Esileht Koolilaps Uus GAG maja

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Uus GAG maja

Eemaldatud autori palvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakuks:
1A – prantsuse keel, see on alati nii olnud
1R – reaal
1H – humanitaar
1S, 1W, 1Ö – jään hätta
äkki 1Ö on öövahetus 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:43; 16.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakuks:
1A – prantsuse keel, see on alati nii olnud
1R – reaal
1H – humanitaar
1S, 1W, 1Ö – jään hätta
äkki 1Ö on öövahetus ????

GAG on ju välja öelnud, et esimesed klassid on piirkonnaklassid, mitte katsetega, milleks siis humanitaariks-reaaliks lahterdamine? nad ise leiavad ju, et esimesest nö spetsialiseerumine on vale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kindel, et prantsuse keele ja matemaatika-muusika suund algavad esimesest klassist. Ilmselt tehakse valik nende laste vahel, kes sinna on määratud ja samas arvestatakse ka vanemate soove.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:43; 16.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktuste ja 4. septembri koolipäeva info on ju juba kooli kodukal ja FB lehel väljas, sealt on näha, et õppetöö algab plaanitud ajal plaanitud hoones:
http://www.gag.ee/20172018-oppeaasta-alguse-info

Nende klasside tähtede kohta ma nagu mäletan kuskilt koosolekult, et on hoopis kooli lõpetanud tähtsamate akadeemikute perekonnanimede esitähed. Ö oli nagu Öpik, A siis äkki nagu keeleteadlane Ariste, W nagu Wiedemann ja R nagu füüsik Richmann jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kindel, et prantsuse keele ja matemaatika-muusika suund algavad esimesest klassist. Ilmselt tehakse valik nende laste vahel, kes sinna on määratud ja samas arvestatakse ka vanemate soove.

GAG muudab oma õppesuundade kontseptsiooni. Alles jääb ainult prantsuse keele klass, ülejäänud viis klassi on üldõppeklassid, kes hakkavad lisaks tavatundidele saama ka digitunde, draamaõpetust, praktilist loodusteadust, mõttemängude tunde. Sepetsialiseerumine reaali ja humanitaarsuuna vahel tuleb alles 7.klassis.
Nii ma kooli infokirjast välja lugesin. Hoian ise ka GAGi teemadel silma peal, sest laps on järgmine aasta kooli minemas ja loodame saada GAGi määramise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 19:21; 18.08 11:08; 21.08 15:42; 23.08 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ma kooli infokirjast välja lugesin. Hoian ise ka GAGi teemadel silma peal, sest laps on järgmine aasta kooli minemas ja loodame saada GAGi määramise.

Loodetavasti läheb suunamisega õnneks.. sel aastal läksid ka näiteks Harju tänava lapsed Südalinna..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ma kooli infokirjast välja lugesin. Hoian ise ka GAGi teemadel silma peal, sest laps on järgmine aasta kooli minemas ja loodame saada GAGi määramise.

Loodetavasti läheb suunamisega õnneks.. sel aastal läksid ka näiteks Harju tänava lapsed Südalinna..

ma ei ole sugugi veendunud, et sellises megasuures kombinaadis õppimine on eriline õnn … olen Südalinna kooliga põgusalt kokku puutunud ja see jätab väga lapsesõbraliku ja rahuliku mulje. kartma seda kooli tänapäeval enam kindlasti ei pea 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oleks teiseks piirkonna kooliks Kalamaja Põhikool. Eelistaksime ikkagi GAGi, mis on ka kodule lähemal – elame Vana-Kalamaja tänava merepoolses otsas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 19:21; 18.08 11:08; 21.08 15:42; 23.08 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

0

prantsuse erakas oli juba mitukümmend aastat tagasi 1 kl alates olemas. sportlased olid D klassis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ma kooli infokirjast välja lugesin. Hoian ise ka GAGi teemadel silma peal, sest laps on järgmine aasta kooli minemas ja loodame saada GAGi määramise.

Loodetavasti läheb suunamisega õnneks.. sel aastal läksid ka näiteks Harju tänava lapsed Südalinna..

Kummaline. GAGi piirkonnaks on ju vanalinn ja alates sellest aastast osaliselt ka Kalamaja. Samas Kalamaja lapsi sinna vist väga palju ei määratutki, sest Kalamaja Põhikool sai jälle kolm esimest klassi, mis tähendab õhtupoolseid vahetusi. Ometi laienes GAG Kalamajja, et tuua siia koolikohtade osas leevendust. Keda sinna GAGi siis üldse määrati? Kas siis eelistati enim õdesi-vendi kui piirkonna lapsi või siis määrasid haridusameti tädikesed sinna oma sugulaste-sõprade võsukesed???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 19:21; 18.08 11:08; 21.08 15:42; 23.08 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toetajate lapsed linnast väljas häärberitest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalamajast määrati GAGi lapsi küll. Vähemalt mõni mu tuttav sai sinna määramisega. Varemalt on Kalamaja lapsi ka Kunstigümnaasiumisse määratud. Äkki siis nüüd ei tehtud seda. Kõik Kalamaja lapsed said kas GAGi või Kalamajja. Lisaks õpib Kalamaja Põhikoolis ka pelgulinna lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 22:39; 23.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh…kuidas te küll talute, et GAGist saab lihtrahva massikool?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 23:40; 23.08 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh…kuidas te küll talute, et GAGist saab lihtrahva massikool?

Ei tea kas päris lihtrahva massikool sest ikka saab kui vaadata Kalamaja uusarenduste hindasi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 19:21; 18.08 11:08; 21.08 15:42; 23.08 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh…kuidas te küll talute, et GAGist saab lihtrahva massikool?

Tuleb paluda jumalat, et ta aitaks leppida paratamatusega?
Natuke tõsisemalt öeldes, on see elitaarsus kõigest näiline. Kui paljud GAGi põhikooli lõpetajad saavad seal gümnaasiumis jätkata? Kui paljud lähevad mõnda teise “eliitkooli”? Kui paljud ei pääse üldse “marjamaale”?
Ma väga loodan, et ühel hetkel on kõik meie koolid eliitkoolid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 22:39; 23.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka loodan. Ja veel rohkem loodan, et ühed lapsed ei ole paremad kui teised. Et iga laps oleks eliitlaps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 23:40; 23.08 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed GAGis ei käi ja vist ei lähe ka, kuigi tõenäoliselt noorimale oleks see piirkond (Kalamajas, GAGile lähemal kui KPKle, aga vanemad lapsed käivad mujal ja võimaluse korral tahaks siiski kõik lapsed ühte kooli saada). Aga täna TV3 vaadates mul kül kihvatas. Minu vanemate laste kool (ei ole Kalamajas) istub jätkuvalt remondijärjekorras, lasteaiast (sealsamas Kalamajas) ma parem ei räägigi. Õpetajana olen seestpoolt näinud päris mitut kooli, sh seda, kuidas loetakse paljundamisele või raamatukogu raamatutele kuluvaid eurosid ja sente ja kuidas Tallinna koolitoit ei kannata keskmise maakooliga kusagilt otsast võrrrelda. Ja siis on meil katuseterrassiga eliiiitpiirkonnakool, mis ostab ilmavaatlusseadmeid ja teleskoope. Mille eest? Kas selle raha eest, mida linnal kunagi ei ole, kui mõnel teisel koolil on vaja katust parandada või koolipsühholoogi palgata või sinnasamasse kõrvale Mudila lasteaeda saali ehitada???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille eest?

Äkki annetajate? Paljudele koolidele annetavad kunagised vilistlased raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nuh, meie kooli puhul võib ka küsida, mille eest ehitati koridoridesse heli summutavate seintega istumiskohad, isoleeriti koridorilagesid, ehitati välja sisehoov, hangiti tahvelarvutite komplektid jne. Vanemate raha eest, sihtasutuse kaudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille eest?

Võib-olla jäi Linnamäe Vene Lütseumil üht-teist üle?
Kes pisut vene keelt oskab, võib lugeda: http://rus.delfi.ee/daily/estonia/gimnazisty-linnamyaeskogo-russkogo-liceya-nachnut-uchebnyj-god-v-novom-zdanii?id=79291740
See koolimaja ei näinud samuti kunagi remonti. Ainult lubati kogu aeg: jaa, kohe-kohe, olete järjekorras. Nüüd siis viimaks remonditakse. Aga mitte neile, kellele seda remonti aasta aasta järel lubati. Ei, nemad tõsteti majast välja ning sellest koolist saab venekeelne gümnaasium.
Uhke remont saab kenasti valimiste ajaks tehtud ja Kõlvart on Lasnamäel Keskerakonna esinumber. Puhas kokkusattumus, eks ole.
Kes guugeldada viitsib, võib Linnamäe Vene Lütseumi direktori kohta samuti üht-teist “huvitavat” leida.
Jah, GAG, õigemini Agur, on samuti sellega seotud. Aguril oli vaja laieneda ja ta võttis Kalamaja täiskasvanute gümnaasiumilt maja. Täiskasvanute gümnaasium jäi kodutuks, Linnamäe Lütseum tahtis laieneda ja niimoodi polegi nüüd enam Lasnamäe Pirita-poolses servas ühtegi eestikeelset kooli.
Tehtud!
Sülitada tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, mina käisin ka Tallinna 1. Keskkoolis.
1A klassis oli siis 31 last nimekirjas. B ja C klassis teine samapalju. Tohutu mass, seda mäletan tänagi.
Alustasime kooliteed suures majas ja saime kõik vahetunnid esimesel korrusel ringiratast jalutada. Vahel õnnestus ennast kempsu unustada aga sealt aeti ka minema, sest oli ülerahvastatud. Klassis olla väga ei saanud, sest ruume õhutati. Vahel organiseerisid õpetajad ka mingeid mänge, mööda maja tormamine oli keelatud. Eriti “põnevad päevad” olid need, kui keegi läbi ukseklaaside tormas, sest siis oli mida vahtida.

Mu üks laps on GAGi vilistlane ja teine põhikoolis alles aga ma tõsiselt arvan, et muudatused on head.
GAG soovib siiski olla elitaarne kool. Ja tõesti pole vahet, kas te olete piirkonnaklassis või väljavalitute omas 🙂 Kunagi üks lapsevanem tuli ka küsima, et kas piirkonna lastele palgatakse vähem nõudlikud õpetajad vms. No kuidas on üldse võimalik selliste küsimusteni jõuda????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Uus GAG maja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.