Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ülekaalulisus ja rasestumine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Ülekaalulisus ja rasestumine

Postitas:

Tere kõigile. Sooviksin väga teada, et kas kaalu langetamine on aidanud teil rasestuda, kui ennem suurema kehakaaluga on olnud rasestumisega probleeme. Kui suur on olnud ülekaal ja kaalulangus? Ootan ka selliseid lugusid, kus diagnoosiks ei ole PCOS, kui näiteks menstruatsioon on regulaarne ja muud hormonaalsed näitajad ka korras, kuid lihtsalt on kehakaal üle normi. Ootaksin kõikvõimalikke selle teemaga seotud positiivseid ja ka negatiivseid kogemusi (nt kaalulangus ei ole toonud soovitud rasedust). Tänud juba ette 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimest last ootama jäädes kaalu 94kg. Rasedust ootasime 1,5a. Teist last ootama jäädes oli kaalu 103. Rasedaks jäin esimesel kuul. Komandaga täpselt sama. Neljandaga oli kaalu 110 ja rasedus tuli 5 kuu pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 23:14; 04.07 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab sama küsimus. Aga kallid naised, kes oma kogemusi jagavad, kirjutage ikka oma pikkus ka (kui kirjutate kaalu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav sai lapse kui ise oli ligi 150 kg. Rasedus oli ok, lapsega kõik korras, emaga ka.
Kas tal muid hädasid peale liigse kehakaalu ka on, ma ei tea, pole jutuks olnud.
Arvestades tema suhteseisu, siis pidi ta rasedaks jääma suhteliselt kergesti.
Tuttava pikkust ei tea, aga ilmselgelt on ta üsna suur inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin rasedaks jäädes 110kg. Hetkel 36ndl rase ja kaal on 102kg. Võtsin esimesel viiel kuul alla 12kg, seega 4kg juurde ainult tulnud. Laps pigem suuremapoolne(nagu esimenegi).
Rasedaks jäämiseks kulus miski 5-6kuud. Neljal kuul neist polnud abikaasa ov ajal kodus ka.
Vahetult enne rasedaks jäämist võtsin 7 nädalaga 8 kg alla, ei tea kas oli seotud v mitte.
Esimene rasedus meil 10a tagasi, tuli esimesel kuul, siis kaalusin 65kg.
Edit: tervisest ka siis. Rasedus on sama raske, kui oli esimese rasedusegagi, mis siis et siis olin sale. Okseralli,iiveldus, pidev nõrkus, madal vererõhk jne. Sel raseduse aeg on lisandunud ka sümfüüsivalud(vaagnaluu valud), aga seekord on hgb korras, esimene kird oli väga korrast ära.
Sünnitus oli raske, aga laps oli ka suur 4.5kg ja 56cm, eks näis kuidas seekord 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 09:48; 17.08 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise olen sama asja mõelnud, kuid arvan et vahet pole kui suur kehakaal naisel on ja jääb rasedaks, ju siis pidi nii olema. Ise tahaks ka ideaalis -15 kaotada, aga iseloomu ei ole (st siis et tahaks ikka süüa krõpsu või šokolaadi).
Kuigi kirjutatakse jah, et ülekaal ei soovi rasedust, kuid kui ikka need liigsed 10 kilo alla võtta ja rasedust ei ole, siis peaks põhjuseid mujalt otsima. Võib olla, kuid ei pruugi, viga mingis põletikus, mida pole korralikult välja ravitud, naisel n mingi tsüst või munajuhad kinni või on mehes üldse viga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimest last ootama jäädes kaalu 94kg. Rasedust ootasime 1,5a. Teist last ootama jäädes oli kaalu 103. Rasedaks jäin esimesel kuul. Komandaga täpselt sama. Neljandaga oli kaalu 110 ja rasedus tuli 5 kuu pärast.

Pikkust mul 174cm. Kõik lapsed ligi 4,5kg ja sünnitused väga kerged

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 23:14; 04.07 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie otsustasime mehega, et õige aeg oleks lapseks. Õigemini mees juba pikalt räägib, siis nüüd jõudis mulle see kohale. Aga üks esimesi muresid on minul kehakaal. Olen 91kg. Mis aga naljakas, siis otsusega – laps teha, hakkasime ka iga õhtu väljas jalutamas käima ja rämpstoitu sisse enam niipalju ei söö.

Eks näis, kas ka mõjub kaalule ja lapsesaamisele.

Ise ei karda niipalju rasedaks jäämist, kui seda, et lapsel on vanemate pärast piinlik, kui need suured on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 120kg umbes. kaalul pole ammu käinud ja püüan ikka juba ammu triipe.
wi jää ega jää rasedaks. arst pole vihjanud,et olen suur. tahaks olla väiksem, ehk jääkisn kergemalt.
kerge rääkida, raske teha. tundub, et minu tee on kunstlik viljastamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 20:54; 01.08 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe raseduse algkaal 110 kg, mõlemad rasedused tulid 8 kuuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 120kg umbes. kaalul pole ammu käinud ja püüan ikka juba ammu triipe.
wi jää ega jää rasedaks. arst pole vihjanud,et olen suur. tahaks olla väiksem, ehk jääkisn kergemalt.
kerge rääkida, raske teha. tundub, et minu tee on kunstlik viljastamine.

Kunstlikku viljastamist ei tehta nii suure kehamassiindeksiga. Mulle öeldi, et peab vähemalt 33 olema, enne ei tehta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 120kg umbes. kaalul pole ammu käinud ja püüan ikka juba ammu triipe.
wi jää ega jää rasedaks. arst pole vihjanud,et olen suur. tahaks olla väiksem, ehk jääkisn kergemalt.
kerge rääkida, raske teha. tundub, et minu tee on kunstlik viljastamine.

Kunstlikku viljastamist ei tehta nii suure kehamassiindeksiga. Mulle öeldi, et peab vähemalt 33 olema, enne ei tehta.

Kes ütles, Sõritsa? Tema pidi kuuldavasti kehakaalu osas kõige rangem olema. Mul endal on nt olnud kaks IVFi TÜKis kehakaalt 98 kg ja 103 kg pealt (pikkust 168 cm, KMI seega vastavalt 35 ja 36,5), kusjuures mõlemad katsed veel järjest õnnestusid ka. Varem oli olnud trobikond IVF-üritusi umbes 70-kilose kehakaalu pealt, kõik üks ebaõnnestumiste rodu. Vahel mängib elu imelikke vingerpusse. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See info on küll mulle uus ja üllatav. Mulle pole arst seda maininud. Kust allikast sinu info pärit on? ???? Ilmselt on arstide seisukohad erinevad. Minu KMI on mingi 39 ja mulle tehti kunstlik viljastamine, kuigi arst mainis, et kaalulangetamine oleks siiski tervise mõttes arukas. Katse kahjuks ebaõnnestus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps ja minu kaal 64kg ja meisterdasime pikalt peaaegu aasta, lõpuks lõin käega ja jäin ootamatult rasedaks.
Teisega oli nii. Kaal oli 99kg ja mõned kuud proovisime ja siis mõtlesin ümber. Kaal oli hüplik. Lõpuks võtsin kaalust alla ja kaalusin 88kg jäin kogemata jälle.
Kolmandaga oli nii. Kaal 105kg ja otsustasime juba aasta tagasi, et juunis asume meisterdama ja kohe ka jäin.
Pikkus 171cm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See info on küll mulle uus ja üllatav. Mulle pole arst seda maininud. Kust allikast sinu info pärit on? ???? Ilmselt on arstide seisukohad erinevad. Minu KMI on mingi 39 ja mulle tehti kunstlik viljastamine, kuigi arst mainis, et kaalulangetamine oleks siiski tervise mõttes arukas. Katse kahjuks ebaõnnestus.

Dr Talving NovaVitast, ta ütles, et no 34-ga veel võivad silma kinni pigistada, aga muidu on komplikatsioonide risk liiga suur ja nad ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 120kg umbes. kaalul pole ammu käinud ja püüan ikka juba ammu triipe.
wi jää ega jää rasedaks. arst pole vihjanud,et olen suur. tahaks olla väiksem, ehk jääkisn kergemalt.
kerge rääkida, raske teha. tundub, et minu tee on kunstlik viljastamine.

oi, mina siis selle kirjutise autor.
pean siis hambad ristis hakkama kaalu langetama. huvitav,et minu arst pole sellest rääkinud, et kmid vaadatakse.hetkel ta mul üle 40ne. aga lapse saamise nimel olen kõigeks valmis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 20:54; 01.08 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin rasedaks jäädes 110kg. Hetkel 36ndl rase ja kaal on 102kg. Võtsin esimesel viiel kuul alla 12kg, seega 4kg juurde ainult tulnud. Laps pigem suuremapoolne(nagu esimenegi).
Rasedaks jäämiseks kulus miski 5-6kuud. Neljal kuul neist polnud abikaasa ov ajal kodus ka.
Vahetult enne rasedaks jäämist võtsin 7 nädalaga 8 kg alla, ei tea kas oli seotud v mitte.
Esimene rasedus meil 10a tagasi, tuli esimesel kuul, siis kaalusin 65kg.
Edit: tervisest ka siis. Rasedus on sama raske, kui oli esimese rasedusegagi, mis siis et siis olin sale. Okseralli,iiveldus, pidev nõrkus, madal vererõhk jne. Sel raseduse aeg on lisandunud ka sümfüüsivalud(vaagnaluu valud), aga seekord on hgb korras, esimene kird oli väga korrast ära.
Sünnitus oli raske, aga laps oli ka suur 4.5kg ja 56cm, eks näis kuidas seekord ????

Pidin nüüd lisama oma teemale.
Lapseke juba üle 2 nädala vana ja sünnitus oli kiire ja oluliselt kergem kui esimene. Laps oli 4kg ja 55cm, seega pigem suurem jälle. Peale sünnitust olin 96kg ja kaalun hetkel 88kg ja kilod aina sulavad tissitamisega. Seega alates rasedaks jäämisega olen kaotanud 22kg.
Kärutame ja tissitame ja jälgime toitumist hoolega edasi ja llodan et 10kg lahkub veel minult 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 09:48; 17.08 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raaedaks jäin kaaludes 111kg ja esimese korraga. Rasedus kulges hästi, sünnitus erakorralise keisriga. Nüüd plaan ikka kaalus alla võtta enne järgmist last sest nii suurena on raseduse ajal niii raske olla ???? 10kg juba läinud !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaal tõepoolest raseduse eel võib raseduse kulgu raskendada. Kehamassiindeksi järgi ülekaalus ja rasvunud naisel on ka väiksem kaalunumber, mida raseduse ajal on soovituslik juurde võtta/mitte ületada. Ülekaaluliste naiste puhul on kaalus juurdevõtt 7-11,5 kg ja rasvunute puhul 5-9 kg.
Kaaluteemad vajavad tõelist pühendumust ja elustiili muutmist, kuid on seda täielikult väärt. Tartus toimuvad rasedatele (sh ka rasedust planeerivatele naistele) toitumisalased tugigrupid iga kuu viimasel neljapäeval kell 18.00. Ehk võib sellest abi olla. Link: http://www.rasedatetoitumine.ee/rasedate-toitumisnoustamine/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ülekaalulisus ja rasestumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.