Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Veebruarikad 2014

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 503 )

Teema: Veebruarikad 2014

Postitas:

Tere

Tagasihoidlikult küsin, kas on kedagi, kes sooviks selles teemas suhelda?))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebruari teema on juba olemas ka, aga erilist trügimist seal ei paista olevat 😉
Ise kavatsen ka veel mõnda aega kapis istuda, eelmine rasedus lõppes alles hiljuti väga pahasti ja ei kavatse veel hõiskama hakata.
Edu sulle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.06 15:53; 17.06 20:32; 17.06 23:12; 20.06 19:26; 20.06 23:54; 22.06 21:54; 22.06 23:22; 24.06 00:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin kaua teemat, aga ei leidnud. Mul eelmine rasedus lõppes ka õnnetult, kuid kapis istumine vaevalt aitab. Edu sulle ka, nüüd peab minema hästi.
Püüan leida see õige teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen veebruarikas 🙂 Hetkel on nädalaid 6+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks ka siis veebruarikas olema 🙂 hetkel peaks olema täis täpselt ehk 5 nädalat 🙂 aga no ei hõiska veel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka veebruarikas.. 5+ nädalat. Ka ei julge hõisata.. esimene UH alles juuni lõpus. Kõhus on imelikud päevade moodi valud aegajalt, kui pingutan, siis läheb hullemaks. Muretsen, kas kellelgi on veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]annyke kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ka veebruarikas.. 5+ nädalat. Ka ei julge hõisata.. esimene UH alles juuni lõpus. Kõhus on imelikud päevade moodi valud aegajalt, kui pingutan, siis läheb hullemaks. Muretsen, kas kellelgi on veel?[/tsitaat]

Ma ei teagi. Olen lugenud, see on ok. Mul oli see ka, aga õrnalt. Alaselg ka valutab aeg ajalt. See pidi olema sellest, et toimuvad muutused emakas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas muidu kulgeb? Mida tunnete?
Arusaadav, et kõik me ootame südamekest ja enne ei julge rõmmustada väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitus uutele tulijatele!

Mina nägin südame ära eelmisel nädalal, kui rasedust oli 6 + 2, aga ega ikka eriti rõõmustada ei julge. Homme lähen jälle arsti juurde (eelmisel nädalal käisin selle arsti juures, kes IVF-i tegi, homme lähen kohtun siis teise arstiga, kelle juures end arvele plaanin võtta). Ei teagi, kas uuesti UH ka tehakse või mitte – võimalik, et tehakse, sest aparaat on ju TÜK-is kõigil arstidel kabinetis ning pealegi mul on juba poolteist nädalat olnud vähest pruunikat määrimist (ma ise sellepärast praegu väga ei muretse, sest eritise kogus on vähene ja värv on pruunikas ning sellesama määrimise foonil oli mul eelmiseks nädalaks kõhus südameke ikkagi lööma hakanud).

Juba mitmendat nädalat aeg-ajalt natuke iiveldab ja enamalt jaolt olen üpris väsinud. Vererõhk on ka viimase nädalaga jupp maad madalamale vajunud (nii raseduse alguses peabki juhtuma) ja see süvendab omakorda väsimustunnet. WC vahet jooksen samuti sagedamini kui muidu.

Menstruatsioonilaadsed valud raseduse algul ja hiljemgi on absoluutselt normaalsed ning ootuspärased, nende pärast küll muretseda pole vaja. Mind vaevasid need peamiselt 4.-5. nädalal, eile oli ka natuke üle hulga aja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, hea lugeda, et sellised valud on normaalsed, tänud teile. Ega jah nad liialt teravad pole, aga sellised hooti ja tuntavad. Iiveldab ka ikka aeg-ajalt juba, aga õnneks suhteliselt vähe. Muidu enamvähem normis ja väsimusega tuleb toime. Nii ootan esimest UH-d!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pilvitus,

Sa nägid südamekest juba nii vara! Kahju muidugi, et määrib, kuid olen kuulnud lugusid, kus rasedus koos määrimisega arenes ilusti! Hea, et arsti juurde saad! Usun, et nad teeks UH kuid sage uh ei ole hea, eriti nii vara. Muideks olen ka IVFikas))) oleme nagu ühest paadist))

Mul on hästi kuum keha, 37, ja suur väsimus. Vahest on energiat, kuid seejärel suudan ainult lamada. Ei tea kuidas nii töötada, unisus ka. Muud mul pole, rind on tuim, iiveldust ja isusid ja muud pole.

Kas oskad spovitada arsti TÜ kliinikus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult peakski raseduse suuruses 6+ süda näha olema – kui ei ole ja tekib alles hiljem, siis tõenäoliselt on viljastumine toimunud arvatust hiljem, aga IVF-i puhul pole eriti seda varianti nagu. 🙂 Mul ei olnud 5 + 5 veel südant näha (ehkki paljudel juba on sel ajal), ainult lootemuna ja rebukott, ning 6 + 2 ütles arst, et kui nüüd ka ei ole, siis üle paari päeva pole enam mõtet seda oodata ega IVF-iga seotud ravi jätkata. Õnneks siis oli süda täiesti nähtav. 🙂 Kas Sind ei kutsunud IVF-i teinud arst raseduse selles järgus ultrahelisse? Enamasti vaadatakse IVF-ikate 6+ suurusega rasedused ikka üle.

Kehatemperatuuri tõus raseduse alguses on ka muidugi normaalne (tegelikult peaks IVF-i järel manustatav progesteroon üksi ilma raseduse abitagi kehatemperatuuri tõusma). Mina pole seda enda juures päris füüsiliselt tajunud ega kehatemperatuuri mõõtnud.

Ma olen ise otsapidi meditsiiniga seotud ja seetõttu tunnen ma rohkem või vähem enamikku TÜK-i günekolooge. Ma ise oleksin valdava enamiku juurde neist rõõmsasti valmis oma rasedusega minema ja seetõttu kedagi ekstra soovitada ei oska. Minu IVF-iga tegelnud arst soovitas eelistada neid, kellel on nädalas vähemalt kolm-neli ambulatoorset vastuvõttu, ja ma valisingi lihtsalt nende hulgast, kelle juurde mulle sobivat aega pakuti, ehkki ilmselt oleks mul end õnnestunud tutvuse kaudu ka mõne teise arsti juurde sokutada, kui mul oleks mingit selget eelistust olnud. Aga mulle tundub, et enamalt jaolt on seal kõik toredad ja asjatundlikud arstid ning raseduse jälgimine ei ole lõppude lõpuks ka mingi eriline raketiteadus. Ma oleksin olnud täiesti nõus oma rasedusega hoopis ämmaemanda juurde minema (tegelikult ma eeldan, et arst saadabki mu varsti suuresti ämmaka arvele), aga registratuurist hakati nii püüdlikult just arste pakkuma, et ma kehitasin õlgu ja olin nõus. Niikuinii on esimesel trimestril vähemalt korra ette nähtud ka arstiga kohtuda, olgu see siis pealegi esimene visiit. Kui Sa tahad konkreetselt mõne arsti kohta küsida, siis võid oma meiliaadressi jätta ja kirjutame privaatselt, päris avalikus foorumis ei taha ma kedagi heas ega halvas mõttes klat¨ida. 🙂

Siiani pole mingit teaduspõhist tõendust, et ultraheliuuring raseduse mistahes järgus lootele või raseduse kulule halba teeks, ja kord nädalas ei ole selles kontekstis tegelikult ka eriti sage. Nii et seda ma ei karda. Aga üldiselt muidugi kindla näidustuseta uuringuid ei tehta ja seega jätan ma otsuse rahumeeli arsti teha, mingeid oma soove peale pressima hakata ei kavatse. Muidugi võib kõike juhtuda ja ikka oleks kindlam, kui üldse mingit määrimist poleks, aga rasedusaegne määrimine või isegi tugevam veritsus on üllatavalt sage probleem (kimbutab raseduse mingis järgus lausa 25% rasedaid, kellest enamikul läheb kõik hästi). EMO vastuvõtus on iga päev mitu veritsusega rasedat, lisaks veel need, kes veritsuse tõttu otse oma arsti poole pöörduvad või väiksema määrimisega üldse ekstra arstiabi ei otsi. Pealegi on mul praegu mitmeid märke, mis viitavad pigem healoomulisele määrimisele, nii et ma tõesti sellepärast eriti ei pabista, kuni asi hullemaks ei lähe. Aga no ikka oleks ju tore kindlalt teada, et kõik on endist viisi hästi ja embrüol ka sel nädalal süda ikka lööb. 🙂

Edu kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pilvitus,

mul oli oktoobris raseduse peetus umbes 5 nädalal, 6-ndal ootasime südamekest ja seda ei tulnud. jube-jube, seega tean, mida see ootus tähendab. Ise praegu ootan seda piiri, millest üle eelmine kord ja jõudnud. tahaks näha südamekest.

Mu arst läheb sel nädalal puhkusele kahjuks ja seepärast ta ei jõua mulle UH tehi ja 5 nädalal pole mõtet teha. Samas ta on IVF arst ja ütles, et raseduse jälgimine tema juures natuke keeruline, pean palju ootama jne. Olen temaga juba NII harjunud. Aga noh, eks vaatame, mis ta mulle täna ütleb (pean helistama).

Anna siis märku kuidas sul läheb ja mis arst ütleb.

Mu e-mail igaks juhuks skks@bk.ru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain oma arsti kätte, ta ütles, et sikutab mind mingi arsti juurde, et esimest UH teha vahemikus 1-4 juuli. Esimesel juulil mul siis 6+3. Jään ootama tema meili täpse päevaga. Enne kui südamekest näen rahu ma ei saa 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et asjad ilusti organiseeritud saad, 6+ on väga paras aeg ultraheliuuringu jaoks. 🙂 Minul ei ole õnneks peetumisi ega katkemisi ega üldse varasemaid rasedusi olnud, seega ma ei suuda päriselt ettegi kujutada, kui suur Su närvipinge võib olla. Aga enamasti on ühekordsed peetumised-katkemised siiski juhuslikud ja seega on Sul igati põhjust loota, et nüüd läheb kõik hästi.

Minu vaatas uus arst ka korra UHga üle (tegelikult ta sisuliselt küsis, kas ma tahan seda või mitte, ja kuna mina pigem tahtsin, siis ta heitis pilgu peale). Kõik oli korras, loode ilusti nähtav ja süda põksus endiselt. 🙂 Nüüd on vaja enne järgmist visiiti uriinianalüüs ja -külv teha, aga muidu lähen arsti juurde alles 17. juulil ning siis tuleb kogu järgnev I trimestri pakett korraga: raseda kaardi vormistamine, UH-skriining, vereanalüüsid.

Saadan igaks juhuks Sulle ühe meili ka, et saaksid minuga soovi korral kontakti võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pilvitus, niiii-niiii tore, et sul kõik hästi ja südameke põksib! See on kindlasti imeline tunne kuulda tibukese südant! Sul 17 juulil juba nii palju tähtsaid asju, aga see on juba väga ligidal.

Peetumisest rääkides, mu mees tuli väga huvitava mõtte peale- kui tegelikult oletame, et oleks vaja orgunnida peetust samal ajal, siis tegelikult see on ju nii väike tõenäosus, et see kordub! Seega ma ei tohiks tegelikult karta, aga noh vahest ikka tulevad hirmsad mõtted pähe. See oli ikkagi õudne kogemus. Õnneks praegu on mul rahulik periood, eelmine kord oli palju jamasid korraga, oli hüperstimulatsiioon, olin nädal haiglas, tööl tekkisid mu äraolekul jamad, tähtajad lähenesid ja muu, siis pidin erinevates linnades käima ja lisaks pidin hooldamas oma vanaema, sest ema oli asjaolude sunnil ära. Pole ime, et see juhtus.

Võib-olla pabin on ka sellest, et kui ootad seda imet nii kaua, siis lihtsalt kui see tuleb ei suuda veel mõttega harjuda 🙂 Läheb aega ja südameke aitab ka kaasa 🙂

Ma kindlasti vastan sulle 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hetkel rasedus ca 7 nädalat, eelmisel nädalal läksin arsti juurde erakorraliselt, sest hakkas määrima ja tuli ka verd. Süda oli juba näha, kirjutati Duphaston tbl välja. Määrimine ikka jätkub, kuid verd tuleb nüüd väga harva, rohkem ikka limajat pruuni voolust. Eelmise rasedusega pole olnud mul mingit määrimist. Ei teagi mida arvata nüüd…eks vaatame.Kolmapäeval lähen UH-le.
Enesetundest rääkides on väsimus, unisus, söögiisu tõus, aga need võivad olla tingitud ka Duphastoni võtmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aljona29

väga kahju, et pidid ehmatuma määrimisest! See on ikkagi väga ebameeldiv. Samas on ju hea, et titaga kõik korras ja süda lõi! Loodan, et Duphaston nüüd aitab ja määrimine lõpeb!
Anna teada kuidas kolmap läheb!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kmkm kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peetumisest rääkides, mu mees tuli väga huvitava mõtte peale- kui tegelikult oletame, et oleks vaja orgunnida peetust samal ajal, siis tegelikult see on ju nii väike tõenäosus, et see kordub! [/tsitaat]
Olen kapi-Kägu 14/06/2013 15:53 ja tahtsin öelda, et see kõik on täiesti õige, mis sa räägid – väga väike on tõenäosus, et täpselt samasugune asi kordub. Kahjuks aga on rasedusnädalaid tervelt 40 ja koledaid asju võib tegelikult juhtuda ka ükskõik millal hiljem. Mina nägin pool aastat tagasi oma liigutavat, siputavat, tuksuva südamega ja lehvitavat lapsukest KV uh-s, kus temaga oli kõik absoluutselt korras. Kuid kolm nädalat hiljem oli ta surnud ja keegi ei tea, mis juhtus – ta oli igatepidi täiesti terve. Ja mina siin mõlgutan mõtteid, et mis siis, kui asi oli milleski sellises, mis nüüd ka järgmist rasedust mõjutada võib? Kui mitu last peab kaotama, et arstid seda õlgu kehitades \”looduslikuks valikuks\” ei nimetaks?
Aga hea küll, ega ma siia tegelikult teisi rasedaid hirmutama ei tahtnud tulla. Lihtsalt kui loen väidet, et sellest-ja-sellest nädalast alates pole enam suuremat ohtu, et midagi juhtuks, tulevad mu omad haavad jälle lahti 🙁
Praegu on mul aga oma uue raseduse suhtes täiesti hea tunne 🙂 Olen lihtsalt õnnelik ja ei mõtle võimalikule halvale. Kui tuleb, siis tuleb, kuid ette muretseda ei kavatse mitte sekunditki. Sest kui ka midagi peaks juhutma, on palju parem meenutada seda, kui õnnelik ma selle üürikesegi aja jooksul olin, kui seda, millist masendust ja hirmu rasedus tekitas. Ma arvan, et ma olen selle oma eelmisele lapsukesele teatud mõttes võlgu. Ja minu esimene ultraheli nüüd saab olema KV, sest siin, kus ma elan, varem uh-d lihtsalt ei tehta. Kujutan juba ette, kui närvis ma sel päeval olen, enne kui lapsukest näha saan. Aga seniks võtan igatahes rahulikult ja naudin 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.06 15:53; 17.06 20:32; 17.06 23:12; 20.06 19:26; 20.06 23:54; 22.06 21:54; 22.06 23:22; 24.06 00:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kapi-Kägu

ma saan sinust hästi aru, kuid sina ei saanud aru minust. Ma sugugi ei arva, et esimese UH-ga kõik hirmud või riskid lõppevad, vaid MINU jaoks on see piir, millest üle ma ei saanud eelmine kord ja seepärast on see minu jaoks väga tähtis. Sinu lugu on hirmutav, kuid see ei ole ainuke kurb lugu, mida mina kahjuks tean ja tänu sellele ei lõppe see värin hinges enne kui hoian oma last käes! Aga nagu sa ütlesid, tõepoolest peab nautima seda, mis meil on! Kui eelmine kord kõik nii kurvalt lõppes, andsin endale sõna, et teen kõik, et uuesti tunda seda, mida tunned rasedana, see on ju imeline, et väike elu kasvab sinu sees! Oleme teineteisele toeks ja ärme rohkem hirmuta. Me kõik teame, et kõik võib lõppeda iga hetk, kuid oodata seda ei tohi. Elame päev korraga ja loodame, et kõik läheb hästi! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi, kmkm, rohkem ei hirmuta ja halbu asju ei oota! Kui ma nüüd veel ainult natikene oma teemat lahkan, siis ma uskusin (kui kõik see asi juhtus), et järgmist rasedust saadab esimesest hetkest meeletu paanika. Aga tegelikult on asi pigem vaat et vastupidi – alates esimestest kahtlustest (juba enne triibulist testi) on mingi rahu hinges; tunne, et nüüd on kõik täpselt nii, nagu olema peab! Kuigi ma polnud eriline pabistaja ka eelmise raseduse ajal, siis praegu hõljun nagu pilvedes 🙂 Kõik on lihtsalt nii hästi! Ja kindlasti läheb kõik hästi, meil kõigil. Lihtsalt nii tore on jälle lapseootel olla 🙂
Veebruar on päris tore kuu sünnitamiseks ka, ma arvan. Kohe-kohe on kevad tulemas ja suveks on meie pisikesed juba päris asjalikud sellid. Mul on üks laps suvel sündinud ja teine kevad-talvel ning pean ütlema, et kui suvelapsega läks too sündimise suvi niuhti nagu unenägu (nagu laulusalmis), siis keavdtalvise lapse esimene suvi on hoopis värvikamana meeles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.06 15:53; 17.06 20:32; 17.06 23:12; 20.06 19:26; 20.06 23:54; 22.06 21:54; 22.06 23:22; 24.06 00:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin eelmise aasta veebruarikas. Nii vahva lugeda, et juba kogunete ja uskumatu, kui kiirelt see aasta on läinud. Minu tähtaeg oli 17.02.13, laps sündis 19.02.13. Homme saab neljakuuseks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu,
see on hea, et sul on rahu hinges, usalda seda!
Ma olen ka alati tahtnud veebruaris sünnitada, ei tea miks, kuidagi armas kuu ja mulle meeldivad veevalajad :=)
Sul veab, sul on juba laps olemas 😉

Lagrits,
aeg läheb tõesti kiiresti, loodan piiluda ka aasta pärast samasugusesse teemasse)) Naudi oma pisisekest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!
Sain täna positiivse VT tulemuse teada ja liitun siis teiega, kuna arvestuslik tähtaeg on 23. veebruar 2014. UH-sse lähen 2 nädala pärast.

Mul täna käisid ka alakõhus imelikud valud. Algul nagu munasarjades ja siis emaka kohal – täpselt nagu päevade alguses krambid. Ehmatasin nii ära, aga loodan, et see tõesti oli ainult sellest, et pisike kasvab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alondra, ma usun küll, et valud on kasvust. Mul vahest harva ka pistab.
Kus linnas sa elad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt mõtlesin, et huvitav kui foorumi kasutajad sattuvad ühes kohas korraga sünnitama 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses on ikka imelik harjuda teadmisega, et oledki rase. Tundub, et ei julge enam istuda ega astuda. Ja nii palju küsimusi – näiteks, kuidas toituda nii, et ikka laps kõik vajaliku saaks? Muidugi, nõuandeid leiab igalt poolt, aga nende seast tuleb endale ikkagi lõpuks menüü kokku panna.
Ja milliseid tegevusi teha ja milliseid mitte?! Näiteks sport. IVF-katel (nagu minagi) on sportimine alguses kindlasti keelatud. Aga millal jälle võib? Kas äkki 3 kuu möödudes? Ma mõtlen, et teha joogat, võimelda, ujuda jms… Või ei lähe need päris spordi alla antud juhul.
Põnev aeg igal juhul 🙂

Kirjutage palun, milliseid muutusi olete teinud enne või peale rasedusest teadasaamist?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mina ei ole veel ka päris harjunud selle teadmisega. Ma täitsa toimetan vanaviisi, kuid raskeid asju ei tõsta ja no ei hüppa-jookse. Poes käin seljakotiga))
Toitumine on väga oluline! Ise konsulteerin targa inimese juures ja ta annab mulle soovitusi nädalate kaupa. Patustan ikka ka 😀

Spordist ma veel ei mõtle, päevitama ka ei kipu. Neid nõuandeid annab sulle arst või ämmakas.

Muutusi ma ei ole teinud mingeid. Ainuke, mis muutus on mu toitumine alates süstimisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere taas!
Vaikselt panen nüüd tähele neid muutusi, mis kehas on toimumas.
Näiteks väga imelik on see, et mul on pidevalt tühja kõhu tunne. Söön kõhu täis ja juba tunni pärast tunnen, et magu on täitsa tühi ja kriibib, no selline nälja tunne nagu. Ei taha ju üle ka süüa, nii et püüan vaikselt siis midagi näkitseda.
Teine asi muidugi on tualetis käimine. Joon hästi palju vett ja eks see aitab kaasa, aga ma juba arvan, et töökaaslased saavad varsti aru, et midagi on teistmoodi, sest ma käin tunni jooksul 2-3 korda vetsus 😀
Kolmandaks seedimise mured. Õnneks on sel nädalal pisut paremaks vist läinud kui eelmisel, gaasid nüüd isegi pisut liiguvad ja nii kohutavalt paistes tunnet enam ei ole. Aga siiski, korras asi ei ole ja nagu kuulnud olen, see võib veel pikalt kesta. Õnneks kõrvetisi pole nüüd paar päeva olnud, muidu lisandusid need ka suhteliselt kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 503 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Veebruarikad 2014

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.