Esileht Tööelu, raha ja seadused. Veel üks päranduse teema

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Veel üks päranduse teema

Postitas:

Minu vanaisa oli enne minu vanaemaga kohtumist abielus naisega, kellel oli poeg. See poeg ei olnud minu vanaisa laps. Minu vanaisa abiellus mõned aastad hiljem minu vanaemaga, neil on ühine laps – minu ema.
Vanaisal ei olnud palju vara – maja Tallinnas ja natuke metsa Läänemaal. Nüüd tuli see poeg, kes ütles, et temal on õigus saada pool Tallinna majast. Tal on notaris tutvused ja nüüd ongi nii, et maja on ühisomandis minu emaga ja see mees nõuab mu emalt 50000€. Kuidas on see võimalik? Testamenti polnud, sest vanaisa arvas, et maja läheb ainult mu emale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 17:00; 20.03 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaisa oli enne minu vanaemaga kohtumist abielus naisega, kellel oli poeg. See poeg ei olnud minu vanaisa laps. Minu vanaisa abiellus mõned aastad hiljem minu vanaemaga, neil on ühine laps – minu ema.
Vanaisal ei olnud palju vara – maja Tallinnas ja natuke metsa Läänemaal. Nüüd tuli see poeg, kes ütles, et temal on õigus saada pool Tallinna majast. Tal on notaris tutvused ja nüüd ongi nii, et maja on ühisomandis minu emaga ja see mees nõuab mu emalt 50000€. Kuidas on see võimalik? Testamenti polnud, sest vanaisa arvas, et maja läheb ainult mu emale.

Pärijaks ongi sinu ema, kui ta on ainus seaduslik laps. Pöörduge juristi poole.
Oled kindel, et sinu vanaisa omal ajal seda meest ei lapsendanud? Sel juhul on muidugi see mees ka pärija.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 17:23; 20.03 18:59; 21.03 12:07; 23.03 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lapsendanud.
Täiesti lambist ilmus välja.
Ma ei tea, mis trikiga, kuid Kinnistusraamatus on see isik samuti nüüd majaomanik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 17:00; 20.03 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lapsendanud.
Täiesti lambist ilmus välja.
Ma ei tea, mis trikiga, kuid Kinnistusraamatus on see isik samuti nüüd majaomanik.

Ise ta ju ütles välja oma triki – tal on notaris tutvused. Ju siis tuttav notar muutis kinnistusraamatu ära, ilma et oleks selleks õigust.
Nüüd polegi muud kui otsida juriidilist õigusabi sellisest kohast, mis pole selle notari-päti bandega seotud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ausaltöeldes paneb imestama, et mõni notar tõesti sellise pettusega end seoks. On see ikka täiesti kindel, et omal ajal vanaisa mingit kinkelepingut v muud tehingut oma varaga seoses ei teinud sellele pojale?
Iseenesest peaks olema võimalik kinnisturegistrist andmeid pärides näha kande tegemise aega, kandeavalduse esitanud isiku (notari) andmeid. Notarisse pöördudes peaks olema huvitatud isikutel võimalik kande tegemise aluseks olevate dokumentidega. See olukord on ikka väga kahtlane ja ma ei usu, et sellised petuskeemid täna väga võimalikud oleksid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel poja emal võis olla ühisvara vanaisaga, siis poeg ongi oma ema osa pärija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mis ajast see maja vanaisa majaks sai? sel ajal, kui vanaisa oli esimest korda abielus? siis ongi see poeg pärija ja kõik õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 18:41; 20.03 19:06; 21.03 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel poja emal võis olla ühisvara vanaisaga, siis poeg ongi oma ema osa pärija.

Miks ta siis oma ema osa ei pärinud kui ta ema suri. Kui see pool maja kuulus selle mehe ema pärandvara hulka, siis oleks poeg pidanud selle juba varem pärima.
Aga kui vanaisa teine naine ehk siis teemaalgataja vanaema suri, kas siis toimus pärimine? Juba sellest saab teha teatavad järeldused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 17:23; 20.03 18:59; 21.03 12:07; 23.03 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel poja emal võis olla ühisvara vanaisaga, siis poeg ongi oma ema osa pärija.

Miks ta siis oma ema osa ei pärinud kui ta ema suri. Kui see pool maja kuulus selle mehe ema pärandvara hulka, siis oleks poeg pidanud selle juba varem pärima.

millal tema ema suri? võimalik, et seal olid asjad ajamata ja ta sai alles nüüd teada sellest majast.

kas vanaema elab või on surnud? kellele kuulus maja kinnisturaamatus enne vanaisa surma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 18:41; 20.03 19:06; 21.03 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle väljailmunud “poja” või kasupoja nõue on õigustatud ainult siis, kui maja on soetatud (ostetud) vanaisa ja tema esimese naise (praegu nõudmisi esitava mehe ema) abielu ajal ning oli seetõttu ühisvara. Mis oli tol ajal normaalne, varalahusust abielus siis ei registreeritudki ju kuidagi. Siis kuulus sellele naisele majast 50% isegi siis, kui ta seal ise ei elanudki, ja kui ta suri, päris tema 50% tema poeg (kes ta isa oli, pole üldse oluline).
Ma peast ei mäleta, kas ka abielu jooksul saadud pärandus muutus varasemal ajal abikaasade ühisvaraks või mitte (praegu igatahes enam ei muutu, alates miskist 2011 või nii). Nii et esimese abielu ajal saadud pärandki võis ehk ühisvaraks saada.

Just selliste asjade pärast on testamendid vajalikud. Seadused muutuvad, inimestel on tihtilugu neist oma (ja ekslik) arusaamine – aga testamendiga on kõik ühene ja kindel, sest notar selgitab ju ometi seda tehes inimesele ka kõik lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 22:34; 21.03 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadused muutuvad, inimestel on tihtilugu neist oma (ja ekslik) arusaamine – aga testamendiga on kõik ühene ja kindel, sest notar selgitab ju ometi seda tehes inimesele ka kõik lahti.

Antud juhul peaks notar samamoodi lahti seletama teemaalgataja emale, et mis alusel see teine pärija saab poole pärandist.
Teemaalgataja, kui sa siin veel liigud, siis äkki annad teada, kuidas teie lugu kulgeb, ilmselgelt taolisi lugusid esineb ja edaspidi võivad need mõnele väga õpetlikud olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 17:23; 20.03 18:59; 21.03 12:07; 23.03 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan asjast nii aru, et vanaisa esimese naise poeg on 1/2 omanik (tema emale kuulunud osa ühisvarast) ja teemaalgataja ema oma on siis teine 1/2 (vanaisale, hiljem vanaemale kuulunud osa).
Maja on siis teemaalgataja ema kasutuses ja esimese naise poeg soovib saada 50000 selle eest, et ta oma 1/2 ka ametlikult teemaalgataja emale loovutaks (teisisõnu, müüb oma kaasomandi).
Ei usu, et mingi sobing notariga tehtud – kõik paistab juriidiliselt korrektne.

Ostma sundida muidugi ei saa, aga pojal on õigus oma 1/2 müüa, kui soovib. Ostueesõigus on kaasomanikul (teemaalgataja emal), aga kui ta osta ei soovi, võib ükskõik kellele müüa.
Teine asi muidugi, kas keegi tahaks osta poolt majast (oleneb muidugi majast ja hinnast).

Just selliste asjade pärast on testamendid vajalikud. Seadused muutuvad, inimestel on tihtilugu neist oma (ja ekslik) arusaamine – aga testamendiga on kõik ühene ja kindel, sest notar selgitab ju ometi seda tehes inimesele ka kõik lahti.

Kuidas testament siin aidanud oleks? Vanaisa poleks kuidagi saanud kellelegi pärandada oma esimesele naisele kuulunud poolt – tema sai ikka ainult enda poolega majandada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 13:14; 23.03 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski notar ei hakka sellise asja pärast oma kohaga riskima. Arvan ka et see maja oli 1 naisega ühisvara.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 14:36; 21.03 20:09; 21.03 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski notar ei hakka sellise asja pärast oma kohaga riskima. Arvan ka et see maja oli 1 naisega ühisvara.

vähe sellest – ühelgi notaril ei ole võimalik sellist asja teha. Kinnisturaamatu kandeks peab olema mingi alus. Ei saa lihtsalt suvaliselt nimesid ära vahetada ja majal ongi uus omanik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 18:41; 20.03 19:06; 21.03 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lapsendanud.
Täiesti lambist ilmus välja.
Ma ei tea, mis trikiga, kuid Kinnistusraamatus on see isik samuti nüüd majaomanik.

Ise ta ju ütles välja oma triki – tal on notaris tutvused. Ju siis tuttav notar muutis kinnistusraamatu ära, ilma et oleks selleks õigust.
Nüüd polegi muud kui otsida juriidilist õigusabi sellisest kohast, mis pole selle notari-päti bandega seotud.

selgitad ehk täpsemalt seda nippi, kuidas saab notar kinnisturaamatut muuta. Kinnistusraamatut peab Tartu Maakohus üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 14:36; 21.03 20:09; 21.03 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan asjast nii aru, et vanaisa esimese naise poeg on 1/2 omanik (tema emale kuulunud osa ühisvarast) ja teemaalgataja ema oma on siis teine 1/2 (vanaisale, hiljem vanaemale kuulunud osa).
Maja on siis teemaalgataja ema kasutuses ja esimese naise poeg soovib saada 50000 selle eest, et ta oma 1/2 ka ametlikult teemaalgataja emale loovutaks (teisisõnu, müüb oma kaasomandi).
Ei usu, et mingi sobing notariga tehtud – kõik paistab juriidiliselt korrektne.

Ostma sundida muidugi ei saa, aga pojal on õigus oma 1/2 müüa, kui soovib. Ostueesõigus on kaasomanikul (teemaalgataja emal), aga kui ta osta ei soovi, võib ükskõik kellele müüa.
Teine asi muidugi, kas keegi tahaks osta poolt majast (oleneb muidugi majast ja hinnast).

Just selliste asjade pärast on testamendid vajalikud. Seadused muutuvad, inimestel on tihtilugu neist oma (ja ekslik) arusaamine – aga testamendiga on kõik ühene ja kindel, sest notar selgitab ju ometi seda tehes inimesele ka kõik lahti.

Kuidas testament siin aidanud oleks? Vanaisa poleks kuidagi saanud kellelegi pärandada oma esimesele naisele kuulunud poolt – tema sai ikka ainult enda poolega majandada.

Jah, ja testamenti tegema minnes oleks notar seda ka vanaisale ütelnud. Notari juures oleks selgunud, et tegemist on ühisvaraga (kui vanaisa ise seda ei teadnud ega osanud arvestada), sest notar küsib ka küsimusi ja kinnisvarade osas kontrollivad dokumendi koostamise jaoks ka kinnistusraamatust ju asjad üle. Ja siis oleks vanaisa ehk veel enda eluajal jõudnud mingeid samme ette võtta, et ka teine majapool enda valdusesse saada (kas teiselt omanikult ära ostnud vmt). Igatahes ei oleks nüüd see uudis pärijale ootamatult tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 22:34; 21.03 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

testamenti tehes ei küsi notar vara kohta ega uuri eelnevate abielude kohta – notar tõestab seal testaatori viimse tahte st, notari kohustus on, et inimese viimane tahe saaks kirja ilma et keegi oleks teda mõjutanud, samuti et testaator on otsustus- ja teovõimeline.
Kui vanaisa seda ei teadnud, kust oleks pidanud notar seda teadma? Kinnistusraamatus oli vanaisa omanik, seal ei pruugi ollagi märget, et selle kinnistu moodustamise aluseks oleva hoone on vanaisa ehitanud ajal, millal oli 1x abielus. Seda peaks ikka inimene ise teadma.
Muidugi oleks saanud vanaisa elu ajal ühisvara ära jagada. Aga laske kinnistu ära hinnata, siis saate teada kas see 50 000 on põhjendatud nõue.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 14:36; 21.03 20:09; 21.03 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb imestama pigem see, et kuidas teemaalgataja emale ei öeldud pärandit vastuvõtmas käies, et maja on ühisvara?!
Ise olen oma isa pärandi vastvõtnud ja notar ütles kohe, mis läheb pärimisele ja suured osad kellelgi on(emal ja vendadel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kuulus sellele naisele majast 50% isegi siis, kui ta seal ise ei elanudki, ja kui ta suri, päris tema 50% tema poeg (kes ta isa oli, pole üldse oluline).

kui maja oli esimese naisega ühisvara, siis kuulus 50% esimesele naisele. sellest 25% päris teemaalgataja vanaisa ja 25% poeg. seda siis juhul, kui sellel esimesel naisel ei olnud tehtud testamenti.
kui temal aga oli testament tehtud ja määras enda pärijaks enda poja, siis ongi 50% poja oma.

teemaalgataja jutt, et notaris tutvusi…mida hea nali 😀 ükski notar ei hakkaks niimoodi sussredama ja töökohast ilma jäämise ning litsentsi kaotamisega riskima sellepärast, et üks tuttav saaks 50000€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui maja oli esimese naisega ühisvara, siis kuulus 50% esimesele naisele. sellest 25% päris teemaalgataja vanaisa ja 25% poeg. seda siis juhul, kui sellel esimesel naisel ei olnud tehtud testamenti.
kui temal aga oli testament tehtud ja määras enda pärijaks enda poja, siis ongi 50% poja oma.

Mulle jäi mulje, et kui vanaisa uuesti abiellus, siis endine naine ikka elas veel – s.t. nad lahutasid. Vanaisa ei olnud esimese naise surma järel enam tema abikaasa/pärija.
(Täpsustatud ei ole muidugi siin neid asjaolusid)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 13:14; 23.03 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui maja oli esimese naisega ühisvara, siis kuulus 50% esimesele naisele. sellest 25% päris teemaalgataja vanaisa ja 25% poeg. seda siis juhul, kui sellel esimesel naisel ei olnud tehtud testamenti.

“Mulle jäi mulje, et kui vanaisa uuesti abiellus, siis endine naine ikka elas veel – s.t. nad lahutasid”. Mulle jäi sama mulje.
Inimesed lahutasid oma 50 aastat tagasi. Kui oli ühisvaraga tegemist, siis ei pärinud see vanaisa enam midagi, sest ta ei olnud ju enam naise seaduslik abikaasa. Sel juhul sai pärida ainult poeg oma kadunud ema osa. Küsimus ongi selles, et kas oli ühisvara ja kas omal ajal ehk siis ca 50 aastat tagasi jäeti lahutuse ajal vara omavahel jagamata. Kui jäeti jagamata, siis tuleb järgmine küsimus, et kas see esimene abikaasa suri hiljuti või rohkem kui 10 aastat tagasi. Kui suri varem, siis tookord tuli astuda ise pärijaks ja kui seda ei tehtud, siis 10-aastaga see tähtaeg aegus. Kui hiljem, siis loetakse pärand automaatselt vastuvõetuks. Siis aga tekib küsimus, et miks notar ei andnud teada, et mehel on pärida oma emale kuuluv majaosa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 17:23; 20.03 18:59; 21.03 12:07; 23.03 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga põnev teema. Kas on mingit uut infot selgunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Veel üks päranduse teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.