Esileht Väikelaps Väikelaps ja veganism

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Väikelaps ja veganism

Postitas:

Nimelt olen olnud sünnistsaadik ise vegan ning seda on ka mu oma lapsed (suurem 12, noorem 3) ning ma ei saa aru, miks nii paljud sellest halvasti arvavad. Ma ei sunni oma vanemat last, ta valib ise mis sööb kuid seni ei ole ta muutuda tahtnud. 3 aastasele annan ka võimaluse valida ning ta alati valib vegani variandi. Mu tuttav on samamoodi vegan ning ka tema lapsed. Oli “huvitav” juhtum eelmine nädal, kui meile restoranis tulid juurde 3 kuskil 20date lõpus ema pärast meie jutu kuulamist ning hakkasid meiega kurjalt rääkima ning õiendama, et keerame oma laste tervised tuksi ning oleme kohutavad emad. Üks võrdles lausa väärkohtlemisega. Siit ka siis küsimus, et kui ma ei sunni oma lapsi vegan olema ning nad saavad ise valida, siis kas ma olen tõesti niivõrd halb ema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.06 00:17; 22.06 11:05; 22.06 17:42; 23.06 18:02; 24.06 15:27; 24.06 15:33; 25.06 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnistsaadik vegan? Ei andnud imikule isegi piima? Mida nad siis sõid? Körti?
8-9 kuusele imikule hakkasid pakkuma järjepidevalt liha, aga ta ei soovinud ega hakanudki soovima? Lasteaias-koolis on ka lastel oma toit kaasas?
Kas laste toit on tasakaalustatud ja nad saavad kõik vajaliku kätte? Annad toidulisandeid neile? Kas käite arsti juures lastega regulaarselt vereproove tegemas, et olla kindel, et neil millestki puudus poleks? Kui hoolitsed selle kõige eest, siis ei ole jube ema, aga kui mitte ja oma suva järgi jätad lapsed vajalikest loomsetest valkudest, rasvadest, rauast jne ilma, siis oled tõesti ohmoon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 04:36; 22.06 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et nii suured lapsed tahaksid süüa midagi, mida nad saanudki pole?
Ma pole kunagi söönud homaari, miks ma seda peaksin isegi proovima kui ma iialgi seda saanud pole? Ja päris vastik tundub ka. Ole ise vegan, miks lapsed peaksid olema? Sa oled ise järelikult maast madalast neid selliseks harjutanud ja pole andnud võimalustki inimlikumat toitu maitsta. Raske uskuda, et täielikult veganist ema hakkab oma lapsele liha söötma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen nainud õnnetut last, kelle ema ka selliste vaadetega on ja laps on kõhn, kurb… et tema ei saa normaalseid asju süüa, nt sünnipäeva lauas, kus teised lapsed söövad hoopis muud, tema sööb silo. Mulle meeldivad ka toorsalatid, lillkapsas, brokkoli jne aga eriti lapse normaalseks arenguks on ikkagi lihatooteid / kala vaja. Saan aru, kui inimene teeb täiskasvanuna teadlikult selliseid valikuid (nii teadlikult ja mõistuslikult kui seda üldse teha saab), aga last nii suunata ja kasvatada ei ole kull oige. Ta ei oskagi sulle ju vastu vaielda, eriti kolmene, aga sina leiad sellest endale õigustuse. Kurb ja kahju su lastest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mees/laste isa on ka taimetoitlane? Kas söögikordade ajal on laual ka liha? Kas siis, kui laps hakkas saama müüd peale rp/rpa, pakkusid talle ka liha?

Üldiselt ma ei saa aru, kui sa ise tunned, et teed kõik õigesti, miks sind siis niivõrd teiste arvamus häirib, et tuled ja teen lausa teema selle kohta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind ka huvitab, et kuidas need lapsed on alati ise saanud valida, mida söövad? kas kodus on sul pidevalt liha laual ja siis viskad söömata minema, kuna lapsed ei taha? või on tegelikutl liha neile võõras asi ja nad ei julge seda proovida – enamus lapsi ei võta isegi suu sisse neile võõraid toite.

Väikelastele liha mitteandmist peetakse ohtlikuks, kuna võib kujuneda tõsisem rauapuudus. Oled sa 100% kindel, et sa oled ise sünnist saadik vegan? oled oma ema käest küsinud, et isegi imiku eas ei olnud püree sisse liha segatud?

Mul on endal ka paar tuttavat veganit, aga oma beebidele-väikelastele on nad kasvõi paar korda nädalas liha andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha uskuda et teil suitusink jms laual et lapsed saaka valida.See on sama mis usu hullus olge ise kui tahat3 aga miks te lastele seda jura peale ajate.Kurat siin on olnud näljaajad kus inimestel polnud süüagi lauale panna ja nüüd on pool rahvast oma veegantusega lolliks keeranud.Minge parem hullarisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.06 09:55; 22.06 16:05; 23.06 08:14; 24.06 10:08; 24.06 10:10; 26.06 21:08; 26.06 21:54; 26.06 22:07; 26.06 22:16; 27.06 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa ikka kindel, et oled vegan?

ei söö mune, piima, juustu, lihast ja kalast rääkimata? Ei kanna nahast jalatseid? Ei kasuta villaseid riideid? Ei söö saia, ei joo õlut (pärmiseened on ka loomad). Siidilinade vahel ei maga ja siidisalli ei kanna.

Ma tean ka mitut inimest, kes väidavad, et nad on veganid, aga siis tõstavad kana taldrikule, sest nende arvates ei ole kana liha. Üks on selline, kes sööb kala ja piimatooteid. Kannavad nahast kingi nii et silm ka ei pilgu, ühel on isegi nahktagi (mitte kunstnahast). See ei ole mingi veganlus. See on heal juhul valikuline taimetoitlus nt pesco-ovo-vegetaarlus (süüakse kala, mune ja taimi). Lacto-vegetaarlus kui süüakse piimatooteid ja taimi. Vegan on ikka juba selline tõsisem taimetoitlane, kes ei pane suu sisse midagi loomset. Korralik vegan valib ka veini oma lauale sellise, millel on taimetoitlaste märk peal (iga vein veganile ei sobi). Ja muidugi ei kanna vegan villaseid sokke ega pane selga lambanahast kasukat. Kui see lambavill tal just mingist kindlast lammast mitte kahjustanud allikast pole tulnud.

Nii et oled sa kindel, et sa oled vegan? Ehk ikka pimatooteid tarbite? Talvel villane müts peas ja sallid kaelas? Või on ainult polüester?

Lastele soovitaks ikka pakkuda kala, piimatooteid, liha. Sina kui lapsevanem peaksid neid toiduaineid neile tutvustama, et nad julgeksid näiteks külas olles süüa kanasalatit näiteks. Ja mida lapsed koolis/lasteaias söövad? Äkki see on sul ikka rohkem selline poos, et sa oled nüüd suur vegan, aga tegelikult asi nii kramplik ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 10:11; 27.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene EI OLE LOODUD taimetoitlaseks. Meie organism lihtsalt ei tööta nii. Jah, mingid varud ja asendused on, aga teatud aminohappeid (valkude koostisosad) lihtsalt inimorganism taimetoidust ei suuda sünteesida. See ei ole mingi suhtumise või vaadete küsimus, lihtsalt loodusseadused on sellised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult hoolitsen selle eest, et kõik vitamiinid jne oleks olemas, laste vereproovid alati perfektsed olnud. Mees on ainult taimetoitlane, mitte vegan niiet mune ja piimatooteid on nad proovida saanud, samuti kala ja liha külas olles – ei maitsenud. Oleme vanema lapsega arutanud, et kui ta ei soovi vegan olla siis oleme me täiesti nõus sellega. Ta on öelnud, et praegu veel tahab olla, eks hiljem näe. Lapsed täiesti normaalkaalus. Mis puutub riietesse siis nii ekstreemne ma ka ei ole, lastel kaelas ja käes vanaema kootud sallid ja kindad kuid lambanahka ega üldiselt nahka ega siidi ma ei kanna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.06 00:17; 22.06 11:05; 22.06 17:42; 23.06 18:02; 24.06 15:27; 24.06 15:33; 25.06 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhtusin olema peol kus oli vega perekond. See oli päris kole mis terror lapsega tehti.
Laual olid mingid kanapallid, kōik lapsed võtsid ja haaras selle järgi ka nende laps, siis ema peatas teda ja hakkas rääkima sellele 3-4aastasele, et see on ju liha, mäletad ma näitasin sulle kuidas loomasid tapeti ja neile haiget tehti, et seda lihapalli teha. Sa ju ei taha, et loomadele nii haiget tehakse ja ära tapetakse, eksole.
Jah laps tegi “oma valiku” aga mille läbi see valik tehtud sai? Pärast selle emaga vesteldes rõhutas koguaeg, et see et laps vegan on ta oma vaba valik! No lubage naerda, kas 3a teeb teadliku vaba valiku? Ja kas 3a üldse näidatakse PETA videosid kuskilt netist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult hoolitsen selle eest, et kõik vitamiinid jne oleks olemas, laste vereproovid alati perfektsed olnud. Mees on ainult taimetoitlane, mitte vegan niiet mune ja piimatooteid on nad proovida saanud, samuti kala ja liha külas olles – ei maitsenud. Oleme vanema lapsega arutanud, et kui ta ei soovi vegan olla siis oleme me täiesti nõus sellega. Ta on öelnud, et praegu veel tahab olla, eks hiljem näe. Lapsed täiesti normaalkaalus. Mis puutub riietesse siis nii ekstreemne ma ka ei ole, lastel kaelas ja käes vanaema kootud sallid ja kindad kuid lambanahka ega üldiselt nahka ega siidi ma ei kanna.

Muidugi ei maitse, kui paar korda ainult elu jooksul proovida saanud ja harjumatu tema jaoks. Kui mõni teine on ainult lihast ja jahutoodetest terve elu toitunud ja paar korda külas olles antakse proovida juurvilju, ei meeldi ka lapsele need. See ei ole mitte mingil moel lapse vaba valik, vaid 100% sinu valik. Lapsele peab pakkuma liha, kala, piima, muna, juustu, jogurtit jne vähemalt seni, kuni ta ise on nii tark, et suudab omad otsused langetada. 3a kindlasti seda ei suuda, 12a võib-olla mingil määral, aga ka mitte 100%.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 04:36; 22.06 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhtusin olema peol kus oli vega perekond. See oli päris kole mis terror lapsega tehti.
Laual olid mingid kanapallid, kōik lapsed võtsid ja haaras selle järgi ka nende laps, siis ema peatas teda ja hakkas rääkima sellele 3-4aastasele, et see on ju liha, mäletad ma näitasin sulle kuidas loomasid tapeti ja neile haiget tehti, et seda lihapalli teha. Sa ju ei taha, et loomadele nii haiget tehakse ja ära tapetakse, eksole.
Jah laps tegi “oma valiku” aga mille läbi see valik tehtud sai? Pärast selle emaga vesteldes rõhutas koguaeg, et see et laps vegan on ta oma vaba valik! No lubage naerda, kas 3a teeb teadliku vaba valiku? Ja kas 3a üldse näidatakse PETA videosid kuskilt netist?[/quot

See on juba lapse ahistamine! Ajast ja arust on inimesed kasvanud liha peal ja nüüd siia otsustavad kari napakaid .et ei sa hakkama ökota ja ecota.Mul ei ole sõnu.Kus see laps oskab siia muud tahta kui vanemaf ei pane lauale muud kui taime jura?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.06 09:55; 22.06 16:05; 23.06 08:14; 24.06 10:08; 24.06 10:10; 26.06 21:08; 26.06 21:54; 26.06 22:07; 26.06 22:16; 27.06 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa ikka kindel, et oled vegan?

ei söö mune, piima, juustu, lihast ja kalast rääkimata? Ei kanna nahast jalatseid? Ei kasuta villaseid riideid? Ei söö saia, ei joo õlut (pärmiseened on ka loomad). Siidilinade vahel ei maga ja siidisalli ei kanna.

Ma tean ka mitut inimest, kes väidavad, et nad on veganid, aga siis tõstavad kana taldrikule, sest nende arvates ei ole kana liha. Üks on selline, kes sööb kala ja piimatooteid. Kannavad nahast kingi nii et silm ka ei pilgu, ühel on isegi nahktagi (mitte kunstnahast). See ei ole mingi veganlus. See on heal juhul valikuline taimetoitlus nt pesco-ovo-vegetaarlus (süüakse kala, mune ja taimi). Lacto-vegetaarlus kui süüakse piimatooteid ja taimi. Vegan on ikka juba selline tõsisem taimetoitlane, kes ei pane suu sisse midagi loomset. Korralik vegan valib ka veini oma lauale sellise, millel on taimetoitlaste märk peal (iga vein veganile ei sobi). Ja muidugi ei kanna vegan villaseid sokke ega pane selga lambanahast kasukat. Kui see lambavill tal just mingist kindlast lammast mitte kahjustanud allikast pole tulnud.

Nii et oled sa kindel, et sa oled vegan? Ehk ikka pimatooteid tarbite? Talvel villane müts peas ja sallid kaelas? Või on ainult polüester?

Lastele soovitaks ikka pakkuda kala, piimatooteid, liha. Sina kui lapsevanem peaksid neid toiduaineid neile tutvustama, et nad julgeksid näiteks külas olles süüa kanasalatit näiteks. Ja mida lapsed koolis/lasteaias söövad? Äkki see on sul ikka rohkem selline poos, et sa oled nüüd suur vegan, aga tegelikult asi nii kramplik ei ole?

Muidu nõus, aga pärmiseened on ikka seened, mitte loomad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 16:32; 24.06 10:49; 26.06 15:49; 26.06 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kodus meil liha ei ole, küll aga on mehe vanematel alati liha laual ning kui me seal oleme (mis on väga tihti) julgustab vanaema alati lapsi liha sööma (selle vastu ei ole mul midagi). 3 aastane ikka proovib aga ühest ampsust piisab, et järgmine kord pakkudes ta sellest keeldub – sellega ei ole minul miskit pistmist. See kes sellest hullust emast sünnipäeval rääkis – seal on neil vabavoli, ei jälgi kulli pilguga aga sõbrannad alati kiidavad, et näed lapsel alati puuvili vōi juurvili käes. Mina isiklikult piimatooteid ei söö, küll aga sööb mees niiet lapsed on saanud proovida peaaegu kõike ja mees on üritanud pakkuda jogurtit mitu korda – noorem keeldub, vanem samuti (ise julgustan proovima). Ja ma küsisin lihtsalt huvi pärast, et mis teie arvate. Tänan vastamas ja päikest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.06 00:17; 22.06 11:05; 22.06 17:42; 23.06 18:02; 24.06 15:27; 24.06 15:33; 25.06 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et on ok vegan olla, ka lastel. Ise ei ole, pere ka ei ole. Punast liha me küll ei söö. Sööme kanaliha või kala, muna, piimatooteid jne. Esimesele lapsele esimesel eluaastal liha ei andnud. Hgb oli tal madal küll natuke peale haigust ja kasvuspurti (sisetunne käskis arstilt testi paluda), kuid selle sain puhtalt rp ja taimetoiduga normaalseks juba 1,5 kuuga. Ka ise olin sel ajal taimetoidu peal ja minu hgb 135. Seega absoluutselt ei usu seda raua ja liha juttu. Nüüd laps sööb küll kana jne, vahepeal sõi väga isukalt, viimasel ajal väga ei taha. Mina ei sunni, teen toite, kui sööb, siis sööb. Ise võiks vabalt harvem süüa, iga päev küll liha ei taha. VÄiksena ma ise liha ÜLDSE ei tahtnud, kuigi pakuti ikka kogu aeg (pere on lihasööja). Punase liha välistasin juba sellest ajast kui ise end mäletan, pelmeenidel sõin ainult ümbriseid ja liha andsin seest vennale jne. No ei läinud alla. Kui mu vanemad lapsele sealiha söötsid, siis laps pärast oksendas mitu korda. No ei usu, et see on väga tervislik asi, aga hukka ka ei mõista, kui keegi sööb.

Teisele lapsele olen nüüd juba beebina hakanud andma kana, aga üldiselt 1-2 korda nädalas, mitte rohkem, kuna mõjutab ikka oluliselt seedimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.06 21:49; 22.06 21:51; 23.06 14:09; 23.06 16:09; 24.06 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja suitsutatud tooteid üldjuhul koju ei osta (suitsusink, suitsukala vms – ei saa seda tervislikuks lugeda).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.06 21:49; 22.06 21:51; 23.06 14:09; 23.06 16:09; 24.06 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaljuhul söön neid suitu vorste jms.Kui poest ostetud jahukeedu plönni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.06 09:55; 22.06 16:05; 23.06 08:14; 24.06 10:08; 24.06 10:10; 26.06 21:08; 26.06 21:54; 26.06 22:07; 26.06 22:16; 27.06 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun, kui liha ei söö siis ka seda ei oska hästi valmistada. Sellest võibki ka olla põhjus, miks lapsele liha ei maitstnud.
Minu ema ei söö kala, isegi lõhn ajas teda iiveldama ja seda ma lapsena pole eriti saanud. Nüüd olen lausa kala järgi hull, isegi tooorena läheb peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaljuhul söön neid suitu vorste jms.Kui poest ostetud jahukeedu plönni.

ega ma neid keeduvorste ja viinereid ka ei osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.06 21:49; 22.06 21:51; 23.06 14:09; 23.06 16:09; 24.06 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 3 aastane laps ei taha liha süüa, siis on ta selliseks kasvatatud. Enne seda, kui tal 2-3 aastaselt tekkis võimalus valida on teda lihast eemal hoitud ja sellega tema maitseeelistus “rikutud”. Seda ei saa nimetada valikuvabaduseks. Kuni 1,5-2 aastani sõi ta seda mida teie talle andsite.

Kõige kurvem ongi see, et lastel tegelikult ei ole valikuvabadust. Sünni hetkel on nende saatus otsustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.06 15:35; 23.06 22:35; 24.06 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah ärge halage. Sünni hetkel on otsustatud ka nende saatus, kellele igapäevaselt liha sisse söödetakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.06 21:49; 22.06 21:51; 23.06 14:09; 23.06 16:09; 24.06 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult hoolitsen selle eest, et kõik vitamiinid jne oleks olemas, laste vereproovid alati perfektsed olnud. Mees on ainult taimetoitlane, mitte vegan niiet mune ja piimatooteid on nad proovida saanud, samuti kala ja liha külas olles – ei maitsenud. Oleme vanema lapsega arutanud, et kui ta ei soovi vegan olla siis oleme me täiesti nõus sellega. Ta on öelnud, et praegu veel tahab olla, eks hiljem näe. Lapsed täiesti normaalkaalus. Mis puutub riietesse siis nii ekstreemne ma ka ei ole, lastel kaelas ja käes vanaema kootud sallid ja kindad kuid lambanahka ega üldiselt nahka ega siidi ma ei kanna.

Loe nüüd ise oma teksti: kala ja liha on nad saanud proovida ainult külas olles ja miks peaks laps liha sööma ainult vanemate nõusolekul? veganlus iseenesest ei ole halb, kuid halb on see, kuidas sa oma lapsi mõjutad ühekülgselt toituma. tavaline vereproov ei näita kõiki ainete puudujääke, see, et rauanäit korras on ei tähenda veel seda, et muus osas vajakajäämisi ei oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.youtube.com/watch?v=RybNI0KB1bg sry mulle meenub alati Helen Lovejoy kui selliste teemade kommentaare loen.

Mul on tuttav vegan. Kui ta perearst seda millalgi kuulis, siis tellis kohe vereanalüüsi. Tema üllatuseks oli vereproov korras. Kutsus tagasi ja tellis veel teise vereproovi, ikka olid kõik näidud korras. No ei mahtunud talle pähe, et nii ilusa verepildiga inimene saab vegan olla. Ja siin on mõeldud inimest, kes ei söö piimatooteid, muna, kala ega liha. Tuttava kingavalik mulle hetkel ei meenu, aga vaevalt see tema verepilti mõjutaks.

Minu lapsed enamjaolt ei söö liha. Mina jamu abikaasa sööme liha ja valmistan seda muuseas väga hästi. Liha on laual mitu korda nädalas, aga lapsed ei söö. Meelitame, keelitame, ähvardame, lubame boonuspunkte, võtame arvutiaega nädalas vähemaks, no ei aita. Vahel väga väga harva lähevad sisse lihapallid või hakklihakaste. Väga väga harva. Suurem laps sööb grillkana.

Ise olin teise lapse raseduse ajal rauapuuduses, ei aidanud ka verise steigi söömine…sünnitusjärgselt oli hemoglobiin 85. Kui laps oli pooleaastane tuvastati ka temal rauapuudus. Arst palus mul kohe hakata talle liha sisse söötma. No ma üritasin – keetsin ja püreestasin. Kui veidikenegi liha püree sees oli, siis ajas laps kogu ampsu keelega välja ning siis oli suu ülejäänud söögikorraks lukus. Ostsin lihaga Ella’s Kitcheneid, mitte suutäitki laps neid ei söönud, kuigi kõiki ilma lihata püreesid sõi heameelega. Ütlesin arstile, et ta ei ole nõus sööma liha – et äkki ma proovin spinatiga seda hemoglobiini taset suurendada. Arst naeris, ütles et see ei aita. Ikka liha ja ainult liha aitab. Üritasin jälle lapsele lihaga püreed sisse saada ja lõpuks oli mul ikka näljane laps ja tuba püreed täis. Mul sai küllalt. Lõpetasin selle liha püreestamise ja võtsin menüüsse spinati ning teised rauarikkad köögiviljad. Arstile noogutasin lihtsalt kaasa, “jah, sööme liha”. Tulemus – kolme kuu pärast oli lapse hemoglobiin kõvasti üle normi. Arst kiitis ja ütles, et näed, liha ikka ja ainult liha. Noogutasin, kuigi mu laps polnud absoluutselt seda liha söönud.

Sõbranna oli eluaeg aneemik. Verepildi sai korda siis kui võttis vastu teadliku otsuse enam liha mitte süüa. Kala sööb. Liha (ka kanaliha) mitte.

Minu postituse point on see, et kui laste tervis on korras, siis mida te mõistate seda ema hukka. Teeb ta ju endast parima, et lastel kõik hästi oleks. Liha ei ole mingi ime toiduaine. On palju neid teadlasi, kes kahtlevad sügavalt selle inimese lihatoiduliseks olemise teooria tõepärasuses. Kes teab, mis on “tõde” 20 aasta pärast. 30 aastat tagasi anti arstide soovitusel 2-3 kuustele lastele mannaputru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanavanemate juures on lapsed vähemalt 2-3 korda nädalas, nüüd suvel rohkemgi ning seal pakub vanaema neile alati liha ja kala – ja no nad ei taha. Iga normaalne ema kontrollib oma väikelaste söömist nii kaua kui võimalik ja ma ei hakka lapsele liha ja kala toppima kui ta seda ei taha. Ja me oleme teinud neile täielikud vereanalüüsid, kus kõik ära näidatakse – parem kui paljudel igapäev liha sööjatel lastel. Ma lihtsalt ei saa aru, et miks nii vaenulik tuleb olla, eriti veel selles osas et kas ma ikka tean mis vegansim on? Ma olen 27 aastat vegan olnud, ma tean seda ala läbi ja lõhki ning oskan ka oma lapsi toita nii, et nad kõik kätte saavad. Ning rõhutan veelkord, et ma ei sunni oma lapsi sööma vegani toitu. Ja vanavanemate juures on nad mõlemad saanud juba noorelt liha proovida ja vot – ei söönud ükskõik kuidas ka vanaema üritas. Vanaema poolt kaasa tehtud püreed kus liha sees – 3 aastane keeldub, et pähh liha maitse. Ma ei saa ju sundida teda sööma.
Veelkord tänan ausalt vastajetele aga olgem tolerantsemad, ega kõik veganid ei ole hullud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.06 00:17; 22.06 11:05; 22.06 17:42; 23.06 18:02; 24.06 15:27; 24.06 15:33; 25.06 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah ärge halage. Sünni hetkel on otsustatud ka nende saatus, kellele igapäevaselt liha sisse söödetakse.

Need kes annava lapsele kõike süüa annavad võimaluse valida kõige hulgast.
Need kes välistavad osad toiduained piiravad lapse valikut. Lapsel ei ole võimalus valida nende hulgast mida talle ei anta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.06 15:35; 23.06 22:35; 24.06 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina natuke usun, et kolmene pole tahtnud liha süüa, aga see ei tähenda, et ta sooviks teie järgi mingi vegan olla. Minu laps kuni viienda eluaastani praktiliselt liha ei söönud, kuigi meie peres ühtki veganit pole. Aga kus siis viieselt hakkas lihavitsutamine pihta. Kui selleks ajaks oleks teatud ajupesu teinud, siis ilmselt oleks see ikka halvasti mõjunud. Ma arvan, et igasugune ajupesu on halb. Ja teie suhtumine tuleb ju juba siit välja. Mina tean, et ajupesu on igati võimalik ja lapsed on väga mõjutatavad, sest ise olen kasutanud vanemate käsutuses olevaid mõjutusvahendeid rämpstoidu vastu. Ja tänu minu jutule kooliealised lapsed laulavad kui kulda, et friikartulid ja kartulikrõpsud on väga kahjulikud, kuigi meeldisid väga hästi. Seega selge see, et lapsed ei vali niiväga midagi, lapsevanemate jutt sinna söögi kõrvale mõjutab ikka väga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mu vanemal lapsel on käinud see lihasöömine lainetena. Mingil ajal pole nõus puutumagi, aga järgmisel aastal sööb kõik ära ja küsib juurdegi.
Mul laps nt ei söö sibulat. Aga mitte selle pärast, et talle ei maitse, vaid ta on näinud, et issi ei söö. Ja kuigi ma olen mehel rangelt keelanud igasugused inetud kommentaarid sibula kohta, siis negatiivne ja eitav hoiak paistab välja ja sellest piisas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõna vegan vürdub juba hulluga Aasta sadu on eesti traditsioonis liha söödud.Ja nüüd tuleb välja mingi kari napakaid kes üritavad kultuuuri muuta.Lapstel kodus liha laual ei ole igapäevaselt siis loomulikult nad vanaema liha ka ei söö.Nad polegi harjunud mautsega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.06 09:55; 22.06 16:05; 23.06 08:14; 24.06 10:08; 24.06 10:10; 26.06 21:08; 26.06 21:54; 26.06 22:07; 26.06 22:16; 27.06 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole olemas halba sööki.Vaid lihtsalt ei osata süüa teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.06 09:55; 22.06 16:05; 23.06 08:14; 24.06 10:08; 24.06 10:10; 26.06 21:08; 26.06 21:54; 26.06 22:07; 26.06 22:16; 27.06 00:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Väikelaps Väikelaps ja veganism

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.