Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vereproovi tulemus positiivne vanuse tõttu

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Vereproovi tulemus positiivne vanuse tõttu

Postitas:

Tere, andisn 10.nädalal vereproovi ning arst võttis järgmisel päeval ühendust, et vanuse tõttu on tulemus positiivne. Ei taibanud kohe küsida, et mis verenäitajad ka on, kuid jäi selline mulje, et vanuse tõttu on riskid suured. Vanuse määramiseks pole vaja ju veretesti teha ja vanus on teatavasti väga oluline riskitegur. Tegelt tahtsin küsida, kas on vanemaid lapseootel/emmesid, kes oskaksid kommenteerida, õigemini, kas on kellelgi olnud esimee veretesti tulemus negatiivne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.06 15:20; 19.06 20:56; 20.06 08:13; 20.06 11:22; 20.06 17:49; 03.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli negatiivne. Oli vanust, ülekaalu, kõrgenenud vererõhku, eelnevat suitsetamist ja perekonnas hulk pärilikke haiguseid.
Mind hoiatati ette, et kõik need näitajad kokku võivad anda positiivse tulemi, aga et ma siis ei ehmuks, pidavat üsna tavapärane olema. Et tehakse veel proove ja siis selgub. Minul vedas, hulk närveldamist jäi olemata.
Sina aga hoia pea külm ja lase edasi uurida. On päris suur võimalus, et läheb õnneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju vanust on siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

45.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.06 15:20; 19.06 20:56; 20.06 08:13; 20.06 11:22; 20.06 17:49; 03.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi seal siis positiivne oli, suht segane jutt….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult vanuse tõttu küll kõrgenenud kromosoomihäirete riski ei saa. Ilmselt on mingid muud näitajad ka piiripealsed ja koos vanuseriskiga tul kokku pos tulemus. Enamasti on siiski kõik korras. Palu ämmakal neid vereanalüüse täpsemalt selgitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 23:25; 02.07 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi seal siis positiivne oli, suht segane jutt….

Sellega on nii, et kes on kokku puutunud, see saab aru, ja kes ei ole, see ei saa. Positiivne testi tulemus tähendab, et on riskid väärarengule ehk see tulemus on tegelikult halb. Ja testi negatiivne tulemus on hea.
Minu testi tulemus oli halb vanuse tõttu (nii ütles mulle siis arst).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.06 15:20; 19.06 20:56; 20.06 08:13; 20.06 11:22; 20.06 17:49; 03.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu test oli samuti kindlalt rohelises, oleks olnud ka nooremate jaoks (olin 38).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, siis on minuga ikka päriselt halvasti, lugedes sõeluuringu infolehte jäi selline matemaatilise tehte mulje, kus oluline osa osakaaludel (neid ma ei tea). AGa pean end häälestama siis ikka selle lootevee uuringu tegemisele. Arst soovitas kohe Panorma testi teha, kuid see nii kallis ning sain aru, et kui Panorama on ka postitiivne, siis tuleb ikkagi LVU teha. LVU peaks haigekassa kompenseerima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.06 15:20; 19.06 20:56; 20.06 08:13; 20.06 11:22; 20.06 17:49; 03.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära veel enneaegu muretse. On ta ka noorematel positiivne. Minu tutvusringkonnas näiteks kahel inimesel LVU tehtud. Üks oli alla kolmekümne, teine 31. Mõlemal olid LVU uuringud korras ja sündisid täiesti terved lapsed. Kuna see pole mingi väga täppistest ja enamjaolt arvutuslik, siis lase LVU teha ja ongi süda rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arst soovitas Panoramat, siis väitega, et pead selle ise kinni maksma? Ei pea, ka selle kompenseerib HK, kui saad saatekirja (isiklik kogemus, ka mul olid riskid kõrged).

Panorama on ikkagi mitteinvasiivne võrreldes LVU-ga, mis võib kaasa tuua ka katkemise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minu Tartu arst ütles, et pean ise kinni maksma. Võib-olla see sõltub kliinikust, erakliinik, kuid haigekassa leping on olemas. Aga mul ikkagi tunne, et see panorama ei saa ju olla negatiivne ja siis tuleb ikkagi LVU teha. Ma olen juba lootuse kaotanud, ei jaksa arstidega võitlusesse astuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.06 15:20; 19.06 20:56; 20.06 08:13; 20.06 11:22; 20.06 17:49; 03.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole enne kuulnud sellist asja. Riskid ju arvutatakse välja peale kuklavoldi uuringut. Kui erakliinik, siis nad peaks olema eriti armsad ja vastutulelikud. Helista või kirjuta oma arstile ja uuri, mis nende näitudega on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi annab vanus kõrge riski, minu meelest pole ka vaja selleks vereproovi teha. Mul endal oli viimast last oodates 37-aastasena taustarisk ehk siis puhtalt vanuserisk 1:50; kuklavolt ja verenäitajad alandasid selle 1:200 peale. Minu silmis polnud see nii kõrge risk, et omakorda LVU-ga riskima hakata, pealegi olid muud näitajad, mida oluliseks pidasin, korras. Laps sündis terve.

Minu arvates muide on ebaeetiline rasedat puhtalt vereproovide tulemuste tõttu hirmutama hakata, sest selle testi tulemus, koondrisk arvutatakse välja KÕIGI nende võetavate näitude järgi. Vereproov üksi ei näita mitte kui midagi, see test ongi nii kokku pandud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumb see siis riskiohtlikum katkemisele on LVU või Panorama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panorama tehakse veeniverest. Seda võetakse raseduse jooksul korduvalt erinevate uuringute tarbeks ja erilisi riske sellega ei kaasne.

LVU puhul lükatakse pikk nõel läbi kõhunaha lootekotti ja võetakse ca 10 ml lootevett. Alati on oht, et tekib infektsioon, lootevesi võib lekkima jääda või tekivad ohtlikult tugevad toonused. Suuremal osal selle protseduuri läbinuist muidugi probmeeme ei kaasne. Probleeme esineb ca 1 rasedal 200st, kellele LVU tehakse.

Minu teada uuema arvutusmetoodika kohaselt vanus üksi seda kromosoomihaiguste riski ei tõsta. Fakt on, et vanemas eas on suurem risk saada kromosoomihäirega laps, ent kuna muud näitajad peaks suutma seda tuvastada, siis vanus üksi riski ei tõsta. Variant on, et teemaalgataja puhul kasutas arst harjumusest vana arvutusmetoodikat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 23:25; 02.07 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see erakliinik tahab sinu pealt panorasmatestiga lihtsalt raha teenida. Koigile voib öelda, et riskud suured tee test 🙂 Las tavahaiglas ka uuring teha! ma ise kaseksxsius juba LVU teha, siis kindel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul järgmisel nädalal KV-ultraheli ja ülejärgmisel nädalal oma arstile, eks siis vaatame. Panoramat ma praeguse seisuga veel teha ei lasknud, ikka väga kallis kokku = test+vastuvõtt+UH.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.06 15:20; 19.06 20:56; 20.06 08:13; 20.06 11:22; 20.06 17:49; 03.07 08:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vereproovi tulemus positiivne vanuse tõttu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.