Esileht Beebi ja mitmikud Varem magas, enam mitte!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Varem magas, enam mitte!

Postitas:

Tere!

Olen täiesti nõutu! Esimene laps oli ideaalne. Juba 3.elukuul magas ta 16 tundi ööund jutti ega soovinud kordagi süüa (RP laps) ja 3,5 kuuselt kolis oma tuppa, kus tal oli ka hea rahulik magada. Kõik toimis ja toimib siiani.

Nüüd sündis poiss, kes magas kuni 4.elukuuni samuti väga hästi. Öö jooksul tõusis 1-2 korda ainult söömiseks või magas terve öö jutti ilma tõusmata. Peale 4. elukuud hakkas üks trall peale ja see on kestnud juba kuu aega. Ööunne läheb umbes 21.00-21.30 ja ärkab juba 40 minuti pärast, et süüa. Peale seda magab pikemalt (umbes 3 tundi) ja siis on kõik – iga tunni tagant üleval. Varem ärkas rahulikult, kuid nüüd ärkab lausa nutuga ja pean kohe reageerima, sest muidu ärkab teine laps (saab kohe 2 aastsaeks) teises toas ülesse kisa peale. Nii me ärkame kell 1,2,3,4,5 ja kell 6 algab hommik. Kas see on normaalne?! Ausalt öelda olen ma ikka päris väsinud, sest ise kohe magama ju ei jää ja kui tema ärkab, siis pean hopsti kohe püsti kargama. Samuti peab mind jaguma kahele väikesele lapsele. Kahjuks ka lõunaund magavad lapsed erinevatel aegadel, mis tähendab, et ka siis ei saa ma natukenegi puhata.
Olen proovinud teda pikemalt õhtuti üleval hoida – ei toimi.
Olen püüdnud enne magama minemist masseerimise ja vanniga väsitada – ei toimi.
Olen andnud õhtusöögiks püreed ja ka pudruga proovinud – ei toimi.
Olen andnud RPA’d enne ööund – ei toimi.

Mul piima jagub, sest rinnad on täis. Arst arvas, et äkki on piim tema jaoks liiga lahjaks jäänud ja soovitas lisatoitu õhtul anda, kuid see ei toiminud. Mida ma veel teha saaksin, et ta pikemalt jälle magaks. Ma ei saa ka hambaid süüdistada, sest ila ei jookse, päeval ta ei nuta ja üldiselt on ta väga rõõmsameelne laps.

Soovitage palun midagi!
Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 08:07; 13.03 15:34; 14.03 05:53; 14.03 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks – ära võrdle esimese lapsega! Ära mõtle nii, et küll esimene laps oli kuldne magaja ja nüüd teine on paha-paha. Kui sa hakkad võrdlema, siis endale märkamatult jäädki võrdlema ka vanemas eas ja see hakkab last mõjutama.

Teine asi – loodan et su laps on praeguseks piisavalt vana, et püreesid ja putrusid täistoppida, mitte jätkuvalt 4-kuune? Öise söömise osas ei aita see, kui palju enne ööund süüa anda – ega ta rohkem ju ikka söö, kui kõhu täis. Tal võib olla öösel hoopis janu. Ja tal võib olla hoopis lähedusvajadus. Või ongi õhtuse söömisega – minu muidu päeval 4 h vahedega sööja tahab 2 h peale magamajäämist uuetsi süüa – ja ta tõesti sööb isukalt. Samas hommikul kell 6 võtab ainult paar lonksu – juba kui laps oli 2kuune, märkasin, et ta on õhtuse söömisega.

Last võib öösiti häirida sügelevad igemed näiteks. Ila pole mingi näitaja. Mu esimesel lapsel ei olnud ka erilist ilavoolu- vahetult enne lõikumist oli paar päeva lõug natukene märg, aga mingit tilkumist ei olnud . Aga hambad võivad valu tekitada juba tunduvalt varem. Või uued õpitud oskused (pööramine, roomamine jne) tekitavad elevust. Muideks, beebidega on tihti nii, et mida väsinumad ja nad on, siis suure tõenäosusega magavad ka kehvemini. Mu mees esimese lapsega ei uskunud seda juttu, aga nüüd teisega üks hetk teatas ise – et kui õhtul on viimase uinaku hästi maganud, siis jääb ööunne ka paremini, aga kui viimase uinaku on lühikese, 20-30 min maganud, siis on öösel ka kohe kehvem uni.

Kas öösel kaissu oled proovinud võtta? Meil on raskedel öödel see aidanud, et kui laps niheleb ja sahmib aj nagu tahab midagi, aga minu arvates “pole veel söömisaeg” (a la 1,5h tagasi sõi), siis võtan ta kaissu ja magab kenasti edasi. Teinekord aitab ka, kui lapse ettevaatlikult kõhuli pööran (unes veel ei vaheta ise asendeid) – aga siin on ka oht, et laps hoopis tõstab pea püsti ja jääb ringi vahtima 😀 On aidanud ka kõhumassaaž ja jalgade kõhule surumine, et puuksud välja – kui puuks tuleb ära, pööran lapse külili ja magab rõõmsalt edasi jne.

St et alati kui laps öösel niheleb, ei pruugigi ta süüa tahta. Tuleb lihtsalt leida see “õige nupp”, mis sinu lapse puhul toimib.

Ja meil muidugi on toaasetus hetkel selline, et kui pisem väga karjuma hakkab, siis mees saab oma voodist toaukse kinni lükata, et kõrvaltoas magav 2-aastane ei ärkaks. Vajadusel läheb tõmbab ka teise ukse kinni ja kui beebi on rahunenud ja magab, teeme uksed uuesti lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 09:41; 13.03 12:42; 14.03 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sa võrevoodit enda kõrvale ei saa võtta? Ja näiteks sealt vahelt need kolm pulka ära, nii et saad ilma tõusmata lapsele lutti pakkuda või käe rahustuseks talle peale panna, asendit kohendada … Meil on see läbi une rahustamine väga hästi toiminud. Niimoodi iga kord voodist üles karates kurnad esiteks enda ära ja teiseks jääd tõenäoliselt lihtsalt hiljaks – selleks ajaks, kui Sa ükskord kohale jõuad, on laps ennast juba totaalselt üles äratanud, samas kui paarkümmend sekundit varem läbi iseenda une ulatatud lutt või rahustuseks lapse kehale asetatud käsi võinuks olukorra lahendada nii, et kumbki poleks õisti pidanud ärkama.

Mul noorema lapsega oli ka nii, et 4-kuusena hakkas tunduvalt halvemini magama (lugesin toona, et nii ongi tavaline) – kestis see paar-kolm kuud kindlasti, siis hakkas vaikselt paranema. Praegu on 9,5-kuune ja juba umbes kuu aega on öö läbi järjest ja ilma söömata maganud. 🙂

Jaksu selle raske aja üleelamiseks! Iseenesest Su noorema lapse unemuster on kindlasti tavapärasem ja “normaalsem” kui vanema lapse oma. 😛 Kahjuks nii lihtsalt on, et suurem osa beebisid ei maga öö otsa järjest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 09:49; 13.03 11:08; 13.03 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et päris kaissuvõtmisega oleksin mina rinnalapse puhul ettevaatlik. Ma olen lihtsalt nii palju lugenud nende kaisulaste kurnatud emmede kurtmist, kuidas just teisel elupoolaastal beebi üha rohkem ja rohkem kasutab öö läbi oma ema elava lutina, ning selle asemel et öist söömist vähendada, hakkab rippuma rinna otsas kolm, neli, viis, seitse, kümme korda ühe öö jooksul, et mina just suuresti seetõttu olen alati öösiti imetamiseks voodist välja roninud – ning seega muidugi on öine tissitamine olnud meil alati viimane hädalahendus, kui tõesti kõik muu on ära proovitud ja miski enam ei aita. 😛 Muidugi ma ei tea, vahest on mul lihtsalt lastega vedanud, aga igatahes mõlemad on umbes 8-kuuselt seepeale öise söömisega lõpparve teinud. 🙂 Küll aga on nad beebieas alati minu lähedal olnud, võrevoodi meie voodi kõrval, algul terve sein ja hiljem pulgad vahelt ära, nii et kui laps on öösel lihtsakt rahustust-lähedust tahtnud, siis minu käsi/käed on alati käepärast olnud. Endal ka muidugi võrratult lihtsam lapsele lihtsalt käsi peale panna või tema peoke enda pihku võtta, kui et iga vääksu peale voodist üles karata ja kuhugi kaugele minna. Väiksemat ma olen vahel tahtnud ka üksi magamistuppa magama jätta, seetõttu praegu (kui ta vabalt käputab ja seisab jne), on meil kolmest ärakäivast pulgast kaks äärmist ära võetud ja keskmine voodi küljes – siis on just parasjagu nii, et minu käsi mahub sealt keskmise pulga kahelt poolt külgedelt mugavasti last igapidi sättima, samas laps ise nendest pragudest meie voodisse pugema ei mahu. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 09:49; 13.03 11:08; 13.03 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ega kaisus olemine tähenda automaatselt tissitamist 🙂 mina võtan lihtsalt enda voodisse, enda kõrvale.

See tihedam söömine kaisus söömise korral on seotud sellega, et laps kustub ära enne, kui end “pilgeni täis sööb”, mitte, et laps kuidagi ära kasutaks olukorda vmt. Esimese lapsega panin seda tähele ja kui mõni öö olen liiga väsinud, et istudes toita last, siis märkan ka, et kohe tahab tihedamini süüa – sest mõlemad jääme magama, kui aga istun, siis ma vahepeal kõditan teda, et söö nüüd edasi 😀

Ps eelmisel e- las ei mahu läbi, aga kas pea mahub? see on väga ohtlik, kui ta peadpidi kinni jääb!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 09:41; 13.03 12:42; 14.03 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ega kaisus olemine tähenda automaatselt tissitamist ???? mina võtan lihtsalt enda voodisse, enda kõrvale.

See tihedam söömine kaisus söömise korral on seotud sellega, et laps kustub ära enne, kui end “pilgeni täis sööb”, mitte, et laps kuidagi ära kasutaks olukorda vmt. Esimese lapsega panin seda tähele ja kui mõni öö olen liiga väsinud, et istudes toita last, siis märkan ka, et kohe tahab tihedamini süüa – sest mõlemad jääme magama, kui aga istun, siis ma vahepeal kõditan teda, et söö nüüd edasi ????

Ps eelmisel e- las ei mahu läbi, aga kas pea mahub? see on väga ohtlik, kui ta peadpidi kinni jääb!

No igatahes ma pole tahtnud öise tissiralliga riskida, ükskõik mis põhjus sellel on. 🙂 Pealegi ma olen seda sorti, et ma ei saa ennast normaalselt välja puhata, kui keegi kaisus sipleb.

Voodivõre ja pea kohta – praegu tal minu meelest enam ei mahu pea läbi, aga kui väiksem oli, siis ta tõesti paar korda toppis pea võre vahelt läbi. Aga ma olen ise arst ja ma ei kujuta küll hästi ette, mis hirmsuurt ohtu see olukord lapsele kujutada võiks. Kägistamiseks on see pragu selgelt liiga lai, ja kui laps mingil moel hätta satub, siis suu on tal peas ja tõstab kisa — ma olen ju üldjuhul tema kõrval voodis, vahel harva kõrvaltoas, aga siis ka mõistagi kuuldekaugusel ja sekunditega abistamas, kui tarvis. Ning kuna keskmine pulk on ju samuti eemaldatav, siis isegi juhul kui tõesti oleks raske pead sama teed pidu tagasi aidata, nagu see sinna lükati, saaks ju lihtsasti keskmise pulga ära võtta ja laps olekski silmapilk vaba. 🙂 Üldiselt olen ma aga siiani pea alati kohe kuulnud, kui laps ärkab, ja tema juurde läinud. Need paar korda, kui ta kunagi peadpidi meie voodisse eksis, olid öösel ja siis polnud küll mingit probleemi see peakene kohe õiges suunas keerata ja tagasi oma voodisse suunata. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 09:49; 13.03 11:08; 13.03 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajatele!

Tegelikult ma ei võrdlegi oma lapsi,sest tean,et kõik on erinevad. Pigem tõin vanema lapse näiteks,et mul puuduvad kogemused öise mitte magamisega ja et kas on normaalne nii tihti ärgata.
Alustasin püreega alles ja arsti soovitusel,sest poiss kasvab mehiselt. Kaalu küll tuli veidi alla 500g viimati aga mõõtudelt on juba päris suur ning arst arvas,et minu toit on tema jaoks lahja. Seetõttu ütles et proovi õhtul püreed ja putru anda,et äkki täidab rohkem kõhtu. Ta on 5 kuune juba ja saab üks kord päevas püreed 40-50g. Tema ise tahaks muidugi rohkem. Ütlen veelkord,et lähtusin arsti soovitustest mitte Dr. Google omadest.
Uusi oskusi tõesti palju sest 2,5 kuuselt juba pööras ennast igate pidi ja 4 kuuselt roomas tagurpidi ja pöörles igas suunas. Praegu juba käputab,aga edasi ei saa. See võib tõesti olla,et uued oskused ei lase magada.

Teisele vastajale…
Võrevoodi ongi minu kõrval kohe,aga ta ei ärka niheledes enam,vaid kohe hakkab nutma. Ei aita käe peale panemine ega lutt. Ka sülle võttes nutab. Aitab ainult tissi suhu panek. Sööb ennast uuesti magama ja iga tunni tagant nii.
Kaissu ma teda ei võta,sest olen ka seda meeld,et ei taha kaisus magama harjutada ja siis ei saa ma üldse magada. Lisaks kangele kehale,mida pöörata ei julge on ööd veel rohkem magamata sest kardab peale keerata või et ta voodist maha kukub.

Eks tuleb siis oodata, vaadata ja kannatada ära see aeg.

Tänan veelkord teie kaasa mõtlemast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 08:07; 13.03 15:34; 14.03 05:53; 14.03 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On neid lapsi kes magavad nagu kullatükid ja on neid, kes ei oska magada. Põhjus ei ole tühjas kõhus või lähedusvajaduses vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugelda: sleep regression (unemustrite muutumine). Lausa kuude kaupa on ära toodud, millal need lapse arengus tekivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta hakkas nii magama juba enne lisatoidu saamist! Õhtuti proovisib lisa anda vaid mõned korrad. Kuna asi ei toiminud,siis läpetasin ära.
Saaks ma siis 2 tundigi magada. Tänane graafik oli selline- kell 9 ööunne ja ärkas kohe iga tunni tagant 10,11,12,1,2,3,4,5 ja 5.20 hakkas hommik. 8 korda.,ohjahh..
Hommikul ärgates on ta veel nii õnnelik ka nagu oleks terve öö hästi maganud. Ainult mina millegi pärast olen mossia…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 08:07; 13.03 15:34; 14.03 05:53; 14.03 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See arsti soovitus, et suur laps peab varem lisa saama, on titaalselt iganenud. Köögivili on siiski dieettoit. Kui kaalu tuleb ilusti, siis imelik arvamus arstilt – nagu huupi pakub.

Mul sündis juba laps 54 cm js on pikk, samas väga sale. Pealecaadates võiks arvata just, et piim lahja, aga kaalu tuleb tegelikult kenasti – laps lihtsalt kasvab pikkusesse ja rahmeldab palju. Hetkel 4kuune ja ei ole plaaniski veel lisa anda.

Aga kuidas ta päeval sööb? Harvem? Ja kas öösiti ta tõesti sööb või võtab paar lonksu ja kõik? Kui laps on suurt kasvu siis ehk peaksid varem suuremale lutile üle minema, või kontrolli, et lutt oleks terve. Meil umb 1-kuuselt oli ka pidev jama ja lutti steriliseerided selgus, et oli katki (vesi läks sisse)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 09:41; 13.03 12:42; 14.03 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päeval on ta juba suuteline üleval olema 2 tundi. Magab ta päevas 4-6 korda ja üldiselt on uned 30 minutit,kuid juhtub ka 2,5 tunniseid unesid vahele. Poiss pole paks ega peenike. Pigem kasvab ka pikkusesse. Ta on sünnist saadik kiire sööja olnud. 5-7 minutit ja kõht täis. Muidu sõi ööpäevas 10 korda aga nüüd lisanduvad kõik need öised ka veel. Öösel sööb,mitte ei tõmba paar lonksu ja kõik. Vahel rohkem ja vahel vähem.
Proovin luti ära vahetada suurema vastu ja vaatame,mis siis saab.
Aitäh soovituste eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 08:07; 13.03 15:34; 14.03 05:53; 14.03 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi endale magneesiumiõli spreid nahale. Ja Lysi kalaõli. Sul järjestikku lapsed ja kevadväsimuse periood… ehk on toidust midagi vajaka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Varem magas, enam mitte!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.