Esileht Rasestumine ja lapse ootamine vereanalüüsi näidud: mchc?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: vereanalüüsi näidud: mchc?

Postitas:

Tere! Olen esmarase ja praegu jookseb 8.nädal. Eile tegin esimese rasedusaegse vereanalüüsi ja sain laborist vastused. Üks näit oli üle normi ja see tekitas küsimuse, et mida see võiks tähendada. Olen välismaal, ja eks siin on asjad teistmoodi, aga paistab, et selle asja vaste Eesti oludes võib ehk olla MCHC (?). Hemoglobiini sisaldus… Igatahes oli labori normi väärtuseks 31-36, minul oli näit 36,3 g/dl. Internetist otsides leidsin erinevaid väiteid, üks veebileht väitis, et üle normi väärtused tähendavad aparaadi viga, et tegelikult ei saa olla üle normi. Teisest kohast leidsin info, et üksinda ei tähenda too üleläinud näit midagi erilist, et oluline on kombinatsioon mõne teise vereanalüüsi näiduga. Kokkuvõtteks ei saanud ma siiski konkreetset infot, mida see arv võiks tähendada, milles võib olla kõrgenenud arvu põhjus ja mida sel puhul teha (toitumist muuta, …?). Sain aru, et normist madalam näit tähendaks aneemiat või rauavaegust jms., aga kõrgenenud? Kas on kellelgi olnud raseduse ajal selline kogemus ja oskab keegi teadjam öelda, kuidas seda konkreetselt interpreteerida? Olen proovinud täna oma arstile helistada, kes peaks tööl olema, kuid vastab vaid automaatvastaja. Kuna hingel veidi kripeldab ja ma ei tea, millal arsti kätte saan, siis loodangi siit mõnda asjalikku vastust lugeda! Aitäh! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 16:49; 15.03 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MCHC (mean cell hemoglobin concentration) keskmine hemoglobiini kontsentratsioon erütrotsüüdis. MCHC on arvutuslikul teel saadav tulemus (seotud MCV-ga) ja nii väikeste muutuste korral ei oma olulist tähendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muud näitajad hemogrammis on korras, ei oma see vähimatki tähendust. Ise midagi teha ei saa ja arstile helistada pole ka tarvis. 🙂 Neid täiesti terveid patsiente, kellel kliinilises veres KÕIK näitajad normi piiresse jäävad, on pigem vähemus kui enamus :), suuremat osa neist parameetritest vaadatakse omavahel kombinatsioonis.

Mõnes mõttes on see, kui patsiendid ise oma analüüsivastuseid näevad, nagu väike nuhtlus – külvab patsientides täiesti asjatut paanikat ja raiskab arsti aega (kui ta peab seda murelikku patsienti rahustama ja veenma, et tegelikult on kõik kõige paremas korras). Siin foorumis näeb viimasel ajal nii palju mõttetut pabistamist nt PAPP-A ja hCG-beeta väärtuste pärast – kui iPatsient oli kinni ja rasedad ise neid tulemusi ei näinud, oli neil palju rahulikum elu. 🙂

Muretut rasedust!
Arst

PS. Rasedatel lähevad sageli “korrast ära” (st on tegelikult normaalsed rasedusaegsed muutused) ka mõned muud vereanalüüsi parameetrid, näiteks võib suureneda üsna palju leukotsüütide hulk (WBC) – jällegi pole põhjust muretseda. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastajaile! 🙂 Vastupidiselt Eestile tulevad siin riigis igasugu analüüside vastused patsiendile laborist postiga koju või saab neile laborisse hiljem järgi minna või saab patsient labori kodulehel tulemustele talle väljastatud spetsiaalse koodiga ise ligi. Jah, eks see võib asjatundmatule kohati asjatut muretsemist põhjustada…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 16:49; 15.03 11:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine vereanalüüsi näidud: mchc?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.