Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vanemahüvitis/emapalk.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Vanemahüvitis/emapalk.

Postitas:

Tere!
Mul on pisut rumal küsimus võibolla.Kuna esimese lapsega ma tööl ei käinud siis küsiks pisut targemate arvamusi ja nõu.Kuidas seda emapalga ja dekreedi suurust arvutatakse.Sünnitustähtaeg on juunis.Vahepeal ei töödanud kuu aega(juulis)9 ndast Augustist vahetasin töökohta.peale seda on olnud laps tihti haige ja ma ise seoses rasedusega ning seoses sellega on kannatanud ka palk mis on vahemikus 280-340 eur.Ei ioskagi ksimust õieti koostada.
Kas seda emapalka arvestatakse siis nende töötatud tundide järgi(mis reaalselt olen töödanud seoses haigustega)mis on tunduvalt alla miinimumi või selle keskmise järgi mis on lepingus kirjas.
Kui esimese variandi järgi siis on vist sama hea kui ma üldse tööl ei oleks käinud(rahaliselt) ning see emapalga suurus on meeletult väike.
Ebameeldivad kommentaarid palun endale hoida-jäägem ikka viisakaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvutatakse nii:
1) TULU võta oma 2016 kogu sotsiaalmaksustatud töise tulu (maksuametis näed brutot) st arvesse ei lähe see, mida haigekassa maksnud on vaid ainult tööandja makstud summa.
2) KUUDE ARV loe kokku mitu päeva haiguslehel oled olnud (Eesti.ee lehelt näed haigus- ja hoolduslehti). Siis tee arvutus (365-haiguslehe päevade arv)/30
3) jagad oma tulu teises punktis arvutatud kuude arvuga, kui tulemus on väiksem kui 470 EUR, siis hakkadki saama 470

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on töötanud pisutki aga vastava aasta keskmine (VH puhul sotsmaksustatud töine tulu kokku jagada 12k miinus töövõimetuskuud st haigus/hooldus/sünnituslehe kuud aga töötu olemine ei jää välja…n kui olid haiguslehel 45p jagad mitte 12k vaid 12-1,5= 10,5k)
on alla hetke miinimumpalga,
siis saad siiski miinimumpalka e 470 bruto/kuus.

NB!
sünnitushüvitise(dekreediraha) arvutades jagatakse ikka 365p e 12 kuuga, haigus jm lehed välja ei jää ja Haigekassa makstu arvesse ei lähe

ja
kui eelmise aasta tegelik keskmine alla miinimumpalga
siin saad siis miinimumpalga alusel, kui sinu kehtivas töölepingus põhipalga nr alla selle pole dekreedi algushetkel on vähemalt 470 st

küsi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 22:23; 11.02 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki saate ka mind aidata 🙂 2016 aastal 3 kuud töötasin, brutopalk 900 ja 9 kuud sain Töötukassalt koondamishüvitist. Kas koondamishüvitis läheb emapalga arvestusse sisse? Sünnitan 2017 Mai kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt said siiski töötuskindlustushüvitist mitte 9k koondamishüvitist.
Ei, ei lähe tkh arvesse.

§ 37. Vanemahüvitise suuruse arvutamine
(1) Ühe kalendrikuu vanemahüvitise suurus arvutatakse vanemahüvitise taotleja ühe kalendrikuu keskmisest tulust, millelt on tasutud sotsiaalmaks.
(2) Ühe kalendrikuu keskmine tulu on sotsiaalmaksuga maksustatud tulu, mis arvutatakse sotsiaalkaitse infosüsteemi kantud ühe kalendrikuu keskmise isikustatud sotsiaalmaksu andmete alusel.
(3) Ühe kalendrikuu keskmise isikustatud sotsiaalmaksu suurus on vanemahüvitise taotleja hüvitise saamise õiguse tekkimise päevale eelnenud kalendriaasta isikustatud sotsiaalmaksu ja kalendrikuude arvu jagatis. Isikustatud sotsiaalmaksu hulka ei arvata töötuskindlustuse seaduses sätestatud töötuskindlustushüvitiselt ja tööandja maksejõuetuse hüvitiselt ning sotsiaalmaksuseaduse § 6, välja arvatud lõike 1 punktide 5 ja 14 alusel arvestatud sotsiaalmaksu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 22:23; 11.02 22:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vanemahüvitis/emapalk.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.