Esileht Beebi ja mitmikud Varajasest potitamisest

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Varajasest potitamisest

Postitas:

Laps on mul 4-kuune ning paar nädalat tagasi hakkas ta jubedalt kakama. Kõik hädad, mis tegi, ainult mingid kakalaadsed. Mähkmeid kulus ikka väga palju. Ja siis võtsin poti välja, et ehk saab sellest asja. Nüüd on laps ca 2 nädalat potil käinud, enne ja peale magamist ning peale söömist. Ja ausalt, ma ei kujutanud ettegi, et see võib nii lihtne olla – panen lapse potile (hoian teda kinni loomulikult) ja laps hakkab kohe punnitama ja ongi häda potis. Mõned päevad on meil õnnestunud nii, et ei ühtki pissi ega kakat püksi – kõik potti! Pabermähkude kokkuhoid on ikka märgatav. Ja mulle tundub, et lapsele ka meeldib potil troonida ning kakada on tal lihtsam potil istudes.
Lihtsalt üks selline tore kogemus. Eks paistab, kuidas edasi. Aga ehk tekib harjumus ja selleks ajaks kui laps liikuma hakkab, saab ka kenasti potiga hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 11:50; 21.03 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh 🙂
Nunnu muidugi aga loota, et laps hakkab teadlikult potil käima selleks ajaks kui liikuma hakkab… no see on ikka väga naiivne 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 12:13; 21.03 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiski laps saab selgeks ja hakjab märku andma. Muidugi ta ei ütke “pissi”, vaid kuidagi käitumisega, nii er ema saab aru.

Ise üritasin 3kuusega, aga pärast 2 nädalat kuivalt kraanikausi kohal passimist lõin käega. Jätkan, kui laps istub nagu esimese lapsega ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh ????
Nunnu muidugi aga loota, et laps hakkab teadlikult potil käima selleks ajaks kui liikuma hakkab… no see on ikka väga naiivne ????

Ma pidasin pigem silmas seda, et ei lase kohe potilt jalga, vaid teeb ennem harjumusest häda ära. Vaevalt nüüd küll, et teadlikult ise potti teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 11:50; 21.03 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumus saab tekkida siis kui laps oma põit tunnetab ja hiljem ka kontrollib. Põietunnetus (tunne, et ta üldse pissile või kakale tahab) tekib lastel keskmiselt 1,5-aastaselt, poistel natukene hiljem ja tüdrukutel varem. Kui laps enne esimese eluaasta täitumist potti häda teeb siis on see lihtsalt õige ajastus ja kokkusattumus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 12:13; 21.03 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaidlen vastu, et aluseks on alati mingi müstiline põietunnetamise vanus ja ainus võimalus on oodata, millal laps tahab.

Edukas potitamine st pissi-kaka püüdmine kuskile mujale kui mähkmesse või püksi on täiesti võimalik kui tunda oma last st kui on aega ja soovi tema käitumist uurida. Nimelt on soov puhas ja kuiv olla omane juba vastsündinule st ta annab oma ihuhädadest märku, oska ainult ära tunda- kes hakkab nutma, kes nihelema, mõnel lapsel on eriline nn pissimise ilme. Seetõttu näiteks loodusrahvad, kes vastsündinuid kogu aeg enda juures=enda küljes hoiavad, need beebid ei vaja mähkmeid-ema tajub lapse soovi ja pissitab teda.

Varase potitamise teooria ütlebki, et lapsed alguses annavad oma hädast märku, neil on puhtusepidamine kaasasündinud, kuid kui vanemad sellest väljagi ei tee, loobuvad märku andmast. Seetõttu lõppeb see varase potitamise harjutamisperiood 4-5 kuul.

Oma II lapsega proovitud… Olin kahega kodus ja 1a4k venna “potitus” ammu, st ise ei küsinud aga mõistlikul ajal pannes tegi ära, no igaljuhul mähkmeid aastaselt enam polnud. Lugesin mingit Nikitinite? raamatut ja jälgisin piigat- kui häda tuli, krimpsutas nägu, niheles…lisaks oli alati magamast tõustes kuiv ja pissis nii 3-4 minutit peale rinnaga toitmist (tegin seda lamades, piiga sai paljalt õhuvanni ka…)
Seega jäi üle alati, kui märku anti või õuest jm magamast tuldi ja söögi järel laps kätele võtta ja suure pesukausi kohale tõsta…Toimis. Umbes 4-kuuselt esimene kuiv päev, muidugi tänu minu viitsimisele. Mähe päevaks ära lõplikult u 10-kuuselt Ja kui 20 marli asemel läheb 2-3 päevas, on see kahe pisikese emale ilmselge kergendus 😉
Loomulikult ei pannud potile ja ISTUMA enne, kui istumine selge.

III lapse ajal proovisime ka, kuid tegemist oli rohkem ja nii hästi ei läinud…siiski oli 10-k enamasti kuivad päevad.

Marlimähkmeid kasutasin esialgu olude sunnil(tugev nahalööve tekkis praktiliselt kõigi katsetatud ühekordsete mähkmetega), hiljem juba oli see meie pere teadlik valik.
Marli plussid on õhu läbilaskvus, märjatunne, võimalus fikseerida pissimise aega,ja kaitseb mööbli-vaibad ka ära, mis püksikesed ei tee ju…
Tegelikult sõltub palju lapsest aga märg taguots sunnib puhtust pidama kiiremini küll kui see “alati kuiv” mähe… vaks vahet mulle, kas 10 kuud kuni 1a või 2a mähkmemajandust.

Teine lähenemine on
oodata kuni laps on võimeline istuma ja potitamise mõttest aru saama…nii u 2-aastaselt, pool aastat siia-sinna ja siis olema lollilt järjekindel: vaatama poti poole kohe peale sööki, magamast tõustes, õuest tulles…st suuresti on see ka ema hool…I laps oli nii kuiv juba aastaselt…kui mina hoolas olin, ise potil käima, ilma meeldetuletuseta, hakkas u 2,5-aastaselt

Ja viimast last, pesamuna, potitas kogu pere suvel, alustasime 1a 8k ja 2. sünnipäeval polnud ka öömähet enam: mähe hoopis ära (koduõues) või marli asemele…öömähe seni, kuni krõpsud ikka veel kuival mähkmel läbi kulusid.
Varaseks potitamiseks polnud minul kahjuks mahti ja tema nahk talus ka ühekordseid mähkmeid, mugavus ja minu laiskus võitis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Varajasest potitamisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.