Esileht Beebi ja mitmikud Ühe aastane laps ei taha lisatoitu

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ühe aastane laps ei taha lisatoitu

Postitas:

Olen üritanud söögivahesid pikemaks venitada aga siis on veel hullem kisa lahti. Kell 8 sööb putru(heal juhul sööb 100g ära või siis paar ampsu) + 120 ml rpa. Kell12-12.30 sööb köögivilja lihaga. Paar ampsu paneb suhu ja sis hakkab toiduga mängima ning maha viskama. Kui lusikaga annan ei võta. + 120-150ml rpa. Õhtusöök on u 17 ajal. Sööb köögivilja või putru. Jälle võtab paar ampsu ja hakkab söögiga mängima rohkem lihtsalt ei söö. +150ml rpa. Eelmine kuu võtis 60g kaalust alla. Öösel sööb 120ml rpa. Teisipäeval on uus arsti aega, ei kujuta ette mis seekord kaalu numbrid on. Muidu on laps igati rõõmus. Täna öösel andsin 90ml rpa, kell 8 hommiku sõi 3 väikest võileivatükki juustuga + 90ml rpa. 11 ajal hakkas juba kisa lahti et süüa tahab. Proovisin sis püreed anda, 2 ampsu ja suu kinni. PAlju ma peaksin rpa andma kui ta lisa ei söö? Kas jätte väike vahe et lisa üldse ei saa? Vb mingi blokk ees söömisega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 12:11; 22.05 15:01; 22.05 17:29; 28.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps sõi kell 8 hommikul ja kell 11 tahab uuesti süüa, siis see on ju täiesti normaalne, või kui pikalt sa ootad, et aastase lapse kõht täis püsib? 3 h on ju vahet ja laps ei peagi jaksama 5 h söömata olla, isegi täiskasvanud paljud ei jaksa.

Anna peale putru talle nt puuvilja lisaks või võileiba/võileivakuubikuid. Ja ära nt rpa-d anna hommikul üldse või jäägi 90 ml juurde, harjuta teda väiksema kogusega. Ja nii võid iga toidukorraga, et ära üle mingi x koguse kunagi RPA-d anna – harjuta teda, et saab piiratud koguses. Paari nädala pärast vähenda kogust jälle.

Osad lapsed söövadki vähem ja on ka rõõmsad. Meil nt 2,5aastane laps viimasel ajal ei söö enam hommikuks putru tavapärast kogust. Sööb pm moosi pealt ära (tahab ise segada, aga viimasel ajal ei sega) ja kogu lugu. No mis siis ikka, kui ei söö, siis ei söö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 13:49; 22.05 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hirmuga loen, sest mul on ka söögiprobleemiga laps, aga meie hädad on tingitud enneaegsusest. Mul on õudselt närvid läbi ja psühhotrauma sellest söömisest, seetõttu on kõik ampsud üle loetud ja kaalutud. Liitsin nüüd sinu omad ka kokku ja kas ma saan õigesti aru, et ta sööb 3x päevas ja 1 x öösel ja RPA kogus 24 h on max 540 ml? Ja kui hästi läheb siis 100 gr putru otsa + need üksikud ampsud? Aga palju ta siis 0kaalub? Minu minikas on algusest peale kribal, kaalub praegu 6 kilo ja see sinu antud kogus on u talle ette nähtud miinimum. St u 100 ml kilo kohta peaks vähemalt sööma. Ja isegi selle kogusega ei võta ta arstide arvates piisavalt juurde, juba määrati üheks toidukorraks lisakaloritega spets piim. Aga sööb ta ikka tihedamini, üle 140 ml korraga ei mahu kuhugi ja siis peab ikka suur nälg olema. Tavaline on 85-120.
Ma pakun, et tavaline aastane laps kaalub ju palju rohkem kui minu oma. Kas ta vahepeal joob ka midagi, vett? Näksib midagi?
Kas ta enne sõi rohkem ja nüüd on protestima hakanud? Proovi hoopis äkki tihedamini pakkuda, kui ikka söögikord on 120 ml RPAd, siis anna muud sööki vahepeal.
5 h vahet päeval pärast 120 ml on isegi minu oma jaoks palju, siis on ta õnnetu juba. Äkki sul tahab ka tihedamini väiksemaid koguseid?
Ma küll ei panustaks selle peale, et vähenda veel RPA kogust, siis jääb ju vedrlikupuudusesse laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 14:25; 22.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja- Kui ta mul üldse putru/püreed ei söö pean ikka ju mingi koguse rpa andma. Saab vahepeal ikka veet ka, et vedelikupuudust ei tohiks tekkida. Vahepeal sõi juba täitsa hästi aga laup ja pühap ei söönud üldse ei putru ega püreed, natuke vaid näksis. Isegi kui söögitooli panen on kisa juba lahti. Kaalub 8,6 kg ja 74 pikk. MA annan talle heameelega tihedamini süüa aga ta ei võta..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 12:11; 22.05 15:01; 22.05 17:29; 28.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mis vanuseni sa mõtled, et “kui ta ei söö, pean RPA-d andma”, Mingi hetk pead ju lõpetama nagunii. Võibolla paar kuud veel, aga siis on tagumine aeg rõhuda ikka tahkele toidule.

PS – olen ise läbi teindu selle “appi appi-mu laps ei söö üldse lisa” – stressi. Nii et ma olen selles paadis olnud. Ja lihtsalt hakkasingi vähendama RPA kogust, vajadusel andsin vahesnäkke, nt enne õueminemist puuvilja või juustu jne.

Ja vedelikupuuduse vastu aitab aastase lapse puhul vesi.

PS – mida te ise õhtusöögiks sööte? kas ka köögivilja või putru? jääb mulje, et laps ei söö teiega samu asju. Tihti ongi sinna uba peidetud. Laps tahab seda, mida vanemad, aga tehakse mingit eritoitu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 13:49; 22.05 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rpa saab seni kuni normaalselt tahket sööma hakkab. Kas ma pean sis last näljas hoidma et tahket sööks? Tal ei saa ju 90ml rpa kõht täis kui ta muud ei söö..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 12:11; 22.05 15:01; 22.05 17:29; 28.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sel teemal suhelnud palju logopeedi ja arengupsühholoogiga, üldiselt ikka pooldatakse lähenemist, et laps kontrollib ja otsustab ise mida ja millal ta sööb. Igasugu sööma sundimine, toidu vägisi toppimine ja mõjutamine stiilis kui seda ei söö siis toda ka ei saa, on esiteks vägivald, teiseks karuteene tulevikuks ja kolmandaks ebaefektiivne. Pärast oled söömishäirega lapsega portsu otsas. Pakkuda tuleb, aga kas süüa või mitte, otsustab laps ise.
Tasub kontrollida, kas füüsiliselt on kõik korras, kõhuvalu, kõhukinnisus, mingi probleem neelamisel vms.
Kui ta nüüd alles paar päeva jandib, siis pole vast veel väga hull. Ja pole ka mingit tähtaega, et oih, sellest kp ei tohi enam RPAd anda. Lapsed arenevad omas tempos. Kui putru sööb ja köögivilja mitte, siis on ehk viga tekstuuris. Paljudele lastele ei meeldi nt et samal söögikorral on pehme köögivili ja kiuline liha. Lihtsalt peab olema üks söök ühtlane ja ühesugune. Puder on hea lihtne neelata, aga mis kujul köögivili ja liha on? Kas ta muidu süüa küsib või kuidagi tühja kõhtu väljendab? Anna siis kui küsib, mitte nii, et nüüd pead kl 5 ootama. Ma ei tea küll, mis 8,5 kilose lapse maomaht on, aga äkki ta peaks tihedamini sööma siis, kui kogus korraga väike on. Sest minu 6 kilone sööb ka 120 korraga ja noh, mingi 3-4 h max kannatab. 5-6 korda sööb ja 2 x käib püree vahele. Tema korraga ei söö ja joo, kui ka ainult 50 gr püreed läheb, kohe peale ei lutsita midagi, käpp lutile peale nagu klient pubis klaasile ja kogu moos. aga puder kaua kõhtu ei täida, tund poolteist ja siis läheb nt 100 ml hinge alla. Sinu laps ilmselt liigub ringi, ju tal ikka rutem kui 5h kõht tühi on.
Aa, nüüd lugesin uuesti et kisab kui kõht tühi. Tead, ma annaks siis tahket nii palju kui tahab ja RPAd otsa nii palju kui tahab. Ma sain enne aru, et ta ei võta lihtsalt rohkem kui 120.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 14:25; 22.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – See kõikuv lisatoidu söömine on sellest asjast kui lisa saama hakkas. Sööm enam vähem sama toitu mis meie. Pudru teen paksema et ta saaks seda käest süüa. Alati olen lisatoidu enne andnud ja alles sis rpa. Lisan ka meie päevakava, vb keegi oskab seda muuta vms.
u7.30 ärkame
8 sööme.
9.30-10 magama minek.
11 ajal ärkab.
11.30-12 ajal sööme.
pärast sööki mänguväljakule
15 magama
ärkab 16-16.30
17 ajal sööme
pool 19 rpa ja pool8- 8 magamaminek.
Paar hommikut ei ole rpa aga see on lõppenud 2 h röökimisega. Täna hommiku sõi 1,5 banaanipannkooki ja edasi hakkas toiduga mängima- + 90ml rpa. lõuna ajal 1 väike keedukartul ja 1 amps kana. Hakkas söögitoolis jonnima ja nii jonnis senikaua kuni rpa sai. tundub et pudelisõltuvus on ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 12:11; 22.05 15:01; 22.05 17:29; 28.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ühe aastane laps ei taha lisatoitu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.