Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vennale öeldi, et ta ei saa lapsi aga nüüd on ta naine rase

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Vennale öeldi, et ta ei saa lapsi aga nüüd on ta naine rase

Postitas:

Tere.

Sooviksin Teie nõu/arvamust kuulda, et kas tegemist võib olla suure imega või siis lihtsalt pettusega.
Nimelt ütles meestearst mu vennale, et ta ei saa lapsi kuna ükski spermatosoid ei liigu. Ta põdes noorena vähki ning sai keemiaravi ja selle tulemusena siis ei saa lapsi. Nüüd aga ütles vennanaine, et ta on rase. Me oleme kõik muidugi väga õnnelikud aga migi kahtlus on ikka hinges samas 1005 ei saa teadust ka uskuda, sest alati võib olla mingi üks miljonist võimalusest, et juhtus ime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 17:10; 26.10 19:08; 26.10 19:09; 27.10 08:57; 27.10 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see peab küll libateema olema. Ma vähemalt väga loodan.
See, mil moel sinu vend ja vennanaine lapse saavad, ei peaks küll kellegi asi olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehele öeldi 3a tagasi Tartu arstide poolt et temal võimatu lapsi veel saada kuna liikuvaid ka pole aga siiski 2a jooksul olen teist korda rase temast. Rääkisin seda oma naistearstiga ja tema teadis et Tartu arstid pididki puusse panema diagnoosiga kuna väidavad et ei ole võimalik enam lapsi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Tegu ei ole libateemaga vaid reaalne elu. Aitäh viimasele vastajale vastuse jagamise eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 17:10; 26.10 19:08; 26.10 19:09; 27.10 08:57; 27.10 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 17:10; 26.10 19:08; 26.10 19:09; 27.10 08:57; 27.10 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vennal on ka kahtlus hinges või ainult teil teistel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on ka võimalus, et kasutati doonorspermat, aga arusaadavatel põhjustel ei soovi vend seda kogu maailmale kuulutada.

Kui vennal endal kahtlusi ei ole, siis pole absoluutselt teiste asi nokkida või kahtlustada. Kui vennal on kahtlused, siis ta teeb peale lapse sündi isadustesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui olen ennast veidi valesti väljendanud. Peamine asi ei ole selles, et oleks kahtlus kas vennanaine pettis teda (seda ei usuks) vaid see, et kas analüüsid võisid eksida või kui mitte siis kas võib olla, et loodus ise vigurdab. Oleks ju tore teada, et nad võivad tulevikus veel loomulikul teel lapsi saada mitte, et naine peaks kogu kuntsliku viljastamise kadalippu läbima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 17:10; 26.10 19:08; 26.10 19:09; 27.10 08:57; 27.10 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljatus ei ole päris tihti lõplik ega pöördumatu seisund, vabalt võib keha pärast keemiaravi pikapeale uuesti tööle hakata, aega võtab see aastaid. Enamasti jah on keemiaravi viljatus püsiv (sellest ka soovitus noortel meestel enne keemiaravi spermat külmutada. Kust te neid asju 100% nii teate, ehk ta tegigi seda ja laps saab kunstliku viljastamise teel? Egas seda ei pea ka sugulastele ette laulma, paljud hoiavad neid asju saladuses.) Ja vääääga paljud mehed ja naised, kellele kunagi mingis eluetapis on öeldud kellegi enesekindla arsti poolt (ühel ka sõjaväes, vene sõjaväes öeldi, et ei saa lapsi, johhaidii, mees sai kohe hiljem isaks), et lapsi KUNAGI ei saa, on hiljem õnnelikud lapsevanemad. Isegi ühekordselt diagnoositud munajuhade sulgus võib ise “lahti minna” (tegelikult nt olid uuringu tegemise ajal krampis vms), mumpsi läbipõdemise ja munajuhade eemaldamise järel on viljatus siiski päris kindlasti jääv, arvestamata 0,001% tõenäosust jne.

Keda see küsimus nii vaevab, venda? Siis on võimalus minna teha lihtne spermaanalüüs ja vaadata, kuidas seis on.
Keemiaravi viljakuse taastumine võtab aastaid, kuna vähk oli noorena, siis on sellest 2-5+ aastat möödas? No siis küll see meestearsti diagnoos ei päde ammu enam. Ise teemaga väga põgusalt kokku puutunud ja uurinud, võimatut pole selles loos küll midagi. See on ikka väga rõõmsa arenguga lugu ju 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 10:17; 28.10 09:55; 28.10 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastuse eest. Hakkas kohe kergem, muidugi on see väga, väga rõõmsa arenguga lugu. Vend oligi eelmine aasta arsti juures käinud ja seal talle arst ütleski, et ta ei saa lapsi, sest spermatosoidid ei liigu (vähist on möödas nüüd 6-7 aastat). Miks ma sellega nii hästi kursis olen on see, et kaksikuna tunned kuidagi erilist sidet vennaga ja elad talle igas asjas kaasa (rääkimata, et oled teda terve aasta lohutanud, et äkki ikka arst eksis) ning lapse saamine on ju üks suurimaid rõõme ja imesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 17:10; 26.10 19:08; 26.10 19:09; 27.10 08:57; 27.10 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksile öeldi ka, et ta lapsi ei saa, kuna spermatosoidid ei liigu (Tallinnas Fertilitases). Praegu on tal erinevate naistega (mina sealhulgas) kokku 4 last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksile öeldi ka, et ta lapsi ei saa, kuna spermatosoidid ei liigu (Tallinnas Fertilitases). Praegu on tal erinevate naistega (mina sealhulgas) kokku 4 last.

Milline mees…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 00:55; 29.11 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna kemoteraapia ründab kiiresti paljunevaid ja arenevaid rakke, siis lisaks vähirakkudele ründab see ka sperme (needki ju paljunevad suht kiiresti võrreldes keharakkudega). Pärast keemiaravi on spermatootmine vähesem või lakkab üldse. Mõnikord pole ühtegi spermi järel, umbes sama nagu vasektoomia järel. Kui juba spermid olid aga liikumatud, siis võib olla, et need ühel hetkel ka liikuma hakkavad, aga meestearst ei tahtnud (võlts)lootusi vast üles kütta. Kuigi oleks võinud mainida, et seda VÕIB juhtuda.
Veel üks hea asi: kui keemiaravi järel viljakus taastub, siis ei ole suurenenud väärarengute risk (geenivead parandavad end ise u 2a jooksul) ja lastel ei ole suurenenud vähiriski (v.a pärilik osa).
https://www.oncolink.org/support/sexuality-fertility/fertility/male-fertility-and-cancer-treatment

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 10:17; 28.10 09:55; 28.10 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta see teema heaga rahule, mõttetu ussitamine. Kui nad ise on õnnelikud ja tõesti kõigi arstide prognooside kiuste õnnestus naisel rasedaks jääda, siis ei ole vaja teistel küll hakata närima selle teema kallal.

Neid lugusid on siin perekooliski olnud, kui paar on juba mitu kunstliku viljastamise katsetki teinud, kuna mehe sperma näitajad lootust ei anna, ja lõpuks on siiski õnnestunud rasestuda loomulikul teel. Tean isegi paari sellest peret, kes on teinud mitu katset kunstlikul viljastamisel, need on ebaõnnestunud ja siis just ajal, kui nad on otsustanud pausi võtta kogu selle lapsesaamise teemast, on naine rasedaks jäänud. Juhtub, et satuvad kokku head asjaolud – vahepeal mehe tervis parem, eluviisid muutunud vmt ja tekib see üks vähe “liikuvam” tegelane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelikult ühinen eelmisega- kui nemad on ise õnnelikud, vasakulekäimise teemat pole üleval, siis pole teie asi pead murda, mis ja kes ja kuhu ja kuidas. On see nende isiklik väike ime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 10:17; 28.10 09:55; 28.10 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui spermatosoidid ise ei liigu, aga muidu on terved ja norm kujuga, siis kunstliku viljastamisega on rasedus täiesti reaalne ja vägagi võimalik icsi meetodil. aga ma ei saa aru, miks peaks vend sellest tervele suguvõsale kellama. äkki tegidki kunstliku, ent ei soovi sind sellesse teadmisse pühendada. ela oma elu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,ka minu mehele öeldi aastaid tagasi,et ta viljatu ometi on meil kolm last!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koguaeg räägitakse, et kõik jäävad rasedaks, siis kui otsustasid pausi teha/rahulikumalt võtta. Ja siis olen siin mina, kes üle aasta püüdnud, vahepeal rahulikumalt võtnud ja asjale pausi pannud, siiski opil ära käinud ja triipe ikka pole. Tahaks ka nagu järsku neid lambist saada, kuid midagi ei toimi 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 00:55; 29.11 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui olen ennast veidi valesti väljendanud. Peamine asi ei ole selles, et oleks kahtlus kas vennanaine pettis teda (seda ei usuks) vaid see, et kas analüüsid võisid eksida või kui mitte siis kas võib olla, et loodus ise vigurdab. Oleks ju tore teada, et nad võivad tulevikus veel loomulikul teel lapsi saada mitte, et naine peaks kogu kuntsliku viljastamise kadalippu läbima.

Mille pagana pärast sinul seda nii hirmsasti vaja teada on??? Piisab kui lapsevanemad asjast teadlikud on, aga no ei, kus sa sellega, kaksik peab ju ka kõiges osaline olema!

Ela oma elu ja lase teistel oma elu elada, ära keeruta ilmaasjata tolmu üles selle lapsesaamise ümber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehele öeldi 3a tagasi Tartu arstide poolt et temal võimatu lapsi veel saada kuna liikuvaid ka pole aga siiski 2a jooksul olen teist korda rase temast. Rääkisin seda oma naistearstiga ja tema teadis et Tartu arstid pididki puusse panema diagnoosiga kuna väidavad et ei ole võimalik enam lapsi saada.

Täiesti alusetu lahmimine. Kliinikumi arstid on viljatuse valdkonnas ühed professionaalsemad ja uuendusmeelsemad Eestis. Väga raske uskuda, et on nii rumalaid arste on, kes kolleege sedasi alusetult mustavad.
Siin on juba öeldud, et mehe viljakus pole asi, mis ajas mingil juhul muutuda ei või. Meie esimene rasedus tuli kunstliku viljastamisega, sest mehel polnud elujõulist spermat. Praegu olen täiesti plaaniväliselt temast loomulikul teel lapseootel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 17:22; 07.01 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti alusetu lahmimine. Kliinikumi arstid on viljatuse valdkonnas ühed professionaalsemad ja uuendusmeelsemad Eestis. Väga raske uskuda, et on nii rumalaid arste on, kes kolleege sedasi alusetult mustavad.
Siin on juba öeldud, et mehe viljakus pole asi, mis ajas mingil juhul muutuda ei või. Meie esimene rasedus tuli kunstliku viljastamisega, sest mehel polnud elujõulist spermat. Praegu olen täiesti plaaniväliselt temast loomulikul teel lapseootel.

Ei maksa nii ärrituda. Arstid ka ise teavad, et arstiteadus ei ole sugugi alati täppisteadus, vaid sageli tõenäosusteooriat rakendav ala, sest võimalusi, variante, põhjuseid ja alternatiive on lihtsalt väga palju. Sageli ei olegi tänapäevaste vahenditega kõiki faktoreid võimalik tuvastada ning vastus antakse lähtuvalt praegustest võimalustest ja teadmistest ja kogemustest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti alusetu lahmimine. Kliinikumi arstid on viljatuse valdkonnas ühed professionaalsemad ja uuendusmeelsemad Eestis. Väga raske uskuda, et on nii rumalaid arste on, kes kolleege sedasi alusetult mustavad.
Siin on juba öeldud, et mehe viljakus pole asi, mis ajas mingil juhul muutuda ei või. Meie esimene rasedus tuli kunstliku viljastamisega, sest mehel polnud elujõulist spermat. Praegu olen täiesti plaaniväliselt temast loomulikul teel lapseootel.

Ei maksa nii ärrituda. Arstid ka ise teavad, et arstiteadus ei ole sugugi alati täppisteadus, vaid sageli tõenäosusteooriat rakendav ala, sest võimalusi, variante, põhjuseid ja alternatiive on lihtsalt väga palju. Sageli ei olegi tänapäevaste vahenditega kõiki faktoreid võimalik tuvastada ning vastus antakse lähtuvalt praegustest võimalustest ja teadmistest ja kogemustest.

Jah, maksab ärrituda küll, ainult sa ei saanud ilmselgelt absoluutselt aru, mille peale ma ärritusin. Ei väida, et arstid kunagi ei eksi, närvi ajas see, et kusagil mingi tohter mustab lihtsalt tuimalt Tartu günekolooge, et need ongi ühed lollid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 17:22; 07.01 15:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vennale öeldi, et ta ei saa lapsi aga nüüd on ta naine rase

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.