist leidnud lastega vanemate süül ja hooletuse tõttu õnnetusi, kus nt üks ema jättis imiku käruga tormi ajal lahtise veekogu äärde ja too uppus, usun et emale määratakse šokivangistus ja lapsed võetakse kindlasti riigi eestkoste alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 15:14; 22.06 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma kutsuks hoopis teemaalgatajale politsei ja lastekaitse ning Pealtnägija. Kaljulaidile kirjutan ka.
Ei saa ikka nii, et teemaalgataja usaldab lapse kogemusteta ja ilma vastava väljaõppeta inimese hoolde, kes lisaks kutsub kaasa veel meesterahva, keda laste ema isegi ei tunne. Aias varitsevad väikelapsi paljud ohud: veega täidetud bassein, põlev grill jm. Mis turvameetmeid ema rakendas? Kas taustauuringud tegi? Loomulikult mitte.
Ma ütleks, et hoolimatus ja raske ettevaatamatus ning väikelaste elu ohtu seadmine. Arvestades hiljuti meedias kajastamist leidnud lastega vanemate süül ja hooletuse tõttu õnnetusi, kus nt üks ema jättis imiku käruga tormi ajal lahtise veekogu äärde ja too uppus, usun et emale määratakse šokivangistus ja lapsed võetakse kindlasti riigi eestkoste alla.

Kõige hullem, et perekoolis on terve kari kägusid, kes oleksid võimelised selle teksti ilma irooniata kirja panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 12:55; 22.06 16:01; 22.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kui laps oleks õe juures midagi ära lõhkunud või nii, et õde on lihtsalt külas, kompenseeriksin ma selle kobisemata. Ja minu arvates ei ole see teismelisega võrdlemine üldse võimalik. Laps oli aga tol hetkel 100% minu õe järelevalve alla jäetud, kes tema ja tema tegude eest täielikult selle paari tunni vältel vastutama pidi.

Lapsed lõhuvad asju isegi siis, kui nad on 100% järelvalve all. Näiteks kui lapsevanemad ja külalised istuvad kohvilauas või sebivad ringi. Asja lõhkumine või vaikselt kotist näppamine käib väga kähku. Lapsevanem vastutab oma lapse poolt lõhutud asjade eest alati, olenemata, kes seda pealt nägi. Laadja saaks kotist basseini toimetada ka siis, kui õde parasjagu basseini vett täis laseb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 00:49; 22.06 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kui laps oleks õe juures midagi ära lõhkunud või nii, et õde on lihtsalt külas, kompenseeriksin ma selle kobisemata. Ja minu arvates ei ole see teismelisega võrdlemine üldse võimalik. Laps oli aga tol hetkel 100% minu õe järelevalve alla jäetud, kes tema ja tema tegude eest täielikult selle paari tunni vältel vastutama pidi.

Lapsed lõhuvad asju isegi siis, kui nad on 100% järelvalve all. Näiteks kui lapsevanemad ja külalised istuvad kohvilauas või sebivad ringi. Asja lõhkumine või vaikselt kotist näppamine käib väga kähku. Lapsevanem vastutab oma lapse poolt lõhutud asjade eest alati, olenemata, kes seda pealt nägi. Laadja saaks kotist basseini toimetada ka siis, kui õde parasjagu basseini vett täis laseb.

Et sa siis lasteaias oma lapse sekeldustesse suhtuks samamoodi… kõike võib ju juhtuda ja nii kähku. Lapsevanem vastutab – olgu siis lõhutud mänguasi, sõrm või sääreluu. Õpetaja võib esitada arve tema kotist näpatud vidinate eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 09:39; 22.06 21:19; 22.06 21:51; 23.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on õde ise süüdi, et oma laadijast ilma jäi, lapsed olid ju sel hetkel tema vastutusel, 3-a ei vastuta enda eest ise. See on umbes sama teema, et keegi võttis tuttava koera hoida, ei viitsinud temaga õues käia ja koer oli sunnitud tuppa pissima. Ka 100% hoidja viga, aga mõni arvas, et koera omanik süüdi.

3a ise enda eest ei vastuta, aga 3a tekitatud kahjud kompenseerib ema täies ulatuses.
Teemaalgataja peaks tekitama oma lastele turvalisema kasvukoha. Su näide ei ole kuidagi võrreldav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 00:14; 22.06 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on õde ise süüdi, et oma laadijast ilma jäi, lapsed olid ju sel hetkel tema vastutusel, 3-a ei vastuta enda eest ise. See on umbes sama teema, et keegi võttis tuttava koera hoida, ei viitsinud temaga õues käia ja koer oli sunnitud tuppa pissima. Ka 100% hoidja viga, aga mõni arvas, et koera omanik süüdi.

3a ise enda eest ei vastuta, aga 3a tekitatud kahjud kompenseerib ema täies ulatuses.
Teemaalgataja peaks tekitama oma lastele turvalisema kasvukoha. Su näide ei ole kuidagi võrreldav.

Küll sinu kolmeaastase hoidja oleks lõbus olla. Läheks kuhugi peenemasse kohta ja laseks vaase segi peksta näiteks. Ega’s mina vastuta, lapsevanem plekib. Või miks üldse midagi teha või järgi vaadata… lehvitaks vanemale ja hakkaks oma asju ajama, lapsevanem vastutab nagunii! Ülisoodsa hinnaga võin hoida niimoodi, ootan soovijaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 09:39; 22.06 21:19; 22.06 21:51; 23.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla kolmeaastast last tuleb ikka tõesti veel kogu aeg jälgida. Loomulikult vastutavad lapsevanemad oma lapse eest. Aga kui laps on kellegi teise hoida, siis sel hetkel vastutab siiski see hoidja lapse eest. Ema ei saa ju kaugelt kontrollida, et laps jamasid kokku ei keera.

Aga jah, need, kes arvad, et ema vastutab ka selle eest, kui hoidja oma kohustused hooletusse jätab, on teil ehk mõni titt kodus, kes veel potil ei käi? Annate ehk mulle hoida? Mul oleks hädasti uut läpakat vaja. Laseks teie tite oma arvuti juurde mähkmeta roomama, kui selle täis pissib, siis teie ostate mulle uue arvuti, eks? Teie ju vastutate tema tekitatud kahju eest igal juhul.

Oma õega ilmselt ei viitsiks selle laadija pärast kiusu ajada. Aga õest on üsna nahhaalne nõuda seda lapsevanemalt, sest tema ju pidi sel hetkel last valvama. Teemalgataja, sul mõnda vana laadijat ei ole üle, anna lihtsalt see õele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on kombeks lapsehoidja tulekul (olgu siis palgalise või sugulase) ohukohti vähendada. Bassein oleks läinud selleks ajaks kokku ja ära. Lapsevanem ise suudab tavaliselt paar sammu ette mõelda, aga seda ei saa oodata väljastpoolt tulijalt. Kompenseeriksin laadija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kombeks lapsehoidja tulekul (olgu siis palgalise või sugulase) ohukohti vähendada. Bassein oleks läinud selleks ajaks kokku ja ära. Lapsevanem ise suudab tavaliselt paar sammu ette mõelda, aga seda ei saa oodata väljastpoolt tulijalt. Kompenseeriksin laadija.

Ja kui laps oleks laadija juhtme lihtsalt läbi närinud või peenrasse kaevanud, oleks vastutus teistpidi? Lapsehoidjalt – olgu väljast või seest, SAAB ja PEAB eeldama, et ta suudab piisavalt keskkonda ja oma võimeid hinnata ja lapse järgi vaadata. Vastasel juhul võib absurdsuseni välja minna: laps lõi käe kapiukse vahele, süüdi oli kapiuks; laps kukkus ninapidi lompi, süüdi oli lomp… Kui lasteaiarühmast õppekäigul keegi auto alla jääb, siis süüdi oli tänav?!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 09:39; 22.06 21:19; 22.06 21:51; 23.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kui laps oleks õe juures midagi ära lõhkunud või nii, et õde on lihtsalt külas, kompenseeriksin ma selle kobisemata. Ja minu arvates ei ole see teismelisega võrdlemine üldse võimalik. Laps oli aga tol hetkel 100% minu õe järelevalve alla jäetud, kes tema ja tema tegude eest täielikult selle paari tunni vältel vastutama pidi.

Lapsed lõhuvad asju isegi siis, kui nad on 100% järelvalve all. Näiteks kui lapsevanemad ja külalised istuvad kohvilauas või sebivad ringi. Asja lõhkumine või vaikselt kotist näppamine käib väga kähku. Lapsevanem vastutab oma lapse poolt lõhutud asjade eest alati, olenemata, kes seda pealt nägi. Laadja saaks kotist basseini toimetada ka siis, kui õde parasjagu basseini vett täis laseb.

Kui väikelaps on kellegi teise hoole all, siis loomulikult vastutab tema tegude eest see täiskasvanud inimene, mitte vanem. Ainus võimalus tehtud tegu ära hoida oleks olnud järelvaatajal. Asjad saab väikelapse käeulatusest ära panna, mida ta kätte saada ei tohi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 06:29; 23.06 09:07; 23.06 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on õde ise süüdi, et oma laadijast ilma jäi, lapsed olid ju sel hetkel tema vastutusel, 3-a ei vastuta enda eest ise. See on umbes sama teema, et keegi võttis tuttava koera hoida, ei viitsinud temaga õues käia ja koer oli sunnitud tuppa pissima. Ka 100% hoidja viga, aga mõni arvas, et koera omanik süüdi.

3a ise enda eest ei vastuta, aga 3a tekitatud kahjud kompenseerib ema täies ulatuses.
Teemaalgataja peaks tekitama oma lastele turvalisema kasvukoha. Su näide ei ole kuidagi võrreldav.

Miks peaks kompenseerima, kui õnnetus juhtub hoidja hooletuse tõttu? Tema on antud hetkel vastutav isik. Lapsevanem saab vastutada siis, kui laps on tema vastutusel. Kui vastutus on delegeeritud, siis vastutab see, kellele delegeeriti. Ei ole üldse kohatu võrdlus. Lemmiklooma tegude eest vastutab ka üldjuhul omanik, aga ta ei saa seda teha siis, kui loom kellegi teise vastutusele jäetud on ja too hoidja ise hooletu on.

No täpselt sama hea näide, et hoian aastast titte, lasen tal oma arvuti segi peksta ja pärast näitan näpuga vanemate suunas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 06:29; 23.06 09:07; 23.06 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba.
Laadijaga ei juhtu märjaks saades midagi. Kuivab ära ja korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinusugust õde küll ei tahaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 17:22; 23.06 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu abikaasa ütles ka, et midagi ei juhtu, aga mitu päeva hiljem oli ta seina pannes plahvatanud. No mine võta siis kinni. Õega pole rohkem see teema jutuks tulnud. Laadijat ma ei kompenseerinud, kaua üksteise peale vihased ei olnud (me ei suuda iialgi kauem kui üks päev tülitseda) ning täna veedab ta juba jaanipäeva meiega koos (ilma oma uue kutita). Seega kõik on kenasti lahenenud. Ma väga tänan veelkord kõiki vastuste ja kaasa elamise eest. Minu poolest võib teema nüüd lukku panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 22:21; 22.06 09:59; 22.06 14:08; 23.06 18:38; 23.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti meelevaldne analüüs, aga mulle tundub, et sind häirib, kui õel keegi on. Või siis õde ise. Kuidagi selline üleolek õe “boyfriendide” osas, kes ehituses saamatud on ja nüüd ka see rõõmus mainimine, et õde tuleb jaanipäevale ilma kutita. Lisaks veel üldine hinnang, et õde on justkui lapseks jäänud, erinevalt sinust siis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 17:22; 23.06 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole selle vastu mitte midagi, kui mu õel keegi on. Aga see on juba neljas boyfriend, kelle ta viimase aasta jooksul minu juurde näidata on toonud ja igaühega kordub alati sama muster: kohtutakse Tinderis, ollakse nii armunud, minnakse väiksele reisile, tehakse tulevikuplaane ning 3-4 kuud hiljem hakatakse tülitsema ja minnakse suure raginaga lahku. Alati on süüdi muidugi kutt, kes nõmedaks muutus. Selle konkreetse noormehega on kõik täpselt samamoodi olnud. Reis on ka ära olnud ja juba on ka tülisid. Viimati kui nad enne laste hoidmist siin koos käisid, palus õde mul, et ma kutti ka hiljaks jäämise pärast noomiksin, sest tema oli seda juba teinud, aga talle tundus, et sellest ei piisa. Kõik nad on olnud toredad noormehed ja ma ei taha olla sunnitud kogu aeg valima oma õe poolt, sest ma tean, et 90% ajast norib ta ise tüli. Seepärast oli mul ka hea meel, et ta täna üksi tuli. Ei pidanud kuulma, mis teemal nad siia sõites tülitsesid ja kuidas mina noormehele seekord ära panema pean. Ära väsitab lihtsalt selline jantimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 22:21; 22.06 09:59; 22.06 14:08; 23.06 18:38; 23.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära väsitab lihtsalt selline jantimine.

Õele kuluks ehk pisut õelikku nõu ära? Variant 1: ütled alati, et sina end nende asjadesse ei sega, noomimisega ei tegele, kuna pole noormehe ema. Variant 2: ütledki välja, et ta ise norib meestega tüli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 09:30; 23.06 22:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Tüli õega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.