Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus pensioniarvestus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Uus pensioniarvestus

Postitas:

Valitsus võttis täna vastu uue pensioniarvestuse korra. Märgitud oli, et see hakkab toimima 2027 aastal. Kas see mõjutab praeguseid 50-aastasi miinimumpalgalisi ka, või ainult neid, kes siis pensioni koguma hakkavad? Minu meelest on senine süsteem hirmuäratav, et pean 3 aastat töötama, et 1 aasta kirja saada (olen kõrgharidusega ja töötan lastega, kuid palk on miinimumilähedane). Uue korraga oleks minulgi pisut lootust mõni sent rohkem saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 19:07; 20.01 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka ei saanud aru. sellisel juhul jäävadki enamus minu tööaastaid selle aja sisse kui arvestus käib palga alusel ja mingit pensioni loota pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin hommikul saksa kanalilt nende penskarite olukorda ja täitsa hämmastav: 78a papi kihutas öödpäevad prügikastide manu, et taara näol raha saada. Penssi sai ta 315€, söögilisa MTÜ korraldatud turu moodi asjalt juurikate ja köögi-puuviljadena. Teine tädi sai 915€ (66a), käis veel kolmel kohal osalisel tööl, et oma kahetoalise üüri suudaks ära maksta.
Tegu oli Müncheni ja selle ümbrusega, kus teadaolevalt on korteriüür keskmisest oluliselt kõrgem (Saksamaal üldiselt üüritakse oluliselt rohkem, kui meil siin).

Pakun välja, et meil saab neid “78a papisid” olema hordide kaupa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saanud sellest osast aru, et ise võib valida pensionile jäämise aega – mis vanusest siis võib tulevikus pensionile jääda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd enam ei ole mõtet näha vaeva hariduse omandamisega ja töö rabamisega, et parema palga pealt suuremat pensioni saada. Pensionile minnes ikka saad sama väikest pensioni kui suvaline madala haridusega koristaja.
Homsest ma enam tööle ei lähe, mõttetu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma õigesti aru sain eelnõust, siis pensioni mõttes polegi mõtet end koolitada. Näiteks võtan enda elukäigu. 27. eluaastani õppisin (doktorantuuris ka), tööl käia ei saanud, kuna meil raiuti et doktorantuur (kus maksti stipendiumit, tööna arvesse ei lähe) on täiskohaga töö ja selle kõrvalt tööl käimist ei tolereeritud, aegagi polnud. Seejärel sain kolm last, mille ajal mulle ju jällegi ei makstud palka. Seejärel läksin kõrgepalgalisele spetsiifilist haridust nõudvale tööle.

Kui nüüd pensioni saamise mõttes võrrelda sellist minusugust, kellel võimalikke tööaastaid tänu õppimisele ja lastele on tunduvalt vähem kui neil, kes kohe pärast 18-ndat eluaastat lihttööle siirdusid ja lapsi ei saanud, siis viimastel on selge eelis. Nende pension hakkab olema suurem.

Ilmselt arvatakse, et kõrgemapalgalised peavad oma pensioni ise koguma. Aga milleks siis üldse seda kõrge kvalifikatsiooniga tööd rabada? Aga noh, pole hullu, reaalselt saavad vaid vähesed pensionile minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga solvav ikka- olen “harimatu” madalapalgaline, kes eluaeg ausat tööd teinud. Olen õpetaja- 35 aastat juba. Olen armastanud oma tööd ja õpilased armastavad mind. Olen õppinud terve elu ja oma teadmisi täiendanud. Kordagi ei ole mul olnud mõtet oma ametist loobud. Ja minusuguseid “harimatuid” laisku on palju- lasteadnikud, kultuuritöötajad, politseinikud, medõed, päästjad, põetajad jne. Hirm on vanaduse ees, kuid nüüd on veel kehvem tunne- olen võtnud karjääriinimestelt nende pensi. Selline reaktsioon on solvav missioonitundega tööd teinud inimestele, kellele riik ei ole maksnud väärilist töötasu. Sel juhul peakski pension vähemalt normaalne olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 19:07; 20.01 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd enam ei ole mõtet näha vaeva hariduse omandamisega ja töö rabamisega, et parema palga pealt suuremat pensioni saada. Pensionile minnes ikka saad sama väikest pensioni kui suvaline madala haridusega koristaja.
Homsest ma enam tööle ei lähe, mõttetu…

Kõrgepalgalised saavad oma palgast selle pensionilisa kõrvale panna. Ja kas sa tõsiselt arvad, et kõik madalapalgalised on harimatud töllid, kes teevad mõttetut tööd? Siinsamas teemas on 35 a staažiga õpetaja, kas ta on puhta loll, et sinu lapsi /töötajaid /kaaskodanikke õpetab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 12:57; 20.01 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On mis on, aga praegune süsteem oli kohutavalt ebaõiglane. Võtta piiriks kesmine aritmeetiline palk, mille ajas kõrgeks riigiteenistujate ja igasugu riigifirmade juhtide palgad. Ma ei pea seda õigeks, et 600 eurot teeniv inimene peab töötama kaks aastat, et üks kirja läheks. Töö on töö ja teise sambasse või kuhu iganes saab kõrgepalgaline endale lisa koguda soovi korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd enam ei ole mõtet näha vaeva hariduse omandamisega ja töö rabamisega, et parema palga pealt suuremat pensioni saada. Pensionile minnes ikka saad sama väikest pensioni kui suvaline madala haridusega koristaja.
Homsest ma enam tööle ei lähe, mõttetu…

Pensioni teise samba kaudu saaksid sa nkn kõrgemat pensioni, kui madala haridusega koristaja. Lisaks on igal vähegi taibukal kõrgepalgalisel kolmas pensionisammas või investeerib ta muul viisil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguse seaduse kohaselt teenib 40 tööaasta jooksul
– miinumumpalga saaja ca 16 staazhiosakut e 16 x 5,514 e 88€
– mediaanpalga saaja ca 30 staazhiosakut e 30 x 5,514 e 165€
– keskmise palga saaja ca 40 staazhiosaku e 40 x 5,514 e 220€

Seadust muutes ja staazhiosakut samaks jättes teeniksid kõik 220€. Ja tõenäoliselt staazhiosaku hind ei jää samaks, vaid langeb, sest riigi eesmärk pole antud olukorras mitte sotsiaalse ebavõrdsuse likvideerimine, vaid pensionikulude vähendamine. Igaüks teab, et iga aastaga sotsiaalmaksu maksvate kodanike hulk vähenev ja pensionäride arv suureneb, seega on vaja kuskilt pensionikulusid drastiliselt kokku tõmbama hakata.
Need, kes teenivad mitu keskmist, on on oma pensionpõlve tõenäoliselt niikuinii kindlustanud ja riiklikust pensionist väga ei sõltu, seega lööb uus seadus kõige valusamini just tavalise keskmist palka teeniva kodaniku pihta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehkki ma pole enam esimeses nooruses (olen 40), olen aru saanud, et meie pensionile mineku ajaks on süsteemi veel vähemalt 5 korda muudetud ja väga suure tõenäosusega ei saa keegi suurt midagi. Targem oleks oma isiklikku raha kuhugi targasti investeerida, aga mina ei oska ja vaatamata enam-vähem mõistlikule palgale laenude ja laste kõrvalt märkimisväärseid summasid üle ka ei jää.
Peaks vist lootma sellele, et vanadusrisk ei realiseeru. Ja praegu panustama maksimaalselt sellele, et lapsed täiskasvanuna ise hakkama saaksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laste arvu pealt ei anta staazi juurde?
Tegelikult on nii, et hooldekodude arveid on raske kinni maksta isegi neil, kes elu jooksul keskmiselt kõrgemat palka saanud, rääkimata siis sellest enamusest, kes sellest vaid unistada võib. Paraku võib tervis üles öelda kõigil ja see teeb inimeste elu ikka väga raskeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valitsus võttis täna vastu uue pensioniarvestuse korra.

tuuseldasin läbi tänase riigikogu istungi materjalid, riigi teataja, sotsiaalkindlustusameti jt veebilehed – ei midagi.
lõpuks leidsin:
http://www.postimees.ee/3987255/graafik-mida-taehendab-inimeste-jaoks-pensionireform
ehk siis alles hakatakse eelnõud ETTE VALMISTAMA..
nii et jutt sellest, et midagi vastu võeti on… #########

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valitsus võttis täna vastu uue pensioniarvestuse korra.

tuuseldasin läbi tänase riigikogu istungi materjalid, riigi teataja, sotsiaalkindlustusameti jt veebilehed – ei midagi.
lõpuks leidsin:
http://www.postimees.ee/398725…..ionireform
ehk siis alles hakatakse eelnõud ETTE VALMISTAMA..
nii et jutt sellest, et midagi vastu võeti on… #########

nii palju nagu teemaalgataja eksis oma väljenduses, eksisid ka sina, kui sa hakkasid valitsuse vastuvõetud asja riigikogu materjalide hulgast otsima. kui sa teaksid, et valitsus ei võta seadusi vastu, siis sa oleksid ka aru saanud, et valitsus võttis vastu = valitsus kiitis heaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delfi Rahva Hääle nurgast. Ettevõtja: kellel mõistust rohkem, kes keelab teil endale ise pensionit koguda? http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ettevotja-kellel-moistust-rohkem-kes-keelab-teil-endale-ise-pensionit-koguda?id=76971314

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 12:57; 20.01 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd enam ei ole mõtet näha vaeva hariduse omandamisega ja töö rabamisega, et parema palga pealt suuremat pensioni saada. Pensionile minnes ikka saad sama väikest pensioni kui suvaline madala haridusega koristaja.
Homsest ma enam tööle ei lähe, mõttetu…

Ära mine jah, sa teed juba praegu ju mõttetut tööd, kui ei ole võimeline selle eest saadavast palgast endale pensionieaks investeerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd enam ei ole mõtet näha vaeva hariduse omandamisega ja töö rabamisega, et parema palga pealt suuremat pensioni saada. Pensionile minnes ikka saad sama väikest pensioni kui suvaline madala haridusega koristaja.
Homsest ma enam tööle ei lähe, mõttetu…

Võibolla on see koristaja kerge vaimupuudega ja 9 klassi (lihtsustatud õppekava)on ema jaoks lagi. Kas ta peaks kodus istuma ja mitte töötama? Kes siis koristab? Aga ka temalgi on vaja eluks vajalikku: toit, kodu, riided jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 08:31; 21.01 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgepalgalisel on võimalik oma tagalat kindlustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 08:31; 21.01 08:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus pensioniarvestus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.