Esileht Pereelu ja suhted Väikelinna elu

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Väikelinna elu

Postitas:

Tänan kaasa mõtlemast 🙂 siin läks juba jutt päris maaelu ja linnaelu võrdlemiseks aga ma siiski tunnen et praegune elukoht on midagi vahepealset. Kõik on käe jala juures, haigla, koolid, ja ajaveetmis võimalused. Olen nüüd mõelnud et ilmselt lihtsalt ongi nii et kuna sõbrannal pole kogemust väikelinnaga ja kuna igalpool ju räägitakse ka et depressiivsed väikelinnad jms. Keegi siis küsis vanust ka, mina olen 22 sõbranna 20.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 22:41; 16.08 23:51; 17.08 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Lapsukesed olete.

Mina olen teist kaks korda vanem. Olen sündinud Tallinnas, elanud maakohas, lõpetanud maakooli, kolinud Tartusse ülikooli, sealt ühte miljardilinna, naasnud Tallinnasse, käin ikka mõnuga maakohas vanematel külas, jääb aeg-ajalt pikemaks. Töö käib arvutis minuga kaasas.

Tallinn, kogu Eesti on tegelikult küla. suurlinnades sõidetakse isegi kaks tundi tööle. Ja keegi ei virise.

Tallinnas pole ummikuid. Ummik on see, kui autorivi viis tundi EI LIIGU.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea nali…

Sinu jaoks nali, tegijate jaoks tavaline.

Täpselt. Ma räägin omadest ja oma siinsamas väikelinnas elavate tuttavate kogemustest.
Kõigi jaoks see muidugi ei toimi, aga pole mõtet teha nägu, et seda varianti pole olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 08:56; 17.08 10:42; 17.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsukesed olete.

Mina olen teist kaks korda vanem. Olen sündinud Tallinnas, elanud maakohas, lõpetanud maakooli, kolinud Tartusse ülikooli, sealt ühte miljardilinna, naasnud Tallinnasse, käin ikka mõnuga maakohas vanematel külas, jääb aeg-ajalt pikemaks. Töö käib arvutis minuga kaasas.

Tallinn, kogu Eesti on tegelikult küla. suurlinnades sõidetakse isegi kaks tundi tööle. Ja keegi ei virise.

Tallinnas pole ummikuid. Ummik on see, kui autorivi viis tundi EI LIIGU.

miljardilinna? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miljardilinna?

No võta see 500€ ja mine puhka kuskil Londonis või New York`is ntx.
Selle asemel, et siin möliseda.
Pole ju keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 13:23; 17.08 17:12; 17.08 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kummaline, et noorte ja osade (eriti maalt pärit) keskealiste jaoks tähendabki elu Tallinnast väljaspool midagi võimatut, nagu oleks vahemaad Eestis ülipikad ja Tallinn ainuke elamisväärne paik. Tuuakse näiteid elust, kuidas võideldi end “porimülkast” välja ja nüüd nauditakse suurlinna hüvesid. Samas, milline on see paljukiidetud linn? Vaadake kasvõi pealinna tänavaid, mis on auklikud ja paduvihmaga muutuvad voolavateks ojadeks, isegi nooblites kaubanduskeskustes uputab. Järjekorrad on pikad, liiklusummikud igapäevased. Inimesed on asukohas liialt kinni ja mugavuses, et ei peaks mitte mingil juhul autoga rohkem kui 10-15 min sõitma. Töö, kool, huviringid peavad olema lähedal.
Viimastel aastatel on küll hoogustunud ka linnabeibede kolimine Harju- või Tartumaale ja ostetakse sõprade või sõbrannadega koos uude elamurajooni eluase, tuhlatakse lilleliste kummikutega veidi mullas ja kutsutakse üksteist hellitavalt maakaks. Igal võimalusel rõhutatakse, et elatakse Tallinna või Tartu külje all või läheduses, sest muidu peab keegi neid äkki päris maakateks.
Järjest rohkem on hakatud teatud piirkondi üles kiitma, Saue, Saku, Raasiku versus Kehra, Kohila, ühtedes kõlbab elada, teistes mitte, kuigi kõik need kohad on sisuliselt maakohad. Vahe on ainult 10-20 minutit kiiremini linna jõudmises, uusrikaste naabrite omamises ja hinnas, mis võib Tallinnaga võrreldes erineda märkimisväärselt ja kui minna veel 15-20 km kaugemale, siis juba kahe- või kolmekordselt. Sellest, kas laen võetakse 20-30 aastaks, 100 000 ja rohkemgi või saadakse hakkama poole väiksema summaga ja lühema perioodiga, vaadatakse mööda, peaasi, et elatakse prestiižes piirkonnas.
Selline suhtumine ühiskonnas aina süveneb, et Tallinn versus ülejäänud Eesti ehk maakohad ja kahjuks on meedial suur mõju, eriti noortele. Kui keegi käib välja mõtte, kolida linnast kaugemale on peamine küsimus, et mida seal teha? Pole poode, meelelahutust st. tarbimist. Tegelikult saab kasvõi sporti teha, metsa all joostes või kepikõndi tehes ja kui hakkab igav, siis võib alati linna sõita. Autod on paljudel olemas. Ei pea valima äärmuslikku varianti, lähimast suuremast keskuses asulast, hästi kaugele kolimist ja siin mainitud 30-40 minutit pole üldse kaugel. Linnas on ahvatlusi palju ja ahvatlustele järele andmiseks tuleb enamasti iga pisiasja eest maksta, alates tasulisest tualetist, parkimisest või spordiklubis raske raha eest rassimisest.
Eks linnastumisega kaasnevad probleemid uuselamurajoonides alles algavad ja piirkonnad, mis täna tunduvad vaiksed ja privaatsed, pole seda enam uute majade kerkimise ja inimeste kolimisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:02; 18.08 17:57; 18.08 22:43; 21.08 09:20; 23.08 08:11; 23.08 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miljardilinna?

No võta see 500€ ja mine puhka kuskil Londonis või New York`is ntx.
Selle asemel, et siin möliseda.
Pole ju keeruline.

Londonis on 8,8 miljonit, New Yorkis 8,5 miljonit elanikku. Kui arvad, et on miljard(eid), järelikult pole sa seal käinud. Hea on praalida.

Just-just. Olen nii mõneski miljonilinnas elanud ja käinud, aga ometi tean, et miljardilinnu ei eksisteeri. Enda teadmiste kontrollimiseks vaatasin järgi ja maailma asustatuim linn on Tokyo ja seal elab vaid pea 40 miljonit. Miljardini läheb veel aastaid 🙂

Selle asemel et ise siin möliseda, võib proua Miljardilinn end vahelduseks natuke harida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:33; 18.08 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma siiski tunnen et praegune elukoht on midagi vahepealset. Kõik on käe jala juures, haigla, koolid, ja ajaveetmis võimalused.

Väikelinn ongi vahepealne variant, kus olulised teenused, lasteaed, kool, perearstikeskus jm on lähedal ja kinnisvara on veel mõistliku hinnaga. Mis mõte on võtta kõrge laen, et osta vähemalt kaks, kolm korda kallim kinnisvara, et siis pabista töökoha pärast ja olla stressis? Tartus on konkurents suur ja palgad madalad. Need, kes on võtnud kõrge laenu on tööl nähtavalt rohkem pinges. Kui eelistatakse elada Lõuna-Eestis, siis miks peab Tartu olema ainukeseks valikuks? Tartu lähedusse jäävad Elva, Otepää, Põlva, Jõgeva, kust on veel vajadusel võimalik käia suuremas keskuses tööl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:02; 18.08 17:57; 18.08 22:43; 21.08 09:20; 23.08 08:11; 23.08 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kummaline, et noorte ja osade (eriti maalt pärit) keskealiste jaoks tähendabki elu Tallinnast väljaspool midagi võimatut, nagu oleks vahemaad Eestis ülipikad ja Tallinn ainuke elamisväärne paik. Tuuakse näiteid elust, kuidas võideldi end “porimülkast” välja ja nüüd nauditakse suurlinna hüvesid. Samas, milline on see paljukiidetud linn? Vaadake kasvõi pealinna tänavaid, mis on auklikud ja paduvihmaga muutuvad voolavateks ojadeks, isegi nooblites kaubanduskeskustes uputab. Järjekorrad on pikad, liiklusummikud igapäevased. Inimesed on asukohas liialt kinni ja mugavuses, et ei peaks mitte mingil juhul autoga rohkem kui 10-15 min sõitma. Töö, kool, huviringid peavad olema lähedal.
Viimastel aastatel on küll hoogustunud ka linnabeibede kolimine Harju- või Tartumaale ja ostetakse sõprade või sõbrannadega koos uude elamurajooni eluase, tuhlatakse lilleliste kummikutega veidi mullas ja kutsutakse üksteist hellitavalt maakaks. Igal võimalusel rõhutatakse, et elatakse Tallinna või Tartu külje all või läheduses, sest muidu peab keegi neid äkki päris maakateks.
Järjest rohkem on hakatud teatud piirkondi üles kiitma, Saue, Saku, Raasiku versus Kehra, Kohila, ühtedes kõlbab elada, teistes mitte, kuigi kõik need kohad on sisuliselt maakohad. Vahe on ainult 10-20 minutit kiiremini linna jõudmises, uusrikaste naabrite omamises ja hinnas, mis võib Tallinnaga võrreldes erineda märkimisväärselt ja kui minna veel 15-20 km kaugemale, siis juba kahe- või kolmekordselt. Sellest, kas laen võetakse 20-30 aastaks, 100 000 ja rohkemgi või saadakse hakkama poole väiksema summaga ja lühema perioodiga, vaadatakse mööda, peaasi, et elatakse prestiižes piirkonnas.
Selline suhtumine ühiskonnas aina süveneb, et Tallinn versus ülejäänud Eesti ehk maakohad ja kahjuks on meedial suur mõju, eriti noortele. Kui keegi käib välja mõtte, kolida linnast kaugemale on peamine küsimus, et mida seal teha? Pole poode, meelelahutust st. tarbimist. Tegelikult saab kasvõi sporti teha, metsa all joostes või kepikõndi tehes ja kui hakkab igav, siis võib alati linna sõita. Autod on paljudel olemas. Ei pea valima äärmuslikku varianti, lähimast suuremast keskuses asulast, hästi kaugele kolimist ja siin mainitud 30-40 minutit pole üldse kaugel. Linnas on ahvatlusi palju ja ahvatlustele järele andmiseks tuleb enamasti iga pisiasja eest maksta, alates tasulisest tualetist, parkimisest või spordiklubis raske raha eest rassimisest.
Eks linnastumisega kaasnevad probleemid uuselamurajoonides alles algavad ja piirkonnad, mis täna tunduvad vaiksed ja privaatsed, pole seda enam uute majade kerkimise ja inimeste kolimisega.

Normaalse elukorralduse juures peavadki olema kõik asjad käe-jala juures. Milleks elada pool päevast autos, kui asjad võivad olla nt nii, et töökoht, poed, trennid, koolid etc on lähedal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalse elukorralduse juures peavadki olema kõik asjad käe-jala juures. Milleks elada pool päevast autos, kui asjad võivad olla nt nii, et töökoht, poed, trennid, koolid etc on lähedal?

Pool päeva? Teemaalgataja ütles, et tal on kõik käe-jala juures. Väikelinnades on olemas lasteaed, kool, huviringid, perearst, apteek, poed, pangakontorid jms. Kui tööle sõiduks kulub pereliikmel argipäevas kokku tund või poolteist ja nädalavahetuseti perega linna sõitmiseks sama kaua, siis millisest ajakulust siin üldse rääkida? Tallinna kesklinnas elades ja kilomeetri raadiuses jalgsi liikudes võib ajakulu olla tõesti väiksem, kuid erinevate linnaosade vahel liikudes enam mitte.

Sarnaste teemade puhul ei suudeta isegi häid argumente välja tuua, sest neid väga polegi, esmased teenused on olemas ka väiksemas kohas, kuid sellesse ei süveneta. Mille poolest on nt elanikul Sakus parem elu kui inimesel Kohilas? Erinevus seisneb eelkõige 10 min varem Tallinnasse jõudmisel ja kõrgemas pangalaenus.

Võibolla on asi selles, et väikeses kohas elamisest on jäänud kehvad kogemused juba lapsepõlvest, kus puututi kokku halbade elukommetega, joomisega ja kust siis esimesel võimalusel põgeneti linna. Terve täiskasvanu elu ollakse kinni negatiivsetes mälestustes ja mõne jaoks on juba suur samm ja eneseületus, kui peab Tallinnast Raasikule kolima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:02; 18.08 17:57; 18.08 22:43; 21.08 09:20; 23.08 08:11; 23.08 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siis küsis vanust ka, mina olen 22 sõbranna 20.

20-ndate alguses mõtleb enamus, et tahaks elada suures linnas, sest seal on rohkem teha ja näha. Noorel ja eriti vabal, autot mitteomaval inimesel võibki olla suures linnas lihtsam, kuna läheduses on erinevaid võimalusi vaba aja sisustamiseks ja kergem luua uusi tutvusi. Kui elatakse juba pereelu või ollakse keskealised, hinnatakse rohkem privaatsust ja siis on väikses kohas rahulikum elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:02; 18.08 17:57; 18.08 22:43; 21.08 09:20; 23.08 08:11; 23.08 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

näidake mulle tallinlast, kes saab vähemaga ajakuluga tööle. neid kindlasti on, aga mingi 2% elanikest ehk.</blockquote

Heh, ma tean niisuguseid hulgi. Ise töötan täpselt 1km kaugusel, jala lähen 11 min. Mees läheb põhja-tln-st kesklinna rattaga 15min, trammiga 20-25min. Äi sõidab 5 min, ämm aga elab üldse oma töökohast kõrvalmajas. Minu töökaaslane tuleb Mustamäelt ca 10min. Vend elab ja töötab kesklinnas, sõidab samuti enamasti rattaga. Need siis mul lähiring, rohkem ei viitsigi kirja panna.
Teemaalgatajale aga: oled õnnelik ininene, kui oled rahul oma eluga! Ära lase end kõigutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kasvanud suhteliselt väikeses linnas, Valgas. Kui seal elasin, siis tundus see paras kolgas küll, nii kui kooli lõpetasin, läksin Tartusse ülikooli. Tallinn meeldis ka. Peale ülikooli olen elanud mitmes suurlinnas nii Euroopas kui Aasias. Mingi aeg on mõnus, hea söök ja head teenused kohe käe-jala juures, kõik, mida otsid, on olemas. Aga vot siis ühel hetkel viskas üle. Ei kannatanud enam seda küünarnukitunnet, saastunud õhku, lärmi, looduse puudumist. Tulin Eestisse tagasi ja kolisin veel väiksemasse linna, 5000 elanikku on vaid. Väga mõnus, kõik esmavajalik on olemas, perearstile saab kohe, kui vaja, kool olemas, järjekordi pole kuskil, mets algab juba linnas sees. Laste pärast mingit hullu logistikut mängima ei pea, lähevad ise igale poole jala või rattaga.

Kui mingeid spetsiifilisi toiduaineid on vaja või teatrisse-kinno tahad minna, siis peab jah veidi sõitma, aga paar korda nädalas pole probleemiks.

Mida tahtsin öelda, on see, et erinevates eluetappides tahetakse ja nauditakse erinevaid asju. 20-ndad olid endal ka pidutsemise aeg, siis ei oleks tahtnud kuskil kolkas kõduneda. Nüüd, 40selt hindan pigem rahu ja vaikust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu on lahe seal, kus on sõbrad ja suhtlus. Ükskõik siis kus.
Mina ei leia eriti lihtsasti uusi sõpru ja seepärast kusagil kaugel (USA-s või Aasias) sureksin ka miljonilinnas igavusse, sest inimsuhted, nali ja näost näkku suhtlemine on minu jaoks liiga olulised.

Kui elu väikelinnas meeldib ja seal on sõbrad, suhtlusringkond – siis on see elu mõnus.
Mina muidugi ilmselt võitleksin endale suuremasse linna mingi korteri (kasvõi välja üürimiseks), ma ei tea – see on minu turvavajadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealinna elu on pealiskaudsetele inimestele. Inimestel pole seal muud midagi teha kui päev otsa mööda kaubanduskeskuseid jõlkuda.

Pealinnas on võimalik valida muude tegevuste vahel, võid näiteks teatrisse või kinno minna. Väikeses alevis aga, no mida sa seal peale naabrinaisega kohvitamise ja korra nädalas tikkimisklubis käimise veel saad teha? Võtame, no näiteks, Tootsi-suguse pisiasula. Millega inimesed seal oma aega sisustavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealinnas on võimalik valida muude tegevuste vahel, võid näiteks teatrisse või kinno minna.

Kui tihti enamus inimesi teatris või kinos käivad? Korra nädalas, paar korda kuus? Ei tasu unustada, et paljudel on olemas autod. Mis takistab spetsiaalselt sõita korra nädalas, 30-45 min suuremasse keskusesse, et käia teatris või kinos? Tekib probleem, et ei saa pärast mõnes toidukohas veidi alkoholi tarvitada? Mure saab lahendada kaine autojuhi või veini koju ostmisega. Kui tahetakse suures linnas elamise ja mugavuse eest maksta kõrget laenu, siis on see inimese valik. Miks aga peaagu igas kolmandas elukohaga seotud teemas virisetakse kinnisvara hindade ja privaatsuse puudumise pärast, nagu poleks üldse valikut? Kas Tallinnas või Tartus elamine on Eestis inimõigus? Keegi ei sunni peredel elama asuda kohtadesse, mis juba praegu on ülerahvastatud. Veider on seegi, et ühed asulad on populaarsed ja teised mitte. Kuigi kõik uuselamurajoonid on sisuliselt maal ja vahe on peamiselt, 10-30 minutit kiiremini linna jõudmises ja hinnas, mis erinevad üksteisest märkimisväärselt. Kui linna sees on tööle sõitmiseks 30-45 min igati arvestatav, siis miks maanteel sõitmiseks enam mitte? Ei saa aru, miks eelistatakse uuselamurajoone, peaaegu olematu haljastuse ja alles areneva infrastruktuuriga piirkondadest, kus olulised teenused on juba olemas ja kinnisvara on mõistliku hinnaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:02; 18.08 17:57; 18.08 22:43; 21.08 09:20; 23.08 08:11; 23.08 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miljardilinna?

No võta see 500€ ja mine puhka kuskil Londonis või New York`is ntx.
Selle asemel, et siin möliseda.
Pole ju keeruline.

Londonis on 8,8 miljonit, New Yorkis 8,5 miljonit elanikku. Kui arvad, et on miljard(eid), järelikult pole sa seal käinud. Hea on praalida.

Just-just. Olen nii mõneski miljonilinnas elanud ja käinud, aga ometi tean, et miljardilinnu ei eksisteeri. Enda teadmiste kontrollimiseks vaatasin järgi ja maailma asustatuim linn on Tokyo ja seal elab vaid pea 40 miljonit. Miljardini läheb veel aastaid ????

Selle asemel et ise siin möliseda, võib proua Miljardilinn end vahelduseks natuke harida.

Näita lollile kuud, ikka vahib näppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see väikekoha elu on nii kahe otsaga asi. ühtpidi on see väga häiriv, et kõik tunnevad kõiki ja on jutud ja kuulujutud naabritest. midagi ei saa teha, et naaber ei näe.
teisalt, nagu kõik ilmselt lugenud uudistestest paljastasid just väikekoha elanikud tagaotsitava kurjategija, kui see tiirutas mööda nende elukohta autoga. hakati kohe küsima üksteiselt sotsmeedia vahendusel, et kelle külalised sõidavad mööda meie kodukohta. ei kellegi külalised vaid hoopis pätid olid.
aga kui poleks olnud pätid, oleks kõneainet olnud ikka, et kellelgi on külalised. mitte et see mingi suur saladus peaks olema aga jutuainet ikka. ei saa nii anonüümselt elada, kui suuremas kohas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 08:03; 23.08 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asja lahendaks mingi suurem ettevõte nagu Elvas, kus saaks tööd sadakond või rohkem inimest.

Jah, suur ettevõte väikeses kohas võimaldaks kohalikele tööd, kuid Elva näitel ei pruugi inimesed jällegi töötingimustega rahul olla. Ühest Elvas asuvast ettevõttest ja kaebustest oli juttu ka ajakirjanduses. See on kahe otsaga asi. Kui väikeses kohas on paar suuremat ettevõtet, kes pakuvad tööd, siis pole töötajad sageli kas juhtkonna, töökeskkonna või palgaga rahul ja valikuvõimaluste vähesuse või koduläheduse tõttu ei julgeta ka lahkuda, eriti kehtib see keskealiste puhul. See omakorda tekitab pingeid ja stressi, kuid ei tasu unustada, et töö, eriti hea palgaga töökoha säilimise pärast on inimesed kõikjal Eestis mures, pole vahet, kus füüsiliselt asutakse, linnas või maal, lihtsalt kõrged laenud lisavad pinget juurde. Olukorra lahendaks ikkagi kas auto omamine või hea transpordiühendus suuremate keskustega. Suures linnas on nagunii alati rohkem valikuvõimalusi, kuid seal ei pea elama, eriti kui kinnisvara hinnad ei erine väiksematest kohtadest, mitte 20-30%, mis Eesti vahemaid arvestades oleks mõistlik, vaid mitmekordselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:02; 18.08 17:57; 18.08 22:43; 21.08 09:20; 23.08 08:11; 23.08 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

M aolen nii kade su praeguse eloha peale. Tahaksin ka kogu perega väikelinna elama, kus lapsed saaksid käia väikeses koolis ja peale lasteaeda/kooli ka turvaliselt õues lipata, koos sõpradega.

Meie praegune Tallinna elu suurte elumajadega kivilinnas näeb aga sootuks kurb välja, siin on kyll kool ja lasteaed maja ees, minu töökoht samuti paari minuti kaugusel ja palgad kindlasti palju paremad kui väikelinnades…aga see ahistab. Ma ei saa lapsi õue saata, kui sadan nad õue, ma neid aknavaatest kaugemale ei saa lubada…
Minna pole kuhugi eriti, mis ei nõuaks hunnikut raha…Kinopiletid maksavad jõhkralt, eriti kui kogu perega tahaks minna.
Niisiis käimegi perega nädalavahetustel Eesti väikelinnades kolamas, külastame vaatamisväärsusi ja koju tagasi jõudes vaid ohkame, et tahaks ka…
Kaubandus on jah siin nyyd vähe parem, aga olgem ausad, palju sa siis õieti shoppad…kord kuus käin HM-st läbi ostan lastele ja endale vajamineva. Samuti saan seda teha netist ostes. Poed on kõigis kaubanduskeskustes samad, vahet pole kuhu lähed.
Koolid on siin küll jah vb suuremad ja uhkemad, aga ma ei tunne end kyll hästi, et ma pean oma väikese esimesse klassi mineva saatma suurde koolimajja, tunglema teiste suurte ja väikestega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsukesed olete.

Mina olen teist kaks korda vanem. Olen sündinud Tallinnas, elanud maakohas, lõpetanud maakooli, kolinud Tartusse ülikooli, sealt ühte miljardilinna, naasnud Tallinnasse, käin ikka mõnuga maakohas vanematel külas, jääb aeg-ajalt pikemaks. Töö käib arvutis minuga kaasas.

Tallinn, kogu Eesti on tegelikult küla. suurlinnades sõidetakse isegi kaks tundi tööle. Ja keegi ei virise.

Tallinnas pole ummikuid. Ummik on see, kui autorivi viis tundi EI LIIGU.

Lihtsalt huvi pärast küsin,mitut miljardilinna tead ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealinna elu on pealiskaudsetele inimestele. Inimestel pole seal muud midagi teha kui päev otsa mööda kaubanduskeskuseid jõlkuda.

Pealinnas on võimalik valida muude tegevuste vahel, võid näiteks teatrisse või kinno minna. Väikeses alevis aga, no mida sa seal peale naabrinaisega kohvitamise ja korra nädalas tikkimisklubis käimise veel saad teha? Võtame, no näiteks, Tootsi-suguse pisiasula. Millega inimesed seal oma aega sisustavad?

käime mitu korda aastas teatris, ostame piletilevi kaudu piletid ja autole hääled sisse. eesti on nii väike, et jõuab igasse teatrisse minna, vahest on sõbrad ka kaasas- siis käime enne söömas. Vahest valime ööbimisega teatripaketi. Kontserditel käime samamoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 07:48; 24.08 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et suurim vahe linna ja küla vahel on võimalus olla anonüümne ja linna “kaduda”. Sellel on omaplussid ja miinused. Tänapäeva infoajastul ei ole muud tegurid enam määravad, vajaliku saab kätte kodust väljumata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Võrus ja minu jaoks on ainukesteks miinusteks, et siin on vähe hea palgaga töökohti ning tööturg väga vaikne või kui vajad midagi spetsiifilisemat pead Tartusse minema või netist tellima

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 13:01; 24.08 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad te olete? Ma olen ka maalt pärit. Isegi mitte väikelinnast, vaid puhta maakas. Gümnaasiumis käisin maakonnakeskuses. Pean tagantjärele suureks väärtuseks, et põhihariduse sain omandada maakoolis, kus klassis 20 last, ja kooli minna 10 min mööda põlluvaheteed.
Keskkoolis mul oli suur kihk sealt maalt ära saada. Sonisin nagu Tšehhovi õde: Tallinnasse, Tallinnasse … Läksin kõrgkooli õppima, sain hea hariduse, hea töökoha ja saingi oma unistuste elu Tallinnas:) Kusagil umbes 35ndaks eluaastaks olid suurlinna tuled minu jaoks tuhmunud. Praegu elaksin parema meelega maakohas, tunnen puudust aastaaegadest ja loodusest. Aga meil mehega on mõlemal siin head töökohad. Mina saaks ka kaugtööd teha, mees mitte. Ilmselt ka lapsed ei tahaks kolida. Nii elamegi linnas edasi. Praegu ma mõtlen kadedusega pigem neile, kes on suutnud oma elu maal hästi sisse seada. Just nimelt hästi. Sest see on ikka õige, et maal on keeruline häid töökohti leida. Aga kellel on õnnestunud maal leida hea töö, või seal ettevõtlusega tegelevad, kellel on ilusad korras majad looduskaunis kohas – kade olen!
Et ma ise omal ajal linna läksin, ma siiski ei kahetse. Tean väga hästi, kui ma poleks maalt ära pääsenud, nt poleks kõrgkooli saanud, siis ma oleks terve elu peas kedranud, mis kõik oleks võinud olla. Ja maaelu vihanud.
Võib-olla on asi ka selles, et mis kaugel ja hetkel kättesaamatu, tundub tore. Kunagi oli see minu jaoks linnaelu, nüüd maaelu.
Aga sina oled õnnelik, et sul see maalt äramineku soov üldse puudub. Kui oled oma eluga rahul, siis naudi seda ja ära lase ennast teistest häirida! Püüa sõbrannale rahulikult ja kindlalt selgitada, et sinule sealne elu meeldib, oled seal õnnelik ja rahul.
Eks oleneb ka, kuidas inimene maal elab. Neid ma küll ei kadesta, kes kunagistes kolhoosikeskustes korterites elavad. Kui juba maal, siis kindlasti oma majas, mis ideaalis võiks veel ka privaatse asukohaga looduskaunis kohas asuda.

Ma ei saa aru, kas mina kirjutasin selle jutu mingis kuutõvehoos või?
😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 23:19; 28.08 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kummaline, et noorte ja osade (eriti maalt pärit) keskealiste jaoks tähendabki elu Tallinnast väljaspool midagi võimatut, nagu oleks vahemaad Eestis ülipikad ja Tallinn ainuke elamisväärne paik. Tuuakse näiteid elust, kuidas võideldi end “porimülkast” välja ja nüüd nauditakse suurlinna hüvesid. Samas, milline on see paljukiidetud linn? Vaadake kasvõi pealinna tänavaid, mis on auklikud ja paduvihmaga muutuvad voolavateks ojadeks, isegi nooblites kaubanduskeskustes uputab. Järjekorrad on pikad, liiklusummikud igapäevased. Inimesed on asukohas liialt kinni ja mugavuses, et ei peaks mitte mingil juhul autoga rohkem kui 10-15 min sõitma. Töö, kool, huviringid peavad olema lähedal.
Viimastel aastatel on küll hoogustunud ka linnabeibede kolimine Harju- või Tartumaale ja ostetakse sõprade või sõbrannadega koos uude elamurajooni eluase, tuhlatakse lilleliste kummikutega veidi mullas ja kutsutakse üksteist hellitavalt maakaks. Igal võimalusel rõhutatakse, et elatakse Tallinna või Tartu külje all või läheduses, sest muidu peab keegi neid äkki päris maakateks.
Järjest rohkem on hakatud teatud piirkondi üles kiitma, Saue, Saku, Raasiku versus Kehra, Kohila, ühtedes kõlbab elada, teistes mitte, kuigi kõik need kohad on sisuliselt maakohad. Vahe on ainult 10-20 minutit kiiremini linna jõudmises, uusrikaste naabrite omamises ja hinnas, mis võib Tallinnaga võrreldes erineda märkimisväärselt ja kui minna veel 15-20 km kaugemale, siis juba kahe- või kolmekordselt. Sellest, kas laen võetakse 20-30 aastaks, 100 000 ja rohkemgi või saadakse hakkama poole väiksema summaga ja lühema perioodiga, vaadatakse mööda, peaasi, et elatakse prestiižes piirkonnas.
Selline suhtumine ühiskonnas aina süveneb, et Tallinn versus ülejäänud Eesti ehk maakohad ja kahjuks on meedial suur mõju, eriti noortele. Kui keegi käib välja mõtte, kolida linnast kaugemale on peamine küsimus, et mida seal teha? Pole poode, meelelahutust st. tarbimist. Tegelikult saab kasvõi sporti teha, metsa all joostes või kepikõndi tehes ja kui hakkab igav, siis võib alati linna sõita. Autod on paljudel olemas. Ei pea valima äärmuslikku varianti, lähimast suuremast keskuses asulast, hästi kaugele kolimist ja siin mainitud 30-40 minutit pole üldse kaugel. Linnas on ahvatlusi palju ja ahvatlustele järele andmiseks tuleb enamasti iga pisiasja eest maksta, alates tasulisest tualetist, parkimisest või spordiklubis raske raha eest rassimisest.
Eks linnastumisega kaasnevad probleemid uuselamurajoonides alles algavad ja piirkonnad, mis täna tunduvad vaiksed ja privaatsed, pole seda enam uute majade kerkimise ja inimeste kolimisega.

Mis hala see siis nüüd on? Sellist juttu võis kuulda 80ndatel, aga praegu ihkavad kõik linnast välja, üksikud friigid julgevad tunnistada, et neile meeldib linnas asfaldi peal.
Täielikult pastakast välja imetud vanade aegade kaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 23:19; 28.08 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sündinud-koolis käinud Tallinnas, ülikooli läksin Tartusse, olen õppinud ka välismaal ja nüüd elan perega maal. Elan Lõuna-Eestis ja ühe väikelinna külje all, kus on kool/pood/lasteaed/perearst ja mõningane teenindus (torditegija, juuksurid, massöörid jne.)

Mina pean omamoodi piiratuks just inimest, kes arvab tänapäeval veel, et elu on võimalik ainult Tallinnas ja et Tallinnast kaugel elavad primitiivsed maakad!

Muidugi on Tallinnas/Tallinna külje all valikuid rohkem. Aga… näiteks üks kohalik noormees, kelle käest vanemad küsisid, kas ta tahab kuhugi suuremasse gümnaasiumissse minna, vastas, et ei, ta jääb lõpuni kodukooli, kuna see, kes ise õppida tahab, saab seda teha igal pool. Lõpetas, sai IT riigieelarvelisele kohale sisse ja nüüd on hea töökoht – küll linnas, kuid tulevikus on võimalus seada oma elu soovi korral ka maale.

Väikelinnade koolides (sõna otsese mõttes “maakoole” ehk siis külakoole on Eestis vähe) on läbilõige ühiskonnast – jah, on vähevõimekaid õpilasi, kuid on ka alati võimekaid. See on erinev võrreldes Tallinnaga, kus võimekamad korjatakse nö. eliitkoolidesse ja teisalt tekivad nö. “lollide koolid”, kus võimekaid pole ja õpikeskkond käib alla. Väikelinnade koolides nii ei juhtu ja seetõttu pole ime, et võimekad saavad seal ilusti õppida.

Ütleks, et Tallinnas/väikelinnas(maal) elamine oleneb täiesti inimesest! See on maitseasi. Kui ikka inimene tahab elada “asfaldi peal” ja et oleks palju-palju-palju kohvikuid ja meelelahutusautusi jne. kodu lähedal – no siis ta elabki Tallinnas, eksole (kui ta välismaale veel suuremasse linna ei koli).

Kui aga inimesele paljud poed-kohvikud nii olulised pole, poodlemas käib harva, teater võib asuda ka kodust kaugemal, sissetulekuallikas (töökoht) on olemas ja hindab väikelinna rahu – no siis, otse loomulikult, võib inimene elada väikelinnas! Miks peakski ta ronima Tallinnasse!?!

Paljalt hirmust, et “äkki olen primitiivne maakas muidu” Tallinna kolida on küll… kuidagi naljakas! Tallinnas elamine on maitse asi, osal ka paratamatus (sest ei leia mujal töökohta), aga mingi üli-üli paradiis see Tallinn nüüd ka pole, kuhu kõik tingimata kokku jooksma peaks. Võta rahulikult!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Pereelu ja suhted Väikelinna elu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.