Esileht Ilu ja tervis Vererõhk – ülemine ja alumine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Vererõhk – ülemine ja alumine

Postitas:

Kas tunneb keegi hästi inimese toimimise füsioloogiat – kuidas sellega on, kas vererõhu mõlemad näitajad on ühtviisi mõjutatavad eluviisist ja mõtlemisest? Või on ülemine tundlikum kõikumistele ja alumine näit sõltub rohkem otse treenitusest jms ning vähem sellest, kas konkreetsel päeval olen mõõtmise ajal rahulik või ärev, kas olen teinud sporti või mitte, kas olen tarbinud alkoholi või mitte jne?
Mulle tundub, et alumine näit on justkui paigal (see on mul nn. “punases” ehk ebasoovitavas piirkonnas), ülemine on aga kord korras (125) ja kord natuke kõrge (143). Seega siis ka alumist näitu üldse eluviisidega korrigeerida ongi võimalik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 08:32; 25.04 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt pakuks et võimalik et mõõdad valesti. Miks ma nii arvan, sest kuidagi liiga palju kõigub ülemine sul, eriti kui alumine on madal. Lisaks eraldivõetuna pole 143 nüüd nii hirmus kõrge ka et selle pärast väga muretseda. Rohkem tekitaks muret et alumise-ülemise vahe on suur. Mul oli noorena 65/90 ja tundsin end suurepäraselt, siiani elan 🙂
Reaalsed tulemused saad kui mõõdad korraga vähemalt 3x järjest, umbes paari nädala jooksul õhtul enam-vähem samal kellaajal ja märgid tulemused ja päeva eripärad(trenn, ärevus, alkohol jne) kõik üles. Enne mõõtmist ära rabele ca 5 min, ole rahulikult.
Alles siis hakka mingeid järeldusi tegema ja vajadusel eluviisi muutma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alumine näitab südametööd ja n-ö konditsiooni. Minul kipub see kõrge olema, kuna olen paks ja koormus on südamele suur. Ülemine näitab emotsionaalset seisundit ja kui oled kergesti ärrituv või emotsionaalne inimene, siis see kipubki hüppama. Rahulikus olukorras võib olla madal ja kui närvi lähed vmt, siis hüppab kõrgemaks. Mõttekas oleks aga siiski perearstile seda rääkida ja ennast (kaasa arvatud südant) kontrollida lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, kui suureks tervisenäitajaks seda vererõhku üldse saab pidada, minu puhul on see nii kõikuv suurus. Arstidel on jah kombeks esimese asjana vererõhku mõõta ja siis sõltuvalt tulemusest kas rahulolevalt naeratada või murelikult pead vangutada või patsiendiga riielda (“ja vaadake et te oma vererõhu korras hoiate!”)

Noorena oli mul mitu korda kõrge (160/100), siis hiljem oli närviline töö ja ühel päeval üks mõõtmine andis 170/110, paar tundi hiljem 110/70. Siis paar korda oli järjest normist kõrgem, dr Vahisalu kirjutas hüpertooniku passi ja rohu välja. Siis ükskord üle aastate käisin perearsti juures, küsis, kuidas rõhk on. Ütlesin, et viimased aastad on korras olnud (ja töesti oli olnud soovitatavas piirkonnas, paar korda olin mõõtnud). Tema mulle: “Mida te mulle siin räägite, teil oli juba 1992. a 160/100!” Mõõtis ära, oli jah 120/80 või sinna kanti, ei öelnud midagi. Sügisel käisin arstil, oli 145/80, jäädi vist rahule, keskealine ka juba. Eile käisin arstil, opiks valmistumise raames, rõhk oli 110/50, pole kunagi nii madal olnud. Seejuures olen tundnud end ühtmoodi hästi, kui rõhk on 150/100 või 110/50. Ei teagi, kas peaks ravima või mida peaks ravima või muutma. Elan justkui päris tervislikult. Või kuidas vastama küsimusele: “Milline on teie vererõhk?”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt pakuks et võimalik et mõõdad valesti. Miks ma nii arvan, sest kuidagi liiga palju kõigub ülemine sul, eriti kui alumine on madal.

Ei ole alumine madal, kõrge on.

Mõttekas oleks aga siiski perearstile seda rääkida ja ennast (kaasa arvatud südant) kontrollida lasta.

Jah, perearst panigi rohu peale, aga ei taibanud ju kõike temalt küsida, palju mõtteid tekib alles hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 08:32; 25.04 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alumine peaks näitama, kui hästi suudab süda puhketaktis “puhata”. 90 on juba häirekell?
Ülemine aga … mnjah, kui liiga suur rõhk siis läheb ka tuletõrjeauto voolik katki. Vaevalt, et keegi soovib lõhkenud aordiga siit ilmast lahkuda. Norm aordi läbimõõt 3cm, häirekell, kui see on UH tulemusena 5cm.
Nii räägiti mulle haiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin hiljuti paar nädalat haiglas ja mõõdeti igal hommikul korraliku aparaadiga. Kõige madalam 78/56 ja kõige kõrgem 103/73. Minu omapära ongi madalam vererõhk. Tundsin end alati suurepäraselt, arstid ja õed kiitsid, et hea tulemus (nad kursis et mul ta madalam ja tegu pole haigusliku nähuga vaid minu omapäraga). EKG kohta ütles kaks arsti, et nad pole ammu nii head EKG-d näinud. 🙂 Kõik korrad mõõdeti hommikul peale ärkamist.
Polegi kunagi mõelnud, mis nende numbrite taga on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen aru saanud, et enesetunne parem kui alumise ja ülemise vahe on 40-50 ühikut. Kui vahe näit 20, siis paha. Endal on mul madalamat sorti vererõhk, arsti juurde minek sellele ei mõju, pigem võib pulsi kiireks teha. Tavaline on 110/70, vanus natuke üle 40. Nooremana oli vist isegi veel natuke madalam. Õhtuti olen mõõtnud natuke kõrgemat tulemust, aga harva on ülemine 120 täis ja alumine pole vist kunagi 80 olnud. Arstid rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Vererõhk – ülemine ja alumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.