Esileht Imetamine üle aastaste rinnast võõrutamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: üle aastaste rinnast võõrutamine

Postitas:

Kuidas on teil läinud suuremate laste rinnast võõrutamine? Minu just 1a10k noormees sai tissi enne lõunaund ja õhtul enne magamist ning öösiti nõudis samuti. Otsustasin, et nüüd aitab, tahaks öösel normaalselt magada, tundsin et olen väsinud. Nüüd pole ta nädal rinda saanud ja nüüd ei maga enam tema ega mina. Eelmiste lastega läks Rinnast võõrutamine väga lihtsalt ja hakkasid kohe terve öö magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui imetamise lõpetamise peamiseks sooviks on, et laps magaks terve öö ja saaksite ka ise magada, siis tuleks siiski arvestada ka variandiga, et imetamise lõpetamine öist ärkamist ära ei jäta ning laps vajab taas magama jäämiseks lapsevanema abi ja tuge. Kui eelnevalt on selleks olnud imetamine, siis nüüd tuleks teil leida uus viis lapse rahustamiseks ja tagasi unne uinutamiseks. Kuna kõik lapsed on erinevad (ka ühe pere omad), siis on väga oluline arvestada lapse iseärasustega. Võibolla on lapsel suurem imemisvajadus, mida võiks leevendada luti andmine (osad lapsed imevad ka pöialt imemisvajaduse rahuldamiseks ja enda rahustamiseks), või läheduse vajadus ning laps vajab öösel ärgates kaisutamist, imetamise poose ilma imetamiseta. Kui aga on tunne, et laps ärkab öösel näljatunde tõttu, siis aitab lutipudel piimaseguga. Samuti kui tundub, et laps pole veel täielikult valmis rinnast loobuma võib jätta alles ühe kordse imetamise enne magama jäämist. Oluline on ka mõista, et võõrutamine ei pea kunagi olema lõplik, emal on alati õigus last uuesti imetama hakata ja uuesti võõrutamisega alustada, kui laps tundub rohkem valmis olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaugel teemaalgataja lapsel hammaste tulek on ja kuidas laps reageerib hammaste tulekule?

Mina vaatasin, et lapse 1-2 aasta vahel rinnast võõrutamine on täiesti mõttetu tegevus – kuna minu lapsed reageerisid hammaste tulekule rahutusega, magasid nad öösel halvasti – ärkasid visklemisega ja tahtsid ennast rinna imemisega rahustada. Oleks neid rinnast võõrutanud, poleks ikkagi rahulikult magada saanud – lapsed olid hammaste tuleku tõttu öösel rahutud, mõnel ööl rohkem ja mõnel ööl vähem. Rinnaga rahustamise puhul vähemalt polnud öist kisa ja sain ka ise kergemini uuesti magama jääda. Kui hambad enam ei kiusanud (juhtus see kuskil 2a ringis) muutusid lapsed iseeesesest unekottideks ja hakkasid rahulikult magama. Kuna päeval rinnast söömise harjumus oli neil juba ammu (kuskil 1a paiku) kadunud ning öid hakkasid nad järjest hommikuni magama – siis hääbuski imetamine lõplikult, nagu möödaminnes.

Piimasegu (ega ammugi mahlajooke) lutipudelist üle 1a lapse öiseks rahustamiseks ei soovitata – need on hullemad hammaste külge kleepujad kui rinnapiim ning on risk hammaste lagunemiseks. Peale selle võib lutipudelist ludinal, ilma suurema vaevata (oo – mingi uus, kergesti kättesaadav toit!!!) just soodustada öise ärkamise-söömise harjumuse püsimist ehk töötada vastu vanema eesmärgile, et öö on magamiseks, mitte söömiseks. Kui imetamine lõpetada – siis ööjoogina anda veel ainult vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

No see lihtsalt on nii suur müüt, et kõik lapsed hakkavad magama öö läbi pärast rinnast võõrutamist.
Pesamunaga läks mul 3 aastat, enne kui magada sain. Aga soovitan sama nippi nagu endalgi- ikka laps enda kõrvale, olgugi et ilma rinnata. Ja nii saab ikka magada.
Muidugi võib astuda ajutiselt sammu tagasi ja anda rinda näiteks korra öö jooksul.
Aga mitte piimasegu! Milleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Imetamine üle aastaste rinnast võõrutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.