Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitise ja Sünnituslehe rahade arvestamises segadus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Vanemahüvitise ja Sünnituslehe rahade arvestamises segadus

Postitas:

Tere
Ehk oskavad teadjamad minu küsimustele vastata, püüdsin küll ise vastust leida aga üpris segaseks jäi…
Jään dekreeti 2017. aasta märtsist. Ei ole viidud üle kergemale tööle vms. Olen töötanud terve 2016.aasta.
Saan aru, et minu töökoha poolt makstud palk (sotsiaalmaksuga maksustatud tulu) 2016. kalendriaasta eest läheb arvesse minule makstava sünnitushüvitise(dekraadiraha) kui ka vanemahüvitise(nö emapalk) arvutamisel.
Selgusetuks jääb kas ka 2016.aasta jooksul lapsega hoolduslehel oldud päevade eest Eesti haigekassa poolt makstud hüvitis läheb ka emma/kumma arvutamisel arvesse?
Ka see on selgusetu, kas läheb arvesse 2016.a jaanuar kuni 2016.a mai saadud lapsehooldustasu eest SOTSIAALKINDLUSTUSAMETI poolt makstud sotsiaalmaksuga maksuśtatud tulu ka? (lapsehooldustasu mida makstakse kuni lapse 3-aastaseks saamiseni)

Tänan tarka kes oskab ja viitsib mu küsimustele vastata! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 16:10; 11.01 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mõlemad on sul 2016.a keskmise alusel, sest nii rsp(dekreedi) kui VH algus on 2017.aastal.

Arvesse läheb ainult sotsmaksustatud töine tulu
st
ei, Haigekassa makstud hooldushüvitis ei lähe arvesse
ja
ei lähe ükski peretoetus ega hüvitis st ei lähe Sotsiaalkindlustusameti poolt makstud lapsehooldustasu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastamast! Nii ma arvasin tegelikult ka ise, aga kindluse mõttes küsisin üle! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 16:10; 11.01 19:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitise ja Sünnituslehe rahade arvestamises segadus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.