Esileht Ilu ja tervis Vaimne ja fyysiline mandumine.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Vaimne ja fyysiline mandumine.

Postitas:

Kui kiiresti voib toimuda inimese fyysiline ja vaimne allakäik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 10:28; 01.01 13:10; 19.01 16:35; 02.02 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb põhjustest.
Kõige kiirem, mis ma näinud olin, oli seotud ajuhaigusega, kus inimene poole aasta jooksul kaotas mälu, kõne, liikumisvõime (taskaal kadus ja kukkus kogu aeg), lõpuks ei suutnud süüa ja päris lõpuks enam hingata, aju lihtsalt järk-järgult lakkas töötamast. Hiilivalt oli see kestnud vast juba aastajagi, aga lõpp kestis ainult pool aastat, kui ta enam ise endaga hakkama ei saanud. Lõpuks oli haiglas sondisöögil ja hingamisaparaadi all, aga see polnud enam ju elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Arvan, et kui inimene eradub muust maailmast, s.t. jääb nelja seina vahele, siis voib selline mandumine ka ilmselt ysna ruttu toimuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 10:28; 01.01 13:10; 19.01 16:35; 02.02 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Arvan, et kui inimene eradub muust maailmast, s.t. jääb nelja seina vahele, siis voib selline mandumine ka ilmselt ysna ruttu toimuda.

Kui ta kasutab seda enesega parema kontakti leidmiseks, raamatute lugemiseks ja harimiseks, võib tulemus olla hoopis vaimne argastumine. Erakud on sageli kõike muud, kui vaimselt ja füüsiliselt mandunud inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga sõltub, mida pidada vaimseks ja füüsiliseks mandumiseks.

Füüsiliselt mandusin mingil määral pealelapse/laste sündi. Just laste pärast kolisime Tallinnast välja väiksemasse külla. Seal taga tülikas trennis käia. Kui varem käisin 3-4 korda nädalas trennis, siis lapse kõrvalt ei tihanud mitu korda nädalas trennis käia nii, et koju jõudes laps juba magab. Üksi treenija ma pole, vajan rühmatreeningut. Tegelesin teatud tantsustiiliga ja käisin ka esinemas pidevalt – viimane nö professionaalne sooloesinemine oligi, kui olin esimesest lapsest 3. kuud rase. Lihtsalt jälle sama teema, et igale poole jõudmine võtab rohkem aega ja rinnalapse kõrvalt ei taha nii tihti ära käia. Nii jäingi korra nädalas nädalavahetuseti trennis käima.

Õnneks olen praeguseks leidnud ka päevased trennid, kuhu saab lapsed kaasa võtta ja hakanud neid kasutama.

Vaimset mandumist tundsin suht kiiresti peale esimese lapse sündi, kui olin paar kudu kõigest eemalolnud. teadlikutl valisin väga koduse elustiili, et lapsel oleks võimalikult rahulik keskkond + nagunii käisin lapsega beebivõimlemises ja ujumises. Natuke ergastumist tundsin, kui hakkasin taas õhtustel aegadel sõbrannadega väljas käima nii, et enne ööund sai laps pudelist ja siis öise toitmise ajaks olin tagasi. Ja totaalane ergastumine siis, kui enne teise lapse sündi 4-5 kuud tööl käisin 😀 Nüüd teine laps aga sööb nii tihedasti, et isegi kui mees annab enne ööund pudelist süüa, siis pean ikkagi juba kell 23 olema valmis last uuesti rinnale panema (ja 2 toidukorda järjest ma ei taha pudelist lasta teha), nii et ma ei viitsi sinna välja minnagi selleks, et masendunult kõige põnevamate juttude ajal lahkuda 😀

See ei olegi mitte niivõrd mandumine kui kõrvalejäämise tunne, aga eks see on mu oma valik praegu, kui beebi veel pisike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölt koju jäädes ja nelja seina vahele istuma, voib kiiresti elust korvale jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 10:28; 01.01 13:10; 19.01 16:35; 02.02 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kuskil 6 aastaga väga ära mandunud. Vaimselt isegi vähem kui füüsiliselt. Aga tegelikult ma olen lihtsalt nii väsinud. Ja rumal. Ja kole. Ja enesehinnanguga on vist ka pahasti natuke. Nelja seina vahel ei istu, ei saa seda endale lubada, aga oleks mul raha, ma istuks hea meelega nelja seina vahel, sest mulle tundub, et see teeks mulle head, äkki saaks minust natuke rohkem vaimselt tervet inimest meenutav olend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tundsin vastupidi, tööl käies, et mandun täiesti. Päevast-päeva, aastast aastasse üks ja sama. Lapsed on vahvad väiksed inimesed kellega ma emana ja inimesena arenen.
Aga muidu oleneb haigusest või taandarengut põhjustavast protsessist. Küsimuse peaks täpsemalt piiritlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölt koju jäädes ja nelja seina vahele istuma, voib kiiresti elust korvale jääda.

internetist oled midagi kuulnud?
isegi, kui istud 24/7 kodus ja loed netis AINULT perekooli, oled maailma asjadega paremini kursis, kui suur hulk meie kalleid riigikogulasi 🙂

aga tegelikult. kui jääd koju ja tööl ei käi, siis paljudel juhtudel, vastupidi, tunned end emotsionaalselt hoopis paremini, saad rohkem panustada lugemisele, enesetäiendamisele, keeleõppele, reisimisele, perekonnale jne.
füüsist aga aitab parandada möödukas liikumine ja sportimine, või käi koeraga jalutamas või tegele aiatööga.

on imelik lugeda siit, kuidas perekoolis paanitsetakse, et “appi, ma võin manduda, kui töölt koju jään” ja mitmest investeerimisalasest foorumist, et “mu elu unistus on elada vaid investeeringutest ja üldse mitte enam tööl käia”… ja seda kirjutavad ju samas vanuses noored naised.

tekib tahtmine tsiteerida eesti kirjandusklassikat “sina ei pea ise oma elu keeruliseks tegema!”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see elu olegi keeruliseks elatud ja lisaks ka vaimsed probleemid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 10:28; 01.01 13:10; 19.01 16:35; 02.02 10:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Vaimne ja fyysiline mandumine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.