Esileht Koolilaps udupäine laps ja eelkool

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: udupäine laps ja eelkool

Postitas:

Küsin kogemusi vanematelt, kellel lapsed juba koolis. Kui 6a laps, kellel algab viimane lasteaia-aasta, ei huvitu õppimisest ja paigal istumisest nagu koolilaps peaks, siis kumb on mõistlikum: panna ta eelkooli, et neid oskusi rohkem arendada, või vastupidi las olla see viimane aasta veel mängulisem ja vabam, lootuses et koolihuvi ikkagi tekib aasta jooksul? Tähed ja numbrid on juba ammu kuidagi möödaminnes selgeks saanud ja sõnu veerib kokku. Õpetada ennast minul absoluutselt ei lase ja kui lasteaias tehakse koos mingeid ülesandeid, siis kipub nihelema või teeb meelega kõik õudselt lohakalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 20:52; 12.08 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu seisukoht on, et kool vajab harjumist ka korralikel ja püsivatel lastel, seda enam siis püsimatutel. Eelkool ongi lapsele kohaks, kus ta käib nägemas ja harjutamas, mismoodi koolis ollakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina paneks ka eelkooli, et kooli alguses laps liiga suurt shokki ei saaks…niigi ju põhjalik elumuutus, las siis saab asjaga veidi tuttavamaks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mõnel ei tekigi enne kooli huvi kooli vastu ja ei teki seda ka koolis. Võtab kui tüütut kohustust. Ehk ära oota liigselt seda entusiasmi ja särasilmi, kuigi loodan, et ka sinu lapsel siiski tekib huvi.
Mina paneks eelkooli, see toimub ju nii vähe aega nädalas, ülejäänud aja ongi mänguaeg. Kodus vaataks üle tunnis tehtu, uuriks, mis meeldib, mis mitte. Ise õpetama ei hakkaks, annaks vaid teada, et olen olemas, kui abi vajad. Lasteaias paljud lapsed ei pea õppetundi siiski päris tunniks ja seda kooli tunnet ja kohusetunnet ei teki. Küll kool selle asja paika paneb. Aga olukorra pehmendamiseks sobib eelkool, mis loodetavasti toimub samas koolis, kuhu laps nagunii läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on eelkool hea keskkond,kus õpitakse reegleid, et tunni ajal laps ei tõuse ja ei kõnni klassis ringi. Need, kel see reegel selge ei satu koolis õpetajate pahameele objektiks ja esimese klassi esimene poolaasta on sisseelamiseks kerge ja õppimine hakkab meeldima.
Võib ka juhtuda, et kui laps on eelkoolis väga rahutu siis eelkooli õpetaja palub lapsevanemal tunnis last ohjata. Rocca Al Mare eelkoolis selline praktika minuteada. Tasapisi möödub eelkooli aasta ning kooliminekuks on kindlasti valmidus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust et teemasse oma probleemiga sekkun, kuid ei taha uut äraleierdatud teemat teha.

Lugesin infost, et meie kodulähedases koolis hakkab eelkool toimuma kaks korda nädalas 2 tundi korraga ja õhtupoolsel ajal (pärast lasteaeda). Ei tea, kas ma olen mingi eriline kanaema, kuid minu arvates on see lapsele väga suur lisakoormus. Õhtune aeg on ju perega olemiseks. Ühe korraga nädalas saaksime hakkama. Kas kaks korda nädalas paar tundi ongi standard?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust et teemasse oma probleemiga sekkun, kuid ei taha uut äraleierdatud teemat teha.

Lugesin infost, et meie kodulähedases koolis hakkab eelkool toimuma kaks korda nädalas 2 tundi korraga ja õhtupoolsel ajal (pärast lasteaeda). Ei tea, kas ma olen mingi eriline kanaema, kuid minu arvates on see lapsele väga suur lisakoormus. Õhtune aeg on ju perega olemiseks. Ühe korraga nädalas saaksime hakkama. Kas kaks korda nädalas paar tundi ongi standard?

üldiselt küll, jah. Eelkool pole ju kohustuslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust et teemasse oma probleemiga sekkun, kuid ei taha uut äraleierdatud teemat teha.

Lugesin infost, et meie kodulähedases koolis hakkab eelkool toimuma kaks korda nädalas 2 tundi korraga ja õhtupoolsel ajal (pärast lasteaeda). Ei tea, kas ma olen mingi eriline kanaema, kuid minu arvates on see lapsele väga suur lisakoormus. Õhtune aeg on ju perega olemiseks. Ühe korraga nädalas saaksime hakkama. Kas kaks korda nädalas paar tundi ongi standard?

enamik lapsi käib peale lasteaeda mõnes huviringis või trennis, neid tavaliselt 2-3 korda nädalas.
kui peres on mitu last, siis ei pruugi trennide ajad kattuda ning nii ongi iga õhtu keegi trennis. nädalavahetustel veel võistlused ka lisaks.
jah, oled kanaema 🙂 naudi vaba aega mehega kahekesi, kui laps eelkoolis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On erinevaid graafikuid, ka selliseid mis toimuvad hommikupoole ja pärastlõunal. Vt näiteks Kullost, seal on mitmeid erinevaid variante. See muidugi eeldab, et keegi saab keset päeva last viia-tuua. Lapsed on erinevad ja minu lapse puhul ei tuleks samuti kõne alla õhtul kella 19-20ni hoida ringis või trennis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 20:52; 12.08 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli eelkool 3 korda nädalas ja kestis veidi üle 2 tundi. Minu arvates on see paras koormus lapsele, seetõttu käis laps eelkooli päevadel lasteaias ainult pool päeva. Algas kl 16:30.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps udupäine laps ja eelkool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.