Esileht Ilu ja tervis Valud peale hamba eemaldamist

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Valud peale hamba eemaldamist

Postitas:

… kui kaua umbes on normaalne, kel on kogemust?

Mul on täpselt 24h möödas praegu, alumine tarkusehammas. Hullemat sorti valu on kogu see aeg olnud, valuvaigisti mõjub täpselt 3h, siis on jälle põrgupiin. Ibumaxi pealt läksin arsti soovitusel vahepeal Paracetamoli peale, aga kui kaua võib niimoodi valuvaigisteid neelata?

Hetkel täiesti töövõimetu valu tõttu. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 12:25; 25.09 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil 5-6 päeva piinlesin. Kolmandal päeval sain ABd kuna oli tekkinud põletik. Käisin mitu korda haava puhastamas. Ibumax ja Paracetamol mõjusid vaid mingil määral kui ma neid koos võtsin. Kuskil nädal peale väljatõmbamist kadus valu ja haav hakkas vaikselt kokku tõmbuma.
Arst unustas alguses mainida ka, et ma peaksin alates teisest päevast peale väljatõmbamist suuloputusvahendit kasutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 15:10; 26.09 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alumise tarkusehamba tõmbamisel võib hambaarst vigastada ühte kolmiknärvi haru, mis jookseb alalõualuus hammaste all. Kui närv sai viga, siis võibki jääda valutama. Hambaarstid peavad teavitama raviga seotud võimalikest riskidest aga tutkit nad seda teha viitsivad. Hambaarst oleks pidanud andma ka juhised, mida teha, kui valu kestab kaua ning kuhu pööruda.

Valu ei ole normaalne ja valu ei pea kannatama. Küsi kõiki küsimusi hambaarstilt kas telefonitsi või kohapeal aga salvesta see jutt kindlasti.

Tarkuse hammastega on olnud hulgem juhtumeid, kus lohakas arst on hamba tõmbamisega närvi haru vigastanud aga patsienti pole sellisest riskist teavitanud ning pärast pole ka raviks õigeid juhiseid andnud. Tegelikult on hambaarstide väljaõpe üsna kesine protseduuride järgse valu teemal.

Arst võib oma vea varjamiseks öelda, et ootame veel kolm päeva. Kui kolme päeva pärast pole valu ära läinud ja pöördud uuesti hambaarsti poole, siis öeldakse, et ootame kolm nädalat veel. Kolme nädala pärast öeldakse, et ootame vaatame veel kolm kuud. Nii möödub aeg ning valu on muutunud krooniliseks. Pöördud siis lõpuks valuga perearsti poole ja võib-olla sul juhtub olema perearst, kes oskab suunata sind neuroloogi juurde. Neuroloogil ei jää aga mud üle, kui tõdeda, et närvi kahjustuse tekkest on möödas üle poole aasta, asi on krooniline ning ravile allub väga raskesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 00:17; 25.09 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris karm jutt eelmiselt vastajalt… 🙁

Täna endiselt valutab, kolmas päev läheb, öösel ärkasin korraks, et taas valuvaigistit võtta, õnneks need mõjuvad kuigivõrd, et laseb magada öösel.

Hambaarst mainis jah mulle, et “kõrvalhammas sai natuke pihta, see võib nüüd mõnda aega valutada sul” – aga ma ei kujutanud ette, et see valu nii kohutav võib olla. Ja mida edasi teha, seda ta ka ei öelnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 12:25; 25.09 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin ka kunagi ühe jubeda arsti juures kes tegi hullu moodi haiget ja pärast 3-4 päeva olid meeletud valud.
Seekord käisin teise arsti juures hamba jäänuseid välja tõmbamas – sest õigel ajal ei julgenud enam arstile minna.
Rääkisin arstile mis eelmine kord juhtus jne. See arst tegi esiteks ühe suure valuvaigisti asemel 4 pisikest ja koguaeg kontrollis, et ega ei tunne enam midagi enne välja tõmbama hakkamist. Samuti sain retseptiga kanged valuvigistid ja öeldi, et kui ülehomme tunnen veel valu ja palavik on siis kohe tagasi. Järgmine päev kui pidi kõige hullem olema mul ei olnud enam midagi.
Suud peale söömist loputada külma veega ja kasuks tuli külma kummelitee joomine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärge rääkige õudust, mul täna aeg hamba eemaldamiseks, täitsa paanikas olen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusagile Tartus lähed või? Marianne Sootsi juurde minnes pane kindlasti diktofon salvestama. Ta on selline meeldiv suhtleja tüüp aga riskidest ei teavita ja juhiseid valu kohta ka ei anna. Kui miski jääb krooniliselt valutama, siis saad puuduliku teavitamise ja juhiste andmata jätmise eest vähemalt kohtu kaudu sulle tekitatud kahju sisse nõuda aastate pärast.

Loodame, et täna ei ole arstil halb päev ja sul läheb hamba eemaldamisega õnneks. Mingid riskid on ka siis kui arst on hoolikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 00:17; 25.09 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uhh vedas, tegi esmalt 3 süsti ja pärast 1 veel juurde, valus ei olnud. Õhtul võtsin ühe valuvaigisti, pisut tuikas ja nüüd hommikul ei tunne midagi. Hea käega ja hoolitsev arst oli, Tartus jah käisin. Ah jaa, mul eemaldas kirurg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu hammast välja tõmmatud. Alati on nii, et esimene päev kui tuimestus üle läheb, siis pole nagu midagi, võtan ibuprofeeni ja läheb üle. Aga ma olen alati suud loputanud hästi kõvasti, nagu puristades või nii, ja see vereklomp mis sinna hambast jäänud auku peab jääma, olen selle välja puristanud noh. Ja siis tekib põletik. Iga kord olen nädala pärast antibiootikumid saanud ja siis läheb umbes nädal, et paranema hakkaks ja valu ka kaduma hakkaks.
🙁 mul on ikka väga kehvad hambad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on mitu hammast välja tõmmatud. Alati on nii, et esimene päev kui tuimestus üle läheb, siis pole nagu midagi, võtan ibuprofeeni ja läheb üle. Aga ma olen alati suud loputanud hästi kõvasti, nagu puristades või nii, ja see vereklomp mis sinna hambast jäänud auku peab jääma, olen selle välja puristanud noh. Ja siis tekib põletik. Iga kord olen nädala pärast antibiootikumid saanud ja siis läheb umbes nädal, et paranema hakkaks ja valu ka kaduma hakkaks.
🙁 mul on ikka väga kehvad hambad. [/tsitaat]
Minu arsti jutu järgi oli väga tähtis, et see vereklomp sinna auku sisse jääks, see kiirendavat paranemist. Just sellepärast ei tohi päev peale väljatõmbamist suud loputada. Teisel päeval võib hakata ettevaatlikult loputama ja selleks sobib näiteks antibakteriaalne suuvesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 15:10; 26.09 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paiste ei läinud? Mul oli 2 nädalat tagasi raske tarkusehamba eemaldamine. Oli teine igeme all ja viltu ka veel. 3 päeva olin nagu hamster, põsk läks siniseks ka veel. Esimene nädal oli hull. Teine nädal andis ka valusid veel. Aga nüüd täitsa ok juba. Mina hakkasin kohe AB võtma, kuna keeruline protseduur oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on mitu hammast välja tõmmatud. Alati on nii, et esimene päev kui tuimestus üle läheb, siis pole nagu midagi, võtan ibuprofeeni ja läheb üle. Aga ma olen alati suud loputanud hästi kõvasti, nagu puristades või nii, ja see vereklomp mis sinna hambast jäänud auku peab jääma, olen selle välja puristanud noh. Ja siis tekib põletik. Iga kord olen nädala pärast antibiootikumid saanud ja siis läheb umbes nädal, et paranema hakkaks ja valu ka kaduma hakkaks.
🙁 mul on ikka väga kehvad hambad. [/tsitaat]

Ei tohi end sedasi retsida. Suuveega (Paroex, kloorheksidiiniga) loputamine käib nii, et hoiad seda suus ja lased tasakesi suust välja kraanikaussi. Ja augukohta loputatakse süstlaga, millel nõel ülevalt veidi kõveraks keeratud – sellega saad ettevaatlikult haavale vett lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kõik 4 tarkusehammast eemaldatud. Ühekaupa ikka ja väga erinevad kogemused on, tõmbajaks üks ja sama kirurg. Ilmselt sõltub palju hambast, st kui sügaval ta on jne.
1 hammas-esimene päev ibuka mõju all ainult, järgmine päev kergelt tuikas, kuid ei midagi hullu.
2 hammas, ülemine- kangutati 45 minutit välja ja see, mis pärast toimus olk ka valuvaigistiga jube. Sisuliselt 5 päeva olin ainult valuvaigistite all. Nädala pärast oli parem, kuid siis tuli kuskilt igemest veel suur hambakild välja, ilmselt see ka takistas paranemist.
3 hammas, alumine. Kartsin nirmsasti kuna eelmine paranemine oli nii jube olnud. Kohe peale tõmbamist võtsin ibumaxi sisse. Valu ei tundnudki. Valu ei tulnud ka õhtuks. Hommikuks oli kõik unustatud, ainult augu koht oli harjumatu.
4hammas ülemine. Samal ja järgmisel päeval võtsin valuvaigistit. Samas kannatas ka tööl käia ja vaikselt tuikas see koht ilma tabletita. Päris ära see väike valu ei läinud ka 5 päeva pärast. Ja siis öösel tundsin, et miski valgub suhu. Kõik see haav läks uuesti lahti, ei olnud ilmselt õigesti kokku kasvanud. Hoidsin uuesti vatti hammaste vahel mitu tundi ja kui verejooks seisma jäi, siis kadus ka valu. Ühesõnaga väga ehmatav ja imelik lugu selle viimase hambaga. Õnneks rohkem neid tarkusehambaid mul pole ;).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kasutan teemat ära, kui kaua see vereklomp peab seal augus olema , kas ta tuleb ise ära kui õige aeg on ? mul tõmmati eile alt kuues hammas ära (närimishammas) , nu valu kannatab ära aga selle klombi pärast seal on hirm et äkki tuleb ära või mis iganes, häirib täiega sest ta on nagu kallerdis seal augus ja päris kõrge – kõrgem kui igemeäär. Hambaarstilt ei osanud seda kahjuks küsida ja ta läks eilsest puhkusele ka . Tõmbamine oli raske , kestis 2 tundi peaaegu ja siis olin nii uimane et ega ma midagi küsida ei osanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 21:13; 18.06 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul küll sinna mingit kallerdist ei tekkinud, verd jooksis küll päris hoolega, kolmandal päeval enam nii palju ei lahistanud. arst soovitas teelusikatäis jämesoola lahustada klaasi vee kohta ja sellega haava kohalt kuristada, aitab valu ja põletiku vastu väga hästi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kestis 2 tundi peaaegu j

??? Pole võimalik, siis pidi see arst küll vahepeal tukkuma. Kirurgil opereerimisega ei lähe ka 2 tundi. Sulle lihtsalt tundus aeg nii pikk. Seda vereklompi ei tohiks puutuda, peabki olema ja lahustub vaikselt ise ära. Kannatust!

Tegelikult läks ka nii kaua 🙂 , raske juhus oli , samas mul kõik juured vist sõlmes , ei tule kohe lopsti ära nagu teistel. Loputusest ei rääkinud ta midagi, ainult seda et samal õhtul ei tohtinud, pole siiamaani julgenud muuga kui ainult õrnalt kummeliteega. Ex vaatan kui nädalaga korda ei saa siis vaatan vaba hambaarsti ehk vaatab üle mul selle augu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 21:13; 18.06 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusagil natuke alla nädala valutab, minu kogemuse järgi ka. Kui vastustest mingit läbilõiget teha, siis ma hakkaks muretsema kui umbes 10 päeva pärast ei ole taandunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole kunagi jäänud lootma nõrkadele valuvaigistitele nagu ibuprofeen ja paratsetamool. Mul on alati kodus varuks tugevam valuvaigisti, mille mõju on pikem (hetkel on selleks meloksikaam, aga sobivad kõik mittesteroidsed põletikuvastased valuvaigistid, nagu dikofenak, ketoprofeen jne). Olen võtnud ühe tableti seda ja lisaks on läinud 1-2 tabletti ööpäevas nõrgemat valuvaigistit.
Natuke arusaamatu on see, miks arst ei instrueerinud suud loputama. Meie peret on erinevad arstid alati instrueerinud suud loputama antibakteriaalse suuloputusvedelikuga, kindlasti mitte mingi soolavee või kummeliteega.

Aga 2-tunnise hamba väljatõmbamise olen minagi üle elanud ja seega usun, et see oli täiesti võimalik. Mul on isegi juurekanalit 2 tundi puhastatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi end sedasi retsida. Suuveega (Paroex, kloorheksidiiniga) loputamine käib nii, et hoiad seda suus ja lased tasakesi suust välja kraanikaussi. Ja augukohta loputatakse süstlaga, millel nõel ülevalt veidi kõveraks keeratud – sellega saad ettevaatlikult haavale vett lasta.

Minul tõmmati nädal tagasi hammas välja ja keegi ei öelnud, et sedasi, õrnalt tuleks loputada. No samas, mul ei ole see haav absoluutselt valu teinud, küll aga on ige pisut-pisut paistes. Võibolla seetõttu ongi, et olen ikka hoogsalt, lausa mitu korda päevas suud kaaliumpermanganaadiga kuristades loputanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 21:19; 26.04 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale tõmbamist ei tohi loputada vähemalt 12 tundi just selle vereklombi pärast ja siis ettevaatlikult suuloputusvahendiga kloorheksidiiniga. Ettevaatlikult. Minul pmt valutas 2päeva, ibukas aitas. Aga ma olin ikka jube ettevaatlik, kartsin põletikku.
Kloorheksidiin tglt on bakterite vastane suuvesi, kuigi määrib hambaid, teeb pruuniks. Pärast lasin puhastada.
Arst õmbles augu knni, niidid lahustusid paari nädalaga. Vahetevahel tundsin mingit imelikku umbluu valu seal nagu aga nüüd juba ammu pole tundnud. Varsti lähen implandaadi panemisele ja vot seda kardan veel rohkem.
Hammas oli alumine purihammas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 23:47; 26.04 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti lähen implandaadi panemisele ja vot seda kardan veel rohkem.
Hammas oli alumine purihammas.

Sama siin. Kuue kuu pärast lähen implantaati panema ja kardan juba ette, kuigi püüan sellele mitte mõelda, enne kui aeg käes. Seetõttu muretsengi, et eemaldatud hamba haava paranemine ikka probleemideta laabuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 21:19; 26.04 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti lähen implandaadi panemisele ja vot seda kardan veel rohkem.
Hammas oli alumine purihammas.

Sama siin. Kuue kuu pärast lähen implantaati panema ja kardan juba ette, kuigi püüan sellele mitte mõelda, enne kui aeg käes. Seetõttu muretsengi, et eemaldatud hamba haava paranemine ikka probleemideta laabuks.

Veel tuli meelde et ei tohtinud ikka mitu päeva ei liiga kuumi ega külmi jooke ja sööke tarbida, soovitati sellist vedelamat toitu süüa,et haav kiiremini paraneks ja muidugi kohe peale tõmbamist jahedat hoida vastu põske, aga kohe peale tõmbamist, see pidi haava kokkutõmbamist kiirendama ja vereklombi tekkimst soodustama.Põhiline oli see suu ettevaatlik loputamine ja paari päeva pärast ka ettevaatlikult pehme hambaharjaga hammaste puhastamine, sest suu hügieen peab säilima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 23:47; 26.04 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin ka kunagi ühe jubeda arsti juures kes tegi hullu moodi haiget ja pärast 3-4 päeva olid meeletud valud.
Seekord käisin teise arsti juures hamba jäänuseid välja tõmbamas – sest õigel ajal ei julgenud enam arstile minna.
Rääkisin arstile mis eelmine kord juhtus jne. See arst tegi esiteks ühe suure valuvaigisti asemel 4 pisikest ja koguaeg kontrollis, et ega ei tunne enam midagi enne välja tõmbama hakkamist. Samuti sain retseptiga kanged valuvigistid ja öeldi, et kui ülehomme tunnen veel valu ja palavik on siis kohe tagasi. Järgmine päev kui pidi kõige hullem olema mul ei olnud enam midagi.
Suud peale söömist loputada külma veega ja kasuks tuli külma kummelitee joomine.

Millist valuvaigistit sulle kirjutati ja kui kiirelt kui kauaks mõjus?
Ma alles ootan väljatõmbamist aga seni pean ikkagi veel valuga elama ja praegune väljakirjutatud valuvaigisti minule küll mõju ei avaldanud. Võtsin ibuka otsa ja ikka tunnen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Valud peale hamba eemaldamist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.