Esileht Pereelu ja suhted (Vanema) mehe lõhn

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: (Vanema) mehe lõhn

Postitas:

Olen mõtisklenud, kas inimese lõhnataju on subjektiivne või mitte. St et kas ühe ja sama inimese lõhna võivad kaks muud inimest tajuda erinevalt. On ju nii palju räägitud nt feromoonidest ja sellest, et kui inimeste vahel on “keemia”, siis ka teise inimese lõhn on vastupandamatu. Ja vastupidi: kui mehe lõhn ei meeldi, siis ei saa ka suhtest asja. Mõnele teisele sama lõhn äkki jälle meeldib.
Nüüd, keskeas, on mul tekkinud probleem. Kas olete ka kogenud, et vananedes hakkavad mehed teistmoodi lõhnama? Mu kaasa, kelle naha lõhn mulle aastaid meeldis, ei lõhna enam nii atraktiivselt kui vanasti ja see mõjutab ka mingis mõttes intiimsust. Kusjuures asi ei ole hügieenis, sellega on korras. Ma ei tea, äkki see tuleb vanusest. Sest mu isa hakkas ka vanemast peast teistmoodi lõhnama ja ka temal oli puhtusearmastusega kõik OK. Nüüd olen tööl märganud, kui inimesed koosolekute ajal või siis kohviruumis külg-külje kõrval laua taga istuvad, et nii mõnigi 50+ meeskolleeg lõhnab samuti minu jaoks häirivalt. Isegi kui kasutatakse mingit lõhnavett, moodustab see inimese isikliku naha lõhnaga kombinatsioonis midagi sobimatut. Või on asi minu haistmismeeles?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on vist see kurikuulus naiste keskeakriis.
Mees lõhnab eluaeg ühtemoodi, aga naine tajub seda aastatega erinevalt.

Kas mõni 50+ mees üldse sinu jaoks kunagi hästi on ka lõhnanud?
Kui jah, siis tuld!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 19:33; 07.06 21:48; 07.06 22:28; 07.06 23:23; 07.06 23:39; 07.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on vanematel meestel teistsugune lõhn. Naistel ka ilmselt.
Ja ilmselt on see sageli seotud kerge põiepidamatusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vananedes hakkabki inimene halvemini lõhnama, ka kõige puhtam. Koed ju närbuvad ja kärbuvad, keha põhimõtteliselt hääbub, roiskub. Hingeõhk on halb, higi ja muud eritised haisevad. Noore inimese värske ihuga ei saa seda võrrelda. Mida tervem on inimene, seda vähem ta haiseb, aga vananedes ei saa päris terveks keegi jääda, sest koed ju roiskuvad.
See on inimlapse saatus, absoluutselt kõigil. Isegi Anu Saagim, olgu nii väliselt nii särav kui tahes, on siiski juba roiskumiskursil ja haisu vältimiseks peab ennast pesema palju sagedamini kui nooruses.

Kuid teistele inimestele ei pruugi kellegi hais tingimata häirivalt mõjuda. Mul oli tuttav papi, kes haises nagu tõhk, mitte ainult loomulikust vananemisest, vaid ka pesematusest. Otsis meeleheitlikult naist, kõik vallalised põgenesid ta eest. Kogu tutvuskonna šokiks võttis ta ühel päeval ametlikult naise ja mitte mingi kodutu parmu, vaid täiesti kena hoolitsetud, endavanuse naise. Naine pesi ta puhtaks ja elavad nagu midagi, haisu on vähem, sest pestakse rohkem. Meie, kes me neid tunneme, oleme kõva elukogemuse võrra rikkamad – ära iial ütle iial. Igasugune mees leiab naise. Mingi kiiks sel naisel kahtlemata peab ikka olema, aga välja see igatahes ei paista. Puhtusefriik, soeng ja meik. Läbikäimist ei ole, sellepärast päris hästi ei tea, mis tüüp ta on, aga see lugu on tõsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 20:24; 08.06 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, mida rohkem pesed seda rohkem hakkad haisema sest keha peab koguaeg tootma rasuaineid naha elastsuse taastamiseks. peale pesemist võib end muidugi hullult keemiaga määrida, aga see tasub lõppeks ära? eks vanas eas hakkavad ka karvad kasvama kõrvadele, rohkem ninast välja, tulevad vurrud nina alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 20:38; 13.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska öelda meeste kohta, aga mõnel inimesel (mina olen rohkem täheldanud naistel) on küll üsna spetsiifiline ja minu jaoks mitte kuigi meeldiv lõhn (ei ole pesematus, vaid miski muu). Mõnikord võib see olla toidust tingitud, aga võib-olla ka ainevahetushäiretest. See võib ka 40-sel juures olla, nooremate puhul pole täheldanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 20:38; 08.06 10:46; 09.06 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle viiekümnesed söövad rohkem sibulat ja küüslauku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbikäimist ei ole, sellepärast päris hästi ei tea, mis tüüp ta on, aga see lugu on tõsi.

Aga proovi inimestega enne läbi saada, siis kaaguta edasi.
Oleks vast loogiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 19:33; 07.06 21:48; 07.06 22:28; 07.06 23:23; 07.06 23:39; 07.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

50+ veel küll mingit lagunemist ei toimu. Kas mõni tema terviserike või sinu oma ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 21:57; 08.06 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina armusin kunagi ühte 51-aastasesse mehesse ning esimene asi, mis tema puhul köitis, oli justnimelt lõhn. Tõsi, ta kasutas head parfüümi ka, aga parfüümist üksi ei piisa. Parfüümi segunemine inimese enda lõhnaga on see, mis loeb. Tegu on levinud parfüümiga ning tema peal mõjus see mulle eriti hullutavalt.
Ju siis see “vanur” veel püksi ei lasknud 🙂 Eks ta oli igas mõttes kobedam kui mõni kontorirotist 35-aastane. Tegu oli kõrgel tasemel poliitikuga, kes vabal ajal tegi väga palju sporti ning oli seda terve elu teinud. Ei olnud eestlane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 22:17; 07.06 22:48; 07.06 23:29; 07.06 23:44; 08.06 18:31; 14.06 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu oli kõrgel tasemel poliitikuga, kes vabal ajal tegi väga palju sporti ning oli seda terve elu teinud. Ei olnud eestlane.

Ehk siis sinu unelmate mehega, kes on joonistatud mees.

Miks aga sellist jura üldse kirja on vaja panna, sellest küll aru ei saa.

Kuskil on mingi umbluu mees, kes lõhnab umbluu järgi ja mina loll ei tundnud, et umbluu oleks mu elu unistus olnud.
See mõte või?
Või siiski see, et käratasin ikkagi tuntud poliitikule, kes polnud eestlane, ära, kes teie ka sellised olete?

Tõsi, need, kellega tema käratas, olid kuskil mujal ja ilmselt siiamaani.
Aga ikka olen uhke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 19:33; 07.06 21:48; 07.06 22:28; 07.06 23:23; 07.06 23:39; 07.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu oli kõrgel tasemel poliitikuga, kes vabal ajal tegi väga palju sporti ning oli seda terve elu teinud. Ei olnud eestlane.

Ehk siis sinu unelmate mehega, kes on joonistatud mees.

Miks aga sellist jura üldse kirja on vaja panna, sellest küll aru ei saa.

Kuskil on mingi umbluu mees, kes lõhnab umbluu järgi ja mina loll ei tundnud, et umbluu oleks mu elu unistus olnud.
See mõte või?
Või siiski see, et käratasin ikkagi tuntud poliitikule, kes polnud eestlane, ära, kes teie ka sellised olete?

Tõsi, need, kellega tema käratas, olid kuskil mujal ja ilmselt siiamaani.
Aga ikka olen uhke.

Mhh? Ise ka aru saad, mis su jutu mõte oli? 😀
Ei, üks 51-aastane poliitik ei olnud siis ja pole ka nüüd minu unistuste mees. Poleks ta nii hästi lõhnanud, poleks teda ilmselt mehena vaadanudki, kuna ise olin ca 20a noorem ja üldjuhul nii vanu mehi ei vaadanud.
Pole talle midagi käratanud, pole tema mulle midagi käratanud. Täiesti normaalselt saime läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 22:17; 07.06 22:48; 07.06 23:29; 07.06 23:44; 08.06 18:31; 14.06 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, üks 51-aastane poliitik ei olnud siis ja pole ka nüüd minu unistuste mees. Poleks ta nii hästi lõhnanud, poleks teda ilmselt mehena vaadanudki, kuna ise olin ca 20a noorem ja üldjuhul nii vanu mehi ei vaadanud.
Pole talle midagi käratanud, pole tema mulle midagi käratanud. Täiesti normaalselt saime läbi.

Jah, sain juba aru, et imemine ja neelamine ei viinud soovitud tulemuseni. Ilmselt tema seaduslik naine tegi seda paremini.
Aga miks uhkustada või sellest üldse rääkida, sellest ma küll aru ei saa?
Täna 32a vana (või noor) naine, kui tunneb , et see oli tema elu tipphetk, 52aastasega seksida, …ok.
Kuskilt paistab mingi puue…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 19:33; 07.06 21:48; 07.06 22:28; 07.06 23:23; 07.06 23:39; 07.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, üks 51-aastane poliitik ei olnud siis ja pole ka nüüd minu unistuste mees. Poleks ta nii hästi lõhnanud, poleks teda ilmselt mehena vaadanudki, kuna ise olin ca 20a noorem ja üldjuhul nii vanu mehi ei vaadanud.
Pole talle midagi käratanud, pole tema mulle midagi käratanud. Täiesti normaalselt saime läbi.

Jah, sain juba aru, et imemine ja neelamine ei viinud soovitud tulemuseni. Ilmselt tema seaduslik naine tegi seda paremini.
Aga miks uhkustada?

Sa oled haige inimene ja vist rubriigiga eksinud. Sinu rubriik on üks rida allpool.
Väga alatu on tema naisest niimoodi kirjutada, tema naine on pikki aastaid mulla all!
Leidub ikka inimesi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 22:17; 07.06 22:48; 07.06 23:29; 07.06 23:44; 08.06 18:31; 14.06 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled haige inimene ja vist rubriigiga eksinud. Sinu rubriik on üks rida allpool.
Väga alatu on tema naisest niimoodi kirjutada, tema naine on pikki aastaid mulla all!
Leidub ikka inimesi…

Aga sinul ei ole temaga “meil on kõik hästi ja me “seksime hoolimata tema haisust”” postitusi teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 19:33; 07.06 21:48; 07.06 22:28; 07.06 23:23; 07.06 23:39; 07.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled haige inimene ja vist rubriigiga eksinud. Sinu rubriik on üks rida allpool.
Väga alatu on tema naisest niimoodi kirjutada, tema naine on pikki aastaid mulla all!
Leidub ikka inimesi…

Aga sinul ei ole temaga “meil on kõik hästi ja me “seksime hoolimata tema haisust”” postitusi teha?

Vaata selle seksimise oled sa ise juurde fantaseerinud. 😉 Mina pole poole sõnagagi intiimelust rääkinud. Rikutud mõtlemine, hull naine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 22:17; 07.06 22:48; 07.06 23:29; 07.06 23:44; 08.06 18:31; 14.06 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rikutud mõtlemine, hull naine.

Kusjuures pooled on mehed, isegi sellest sa ei saanud aru….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 19:33; 07.06 21:48; 07.06 22:28; 07.06 23:23; 07.06 23:39; 07.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemad inimesed hakkavad tõesti teisiti lõhnama, see on teaduslikult tõestatud: http://thechart.blogs.cnn.com/2012/05/30/scientists-confirm-existence-of-old-person-smell/comment-page-1/

https://en.wikipedia.org/wiki/Old_person_smell

Roiskumise ja uriiniga pole siin aga midagi seost, lihtsalt keemilised protsessid on natuke erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida vanem inimene, seda hõredamat toitu tema keha suudab seedida. Seetõttu peaks loomset vähendama. Väheneb ka kusihappe tekkimine kehas, mis annab kehale suure osa lõhnast. Higi ei tohiks lõhnata. Kui lõhnab, tähendab kehal on väga suur koormus ja mürke väljastatakse higi kaudu. Kui higilõhn läheb vastikuks, tuleks toitumine ülevaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et äkki sortsutab püksi. Vanuritel jõib nii juhtuda. Mehed ju abi ei otsi.

50 ja vanur? Mida kõike siit teada ei saa 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemad inimesed hakkavad tõesti teisiti lõhnama, see on teaduslikult tõestatud: http://thechart.blogs.cnn.com/…..nt-page-1/

https://en.wikipedia.org/wiki/Old_person_smell

Roiskumise ja uriiniga pole siin aga midagi seost, lihtsalt keemilised protsessid on natuke erinevad.

Teemaalgataja räägib 50+ mehest. Seda veel vanaks inimeseks äkki ei peaks nimetama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 21:57; 08.06 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täheldanud sama mis teemaalgataja. Teisalt ma tunnen ka muid lõhnu, mida teised ei tunne meil kodus. nt ühes toas hallituse haisu. või igat sinki-peekonit ei saa ma süüa-see haiseb kuse järgi.
eks ma ise olen samavana, kui mees. võiks arvata, et eaga haistmismeel muutub nürimaks. teine võimalus on muidugi, et see hoopis väärastub, muundab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned haigused panevad ka inimese teistmoodi lõhnama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 08:29; 08.06 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See lõhnateema, eriti mis feromoone puudutab, on huvitav jah. Ma olen oma elus 3 korda tundnud, et mees lõhnab minu jaoks täiesti vastupandamatult – üks neist oli kunagine koolivend, teine mingi torumees (tunnistan, käisin vahepeal salaja tema jopet nuusutamas, kuni ta vannitoas torudega askeldas) ja kolmas suvaline >40 a mees bussis. Samamoodi on vist mingi lõhnakeemia emade ja laste vahel – mäletan, et mu lapsed on vastsündinuna minu jaoks imehästi lõhnanud (see kadus küll u esimese kuu jooksul), aga võõrastel titadel pole minu jaoks sellist lõhna olnud. Mu 5a poeg käib mind praegu aegajalt nuusutamas ja ütleb, et ma lõhnan nii hästi, samas kui ma pole ühtki parfüümi sisaldavat toodet kasutanud.
Higile annavad lõhna ka toidud, eriti vürtsid, seetõttu lõhnavadki paljud lõunapoolsetest riikidest (näit. Indiast) pärit inimesed meie jaoks veidralt. Meile tavalisematest vürtsidest on jah sibul ja küüslauk need, mis kehalõhna mõjutavad. Samuti näiteks tugevamaitselised seened, mõnikord kala.
Aga pean väga võimalikuks ka seda, et mingis vanuses mehe kehalõhn muutub, võibolla hormonaalsete muutuste tõttu. Olen ka paar korda tundnud, et mu mees lõhnab nagu mu isa minu lapsepõlves, päris ebameeldiv tõesti. Võib olla, et see on mingi looduse vihje sellele, et meil ei tasuks praeguses vanuses enam järglasi soetada (pole plaanis ka).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile tavalisematest vürtsidest on jah sibul ja küüslauk need, mis kehalõhna mõjutavad. Samuti näiteks tugevamaitselised seened, mõnikord kala.

Olen märganud, et mulle ei meeldi eriti oma mehe lõhn kui ta on söönud heeringat ja sibulat. Ja see on just keha lõhn kuni 12 tundi hiljem, mitte suust tulev lõhn, mida tegelikult ei olegi. Küüslauk või sibul üksi ei häiri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 20:38; 08.06 10:46; 09.06 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidud mõjutavad kõike, kehalõhna, hingeõhku, isegi tupelõhna ja sperma maitset (kui annad mehele süüa sibulat või siis ananassi). Mul endal püsib pärast sibula söömist kehanahal muutunud lõhn 2 päeva, käte peal tunnen seda veel päev pärast sibula lõikamist (ja loomulikult pesen ma ju korduvalt selle aja sees käsi, see lõhn jääb naha sisse). Ehk on midagi mida ta toiduna armastab, mis aga talle ei sobi.
Ja midagi pole teha, inimeste lõhn muutub vanusega, pigem mulle tundub, et läheb vängemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile tavalisematest vürtsidest on jah sibul ja küüslauk need, mis kehalõhna mõjutavad. Samuti näiteks tugevamaitselised seened, mõnikord kala.

Olen märganud, et mulle ei meeldi eriti oma mehe lõhn kui ta on söönud heeringat ja sibulat. Ja see on just keha lõhn kuni 12 tundi hiljem, mitte suust tulev lõhn, mida tegelikult ei olegi. Küüslauk või sibul üksi ei häiri.

Minu jaoks on konkurentsitult kõige vastikum kehalõhn see, mis tekib peale alkoholi (eriti õlu, viin ja rumm) tarbimist. See kogus ei pea üldse suur olema, aga paari tunni pärast tunnen inimeste küljes seda haisu väga tugevalt, higi ja nahk hakkavad teisiti lõhnama ja teevad seda tükk aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 08:29; 08.06 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka paar korda tundnud, et mu mees lõhnab nagu mu isa minu lapsepõlves, päris ebameeldiv tõesti. Võib olla, et see on mingi looduse vihje sellele, et meil ei tasuks praeguses vanuses enam järglasi soetada (pole plaanis ka).

Tahtsin teemaalgatajale vastuseks just seda kirjutada, aga kuna sa jõudsid ette, siis tsiteerin.

Arvan samuti, et nii nagu on feromoonidesse peidetud sõnum “see mees/naine on terve ja viljakas, anna tuld!”, on feromoonides ka sõnum “see mees/naine ei sobi järglaste saamiseks”. Kogu loodus toimib keemiliste sobivuste/mittesobivuste baasil ja inimene on lihtsalt üks osa sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina armusin kunagi ühte 51-aastasesse mehesse ning esimene asi, mis tema puhul köitis, oli justnimelt lõhn. Tõsi, ta kasutas head parfüümi ka, aga parfüümist üksi ei piisa. Parfüümi segunemine inimese enda lõhnaga on see, mis loeb. Tegu on levinud parfüümiga ning tema peal mõjus see mulle eriti hullutavalt.
Ju siis see “vanur” veel püksi ei lasknud ???? Eks ta oli igas mõttes kobedam kui mõni kontorirotist 35-aastane. Tegu oli kõrgel tasemel poliitikuga, kes vabal ajal tegi väga palju sporti ning oli seda terve elu teinud. Ei olnud eestlane.

Putin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina armusin kunagi ühte 51-aastasesse mehesse ning esimene asi, mis tema puhul köitis, oli justnimelt lõhn. Tõsi, ta kasutas head parfüümi ka, aga parfüümist üksi ei piisa. Parfüümi segunemine inimese enda lõhnaga on see, mis loeb. Tegu on levinud parfüümiga ning tema peal mõjus see mulle eriti hullutavalt.
Ju siis see “vanur” veel püksi ei lasknud ???? Eks ta oli igas mõttes kobedam kui mõni kontorirotist 35-aastane. Tegu oli kõrgel tasemel poliitikuga, kes vabal ajal tegi väga palju sporti ning oli seda terve elu teinud. Ei olnud eestlane.

Putin?

Haha 😀 Just-just! 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.06 22:17; 07.06 22:48; 07.06 23:29; 07.06 23:44; 08.06 18:31; 14.06 09:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted (Vanema) mehe lõhn

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.