Esileht Pereelu ja suhted Valgest kullast abielusõrmused

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Valgest kullast abielusõrmused

Postitas:

Hakkasime valima omale elukaaslasega abielusõrmuseid. Sooviks natuke teie kogemusi seoses valgest kullast abielusõrmustega.
Kellel on valgest kullast abielusõrmus.
Kas on kaetud roodiumi kihiga? Kui jah, siis kui tihti peate sõrmust uuesti rodeerimas käima? Kas kulub kiiresti? Kui kollane see kuld on mis sealt roodiumi kihi alt välja tuleb? Kust sõrmused ostsite? Kui palju see rodeerimise töö maksab? Kas sellised matid/kulutatud efektiga sõrmused jäävad ka pärast rodeerimist sama ilusad? Mida peaks silmas pidama valgest kullast sõrmuste ostmisel? Või tasuks siiski osta pallaadiumist? Plaatinat ilmselt omale lubada ei saa. Tahaks, et sõrmuste hind jääks alla 1000€.

Aitäh 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 11:55; 12.06 12:38; 12.06 16:37; 13.06 20:23; 14.06 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad hõbeda värvi sõrmust, siis ostagi parem juba hõbedast. Või arvad, et keegi teeb vahet, mis sul seal sõrmes on, kas roodiumiga kuld või hõbe, kui sa just ei ole seda tüüpi, kes hakkab iga kord ütlema küsimuse peale “mis sõrmus sul see on selline?” et see on valge kuld. Nagunii on hõbedane sõrmus selline, millest keegi aru ei saa, kas see on iluasi või abielusõrmus ja ilmselt keegi ei hakkagi küsimust esitama. Vanasti vaesemad eestlased panidki endale hõbedast abielusõrmused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle peale ei olegi tulnud, et üldse hõbedast abielusõrmust vaadata…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 11:55; 12.06 12:38; 12.06 16:37; 13.06 20:23; 14.06 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hõbeda tooni on ka titaan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad hõbeda värvi sõrmust, siis ostagi parem juba hõbedast. Või arvad, et keegi teeb vahet, mis sul seal sõrmes on, kas roodiumiga kuld või hõbe, kui sa just ei ole seda tüüpi, kes hakkab iga kord ütlema küsimuse peale “mis sõrmus sul see on selline?” et see on valge kuld. Nagunii on hõbedane sõrmus selline, millest keegi aru ei saa, kas see on iluasi või abielusõrmus ja ilmselt keegi ei hakkagi küsimust esitama. Vanasti vaesemad eestlased panidki endale hõbedast abielusõrmused.

Mis idiootlik jutt see on? Kas abielusõrmus on ainult kollasest kullast sinu arust või? Ja loomulikult teeb normaalne inimene vahet, kas tegemist on valgest kullast või hõbedast sõrmusega. Mul on valgest ja kollasest kullast kombineeritud abielusõrmus ja mina pole seda küll kuskil mingi roodiumiga katmas käinud, aastaid on ilus olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hõbesõrmusest on ikka kaugele näha, et on hõbe, valgeks kullaks ei pea seda keegi. Hõbe on see, mis värvist ära läheb, seda peab ikka päris tihti puhastama.

Mul on plaatinast abielusõrmus, aga valgest kullast kihlasõrmus, mida olen nüüdseks kandnud üle kümne aasta. Pole küll kuskil seda pidanud töötlemas käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne puhas kuld on kollane. Valget kulda ei ole olemas, kullasegule saadakse valge värv mingi valge odavama lisandi suurel hulgal lisamisel. Oletatavasti teevad ehteärikad seda odavama materjali kullale lisamist kulude kokkuhoiuks, samas luues marketingiga muljet, nagu see oleks sama väärtuslik või isegi parem kui puhas tõeline kuld ja saavad niiviisi odavamat kraami kallima raha eest müüa.

E-aine E174 ehk rahvakeeli hõbe on tervislik, sest hävitab baktereid. E175 ehk kuld on enamikele inimestele kahjutu, mõnel aga võib tekitada allergiat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 15:09; 13.06 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil on keskel lai valgest kullast rõngas ja servad on kollasest kullast. Töödelnud ei ole kuidagi. Lähedalt vaadates õrnalt kratsitud pinnaga on, aga 12 aasta kohta üldse mitte palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne puhas kuld on kollane. Valget kulda ei ole olemas, kullasegule saadakse valge värv mingi valge odavama lisandi suurel hulgal lisamisel. Oletatavasti teevad ehteärikad seda odavama materjali kullale lisamist kulude kokkuhoiuks, samas luues marketingiga muljet, nagu see oleks sama väärtuslik või isegi parem kui puhas tõeline kuld ja saavad niiviisi odavamat kraami kallima raha eest müüa.

E-aine E174 ehk rahvakeeli hõbe on tervislik, sest hävitab baktereid. E175 ehk kuld on enamikele inimestele kahjutu, mõnel aga võib tekitada allergiat.

Kõige levinum valge kulla “valem”, mida kasutatakse just sõrmuste puhul, on 90% kulda ja 10% niklit. Nii et mingist suurest kogusest odavast lisandist ei saa juttugi olla. Täpselt samuti lisatakse ka kollasele kullale erinevaid lisandeid, et seda muuta kas tugevamaks või painduvamaks või muuta värvi roosakamaks vms. Näiteks praegu populaarne roosa kuld sisaldab koguseliset rohkem lisaainet (vaske) kui valge kuld. Nii et mitte mingil juhul ei saa väita, et valget värvi kuld on kuidagi väärtusetum või odavam.

Mis puutub roodiumi kihti, siis see ei muuda sõrmuse värvi. Kuld selle roodiumikihi alla on ikka sama värvi. Ma mäletan, et ka meile väideti, kui sõrmuseid ostmas käisime, et roodiumikihti peaks igal aastal uuendama, et see kaitseb sõrmust. Tegelikult pole me seda aga kümne aasta jooksul kordagi teinud ja sõrmused näevad ikka välja samasugused kui alguses.

Mis puutub hõbedast sõrmustesse, siis ma olen suur hõbedasõber ja hõbesõrmuseid on mul hulgim. Fakt on aga see, et hõbedat peab pidevalt puhastama, muidu muutub see tumedaks ja tuhmiks. Lisaks on hõbe võrreldes valga kullaga ikka väga pehme materjal ja hõbedat on väga kerge kriimustada. Minu hõbesõrmused on kaetud kriipsude-kraapsudega. Kuigi mulle hõbe meeldib, tahtsin ma, et mu abielusõrmus ei tuhmiks ja ei oleks kriimustustega kaetud ja sel põhjusel valisingi valge kulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad hõbeda värvi sõrmust, siis ostagi parem juba hõbedast. Või arvad, et keegi teeb vahet, mis sul seal sõrmes on, kas roodiumiga kuld või hõbe, kui sa just ei ole seda tüüpi, kes hakkab iga kord ütlema küsimuse peale “mis sõrmus sul see on selline?” et see on valge kuld. Nagunii on hõbedane sõrmus selline, millest keegi aru ei saa, kas see on iluasi või abielusõrmus ja ilmselt keegi ei hakkagi küsimust esitama. Vanasti vaesemad eestlased panidki endale hõbedast abielusõrmused.

Roodiumiga kaetud hõbedast sõrmuseid ei ole kuskilt leidnud.
Aga nüüd kindlasti hakkan tulevikus ütlema inimestele, kes isegi sõrmust vaatavad, et see on valgest kullast/pallaadiumist, et sinusugused inimesed, kes vahet ei tee, ei arvaks, et see hõbedast on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 11:55; 12.06 12:38; 12.06 16:37; 13.06 20:23; 14.06 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne puhas kuld on kollane. Valget kulda ei ole olemas, kullasegule saadakse valge värv mingi valge odavama lisandi suurel hulgal lisamisel. Oletatavasti teevad ehteärikad seda odavama materjali kullale lisamist kulude kokkuhoiuks, samas luues marketingiga muljet, nagu see oleks sama väärtuslik või isegi parem kui puhas tõeline kuld ja saavad niiviisi odavamat kraami kallima raha eest müüa.

E-aine E174 ehk rahvakeeli hõbe on tervislik, sest hävitab baktereid. E175 ehk kuld on enamikele inimestele kahjutu, mõnel aga võib tekitada allergiat.

Ainult, et puhas kuld on nii pehme, et sellest sõrmuseid ei tehta ehk siis puhtast kullast sõrmuseid pole olemas. Nn kuldsõrmustele on alati lisatud mingit muud metalli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 17:54; 12.06 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me just ostsime siit https://www.ejewels.ee/, aga mitte päris valgest kullast, vaid valgest ja punasest kullast. Aga pole veel kandma saanud hakata kuna pulmapäev pole veel saabunud 🙂 Aga seda kohta soovitan küll, teenindus oli väga meeldiv – käisime neil stuudios sõrmuseid vaatamas-näppimas. Ei pea e-poest ära ostma, saab käia vaatamas ka. Ma tegin enne ka kõvasti eeltööd ja tundus, et kõige parema hinnaga koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad hõbeda värvi sõrmust, siis ostagi parem juba hõbedast. Või arvad, et keegi teeb vahet, mis sul seal sõrmes on, kas roodiumiga kuld või hõbe, kui sa just ei ole seda tüüpi, kes hakkab iga kord ütlema küsimuse peale “mis sõrmus sul see on selline?” et see on valge kuld. Nagunii on hõbedane sõrmus selline, millest keegi aru ei saa, kas see on iluasi või abielusõrmus ja ilmselt keegi ei hakkagi küsimust esitama. Vanasti vaesemad eestlased panidki endale hõbedast abielusõrmused.

Abielusõrmus ja hõbedast? Sina oled sedasorti naine, kelle riietel suured logod armani, guess jne. Vastasel juhul ju keegi ei näe ja ei tea, kui kallis on. Abielusõrmust tõesti hõbedast ei ostaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 20:11; 17.06 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valgest kullast sõrmust endale küll ei ostaks just nikli sisalduse pärast. Pigem siis juba hõbedast või titaanist.
Tegelikult on kõige kindlam osta või teha lasta klassikalised kuldsõrmused, siis on kindel, et sa 10 aasta pärast oma sõrmust ei vaata ja ei mõtle, et miks sa sellise kentsaka valiku 10 aastat tagasi tegid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on nn valgest kullast (segatud hõbedaga) nii kihla- kui nüüd sai ostetud ka abielusõrmus. Kuna mõlemad on kaunistatud briljantidega, siis minu maitse kohaselt sobivad briljandid paremini just valgesse kulda. Kihlasõrmust olen kandnud juba aastaid, värvusega pole midagi juhtunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 17:54; 12.06 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:
<
Roodiumiga kaetud hõbedast sõrmuseid ei ole kuskilt leidnud.

Kullapoodides enamus hõbeehteid rodeeritud ju. Mul palju hõbeehteid ja rodeeritud ei ole aastate jooksul mingit värvi kaotanud, tuhmimaks muutunud ega vaja tihedat puhastamist. Rodeeritud valgel kullal ja rodeeritud hõbedal pole välimuses mingit vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nikkel on ju ülitugev ja ülilevinud allergeen, mida iga hinna eest püütakse vältida, üldse ei saa aru, et keegi vabatahtlikult on nõus endale kulla sisse seda segada laskma ja kulla hinnaga ostma ja siis eluaeg kandma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 10:56; 13.06 15:19; 14.06 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne puhas kuld on kollane. Valget kulda ei ole olemas, kullasegule saadakse valge värv mingi valge odavama lisandi suurel hulgal lisamisel. Oletatavasti teevad ehteärikad seda odavama materjali kullale lisamist kulude kokkuhoiuks, samas luues marketingiga muljet, nagu see oleks sama väärtuslik või isegi parem kui puhas tõeline kuld ja saavad niiviisi odavamat kraami kallima raha eest müüa.

E-aine E174 ehk rahvakeeli hõbe on tervislik, sest hävitab baktereid. E175 ehk kuld on enamikele inimestele kahjutu, mõnel aga võib tekitada allergiat.

—-
Nii et mitte mingil juhul ei saa väita, et valget värvi kuld on kuidagi väärtusetum või odavam.
—-

Saab küll väita, ma just eespool tegin seda. Ei olnud mingit tehnilist või muud takistust, mis oleks mu väitmise protsessi seganud, piisas arvuti ja interneti ja kirjutamisoskuse olemasolust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 15:09; 13.06 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielusõrmus ja hõbedast? Sina oled sedasorti naine, kelle riietel suured logod armani, guess jne. Vastasel juhul ju keegi ei näe ja ei tea, kui kallis on. Abielusõrmust tõesti hõbedast ei ostaks.

Meie abielusõrmused ongi hõbedast. Mis probleem on? Et kui plaatinast sõrmust ei ole, siis oleme nagu natuke vähem abielus? Kuidas need guess ja armani asjasse puutuvad? Ma pole küll kunagi kohanud inimest, kes käiks teiste inimeste abielusõrmuseid vahtimas ja mõttes materjali arvustaks, aga ega ma sind ei tunne ka. Eks igaühel oma hobid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka hõbedast, pole tuhmunud ega koledaks läinud. Ise tahtsime hõbedat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harige ennast enne valge kulla sulamite jms alal, ene kui tuelete väitma, mis tohutud hulgad odavat sulamit jne. Valge kuld on reeglina kulla ja hõbeda sulam, meie abielusõrmus on 750kraadi kullaga. Ka tavalise kollase kulla proov võib olla ainult 375 (veneaegsed kuldehted) ja sulam hoopis vasega, mis pole ka tervislik metall, punane kuld samamoodi. Ja kullapoodides on ikkagi valge kuld pigem kallim kui kollane, maitse ja moeasi. Mul pole ühtegi kollase kullaga asja, selleprast on ka abielusõrmus valge kullaga. Nikliga on hoopis need kõige odavamad plastmassist ja terasest pandlad, kellarihmad jne.
Ja kes räägib e-ainetest ehk toidulisanditest ehtekulla teemas, no ostke omale aju.
Jrgmisele targutajale: Valget kulda saadakse puhtale kullale spetsiaalse vaske, hõbedat ja pallaadiumi või niklit sisaldava sulami lisamisel. Niklit sisaldava valge kulla kasutamine on siiski kadumas nikli tugeva allergilise mõju tõttu. Eesti õigusaktid keelavad väärismetalltoote pindamise nikliga ning piiravad ka niklisisaldust ehetes. Alikas Tehnilise Järelevalve Amet: https://www.tja.ee/vaarismetallide-sulamid-2/?tpl=1116

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harige ennast enne valge kulla sulamite jms alal, ene kui tuelete väitma, mis tohutud hulgad odavat sulamit jne. Valge kuld on reeglina kulla ja hõbeda sulam, meie abielusõrmus on 750kraadi kullaga. Ka tavalise kollase kulla proov võib olla ainult 385 (veneaegsed kuldehted) ja sulam hoopis vasega, mis pole ka tervislik metall, punane kuld samamoodi. Ja kullapoodides on ikkagi valge kuld pigem kallim kui kollane, maitse ja moeasi. Mul pole ühtegi kollase kullaga asja, selleprast on ka abielusõrmus valge kullaga. Nikliga on hoopis need kõige odavamad plastmassist ja terasest pandlad, kellarihmad jne.
Ja kes räägib e-ainetest ehk toidulisanditest ehtekulla teemas, no ostke omale aju.

Oi taevas küll.. Teisi õpetama mihkel, kas ükski su esitatud väidetest tõene ka on? Valge kuld on siiski hõbeda, pallaadiumi VÕI NIKLI segu, mitte reeglina.. Nõukaaegse kulla proov on 585, mitte 385.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 10:56; 13.06 15:19; 14.06 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valgest kullast sõrmust endale küll ei ostaks just nikli sisalduse pärast. Pigem siis juba hõbedast või titaanist.
Tegelikult on kõige kindlam osta või teha lasta klassikalised kuldsõrmused, siis on kindel, et sa 10 aasta pärast oma sõrmust ei vaata ja ei mõtle, et miks sa sellise kentsaka valiku 10 aastat tagasi tegid.

Nikli sisalduse pärast ma küll ei muretse, seda ei tohi nad üldse nii palju sinna sisse panna, et see ohtlik oleks ja need sõrmused mida valgest kullast vaatasin on üldse niklivabad. Praegu vaatan juba pallaadiumist.
Kõik EL riikides müüdavad ehted peavad vastama direktiivile, mis määrab kindlaks väärismetalltoodete niklisisalduse piirmäärad Euroopa Liidu territooriumil. Sellega tagatakse ehete ohutus kliendile.
Nikli sisaldust piirava EL-i direktiivi tõttu ei ole nikkel Euroopa juveelitootjate ja -müüjate seas enim populaarne.

Miks ma peaksin ostma tavalise kollasest kullast sõrmuse kui ma seda ei taha, see minu meelest kole on ja ma kollast kulda ei kanna?!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 11:55; 12.06 12:38; 12.06 16:37; 13.06 20:23; 14.06 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei abielluks sel juhul nii kaua kuni mees pole suuteline ihaldatud plaatinasõrmust ostma.
Valge kuld on tervisele kahjulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul on valgest kullast sõrmus, mis on kaetud roodiumiga ja siis on hõbedast sõrmus, mis kaetud roodiumiga, mõlemad näevad samasugused välja. Peavadki nägema, kuna roodiumikihi alla ei näe ja roodium paistab ikka ühesugune välja. Lihtsalt ise tead, et üks on päriselt kallis asi ja teine on odav. Kusjuures too hõbedast ja roodiumiga on ilusam ja jääb rohkem silma,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul on valgest kullast sõrmus, mis on kaetud roodiumiga ja siis on hõbedast sõrmus, mis kaetud roodiumiga, mõlemad näevad samasugused välja. Peavadki nägema, kuna roodiumikihi alla ei näe ja roodium paistab ikka ühesugune välja. Lihtsalt ise tead, et üks on päriselt kallis asi ja teine on odav. Kusjuures too hõbedast ja roodiumiga on ilusam ja jääb rohkem silma,

Kuidas see hõbedast sõrmus siis ilusam on ja rohkem silma jääb kui mõlemad on ühesuguse roodiumi kihiga kaetud?
Niisama huvi pärast küsin. Hõbedast abielusõrmust siiski osta ei kavatse 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 11:55; 12.06 12:38; 12.06 16:37; 13.06 20:23; 14.06 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see hõbedast sõrmus siis ilusam on ja rohkem silma jääb kui mõlemad on ühesuguse roodiumi kihiga kaetud?
Niisama huvi pärast küsin.

Eks kõrvade vahel ikka on see ilu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 10:56; 13.06 15:19; 14.06 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid valgest kullast sõrmused. Ei ütleks, et hõbedaga segamini sai ajada, sest kõrval hõbedast sõrmused olid alati ikkagi teise tooniga. Kordagi keegi ka ei uurinud, et kas on hõbe või kuld. Aastate jooksul sõrmustel olev muster kulus, värvus jäi samaks. Mehe sõrmuse muster oli lõpuks rohkem kulunud ja täkkeid täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielusõrmus ja hõbedast? Sina oled sedasorti naine, kelle riietel suured logod armani, guess jne. Vastasel juhul ju keegi ei näe ja ei tea, kui kallis on. Abielusõrmust tõesti hõbedast ei ostaks.

Meie abielusõrmused ongi hõbedast. Mis probleem on? Et kui plaatinast sõrmust ei ole, siis oleme nagu natuke vähem abielus? Kuidas need guess ja armani asjasse puutuvad? Ma pole küll kunagi kohanud inimest, kes käiks teiste inimeste abielusõrmuseid vahtimas ja mõttes materjali arvustaks, aga ega ma sind ei tunne ka. Eks igaühel oma hobid.

Hõbedast abielusõrmused? Hõbedast abielusõrmust ei eksisteerigi. Mingi odav laadne toode vaestele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 20:11; 17.06 22:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Valgest kullast abielusõrmused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.