Esileht Pereelu ja suhted Uus mees ja minu laps

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Uus mees ja minu laps

Postitas:

Tere, küsiks veidi nõu.

Olukord selline: elan uue mehega (alles kolisime kokku). Meil mõlemal laps(ed). Mul kümneaastane poeg. Mehel täisealised poeg ja tütar. Mees väga heal järjel ja toetab oma lapsi ka palju ning armastab neid väga nagu näha. Samas minu lapse isa suudab vaevu maksta miinimumelatist ja lapsega eriti ei suhtle. Uus mees minu lapsele asju (näiteks riideid, nutiasju jm) ei osta, samas lapsel meiega elades mehe kulul söök laual, katus peakohal jne. Samas tunnen, et minu laps ei ole justkui osa tema (ehk siis meie) perest, mis teeb kurvaks. Minu lapsega käitub mees hästi, aga sellist sooja suhet nagu oma lastega, minu pojaga ei ole.

Kas mul oleks õigus nõuda mehelt suuremat panust (rahalises ja emotsionaalses mõttes) oma lapsele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 22:04; 22.06 22:25; 23.06 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid üritada nõuda mida iganes, aga kohustusi tal sinu lapse ees ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 22:13; 22.06 22:24; 22.06 22:33; 23.06 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul oleks õigus nõuda mehelt suuremat panust (rahalises ja emotsionaalses mõttes) oma lapsele?

Miks sa lapse isalt seda ei nõua?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ei ole mingit õigust midagi NÕUDA. Te kui pere võite seda muidugi arutada, kuid kõik on siiski vabatahtlik. Sa oled lihtsalt kade.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa otsisid endale elukaaslast või pojale uut issit?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 22:22; 22.06 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul oleks õigus nõuda mehelt suuremat panust (rahalises ja emotsionaalses mõttes) oma lapsele?

Miks sa lapse isalt seda ei nõua?

Noo ma sain aru, et lapse isa on vaene. Täidab oma kohust, rohkemaks võimeline pole.
Uus mees on rikas. See oleks võimeline, aga tundub, et ei taha. St elatakse lapsega uue mehe kulul, aga ei piisa, tahaks rohkem nänni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 22:13; 22.06 22:24; 22.06 22:33; 23.06 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Isa on ikkagi see, kes kasvatab (enamik kägusid siin foorumis sellega nõus).
Loomulikult soovin ma, et mees, kes mu last kasvatab, oleks talle selline isa nagu teistele oma lastele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 22:04; 22.06 22:25; 23.06 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Isa on ikkagi see, kes kasvatab (enamik kägusid siin foorumis sellega nõus).
Loomulikult soovin ma, et mees, kes mu last kasvatab, oleks talle selline isa nagu teistele oma lastele.

LOOMULIKULT?!? Kas sa sekundiks lapse peale mõtled? Tema hing on juba korra murtud teie lahku minekuga (palun ärge saage valesti aru, see polnud absoluutselt süüdistus). Ja sa juba surad sinna kohale uue inimese? Lased lapsel uuesti kiinduda? Kui see peakski kunagi juhtuma, siis on see väga suur vastutus selle mehe jaoks. Ja siis, kui uue suhtega peaks midagi juhtuma? Laps lahutatakse sellest, keda ta julges lasta isa moodi enda külge kasvada kõigest hoolimata?

Teil, nagu näha, pole omavahel veel mitte midagi selge. Ja juba on su laps “tema kasvatada”? Juba peaks laps tema sõna kuulama, tema väärtused omaks võtma? See on ju fenomenaalne muutus tema maailmapildis. Lapse tegid endale või mänguasja?

Igasugu pulgajukud ja elukaaslasedki on ok, vaba teema. Aga isa koha välja vahetamine on hooooopis tugevam teema.

Ja jah, päris jube oli mõnes teises teemas lugeda, kuidas mõni naine kilkas, et sai küll oma eelmise suhte lastega hästi läbi. Oli nagu parim tädi üldse! Lausa kasuema. Nii tore oli, kuniks seda jätkus, laps ka raudselt igatseb…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 22:13; 22.06 22:24; 22.06 22:33; 23.06 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult soovin ma, et mees, kes mu last kasvatab, oleks talle selline isa nagu teistele oma lastele.

Aga miks ta peaks? Soe suhtumine juba on, miks ta peaks su poja luksusesemed (nutikad jms) kinni maksma?

Kas sina mehe lapsi pead ka ülal? Selle loogika järgi peaksid seda tegema ju, ostma neile uhkeid nutividinaid, riideid ja asju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 22:22; 22.06 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult soovin ma, et mees, kes mu last kasvatab, oleks talle selline isa nagu teistele oma lastele.

Loomulikult soovin ma, et mees, kes mu last kasvatab, oleks talle selline isa nagu teistele oma lastele.

Aga on ju suur vahe – teised ongi tema oma lapsed. Sa alles kolisid temaga kokku, oma lapsi armastab ta ju sünnist saati. Saad ju nüüd isegi raha kokku hoida ja lapsele rohkem osta. Aga üldiselt arvan ka, et provokatsioon, nii ahne ja kade ei saa olla ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasid, et alles kolisite kokku. Ei saa ju siis oodata, et mehel, kes armus sinusse (mitte sinu pojasse) tekiks nii kiiresti samasugused tugevad tunded nagu enda lihaste laste vastu. Ta ei ole ju lubanud pojale isa eest olla. Ta aktsepteerib sinu poega ning käitub hästi temaga.
Anna inimesele aega, ära oota nii kiiresti suuri tundeid, kui alles olete kokku kolinud. Sellise kiirustamise ja pealekäimisega võid hoopis kõik ära rikkuda. Osta ise lapsele riided ja nutiseadmed (kui elamine ja söök on mehe poolt) ning lase neil omavahel kokku kasvada, mitte ära liimi neid kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll liba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 23:04; 23.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul oleks õigus nõuda mehelt suuremat panust (rahalises ja emotsionaalses mõttes) oma lapsele?

Ei, tegelikult sul pole õigus nõuda. Ta teeb niigi rohkem kui tema osa on, kas sa seda ise ei näe? Ja mis tohutu lähedust sa kohe kokku kolinuna tahad saada, kasuisaks kasvatakse ja harjutakse alles üksteisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna neile aega teineteisega harjuda. Ega vast keegi ei suuda päevapealt hakata armastama last, kes pole tema enda lihane laps. Eriti kehtib see meeste kohta. Siin aitavad hästi need olukorrad, kus mees ja poeg midagi kahekesi koos ette võtavad, ilma sinuta – midagi sellist, kus neil mõlemal tore on. Kooselu algusfaasis ei saa ka neid väga peale suruda, kuid kui oled tark ja liigselt ei kiirusta, küll siis oskad neid olukordi tekitada.

Minu poeg kahjuks ei olegi kunagi väga head klappi minu mehega saanud – mingil hetkel toimus teatud lähenemine (siis, kui nad vahepeal pikalt kahekesi olid), kuid praeguseks (poeg juba täisealine) on nad jälle kaugenenud. Lihtsalt väga erinevad inimtüübid on nii iseloomu kui huvide poolest. Aga sul võib paremini minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, kas tõesti on olemas nii rumalaid naisi nagu teemaalgataja?
Alles kolisite kokku! Kui teie suhe vastu peab, küllap siis tekib aja jooksul su elukaaslasel ka sinu lapsega lähedus ja emotsionaalne side ja siis ta tahab tema eest hoolitseda samamoodi või ligilähedaselt samamoodi, nagu oma lihaste laste eest. Aga ainult siis, kui ta ise tahab. Mitte mingeid kohustusi sel mehel sinu lapse ees ei ole!
Aga kui sa tahad sellest mehest lahti saada, siis muidugi võid sa nõuda, et ta ostaks sinu lapsele samamoodi asju, nagu oma lastele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord selline: elan uue mehega (alles kolisime kokku).

Kas mul oleks õigus nõuda mehelt suuremat panust (rahalises ja emotsionaalses mõttes) oma lapsele?

See teemaalgatus ei saa olla tõsi või kui ongi, siis teemaalgataja küll täie mõistuse juures ei ole. Nõuda alles kokku kolinud mehelt, et see panustaks võõrasse lapsesse sama palju kui omadesse … no ei ole lihtsalt võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 00:35; 23.06 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgatus ei saa olla tõsi või kui ongi, siis teemaalgataja küll täie mõistuse juures ei ole. Nõuda alles kokku kolinud mehelt, et see panustaks võõrasse lapsesse sama palju kui omadesse … no ei ole lihtsalt võimalik.

Teemaalgataja olen.
Miks ei ole võimalik? Ma ei soovi ju võimatut.

Mees pidi algusest peale teadma, et ma tulen koos lapsega tema juurde.
Siin paljud kirjutavad, et mees oli nende lastele isa eest juba enne kokkukolimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 22:04; 22.06 22:25; 23.06 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgatus ei saa olla tõsi või kui ongi, siis teemaalgataja küll täie mõistuse juures ei ole. Nõuda alles kokku kolinud mehelt, et see panustaks võõrasse lapsesse sama palju kui omadesse … no ei ole lihtsalt võimalik.

Teemaalgataja olen.
Miks ei ole võimalik? Ma ei soovi ju võimatut.

Mees pidi algusest peale teadma, et ma tulen koos lapsega tema juurde.
Siin paljud kirjutavad, et mees oli nende lastele isa eest juba enne kokkukolimist.

Andke abi.

Kirjutavad, et oli isa eest juba enne kokku kolimist – JÄRELIKULT nad lihtsalt ei kolinud kokku enne, kui mees isa eest oli. JÄRELIKULT nad nii kaua otsisid, kuni leidsid mehe, kes tõepoolest oli nõus isa eest olema. Sul on põhjus ja tagajärg lootusetult sassis.

Sa eeldad siin, et kaks meest korraga su tite eest hoolitseb: eksi käest võtad mõnusalt elatist edasi, lisaks nõuad uuelt kuhjaga lisa. Ja kui isegi saad kuhjaga lisa (elate tema kulul ju), siis ikka on vähe, sest mõni saab rohkem. Oeh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 22:13; 22.06 22:24; 22.06 22:33; 23.06 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun saage aru, see teema on LOLL LIBA!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 23:04; 23.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajast kullakaevaja sul polegi õigus midagi sellist nõuda ja palun katsu ikka ise oma last sööta. Mida ja kui palju sinu elukaaslane OMA lapsi aitab, ei puutu kuidagi sinusse ega sinu lapsesse. Mees läheb oma lastega reisile ja sinu laps näeb voodis und sellisest reisist ka see on täiesti normaalne.
Kui sa selle mehega endale ühise lapse muretsed, ka siis on sinu kaks last eri levelitel, üks läheb reisile teine unistab reisist, ühele ostetakse nutiseadmed, teisele mitte jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll liba jah. Need libad lähevad siin aina haledamaks ja lollimaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgatus ei saa olla tõsi või kui ongi, siis teemaalgataja küll täie mõistuse juures ei ole. Nõuda alles kokku kolinud mehelt, et see panustaks võõrasse lapsesse sama palju kui omadesse … no ei ole lihtsalt võimalik.

Teemaalgataja olen.
Miks ei ole võimalik? Ma ei soovi ju võimatut.

Mees pidi algusest peale teadma, et ma tulen koos lapsega tema juurde.
Siin paljud kirjutavad, et mees oli nende lastele isa eest juba enne kokkukolimist.

Loomulikult mees teadis, et oled lapsega ja muuhulgas ta maksabki ka sinu lapse toidu ja elamiskulud kinni. Ja ikka on vähe või?

Samamoodi pidid ju sina teadma, et mehel on lapsed ja et iga inimese jaoks on omad lapsed ikka olulisemad kui võõrad. Sinu lapse isa jaoks peaks ka oma laps tähtis olema, nii et küsi temalt juurde, kui praegu makstavast elatisest väheks jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 00:35; 23.06 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te kõik olete lihtsalt kadedad, sest teemaalgataja on väga ilus, sale ja voodis supper! Irv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõuda midagi ei ole kindlasti õigust, kasvõi moraalses mõttes. Sinu lapsel on olemas isa ja ema. Sinu uuel kaaslasel on oma lapsed, kes on juba suureks kasvatatud, ilmselt tunneb ta, et on oma töö isana teinud. Kui sinu uue kaasalase ja sinu lapse suhted on head ja teie ühine elu sujub, siis on see juba ju väga hea. Nõuda asjade ostmist lapsele, kes alles tuli su uue kaaslase ellu (alles hakkasite kõik koos elama), oleks minu arust liig. Võimalik, et kui ta võtab su lapse rohkem omaks, siis hakkab talle ka asju ostma, aga see oleks siiski puhtalt vabatahtlik, mitte nii, et midagi nõuda saaks. Kui eluasemekulud, toit on niikuinii peamiselt su uue kaaslase kanda (jäi vähemalt selline mulje, et sina ja laps kolisite tema juurde ja tema on nö pere ülalpidaja), siis on seegi juba ju panustamine ka sinu lapse ellu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsega käitub mees hästi, aga sellist sooja suhet nagu oma lastega, minu pojaga ei ole.

Oma laste ja teiste inimeste lastega ongi alati vahe sees ja sinna pole midagi parata, nii on lihtsalt. Kas sa ise võtad siis mehe lapsi täpselt samamoodi nagu enda oma, on sul samad tunded mehe laste vastu? Kui liba on, siis vastust ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul oleks õigus nõuda mehelt suuremat panust (rahalises ja emotsionaalses mõttes) oma lapsele?

Ei ole.
Küll on sul õigus nõuda, et kui mehe laps on teie juures, siis kehtivad mõlemale samad kodukorra reeglid. Ja et kui näiteks jõulupidu peetakse koos, siis kallimad kingitused saab ta kätte ema juures olles, mitte nii, et jõulupuu all on üks pakike viletsa sisuga sinu lapsele ja kümme uhket pakki mehe lapsele ja neid siis avatakse ja võrreldakse koos. See oleks tõesti haavav. Need kallid asjad võib talle teise jõulupuu alla ka panna.
Ja on õigus tahta, et mehe lapsed ei üritaks sinu lapse ees kekutada oma kalliste asjadega. Juhul, kui selline oht on. Sest kekutamine on olukorrast sõltumatult inetu komme.
Aga kui su igapäevakulud niikuinii uue mehe poolt kaetakse, siis saad ju lapse isa elatise ilusti lapsele nutiasjade ostmiseks korjata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 13:52; 26.06 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina ise oled ka piisavalt panustanud mehe lastesse (missiis, et täiskasvanud, noortel ka vaja abi eluaseme soetuseks vms), kui eeldad, et peale paari kuud kooselu peaks mees panustama rohkem sinu lapse jaoks isana. Hetkel tundub, et mehe kulul eluase, söök ja tahaks veel rohkem rahalist panust, mitte nö koos perena olemisi/tegemisi, mis teeb perest pere ning ka mittebioloogilisest lapsevanemast lapsele südames lapsevanema ja ema/isa uuest mehest/naisest täieõigusliku lapsevanema.
Ma arvan (ja ka näinud kõrvalt), et südames isaks/emaks (mitte aksepteeritud ema uueks meheks/ isa uueks naiseks) saadakse siiski aja jooksul, kui mõlemapoolselt (lapsed ja mittebioloogiline vanem) ollaksegi nö kokku kasvanud ning nö teist bioloogilist vanemat on vähe(m) silmapiiril.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Isa on ikkagi see, kes kasvatab (enamik kägusid siin foorumis sellega nõus).
Loomulikult soovin ma, et mees, kes mu last kasvatab, oleks talle selline isa nagu teistele oma lastele.

Enne kokku kolimist ei pidanud vajalikuks seda arutada? või arvasid, et hops, kolime kokku ja soe suhe ongi loodud? See võtab aega ja tihti ei pruugi paraku tekkidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult soovin ma, et mees, kes mu last kasvatab, oleks talle selline isa nagu teistele oma lastele.

Ah, see tähendab, et sa soovid, et su mees EI ELAKS koos sinu lapsega (nagu ta ei ela koos oma lastega) AGA teeks sinu lapsele kalleid kingitusi ja toetaks rahaliselt. Sest niimoodi ju olekski täpselt nagu teistele oma lastele, eksole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 13:52; 26.06 21:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Uus mees ja minu laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.