Esileht Pereelu ja suhted Väikelinna elu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Väikelinna elu

Postitas:

Tere, olen noor naine kes elab perega ühes lõuna-eesti väikelinnas. Olen siin elanud sünnist saadik ja kui nooremana mõtlesin et tahaks siin ära saada siis nüüd olen õppinud hindama väikelinna elu ja ei suuda ette kujutada ennast suurlinnasel elamas. Mehel on hea töökoht (mida ta ise armastab) laps läheb varsti (minu jaoks) heasse lasteaeda ja kui laps lasteaiaga kohanenud hakkan ka ise tööd otsima. Mulle meeldib mu elu väga… Kuid nädalavahetusel käis mul sõbranna külas, põline tallinnlane. Ja küll ta üritas mind ümber veenda, mitte pahaga aga justkui tahtis “aidata” et ma ei jääks siia väikelinna konutama ja ikka koliks kuskile suurlinna või siis vähemalt selle lähedale. Tema arvates ei jõua mu laps elus kaugele siin elades ja saab mõtetu kolkakooli hariduse ( mis tegelikult pole nii, põhikool on üsna asjalik ja edasi saab õppida riigigümnaasiumis). Veel tundis ta muret minu töökoha pärast, et siia jäädes olen ma ilmselt elu lõpuni kassapidaja kuskil selveris ja midagi paremat minust ei saa. Kui üritasin seletada, et töökoht võib olla ka suuremas linnas, arvas ta et 30min sõitu (suuremasse linna) on mõttetu ajaraiskamine ja ei tasu kuidagi ära. Lõpuks muutsin lihtsalt teemat…
Ma ei teagi, see on vist rohkem südamelt ära kirjutamine, kuid siiski, avaldage arvamust kas teie arust on elu väikelinnas nii kohutav? Arvate et kasvades üles väikses kohas polegi helget tulevikku oodata?

Ütlen veel ära et kommentaarid nagu loll sõbranna vms jätke kirjutamata. Olgugi, et ta mu elu valikutega just nõus pole on ta alati mu kõrvale jäänud ja saan alati temale loota.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 22:41; 16.08 23:51; 17.08 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna, eeldan, on ise kolinud väikelinnast Tallinna? Olete sõbrannaga lihtsalt lahku kasvanud — sõbrannal on tänu elukohamuutusele rohkem kogemusi, laiem silmaring ja soovib Sind ja Su last aidata ehk. Selles suhtes ma nõustun sõbrannaga, et elus peaks kindlasti elama erinevates kohateds, oludes. Kui võimalik, siis ka riikides, sest see aitab eelkõige Sind ennast — õpid ennast rohkem tundma, saad enesekindlust juurde ja silmaring laieneb. Ühes kohas kasvanud ja elanud inimesed on enamasti väga kitsa silmaringiga ja… pahatihti näevad elu ka mustvalgelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on ka alati meeldinud väikelinnas elada. Nüüd aga tahaks pigem suuremasse. Ma ei saa rahulikult poodi ka minna, ilma et mehe eks mind silmadega ära süüa ei tahaks. Eksnaine pole kahe aasta jooksul suutnud mehest lahti lasta ning virvendab meie pereelus siiani. Uskumatu visadusega. Lubab küll lapsi meile, kuid toonitab, et ikka isale külla, mitte isa naisele. Lastel on keelatud meie juures töid teha (jah, minu maja tõesti), nii nad siis lihtsalt olesklevad, kuigi laotakse puid riita või tehakse kevadist suurpuhastust.
Õudsalt nõme on linna peal selle eksiga kokku juhtuda. Suures linnas oleks ikka parem. Linnas toimuvatel üritustel hoiab eks lastega demonstratiivselt omaette, lapsed ei julge isa ja minu juurde teregi ütlema tulla. Lasteaed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mõtle miks see teema sõbrannat nii torgib. Ma usun, et temas on ehk natuke kadedust.
Kolkakool? Ma usun, et turvaline keskkond on algkoolis kõige olulisem ja see kui suur konkurss sinna kooli on, see on vähem oluline.
Minu meelest on hindamatu väärtusega see kui laps pääseb enne kooli katsetel käimisest, käib samas kodulähedases koolis nagu teised naabruskonna lapsed. Kas keegi tõesti soovib oma lapsele Tallinna linnas kasvamist?
Minu mees käis põhikoolis sellises nn kolkakoolis, aga ikka sai sisse ülikooli populaarsele erialale.
Ma ise kasvasin üles Tartus, mis ehk on tallinlase jaoks ka väikelinn, aga ma nii kadestasin neid tuttavaid lapsi, kes elasid väiksemates maakohtades ja linnades. Tundus, et neil oli selline Bullerby laste elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna on eluaeg tallinnas elanud. Enne minuga tutvumist polnud sellistes väiksemates kohtades käinud, mõned korras tartus vaid.
Tollel õhtul oli meil veel juttu ka sellest et isegi kui ma tahaks väga ära kolida siis saaks see olema väga raske kuna väikelinna ja nt tartu ümbruse kinnisvara hindasid pole võimalik võrrelda. Ehk et sellest mis mul siin on võiksin seal vaid unistada ja ilmselt vireleksin kuskil üürikorteris sest osta ju ei jaksaks. Tema seda ei mõistnud, et kuidas ei jaksa osta.. Siinkohal tuleb vist mängu ka meie väga erinev taust, tema on rikka ärimehe tütar, mina aga lihttööliste perest ja raha pole kunagi ülearu palju olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 22:41; 16.08 23:51; 17.08 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tallinnas. Olen siin sündinud ja kasvanud. Tallinn on maailma mastaabis ikka samuti väikelinn, seda suurlinnaks nimetada on ikka suht naljakoht. See on lihtsalt natuke suurem kui teised Eesti linnad, aga ehtsast suurlinnast jääb ikka kaugele maha, on siingi täpselt samad teemad, et eksid jooksevad tänaval sülle, tuttavat kohtad igal sammul (kui ikka oled terve elu siin elanud) jms. Saab ka siin elada nii nagu elaks väikelinnas, käidki oma samas rajoonis tööl ja oled selveri kassapidaja. Soovi korral on võimalusi muidugi rohkem, aga kui sul on mingi suurem linn vaid 30 minuti sõidu kaugusel, kus tööd saad, siis on sul seal ju täitsa okei. Tallinnas halva õnne korral on su töökoht linna teises otsas, kuhu sõidad tund aega ja kauemgi, kui on tipptund, liikluspiirang vms.

Kohati on su sõbrannal õigus – Tallinn on siiski parem hüppelaud juhuks kui tahad edasi minna kuskile päris suurlinna. Aga ega see Tallinn ka kuskile eest ära ei jookse. Kui sul on praegu tunne, et sulle meeldib seal elada, kus oled, ela ja ole siis. Ei ole vaja taga ajada teiste inimeste unistusi või elada nii nagu sõbranna. Kolida saad alati.

Mida ma veel ütlen – ega ei ole vaja siia Tallinna veel juurde maainimesi, kes tegelikult seda linna üldse ei salli. Nädalavahetustel voolab linn rahvast tühjaks – enamik sõidab maale ära. Need inimesed pole ja ei tahagi selle linna eluga ära harjuda, kahju. See toob kaasa ükskõiksust, pahurust, rahulolematust. Ja lisaummikuid.

Kui keegi mulle ütleks, et koli maale, hea värske õhk, rammus maapiim jms… No ei. Ma ei saaks maal hakkama. Putukad. Pimedus. Vaikus. Ma olen harjunud sellega, et tramm sõidab maja eest mööda, tänavavalgus paistab servast tuppa ja hoovis saab olla ilma parme ning põdrakärbseid tõrjumata. Samas mõni teine seda pimedust, vaikust ja isegi putukaid igatsebki.

Sa oled ise kõige õigem inimene teadma, mis sulle sobib ja meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on kõige kriteerium – kas see teeb mind õnnelikuks? Kui su praegune elu teeb, siis miks peaks mingite kahtlaste argumentide pärast seda muutma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad te olete? Ma olen ka maalt pärit. Isegi mitte väikelinnast, vaid puhta maakas. Gümnaasiumis käisin maakonnakeskuses. Pean tagantjärele suureks väärtuseks, et põhihariduse sain omandada maakoolis, kus klassis 20 last, ja kooli minna 10 min mööda põlluvaheteed.
Keskkoolis mul oli suur kihk sealt maalt ära saada. Sonisin nagu Tšehhovi õde: Tallinnasse, Tallinnasse … Läksin kõrgkooli õppima, sain hea hariduse, hea töökoha ja saingi oma unistuste elu Tallinnas:) Kusagil umbes 35ndaks eluaastaks olid suurlinna tuled minu jaoks tuhmunud. Praegu elaksin parema meelega maakohas, tunnen puudust aastaaegadest ja loodusest. Aga meil mehega on mõlemal siin head töökohad. Mina saaks ka kaugtööd teha, mees mitte. Ilmselt ka lapsed ei tahaks kolida. Nii elamegi linnas edasi. Praegu ma mõtlen kadedusega pigem neile, kes on suutnud oma elu maal hästi sisse seada. Just nimelt hästi. Sest see on ikka õige, et maal on keeruline häid töökohti leida. Aga kellel on õnnestunud maal leida hea töö, või seal ettevõtlusega tegelevad, kellel on ilusad korras majad looduskaunis kohas – kade olen!
Et ma ise omal ajal linna läksin, ma siiski ei kahetse. Tean väga hästi, kui ma poleks maalt ära pääsenud, nt poleks kõrgkooli saanud, siis ma oleks terve elu peas kedranud, mis kõik oleks võinud olla. Ja maaelu vihanud.
Võib-olla on asi ka selles, et mis kaugel ja hetkel kättesaamatu, tundub tore. Kunagi oli see minu jaoks linnaelu, nüüd maaelu.
Aga sina oled õnnelik, et sul see maalt äramineku soov üldse puudub. Kui oled oma eluga rahul, siis naudi seda ja ära lase ennast teistest häirida! Püüa sõbrannale rahulikult ja kindlalt selgitada, et sinule sealne elu meeldib, oled seal õnnelik ja rahul.
Eks oleneb ka, kuidas inimene maal elab. Neid ma küll ei kadesta, kes kunagistes kolhoosikeskustes korterites elavad. Kui juba maal, siis kindlasti oma majas, mis ideaalis võiks veel ka privaatse asukohaga looduskaunis kohas asuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna on eluaeg tallinnas elanud. Enne minuga tutvumist polnud sellistes väiksemates kohtades käinud, mõned korras tartus vaid.
Tollel õhtul oli meil veel juttu ka sellest et isegi kui ma tahaks väga ära kolida siis saaks see olema väga raske kuna väikelinna ja nt tartu ümbruse kinnisvara hindasid pole võimalik võrrelda. Ehk et sellest mis mul siin on võiksin seal vaid unistada ja ilmselt vireleksin kuskil üürikorteris sest osta ju ei jaksaks. Tema seda ei mõistnud, et kuidas ei jaksa osta.. Siinkohal tuleb vist mängu ka meie väga erinev taust, tema on rikka ärimehe tütar, mina aga lihttööliste perest ja raha pole kunagi ülearu palju olnud.

Siin sa ju ise juba vastad ära enda küsimusele. Kuidas saab võtta adekvaatselt kellegi nõu või tungivat soovitust, kui tal puudub endal võrdlev kogemus või arusaam väikelinna elust. Samuti ei mõista ta teie rahalist eelarvet. Lihtne on ju öelda, et mine ja koli ja ole. Enda südant tunned ju ise kõige paremini. Lisaks tead ka, et üürikas vireledes ning venitades kuidagi ühest palgapäevast teiseni poleks sa mingitpidi õnnelikum, vastupidi.
Mida mees asjast arvaks kui tal on hea töökoht olemas seal linnas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot ma ütleks siin hoopis nii, kõik etapid tuleb elus läbi elada. elad maal kuni on huvi ja siis liigud edasi, sest tänapäeval on kõigil vabadus liikuda. maalt tallinnasse kolida on muidugi päris raske, kinnisvara hindadel on meeletu vahe. aga miks tallinnasse? üldiselt maal kaob huvi elada kui seal pole enam tööd. kui on tööd, siis saab seal elada. kaotad töö, pead liikuma sinna kus on tööd. paljud maaelanikud ei koligi tallinna vaid lähevad otse soome.

ma ise olen lapsena elanud maal, isegi maakoolis käinud, edasi olen elanud keskmises linnas ja nüüd elan tallinnas. maal on tore, aga kallis elada ja tegelikult linnas on vabaaja veetmise võimalusi rohkem. teater, kino, mingi üritus, kõik on nagu mööda minnes. maal elades tuleb seda kõike planeerida, leida aega.

midagi tarka ei oska sulle öelda. kõik tuleb omalajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 00:06; 17.08 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

noorelt inimeselt muidugi ei saagi eeldada nagu ta teaks kus ta on 5 aasta pärast. aga mina kui veneaja laps arvan, et ei peaks soovima elada ühes kohas terve elu. vanasti oli reziim ja piirid olid suletud. tänapäeval on võimalus elada ka mujal nii nagu inimesesed elasid enne vene reziimi. meie käes on terve planeet. miks peaks soovima elada terve elu kusagil X maakohas? miks võtta endalt see planeedi tunnetus ja miks mitte elada osa elust näiteks euroopa riikides või austraalias. mammona tagaajamine on tegelikult väärtusetu kui sa pole näinud maailma. nooered ei peaks minumeelest elama nagu pensionärid, stabiilselt ja igavalt. elades maakohas X siis ega seal ikka väga maailma ei näe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 00:06; 17.08 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sündinud maal, vahepeal elanud, koolis käinud, karjääri teinud väiksemates ja suuremates linnades. Täna elan taas maal ja ei ihka siit mitte kuhugi.

Mõnus on vaadelda kevadel ja sügisel üle maja parvlevaid rändlinde, talvel aia taga silkavaid jäneseid, rebaseid, kitsi ja mäkrasid. Ümberringi laiuvad hooldatud põllud, nii et igal aastal näen vaheldusrikast masinaparki toimetamas.

Suuremad lapsed on kohalikud koolid lõpetanud ja asunud oma pesa punuma, karjääri tegema suurlinnades. Väiksemad lapsed saadan varsti taas kohalikku väikekooli. Olen ise suurtes haridusasutuskantsides kooliteed alustanud, sestap oskan võrrelda ja hinnata väikekooli võlusid. Eks üle aia on elus küllalt saadud kiigata, nii et praegu tunnen end siin väga õnnelikuna. Ükski teater, kontsert ega reis pole jäänud vahemaade tõttu olemata. Kes teeb, see jõuab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealinna elu on pealiskaudsetele inimestele. Inimestel pole seal muud midagi teha kui päev otsa mööda kaubanduskeskuseid jõlkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealinna elu on pealiskaudsetele inimestele. Inimestel pole seal muud midagi teha kui päev otsa mööda kaubanduskeskuseid jõlkuda.

Tahtsin sulle miinuse panna, tobe kommentaar.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sündinud maal, käinud kodulähedases u 200 õpilasea väikekoolis, edasi Tartus mammutgümnaasiumis ja ülikoolis, Tartus elades.
Valisin elukohaks ja lastele koduks väikelinna, siis kolisime lastega alevikku ja nüüdseks kolisin sealt hoopis maale.
Lapsed lõpetasid kohaliku (kolka)gümnaasiumi ja said probleemideta kõrgkoolidesse sisse ja õppisid, polnud vahet, et ei tulnud eliitgümnaasiumist.
Kaks last elab pärast kõrgkooli Tallinnas ja üks Tartu lähedal maal. Viimane on eluga rahul, Tallinnast ihkavad mõlema lapse pered pigem kaugemale(hetkel on sundseis-töökohad, head kohad hea palgaga jääks maalt käies keeruliselt kaugele).

Kui sul on meeldiv töö, rahuldav elukoht ja kõik vajalik(kool, lasteaed, huviringid lastele ja soovi korral endale, töö) ja sa oled maakohas rahul, siis pole mingit kahtlust-ela rahulikult.
Kui sõbranna elu on linnas ja ta on seal rahul-see on tema valik.

Igaüks teeb valikud ise.
Ei ole Tallinn või Tartu imekoht, mis ainsana garanteerib koolilõpetaja soovide täitumise, karjääri jms. Ise peab tahtma ja tubli olema ja eeldusi peab muidugi ka olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd kus on pere, lapsed – siis Tallinna sõbrannad just vastupidi on kadedad (heas mõttes), et mu lapse koolitee on 10 minutit, et huvialaringi saab laps ise mindud, et mul on olemas sotsiaalne turvavõrk jne. Kui minul kulus lapse lasteaeda viimiseks 5 minutit, siis sõbrannal kulub selleks hommikul tipptunnil vahest 40 minutit. Teine sõbranna pidi laste pärast koju jääma, kuna logistiliselt oleks jäänud väga keeruliseks laste lasteaeda-kooli-huviringi viimine. Üks sõbranna tunnistas, et tal kulub töölt koju jõudmiseks 2 tundi – peab lapse ära tooma, poes käima ja Viimsisse jõudma. Ma tulen töölt koju jalgsi 15 minutit – kui palju jääb mul aega üle.
Minu arust sellise suhtlumisega -Tallinna on ainuke linn, kus saab elada – on need, kes on ise hingelt maakad, kel veel sõnnitükk on kontsa küljes, kuid ei taha seda tunnistada. Elagu nad Tallinnas või New Yorgis, sellisteks nad ka jäävad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 07:48; 24.08 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väikelinnas, kus on lasteaed ja kool, pood, apteek, pangaautomaat, raamatukogu, huvitegevus organiseeritud on ju päris kena elada. kui suurem linn on poole tunni sõidu kaugusel. teil on seal usutavasti ka kergliiklustee, kus saab sportida või rattaga sõita.
elamiseks tore koht minu arust.
koolid on linnadeski erinevate tasemetega. minul on laps tavakoolis linnas ja elu ilus. ta peaaegu ei õpigi kodus. hinded head. sugulase laps on eliitkoolis. ta õpib palju rohkem ja hinded pole nii head. tegelikult ma arvan, et sugulase laps on teadmiste poolest palju targem. kui vaja ükskord teha gümnaasiumikatseid saab ta ludinal sisse, kuhu soovib. aga minu tavakooli lapsega läheb keerulisemaks.
Mis on teie väikelinnakooli tase eksamite tulemuste põhjal koolide pingereas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 08:03; 23.08 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadates ülikooli kursuseid, siis väikestest kohtadest tuleb sinna proportsionaalselt täpselt sama palju inimesi, kui suurematest linnadest. Nii, et hariduse võimalused sõltuvad ikka isikuomadustest. Ise ma kolisin linnainimesena maale ja olen rahul. Kui inimene on võimalustele avatud, saab ta mitmekesist ja põnevat elu elada igal pool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadates ülikooli kursuseid, siis väikestest kohtadest tuleb sinna proportsionaalselt täpselt sama palju inimesi, kui suurematest linnadest. Nii, et hariduse võimalused sõltuvad ikka isikuomadustest. Ise ma kolisin linnainimesena maale ja olen rahul. Kui inimene on võimalustele avatud, saab ta mitmekesist ja põnevat elu elada igal pool.

Tänan, võtsid minu eest kõik juba kenasti kokku!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 08:56; 17.08 10:42; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen pärit sellisest väikelinnast, kus järgmisesse suuremasse linna (aga siiski väiksesse linna) jõudmiseks kulub kaks tundi. Ehk siis saarelt. Ma ei näe end uuesti elamas seal enne pensioniiga, kui siiski. Aga kui mu kodulinn asuks kõigest 30 min kaugusel suuremast keskusest, kaaluksin seal elamist kindlasti.

Mingis mõttes on mul kahju sõbrannadest, kes saarele “kinni” on jäänud, aga samas, nende elu ja nende valikud. Kui neil seal hea on, siis tore.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:33; 18.08 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see väikelinna idüll läheb üle, kui reaalselt tööd otsima hakkad.Töökohti on vähe, palgad nirud ja ülemused despootlikud, sest teavad, et mujale minna ei ole. Kui hakkad linnas tööl käima, tulevad muud hädad: algul mõtled küll, mis see tund aega edasi-tagasi söita siis ära ei ole, aga kui päevast päeva sõidad, siis viskab üle. Lisaks kulub palju kütust, ei jõua õigel ajal lasteaeda lapse järele, ei saa liikuma, kui auto katki on jne jne. Jama ühesõnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see väikelinna idüll läheb üle, kui reaalselt tööd otsima hakkad.Töökohti on vähe, palgad nirud ja ülemused despootlikud, sest teavad, et mujale minna ei ole. Kui hakkad linnas tööl käima, tulevad muud hädad: algul mõtled küll, mis see tund aega edasi-tagasi söita siis ära ei ole, aga kui päevast päeva sõidad, siis viskab üle. Lisaks kulub palju kütust, ei jõua õigel ajal lasteaeda lapse järele, ei saa liikuma, kui auto katki on jne jne. Jama ühesõnaga.

Alati on võimalus oma ettevõtteks või kaugtööks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 08:56; 17.08 10:42; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see väikelinna idüll läheb üle, kui reaalselt tööd otsima hakkad.Töökohti on vähe, palgad nirud ja ülemused despootlikud, sest teavad, et mujale minna ei ole. Kui hakkad linnas tööl käima, tulevad muud hädad: algul mõtled küll, mis see tund aega edasi-tagasi söita siis ära ei ole, aga kui päevast päeva sõidad, siis viskab üle. Lisaks kulub palju kütust, ei jõua õigel ajal lasteaeda lapse järele, ei saa liikuma, kui auto katki on jne jne. Jama ühesõnaga.

Alati on võimalus oma ettevõtteks või kaugtööks.

Hea nali…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 13:01; 24.08 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea nali…

Sinu jaoks nali, tegijate jaoks tavaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 13:23; 17.08 17:12; 17.08 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui päris aus olla, siis kunagi sattusin koos ühikasse ühe Hiiumaalt pärit noore neiuga, kes oli seal ka kadakate vahel kasvanud. Oli ikka piinlik, neiu sõnavara oli kohutav, selliseid roppusi ikka andis leida mis ta suust välja lendasid. Läks ikka tükk aega kui neiu aru sai et need roppused polnud nö normaalne kõnekeel. Oli ikka piinlik koos kusagil viibida. Kodused harjumused, õõõuudne, hügieenist polnud vist isegi unes näinud.
See selleks, ei ütle sellega et väikelinnast ja maalt mngid “maakad” tulevad, kuid kui põline linnaelanik, siis ikka tundsid kohe ära kes pole linnas üles kasvanud.
Mis puutub sinu sõbrannase siis ikka taktitundetu teise inimese eluvalikuid nii kritiseerida. Järsku tunneb ennast suures linnas üksikuna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot ma ütleks siin hoopis nii, kõik etapid tuleb elus läbi elada. elad maal kuni on huvi ja siis liigud edasi, sest tänapäeval on kõigil vabadus liikuda. maalt tallinnasse kolida on muidugi päris raske, kinnisvara hindadel on meeletu vahe. aga miks tallinnasse? üldiselt maal kaob huvi elada kui seal pole enam tööd. kui on tööd, siis saab seal elada. kaotad töö, pead liikuma sinna kus on tööd. paljud maaelanikud ei koligi tallinna vaid lähevad otse soome.

ma ise olen lapsena elanud maal, isegi maakoolis käinud, edasi olen elanud keskmises linnas ja nüüd elan tallinnas. maal on tore, aga kallis elada ja tegelikult linnas on vabaaja veetmise võimalusi rohkem. teater, kino, mingi üritus, kõik on nagu mööda minnes. maal elades tuleb seda kõike planeerida, leida aega.

midagi tarka ei oska sulle öelda. kõik tuleb omalajal.

Mingi küsitlus näitas, et maainimesed käivad tegelikult keskmiselt rohkemgi kultuuriüritustel. Kui midagi kodukohas toimub, minnakse sinna igal juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on erinevad, nende tahtmised ja vajadused on ka mingis osas erinevad. Mina võin väikelinnas elada, mõni teine sureb igavusse ja on surmani õnnetu, samas ma saaks hakkama ka Tallinnas elades, mõni teine jälle leiaks, et see keskkond on liiga kõle ja kole ja stressi tekitav. Samas, ma ei ole kindel, et ma mõnes väga tiheda asustusega maailma suurlinnas hakkama saaks, umbes, kus kõnniteed on tihedalt inimesi täis, arvatavasti läheksin vähemalt alguses sellest väga stressi. Võimalusi on suuremas kohas muidugi rohkem, tööd leida kergem, aga kui oled maal või väikelinnas leidnud oma niši ja seal end hästi sisse seadnud, milles probleem? Ega oma elu ometi sõbrannade seisukohtade järgi pea elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolisin Tartust maale ja ei pea end vaimselt kammitsetud maakaks, mandunud ka pole. Eestis on vahemaad nii väikesed ja netiühendus igal pool, et saab igast asulast mõistliku ajaga linna (neid on mu meelest Eestis max 5, kusjuures Tartu on armsalt väike linn).
Naabritega ma suuremat ei suhtle, aga linnas ka ei suhelnud. Tõesti pole mul suurt midagi rääkida praeguste naabritega (perekooli mõistes äärmiselt maakad), aga linnaski polnud naabrid päris minu tüüpi inimesed.
Tööle pean jah sõitma, aga kui pole E-R kellast kellani töö, siis pole sellest hullu midagi. Käin regulaarselt nii Tartus, Tallinnas kui välismaal, nii töösasjus kui vaba aega veetmas. Elan lähedal suurtele magistraalidele, seega ühendus “tsiviliseeritud maailmaga” on ülihea ja saaksin põhimõtteliselt autotagi elatud. Samas, need suured teed pole õnneks siiski aia taga, ei riiva silma ega ohusta lapsi ja kassi.
Kultuuriüritusi, huviringe ja muud tegevust on siin kohapeal piisavalt. Kõik muu eluks vajalik on samuti olemas ja kui ongi spetsiifilised vajadused töö, huvitegevuse ja õpingute osas, siis paraku ei suuda Tallinngi kõike pakkuda.
Muidugi on inimesi, kellele on ülioluline, et Stockmann, ooperimaja ja töökoht oleksid vaid jalutuskäigu kaugusel. Aga siis ei saa hektarilist aeda vaikuses ja rahus ning odava hinnaga. Töökohtagi pole lihtne leida, sest tähtis on nii asukoht kui palganumber (mis peab võimaldama kallist pisikest eluaset Eesti kalleimas piirkonnas teenindada). Mis siis on olulisem? Kas ooperimaja ja Stockmann või maaidüll? Üht õiget vastust sellele pole, vaid iga inimene peab ise valiku langetama (lisaks on lugematu hulk vahepealseid variante).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvas ta et 30min sõitu (suuremasse linna) on mõttetu ajaraiskamine ja ei tasu kuidagi ära.

näidake mulle tallinlast, kes saab vähemaga ajakuluga tööle. neid kindlasti on, aga mingi 2% elanikest ehk.
ja tallinlaste arvates ei olegi kusagil mujal elu, osade jaoks on isegi Tartu perifeeria, seega ära muretse. ela enda elu nagu meeldib 🙂 ja kui laps on tubli, siis jõuab ta elus kaugele ka siis, kui lapsena Kapa-Kohilas elas.
mina elasin lapsena väikelinnas, siis elasin 20 aastat seal imelises kõigi võimaluste linnas Tallinnas ja seejärel kolisin väikelinna tagasi. väga rahul 🙂 isegi mu puberteet ütles, et siin on palju parem ja rahulikum elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

näidake mulle tallinlast, kes saab vähemaga ajakuluga tööle. neid kindlasti on, aga mingi 2% elanikest ehk.

Miks peaks sulle seda näitama?
Tainapea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 13:23; 17.08 17:12; 17.08 21:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Pereelu ja suhted Väikelinna elu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.