Esileht Ilu ja tervis Valuvaigisti annuse ületamine

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Valuvaigisti annuse ületamine

Postitas:

Hammas valutab, aga arsti aeg on järgmine nädal (suvalise juurde saaks vast kiiremini aga tahan just teda).
2 tableti peale valu enam ära ei lähe, võtan kolm ja tundub, et enam nii pikalt ei mõju kui enne. Ennem piisas kahest tabletist 6ks tunniks, nüüd 3 tabletti kolmeks tunniks. Ei julge väga tihti võtta ka kuigi hammas tuikab.
Kui ma nüüd rohkem ja tihemini valuvaigisteid tarbin nädala jooksul, siis ega see ju kohe miskit muud jama tegema ei hakka?
On peale ibuka veel mingisugust valuvaigistit, mis just hambavalule kõige paremini mõjuks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 18:25; 20.04 20:09; 20.04 23:38; 21.04 11:00; 23.04 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen hullematel juhtudel võtnud 3 tabletti korraga, paratsetaml ja ibuprofeen. 2 ibukat ja 1 paratsetamol. Olen ellu jäänud, aga kas see ka hea mõte on, ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibumetinil on maksimaalne ööpäevane annus 1200 mg. See oleks 200 mg tablett korraga iga 4 tunni tagant 6 x ööpäevas.
Kui hambavalu on tingitud põletikust, siis tean, et hambaarstid kirjutavad välja metronidasooli ja see on üsna tõhus. Seda ilma retseptita ei saa. Võibolla on perearst ka nõus sulle seda välja kirjutama, kui põhjust selgitad. Helista pereõele ja küsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

põletiku vastu on väga tõhus lusikatäis jämedat (mere)soola klaasis vees, sellega mõned korrad päevas loputada, tundub umbluu, aga tegelikult ka aitab, hambaarst soovitas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen hullematel juhtudel võtnud 3 tabletti korraga, paratsetaml ja ibuprofeen. 2 ibukat ja 1 paratsetamol. Olen ellu jäänud, aga kas see ka hea mõte on, ei tea.

On küll hea mõte, niimoodi antakse valuvaigisteid ka haiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale mandlioppi soovitati kasutada neid kihisevaid tablette valuvaigistina (ma ei mäleta, oli siis ibu või paracet), päris kiirelt mõjus. Peale lahtise rinnakorviga oppi manustati klaaspudelis läbipaistvat vedelikku, minu arust oli sildil paratsetamool. Toimis, kui end ei liigutanud. Aga kus sa liigutamata saad olla, sest lihased väsivad ära jne, tekk keerati rulli ja pandi selja taha toeks, et ära ei vajuks. See keeramise protseduur oli küll ropp valus. Nagu ka aevastamine peale seda keeramist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võtsin praegu 2 400-st ibukat ja 1 500ne paratsetamool.
Tavaliselt on mõjuma hakanud tunniga – st et siis on alles tundma hakanud, et valu jääb vähemaks.
Mul on see hammas kunagi läbinud juureravi. St et all siis põletik? Või kuidas aru saada, et valu on põletikust või mingist muust asjast?

Eile võtsin nt ka Voltareni tablette. EIle mõjus, täna justkui enam mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 18:25; 20.04 20:09; 20.04 23:38; 21.04 11:00; 23.04 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibumetinil on maksimaalne ööpäevane annus 1200 mg. See oleks 200 mg tablett korraga iga 4 tunni tagant 6 x ööpäevas.
Kui hambavalu on tingitud põletikust, siis tean, et hambaarstid kirjutavad välja metronidasooli ja see on üsna tõhus. Seda ilma retseptita ei saa. Võibolla on perearst ka nõus sulle seda välja kirjutama, kui põhjust selgitad. Helista pereõele ja küsi.

Mis lollusi sa räägid? Ibu maksimaalne ööpäevane doos on 2400 mg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nädal tagasi käisin erakorralises( riiklikus) ja pandi valuraviks ibumetin400 2 korda päevas ja paracetamol 1gramm neli korda päevas.
Ütlen ausalt, et ei aitanud.
Abi erakorralises ei saanud, sest seal öeldi , et nemad tõmbavad ainult välja.Kannatasin kaks päeva(oli nädalalõpp) kuni sain esimese vaba arsti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hambavalu korral aitaks vast kõige paremini midagi lokaalselt tuimestavat.
nt kui leidub vanadest headest aegadest natuke analgini, siis tükike analgini hambaauku (kui on) või hamba kõrvale suhu ja hoida.
või on sul järgi seda igemete geeli, mida tittedel hammaste tuleku korral igemetele määritakse.
või määrid aloe geeli selle hamba juures igemele.
rahvalik vahend hambavalu vastu on ka nelgiterade närimine ja nende läbinätsutatud nelgiterade hoidmine selle valutava hamba juures (tuimestab)
valuvaigisti sissevõtmisel pole hambavalu korral praktiliselt üldse abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanadest aegadest rääkides – minu lapsepõlves saime Dimedrooli valutava hamba peale ja see ka tuimestas, peaaegu terve suu tegi tuimaks ja paksuks. Aga kunagi hiljem juba täiskasvanu olles lugesin, et see oli hoopiski mingi muu otstarbega rohi.

Samas nädal aega on valuvaigistid mulle mõjunud. Sel nädalal enam eriti ei mõju isegi kogust suurendades.
Homme uurin perearstilt selle metronidasooli kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 18:25; 20.04 20:09; 20.04 23:38; 21.04 11:00; 23.04 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hambavalu korral aitab ainult ibukas, paratsetamol ei mõju suurt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult aitab valu korral vaid hambaravi ja arsti juurde minek ????

Seda otse loomulikult. Aga enne tuleb see aeg üle elada kuni arstiaeg käes on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 18:25; 20.04 20:09; 20.04 23:38; 21.04 11:00; 23.04 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nelk on hambavalu puhul hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Hammas valutab, aga arsti aeg on järgmine nädal (suvalise juurde saaks vast kiiremini aga tahan just teda).
2 tableti peale valu enam ära ei lähe, võtan kolm ja tundub, et enam nii pikalt ei mõju kui enne. Ennem piisas kahest tabletist 6ks tunniks, nüüd 3 tabletti kolmeks tunniks. Ei julge väga tihti võtta ka kuigi hammas tuikab.
Kui ma nüüd rohkem ja tihemini valuvaigisteid tarbin nädala jooksul, siis ega see ju kohe miskit muud jama tegema ei hakka?
On peale ibuka veel mingisugust valuvaigistit, mis just hambavalule kõige paremini mõjuks?

No peab ikka loll aga järjekindel olema, et oled nõus kannatama hambavalu, kuid mitte minema esimesel võimalusel ükskõik millse hambaarsti juurde, et asi ära lahendada! No lase siis edasi samas vaimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust võiksid ka esimene kord minna suvalise juurde, see ravi jätkub nagunii veel pikalt, mida saad jätkata seal oma arsti juures. Aga esimese korraga saad valust lahti vähemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Nelk on hambavalu puhul hea.

On jah. Aga seda ainult siis, kui sul on hambas auk, kuhu see nelk toppida. Tervele hambale, mille all on juurepõletik, see nelk nii vist ei mõju. Mul abikaasa toppis puruksnäritud nelgi sodi hambaauku ja aitas küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul paar aastat tagasi aitas nädalavahetuse hambavaluga üle elada ainult analgin. Tuttavad ükskord tõid Venemaalt. Panin pool tabletti vastu hammast ja lasin seal olla kuni ära lahustus. Oli ka just põletik hamba all.
Teine asi, mis on aidanud sellise kergemalt tuikava hambavalu korral on kusagilt kunagi ammu loetud meetod, et siduda küüslaugust lõigatud viil kõvasti vastu randmel olevat pulsikohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, mis hambavalu see on, aga nüüd enam ei valuta. Kuna see on juureravi läbi teinud, siis arvatavasti oli seal mingi muu põletik. Sest peale juureravi ju närve selles hambas enam pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 18:25; 20.04 20:09; 20.04 23:38; 21.04 11:00; 23.04 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ibumetinil on maksimaalne ööpäevane annus 1200 mg. See oleks 200 mg tablett korraga iga 4 tunni tagant 6 x ööpäevas.
Kui hambavalu on tingitud põletikust, siis tean, et hambaarstid kirjutavad välja metronidasooli ja see on üsna tõhus. Seda ilma retseptita ei saa. Võibolla on perearst ka nõus sulle seda välja kirjutama, kui põhjust selgitad. Helista pereõele ja küsi.

Mis lollusi sa räägid? Ibu maksimaalne ööpäevane doos on 2400 mg.

Ibuprofeeni max annus 1200mg ööpäevas (st. 1tbl 8h), paratsetamoolil 4000mg. Võib omavahel kombineerida, kui tugev valu 1x ibu (400mg)+ 2x paratsetamool (500mg). Ega käsimüügist suurt rohkem abi polegi, Dolmeni võib ka proovida (1tbl 3x p) eriti, kui maoga probleeme. Päevaseid annuseid ületada ei ole mõtet, rohkem valu nad ära ei võta, küll aga suureneb kõrvaltoimete oht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, mis hambavalu see on, aga nüüd enam ei valuta. Kuna see on juureravi läbi teinud, siis arvatavasti oli seal mingi muu põletik. Sest peale juureravi ju närve selles hambas enam pole.

Muidugi võib juureravitud hamba alla ka põletik tekkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Valuvaigisti annuse ületamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.