Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uuenduslik töökeskkond – pole enam isiklikke töölaudu

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Uuenduslik töökeskkond – pole enam isiklikke töölaudu

Postitas:

mina olen seda kogenud – meie asutuses korraldati ka nii, et isiklikud töölauad kaotati ära ja mis veel hullem – töölaudu pandi vähem kui töötajaid. nii et siis aeg-ajalt tekib selline väike võidujooks ja järjekord, mis on väga stressitekitav.
kuigi meil on ka muud tööd, mida vaja mujal kui laua taga teha, on selline kodutu ja pidetu tunne. pole ühtegi nurgakest, kuhu oma pooleliolevaid asju jätta. ei tunne enam, et olen selles kohas peremees, eks töötulemused on ka vastavad.

Kas te käite mähkmetega tööl, sest vetsus käimiseks ei saa ju ka lauda järelevalveta jätta?

Miks ei saa? Igaühel on ju oma laud ja töökoht.

Tule eile meile, tõesti. Inimene just kirjutas, et isiklikku lauda ja töökohta pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 21:30; 15.06 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbrannal on sellise kontori kogemus Rootsist. Ja üheks suureks probleemiks osutus see, et osad inimesed on kohutavalt räpased. Ehk siis kui nad kohta vahetasid, siis nende poolt maha jäetud laud kleepus mahaläinud kohvist, põrandal olid küpsisepuru jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 23:33; 18.06 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga teeks siis kiriku keset küla- need kes tahavad omaette olla, valivad endale sobiva keskkonna ja need, kes eelistavad uuenduslikke lahendusi, valivad jällegi endale sobiva. Keegi ei hoia tööl kinni ja ei sunni ilma laua või koera ja mehe piltideta kontoris töötama. Ja need, kellele pisikesed kinnised putkad ei sobi, lähevadki sinna “bänd nurgas ja siidrikraan laual” kontorisse.
Kui ettevõttes ikka enamik töötajaid protesteerib ühe või teise variandi vastu, siis ilmselgelt see ka läbi ei lähe. Orje meil enam ei peeta ja vastu tahtmist ebamugavas keskkonnas töötama ka ei sunni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 23:54; 15.06 01:20; 15.06 23:47; 17.06 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas selline kogemus, kus mul oma töölauda polnudki, see, mille taga tööd tegin, oligi selline rändajate laud, mis kujunes minu omaks. Ja mõnikord tööle tulles oli keegi ära võtnud näiteks klaviatuuri, sest enda oma oli katki läinud. Mõnikord polnud tooli, sest kõrvalruumis peeti koosolekut. Mõnikord arvas tehnikaspets, et oleks tore uut tarkvara installeerida mitte õhtul pärast mu lahkumist vaid hommikul enne mu saabumist. Mina pidin siis ise enda eest seisma, käima asju otsimas ja töö ikkagi õigeks ajaks ära tegema. Jubedalt ajas närvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestele on rutiin ja stabiilsus väga olulised. Seepärast tekitabki mõte sellest, et sul pole oma kindlat kohakest, kuhu tulla ja nt oma asju hoida, paljudes meelehärmi. Mina pole küll kontoritöötaja, olen õpetaja ning armastan oma tööd. Ometi ei meeldiks mulle üldse tulla tööle kui näiteks klassiruume oleks vähem kui klasse ja hommikuti peab teistega võidu jooksma, sest hilisemad õpetajad peavad leppima mängu- või puhkealal tunni läbiviimisega. See tekitab ju asjatut lisastressi. Mingile noorele vabahingele võib selline korraldus sobida, aga valdav enamus soovib siiski, et tal on töö tegemiseks kindel koht.

Mina olen ka õpetaja. Uus tulija, kabinetti ei jätkunud, igal nädalapäeval on tunnid ise klassiruumis. Oma asju kuhugi jätta ei ole – ei mingit õppevahendite kapikest või lisaülesannete varu kiirematele, isegi kontrolltööde vihikuid pole kuhugi jätta. Õpilased saavad muidugi ka iga päev oma tundi hilinemist vabandada sellega, et neil läks segi, kus siis seekord tund on (nad ka esimest aastat klassiõpetaja käe alt väljas ja mööda kabinette rändamas). Parematel aegadel, kui ruume mõne olümpiaadi jaoks ümber korraldatakse, on pandud ka ühe klassi kaks järjestikust sama aine tundi erinevatesse klassiruumidesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”- kõlab nagu lasteaed rohkem. Töö saab minul vähemalt paremini tehtud, kui mul on ikka konkreetne kindel koht ehk töölaud, kus seda teha. See laud võib muidugi ka kodus asuda, aga tööle mängima ja uinakuid tegema ma küll ei viitsi ronida, samal ajal mõistatades, milline laud parasjagu vaba juhtub olema, juhuks kui tekib tahtmine tööd teha.

Sa oled ilmselt vanema põlvkonna esindaja- kui kell kukub, siis pannakse jooksu. Töö on vastik kohustus ja elu mõte on pensioni ootamine. Kõik peab olema kindlaks määratud, uuendused hirmutavad ja kõige vähegi teistmoodi vastu on tugev protest.
Sina ei taha, et tööl oleks võimalik lõõgastuda, korraks aeg maha võtta, et seejärel edukam olla. Noored tahavad. Nad veedavad tööl ka rohkem aega kui vanemad inimesed, kogu elu koondub sinna. Ja tööandjale on see kasulik. Pealtnägija näitas ka millalgi neid innovatiivseid kontoreid- väga lahedad olid ja mis peamine- ettevõtted olid väga edukad. Möödas on aeg, kus inimesed lahterdatakse rangelt ülemusteks ja alluvateks, tänapäeval on rohkem horisontaalsed meeskonnad, kus töötatakse ühise eesmärgi nimel.
Mul on hea meel, et läbi on saanud aeg, kui igaüks istus oma pruunis või hallis tolmuses kontoritoakeses, tööl käimine oli piinav kohustus ja ainus rõõm oli kellegi sünnipäev, kui sa pitsikese teha ja julges korraks naerda.

Avatud kontorite ainus eesmärk on raha kokku hoida. Ei ole mõtet võrrelda moodse disainiga kontorit mõne nõukaaegse jubedusega, aeg on edasi läinud. Kontorit saab põnevaks teha ka niimoodi, et igal inimesel on siiski oma ruum, välja arvatud mitmekesi koos füüsilise töö tegijad. Absoluutselt kõik inimesed teevad avatud kontoris aeglasemalt tööd ja rohkem vigu, ka ekstraverdid, sest inimene ei suuda seal täiesti keskenduda.

“Uuenduslikeks” nimetatakse avatud kontorid vaid ja ainult seepärast, et see kõlab paremini kui säästukontor. Mängutoad jms tehakse ka ainult seepärast, et vett segada, jätta mulje innovatsioonist ja mitte säästmisest. Tegelikult maksab see pingpongilaud, lamamistool ja paar puhkepinki ikka väga vähe, võrreldes normaalsete töötingimustega, kus inimestel on oma tuba või kes eelistab, siis jagatakse tuba 2-3 peale.

Eesti tingimustes võib avatud kontor tegelikult karuteene olla, sest rendipind on odav ja ettevõtte maksud madalad ning et eraldatud kontoris on produktiivsus suurem, siis selle 40 eur inimese peale teeb kohe tasa. Hipsterid kopeerivad San Francisco avatud kontoreid, mis seal on ju ainult kõrgete rendihindade pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 09:28; 16.06 02:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkuvõttes liikusidki ringi nii, et läpaka- või käekott hammaste vahel, läpakas süles, kõrvaklapid peas poolviltu, märkmeraamat põsega vastu õlga lükatud, kohvitass või veepudel kaenla all, juhtmed järel lohisemas.

Minul tekkis küsimus, et mis Sul käes oli? 😀 Sorry, norin muidugi, aga lugedes jäi tunne, et miks siis käekoti pidi hammaste vahele panema, kui vähemalt üks käsi vabaks jäi. Teises vist oli kohvitass 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe näha, et peretu ja lastetu. Normaalne inimene tahab iga kell pere juures rohkem aega veeta kui tööl.

Ma olen peretu-lastetu, aga ikkagi eelistan kodus (või peaaegu ükskõik kus mujal) olemist tööl viibimisele. Iga kell olen pigem kohas, kus saan end vabalt tunda. Ma ei vihka oma tööd, täitsa tore on, aga eales ei hakka ma tööd vabadusele eelistama.

Lolliks töötamine võiks juba moest ära minna ja need inimesed võiks aru saada, et kõik ei ole seisukohal, et töö on elus A ja O. Kõik pole nii võimekad, et teha tööd, mida südamest ja vabast ajast rohkem armastavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avatud kontorite ainus eesmärk on raha kokku hoida.

Ei ole asjad nii lihtsad. On selge, et avatud kontoril (nagu absoluutselt kõigel siin ilmas) on ka plusse – näiteks liigub info avatud kontoris võrreldamatult kiiremini, kui inimeste paigutus on õige. Meie ettevõttes oli just see avatud kontori valimise üheks põhjuseks ning andis ka tulemust. Teine põhjus on ratsionaalne ruumikasutus (mille võib muidugi ka rahale taandada) – meil on kontoris 40 töötajat, kuid pidevalt kontoris on neist vaid umbes 10. Seega ongi mõistlik, et ülejäänute jaoks on nimetud töökohad, mitte pole 30 tühja lauda. Arvan, et kui tööl on vaid nn. püsiasukad, siis ei ole sellise töökorralduse puhul ka probleemi keskendumisega, kuigi jah, on päevi, kus kontoris on palju neid, kes muidu kontoris ei ole – siis on seal tõesti üsna lärmakas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 01:11; 15.06 01:28; 16.06 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles olid kuulsad kuubikud, nüüd jälle uus trend. https://geenius.ee/uudis/tele2-kolib-uude-peakorterisse-ulemistel-tootajad-enam-isiklikke-laudu-ei-saa/
Ootame-vaatame, mis järgmiseks välja mõeldakse.

Mina suhtun skeptilist. Järjekordne moeasi, inimeste loksutamine. Isegi sõna on “uuenduslik”, ei taheta enam “uus” kasutada, aga sisu on ikka sama – inimestega manipuleerimine ja eksperimenteerimine.

kusjuures avatud lautate ehitamisel oli juba eestis teada, et see on probleemisk ja ometi üks nn riigiasutus just sellise nõmediku ehitas 🙂

isikliku laua puudus on probleem aga tegelikult on ikkanii, et kujuneb välja, et mina istun alati siinja sina alati seal. ainult, et kassi pilte pole kuhugi panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 22:00; 16.06 22:02; 18.06 02:09; 19.06 01:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”- kõlab nagu lasteaed rohkem. Töö saab minul vähemalt paremini tehtud, kui mul on ikka konkreetne kindel koht ehk töölaud, kus seda teha. See laud võib muidugi ka kodus asuda, aga tööle mängima ja uinakuid tegema ma küll ei viitsi ronida, samal ajal mõistatades, milline laud parasjagu vaba juhtub olema, juhuks kui tekib tahtmine tööd teha.

Sa oled ilmselt vanema põlvkonna esindaja- kui kell kukub, siis pannakse jooksu. Töö on vastik kohustus ja elu mõte on pensioni ootamine. Kõik peab olema kindlaks määratud, uuendused hirmutavad ja kõige vähegi teistmoodi vastu on tugev protest.
Sina ei taha, et tööl oleks võimalik lõõgastuda, korraks aeg maha võtta, et seejärel edukam olla. Noored tahavad. Nad veedavad tööl ka rohkem aega kui vanemad inimesed, kogu elu koondub sinna. Ja tööandjale on see kasulik. Pealtnägija näitas ka millalgi neid innovatiivseid kontoreid- väga lahedad olid ja mis peamine- ettevõtted olid väga edukad. Möödas on aeg, kus inimesed lahterdatakse rangelt ülemusteks ja alluvateks, tänapäeval on rohkem horisontaalsed meeskonnad, kus töötatakse ühise eesmärgi nimel.
Mul on hea meel, et läbi on saanud aeg, kui igaüks istus oma pruunis või hallis tolmuses kontoritoakeses, tööl käimine oli piinav kohustus ja ainus rõõm oli kellegi sünnipäev, kui sa pitsikese teha ja julges korraks naerda.

kujutad ette,kui kassapidaja võtaks ka lihtsalt uinaku pause? või infoliini töötajad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 22:00; 16.06 22:02; 18.06 02:09; 19.06 01:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Argo Virkebau kinnitusel tuleb Tele2 peakontorisse Eestis väga uuenduslik töömudel, kus töötajatel ei ole enam isiklikku lauda. “2000-ruutmeetrisesse avatud kontorisse ehitatakse iseseisva töö kapslid, koosolekute-, meeskonnatöö-, mängu- ja puhkealad, kohvik ning isegi kohad, kus uinakut teha,” ütles Virkebau”- kõlab nagu lasteaed rohkem. Töö saab minul vähemalt paremini tehtud, kui mul on ikka konkreetne kindel koht ehk töölaud, kus seda teha. See laud võib muidugi ka kodus asuda, aga tööle mängima ja uinakuid tegema ma küll ei viitsi ronida, samal ajal mõistatades, milline laud parasjagu vaba juhtub olema, juhuks kui tekib tahtmine tööd teha.

Sa oled ilmselt vanema põlvkonna esindaja- kui kell kukub, siis pannakse jooksu. Töö on vastik kohustus ja elu mõte on pensioni ootamine. Kõik peab olema kindlaks määratud, uuendused hirmutavad ja kõige vähegi teistmoodi vastu on tugev protest.
Sina ei taha, et tööl oleks võimalik lõõgastuda, korraks aeg maha võtta, et seejärel edukam olla. Noored tahavad. Nad veedavad tööl ka rohkem aega kui vanemad inimesed, kogu elu koondub sinna. Ja tööandjale on see kasulik. Pealtnägija näitas ka millalgi neid innovatiivseid kontoreid- väga lahedad olid ja mis peamine- ettevõtted olid väga edukad. Möödas on aeg, kus inimesed lahterdatakse rangelt ülemusteks ja alluvateks, tänapäeval on rohkem horisontaalsed meeskonnad, kus töötatakse ühise eesmärgi nimel.
Mul on hea meel, et läbi on saanud aeg, kui igaüks istus oma pruunis või hallis tolmuses kontoritoakeses, tööl käimine oli piinav kohustus ja ainus rõõm oli kellegi sünnipäev, kui sa pitsikese teha ja julges korraks naerda.

kujutad ette,kui kassapidaja võtaks ka lihtsalt uinaku pause? või infoliini töötajad?

Kujutan küll ette, et ka neile on ette nähtud pausid. Olen isegi kunagi klienditeenindajana töötanud ja kuigi sellest on juba tükk aega möödas ja asjad eeldatavasti veelgi paremaks muutunud, siis juba meil oli kümmekond aastata tagasi puhkeruumis korralikult sisustatud köök (tasuta päevapraad, kohvi ja vesi), korralik telekas, mugavad diivanid (kus võis soovi korral ka uinaku teha), raamatud, värsked ajalehed, male jm. mängud. Arvad, et kassapidaja istub 8-23 kassas ja pause ei tee?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 23:54; 15.06 01:20; 15.06 23:47; 17.06 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mind huvitab, et kas tänapäeval siis enam kontorites lauaarvuteid pole? Kõik jooksevadki isikliku läpakaga ringi? Mulle meeldib aga lauaarvuti ning eriti meeldib mulle seal seaded endale sobivaks kohandada. Failid, dokumendid jms oma käe järgi sättida, hiire kiirus sobivaks reguleerida, isegi internetikasutamise lingid on sobivas järjekorras. Kuidas ma seda teha saan, kui pidevalt keegi veel sama arvutit kasutab? Et igaühel on oma konto? Aga sel juhul siis peaks igas arvutis pikk nimekiri kontosid olema. Oeh, kui tülikas. Ma arvan, et sellised “istume, kus tahame” ideed lõppevad lõpuks ikka sellega, et vähemuuenduslikud kodanikud lihtsalt istuvad kirjutamata kokkuleppe alusel ikkagi ühes samas kohas ja sama kirjutamata kokkuleppe kohaselt aktsepteerivad teised kodanikud, et see ongi kellegi personaalne laud. Seda saaks vältida vaid sisemise korraldusega, et üks töökohustus on iga päev erineva laua taga istuda. Tahaks näha, kes sellise mõnitamise peale muidugi tööle jääks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga teeks siis kiriku keset küla- need kes tahavad omaette olla, valivad endale sobiva keskkonna ja need, kes eelistavad uuenduslikke lahendusi, valivad jällegi endale sobiva. Keegi ei hoia tööl kinni ja ei sunni ilma laua või koera ja mehe piltideta kontoris töötama. Ja need, kellele pisikesed kinnised putkad ei sobi, lähevadki sinna “bänd nurgas ja siidrikraan laual” kontorisse.
Kui ettevõttes ikka enamik töötajaid protesteerib ühe või teise variandi vastu, siis ilmselgelt see ka läbi ei lähe. Orje meil enam ei peeta ja vastu tahtmist ebamugavas keskkonnas töötama ka ei sunni.

Kõik ei ole erialata algharidusega olevused, et suva kus firmas luuda lükkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 18:56; 18.06 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mind huvitab, et kas tänapäeval siis enam kontorites lauaarvuteid pole? Kõik jooksevadki isikliku läpakaga ringi? Mulle meeldib aga lauaarvuti ning eriti meeldib mulle seal seaded endale sobivaks kohandada. Failid, dokumendid jms oma käe järgi sättida, hiire kiirus sobivaks reguleerida, isegi internetikasutamise lingid on sobivas järjekorras. Kuidas ma seda teha saan, kui pidevalt keegi veel sama arvutit kasutab? Et igaühel on oma konto? Aga sel juhul siis peaks igas arvutis pikk nimekiri kontosid olema. Oeh, kui tülikas.

Laudadel on ekraanid, klaviatuurid ja hiired ning läpakadokid. Paned oma läpaka dokile ja pole mingit vahet, kas su suure ekraani “aju” on laua all suures kastis või lauanurgal dokis olev läpakas. Mul on nii ka oma kabinetis, ma eelistan mobiilsust lauaalusele kastile. Aga tööl olles pole vahet, laua peal on kõik samamoodi kui lauaarvutiga oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 07:17; 15.06 11:39; 17.06 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbrannal on sellise kontori kogemus Rootsist. Ja üheks suureks probleemiks osutus see, et osad inimesed on kohutavalt räpased. Ehk siis kui nad kohta vahetasid, siis nende poolt maha jäetud laud kleepus mahaläinud kohvist, põrandal olid küpsisepuru jne.

põrand on küll koristaja probledm. kui ukepiidad on toömused, saab koristusfirma kaenuse. muide, koristaja kohus on tyhja laua puhastamine!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 22:00; 16.06 22:02; 18.06 02:09; 19.06 01:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sel nädalal oli Äripäeva vahel ajakiri Sisustaja juuni number, kus olid pildid Telia uuest kontorist Mustamäe teel. no ütleks ausalt, sellises keskkonnas kohe kindlasti töötada ei sooviks.
soovitan vaadata, kellel see ajaleht käib.
lisaks oli eal pildid ka mingi välisfirma kontorist, kus lae alla oli tõmmatud täies ulatuses justkui kalavõrk – see oli siis nn puhkeala + nõupidamiste ruum. jäle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 12:32; 20.06 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas enda läpaga kasutamise eest kompensatsiooni ka makstakse? Seda ju päris tülikas kaasa vedada nii autoga käies (võidakse koos firma saladustega autost pihta panna) kui jalgsi/ühisk. transpordiga käies.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 18:56; 18.06 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbrannal on sellise kontori kogemus Rootsist. Ja üheks suureks probleemiks osutus see, et osad inimesed on kohutavalt räpased. Ehk siis kui nad kohta vahetasid, siis nende poolt maha jäetud laud kleepus mahaläinud kohvist, põrandal olid küpsisepuru jne.

põrand on küll koristaja probledm. kui ukepiidad on toömused, saab koristusfirma kaenuse. muide, koristaja kohus on tyhja laua puhastamine!

Kui inimesed päeva jooksul mitu korda laudu vahetavad, kas sa kujutad ette et on palgatud eraldi koristaja, kes neil lapiga järgi jookseb või? See kontor ei toimi nii, et iga päev oled eri kohas, vaid ka sama päeva jooksul pead ringi traavima! Nt lähed koosolekule, pead kõik kaasa võtma ja kui koosolek läbi siis pead endale uuesti lauda hakkama otsima…ja nii võidki sattuda laua äärde, mis on räpane. Lisaks ei käi enamikes kontorites koristaja iga päev, vaid 2x nädalas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 23:33; 18.06 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänases postimehes pildid (50+ tk) telia uuest peakontorist
http://www.postimees.ee/4149343/suur-galerii-eesti-koige-innovaatilisemas-buroos-ootavad-tootegijaid-lesila-kiiged-ja-varbsein
nüüd ma hakkan aru saama, miks nende klienditeeninduse telefonidel nii pikad ootejärjekorrad on : nad parajasti… kiiguvad 🙁

krrt, tehke tööd, aga ärge mängige töö ajal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mind huvitab, et kas tänapäeval siis enam kontorites lauaarvuteid pole? Kõik jooksevadki isikliku läpakaga ringi? Mulle meeldib aga lauaarvuti ning eriti meeldib mulle seal seaded endale sobivaks kohandada. Failid, dokumendid jms oma käe järgi sättida, hiire kiirus sobivaks reguleerida, isegi internetikasutamise lingid on sobivas järjekorras. Kuidas ma seda teha saan, kui pidevalt keegi veel sama arvutit kasutab? Et igaühel on oma konto? Aga sel juhul siis peaks igas arvutis pikk nimekiri kontosid olema. Oeh, kui tülikas. Ma arvan, et sellised “istume, kus tahame” ideed lõppevad lõpuks ikka sellega, et vähemuuenduslikud kodanikud lihtsalt istuvad kirjutamata kokkuleppe alusel ikkagi ühes samas kohas ja sama kirjutamata kokkuleppe kohaselt aktsepteerivad teised kodanikud, et see ongi kellegi personaalne laud. Seda saaks vältida vaid sisemise korraldusega, et üks töökohustus on iga päev erineva laua taga istuda. Tahaks näha, kes sellise mõnitamise peale muidugi tööle jääks.

meil on nii jah, et igal töötajal on oma kasutajakonto, aga mitte nii,et igas arvutis on nimekiri kontodest. asutuse arvutid on ju kõik ühe serveri taga ja ühes süsteemis, mitte üksikud, nagu koduarvuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:37; 18.06 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänases postimehes pildid (50+ tk) telia uuest peakontorist
http://www.postimees.ee/414934…..a-varbsein
nüüd ma hakkan aru saama, miks nende klienditeeninduse telefonidel nii pikad ootejärjekorrad on : nad parajasti… kiiguvad ????

krrt, tehke tööd, aga ärge mängige töö ajal

antud majas töötavad hoopis teised tegelased. infoliini sinna ei lasta.
muide pesasid ei ehita inimesed kuna maja on liuga uus. tahan pilte aasta pärast.
ole käinud ettevõtetes, kus moodsad klaasuksed olid käepäraste asjadega kaetud, et möödujad kabinetti ei vahiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 22:00; 16.06 22:02; 18.06 02:09; 19.06 01:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötan avatud kontoris, kus töö iseloom nõuab pidevalt teistega koos tegutsemist. Tavaliselt töötame paarides. Ja selle tõttu vahetame tihti ka kohti. Kui ma alguses seda ette ei kujutanud, et võiks iga nädal kohta vahetada, siis nüüd tundub loomulik. Hommikul lähed tööle ja istud sinna, kuhu vaja. Mul on kaasas läpakas ja märkmik ning paar vajalikku asja on kotis. Ahjaa, luksusese kohvitass on ka. No selle jätan sinna lauale, kus viimati töötasin. Kui jääb ette, siis tõstetakse teisele lauale ja pole probleemi. Mõni hoiab oma sisejalanõusid esikus, rohkem isiklikke asju pole. Muidugi plussiks on see, et meil töötavad ühes ruumis ainult sama osakonna töötajad, meeskond on väike ja ruum on suur. Mingit nodi kontorisse ei kogune ning töölauad püsivad puhtad. Inimesed on kõik normaalsed ning arvestavad üksteisega. Kui on vaja rääkida, siis räägitakse vaikselt. Kui on vaja pikemalt midagi arutada, siis köögis või nõupidamiste ruumis. Nii et on väljakannatatav see avatud kontor. Aga 30-40 inimesega lauta ma hästi ette ei kujutaks töötamiseks.. samas, inimene harjub kõigega.

Ja ülemus on oma kabinetis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise niimoodi ei tööta, aga ühest asjast ei saa aru. Töökohti on vähem kui töötajaid. Kes varem tuleb, saab töökoha, hiljem tulija võib koju minna?.
Mis seal tööl ikka siis kohal käia.
Kas seinal on tabel, mitu töötajat homme tuleb, et tead, kas tasub üldse kohale tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle iseenesest uuendused meeldivad, kui need on läbi mõeldud ja ka töötajate poolt soovitud. Olen aastaid töötanud avatud kontoris, meil veel siiski oma koht on. Ei ole veel ka nii, et tööle hilineja toolist ilma jääb. Tegelikult tahetakse teha asju hubasemaks ja lisada lisaväärtusi. Massaaži toad ja muu selline. Tegelikkus on aga see, et neid “mugavusi” pole kellelgi aega kasutada ja seisavad tühjalt. Minu jaoks on selliste kontorite ilmselge miinus see, et keskendumine tööle on raske kui pead tegema täpset tööd, aruandeid koostama, kus on vaja mõelda jms. Enamus kasutab kõrvaklappe, et saaks keskenduda. Samas on vaja ikkagi rääkida lähemate kolleegidega ja kui kõrvaklapid peas läheb jälle osa vajalikku juttu kõrvust mööda. Samas kuulata 50 inimese juttu päev läbi on väsitav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 20:36; 20.06 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle iseenesest uuendused meeldivad, kui need on läbi mõeldud ja ka töötajate poolt soovitud. Olen aastaid töötanud avatud kontoris, meil veel siiski oma koht on. Ei ole veel ka nii, et tööle hilineja toolist ilma jääb. Tegelikult tahetakse teha asju hubasemaks ja lisada lisaväärtusi. Massaaži toad ja muu selline. Tegelikkus on aga see, et neid “mugavusi” pole kellelgi aega kasutada ja seisavad tühjalt. Minu jaoks on selliste kontorite ilmselge miinus see, et keskendumine tööle on raske kui pead tegema täpset tööd, aruandeid koostama, kus on vaja mõelda jms. Enamus kasutab kõrvaklappe, et saaks keskenduda. Samas on vaja ikkagi rääkida lähemate kolleegidega ja kui kõrvaklapid peas läheb jälle osa vajalikku juttu kõrvust mööda. Samas kuulata 50 inimese juttu päev läbi on väsitav.

Siin pole siiski jutt tavalisest avatud kontorist paraku.

Ma ei mõelnudki, et jutt on samast asjast. Kui ma peaksid veel otsima kohta ka igapäev kuhu oma läpakat toetada, siis see on üks ajakulu, et ringi käia ja kohta otsida. Kui palju on inimesi, kes suudaks kohe keskenduda töö tegemisele, kui on vaja iga päev uues kohas uute inimestega tööle asuda. Kusjuures kõik kellega olen rääkinud, siis keskendumise probleem on valdav inimestel.
Tänapäeval on üks suur virvendus nagunii igal sammul.
Vaadates neid pilte uuenduslikult kontorist, siis mulle tundub, et enamus neid töökohtadest ei ole mugavad päev läbi töö tegemiseks. Hakkasid silma mingid puki moodi toolid. Ilmselt 20 aastaselt ei mõtle, et päev läbi kõvera seljaga istuda pole mingi probleem. Ka samas firmas töötades olen väga sageli pidanud töökohta vahetama – tõstetakse osakondi siia – sinna. Igakord peale kolimist läheb umbes nädal kui inimesed muutuvad taas vaiksemaks ja kohanevad. Ilmselt selline kontor ei tekitaks mugavuse vaid just ebamugavuse tunnet. Tänapäeval on kõik väga kiirelt muutuv ja tegelikult samu asju tehakse lihtsalt erinevalt, aga reaalselt tekitab see inimestes stressi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 20:36; 20.06 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisel nädalal jooksis uudistest läbi, et tele2 kolis oma kontori üldse õue.

http://www.ohtuleht.ee/736600/galerii-tele2-on-lageda-taeva-all-peetakse-kontorist-valjas-tootamise-paeva

esiteks, ei saanud ma neid pilte esimest korda vaadates absoluutselt aru sellest, kuidas nad seda julgevad, arvestades kui palju vargusi panevad narkarid seal sadama ümbruses iga päev toime: tuua läpakad ja kohvimasinad õue ja siis minna teise parkla otsa “koosolekule”
teiseks – arvestades tänahommikust tugevate padukatega pikitud ilma Tallinnas – huvitaks, kuidas see kohustuslik õues töötamine vihmaga toimiks?

kas mõni tele2 töötaja oskab kommenteerida, mitu läpakat peale selle eksperimendi käigus igavikuteedele läks (veekahjustuste või varguste läbi)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 12:32; 20.06 11:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uuenduslik töökeskkond – pole enam isiklikke töölaudu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.