Esileht Ilu ja tervis Vaagnapõhja lihased

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Vaagnapõhja lihased

Postitas:

Palun jagage kogemusi. Peale kahte sünnitust on vaagnapõhja lihased ja kõhulihased nõrgenenud. Vale rüht põhjustab ka seljavalusid. Füsioterapeut soovitab jälgida rühti, hingamist. Vältida teatud spordialasid (jooksmine-hüppamine), selle asemel teha pilatest ja jalutada-ujuda. Konkreetseid harjutusi ei antud. Pidevalt rõhutati, et “vanus juba selline” (33a). Põieprobleeme ja pidamatust ei ole. Diastaasi ei ole. Olen natuke nõutu. Kas need lihased siis harjutustega ei taastu? Enam kunagi ei või joosta? Maraton välistatud? Ei meeldi pilates ja muud uina-muina alad. Ujumine samuti mitte. Kas nüüd olengi eluks ajaks hädaline?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 20:06; 17.02 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga küsi mõne teise füsioterapeudi arvamust. trenni võib alati teha, aga tee tunnetusega. kui mõni harjutus on ebameeldiv, siis muuda tehnikat või tee väiksema koormusega. kõige halvem varianti on üldse käega lüüa. 33 aastane pole veel midagi vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan ka otsida teise füsioterapeudi arvamust ja soovitusi. Soovitused paeksid olema piisavalt konkreetsed, et neid oleks võimalik jälgida.

Olen ujumistrennis käinud ja näinud neid, kes arsti soovitusel “ujumas” käivad. Näiteks kui rase ujub pea kõrgel veest väljas, siis selline “ujumine” on täielik lollus. Kui täiskasvanu läheb ujuma, siis tasub minna ikka normaalse treeneri juhendamisel, kes õpetab õige tehnika. Tasub ujumisklubidest küsida täiskasvanute gruppide aegu ja võimalusi. Ujumisklubil endal ei pruugi täiskasvanute gruppi olla aga ujumistreenerid juhendavad vahel nt triatloni vms klubi gruppe ja siis saab sinna liituda. Vees valesti vehkimisega teeb oma tervisele liiga. Omaette teema on pärast ujulat veel kloorise drikooga saunas istumine.

Triatleetidega ja treeneri juhendamisel ujumine on väga erinev mingist niisama ja valesti ujula ühest otsast teise kulgemisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

drikoo 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus juba selline… omg! Ei ole ju! Aga jah – omal käel ei tee midgai ära, peab õige spetialisti juurde sattuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seal, kus sa seni käinud oled, on pilates uina-muina, siis oled lihtsalt vales trennis käinud. Meil saab küll iga jumala kord korraliku mahvi, vahel on lihased kolm päeva hellad. Ja ma olen seal trennis juba 7 a regulaarselt käinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:31; 19.02 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin uina-muina trennides juba 2 aastat. ma olen selle ajaga selgeks saanud, et kui harjutus tundub lihtne, siis ma olen seda valesti teinud.
kuigi jooksmine tundub tõelise trennina, higi jookseb, siis jooksmine on trenn peamiselt alakehale ja treenib võhma.
mulle meeldivad need rahulikud trennid. on kiireid trenne ka, aga kui tempo on kiire, siis ei jõuagi mõelda, mis lihasele see on. muudkui vehid, aga endal võib olla küür seljas. ei märka end sirutadagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ei mõelnud nüüd pahasti, et pilates uina-muina. See on kindlasti hea treening ja kui ringi karelda ei meeldi, siis sobibki. Ise eelistaksin mingit aeroobsemat treeningut või tahaks kasvõi jooksma minna teinekord. Nüüd öeldi et ära jookse. Ma tõesti ei tea, kas nüüd ongi eluks ajaks jooksmise-hüppamisega kõik? Kas nüüd pean elu lõpuni jälgima ja mõtlema kuidas liigun või on need lihased taastatavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 20:06; 17.02 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ei mõelnud nüüd pahasti, et pilates uina-muina. See on kindlasti hea treening ja kui ringi karelda ei meeldi, siis sobibki. Ise eelistaksin mingit aeroobsemat treeningut või tahaks kasvõi jooksma minna teinekord. Nüüd öeldi et ära jookse. Ma tõesti ei tea, kas nüüd ongi eluks ajaks jooksmise-hüppamisega kõik? Kas nüüd pean elu lõpuni jälgima ja mõtlema kuidas liigun või on need lihased taastatavad?

Mulle meeldib ka väga joosta. Zumba ja muud sellised aktiivsed trennid meeldivad ka. Kui aga neid hetkel teha ei saa, tulebki seni teha muud kuni lihased piisavalt tugevaks saavad, et on võimalik jälle karelda. Veel kord: kui pilates tundub liiga uina-muina, siis kas teed harjutust valesti, mis puhul hea treener peaks sellele tähelepanu juhtima. Või siis käid täiesti vale treeneri juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:31; 19.02 16:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Vaagnapõhja lihased

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.