Esileht Tööelu, raha ja seadused. VH teise lapsega (alla 2,6a vahet) Vana töö + oma firma

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: VH teise lapsega (alla 2,6a vahet) Vana töö + oma firma

Postitas:

Tere,

Taaskord VH teema. Mõistan, et kui uus laps sünnib enne kui esimene on 2,6a vana on mul VH kaks võimalust.
1. Jääb samaks olenemata kas tegin vahepeal tööd (eeldades et kuulõikes keskmiselt aasta peale jääb ikka madalam kui sain enne) või mitte.
2. VH kasvab kui teenisin aastas keskmiselt kuus rohkem kui varem.
Kõik on väga tore 🙂
AGA
Minu mõte on selline, et jätaksin ennast lapsehoolduspuhkusele vanas töökohas (mille kaudu ma saan täna VH) edasi… kuni uus laps sünnib ja selle lapsega jääksin samuti lapsehoolduspuhkusele vana töö põhiselt. E. ei ole plaanis vahepeal sinna tööle tagasi minna 🙂
Aga pärast seda 1,5a mis ma oma lapsega juba kodus olin, sooviksin oma firma alt endale palka maksta. E. enne kui uus laps sünnib. Aastas oleks see 4-5kuud mis ma maksaks ja plaanis on ka siis see boonus välja võtta (mis ma olen maksmata jätnud praegu kuna ei taha VH kaotada).
Küsimus siis ongi: kas selline asi on lubatud? Et jään nii öelda vanas kohas lapsehoolduspuhkusele aga samas saan samal ajal uuest firmast palka (eriti kui see tõstab mu VH järgmise lapsega).
Loodan et enam-vähem on aru saada. Küsimuste korral küsige julgesti!
Jään kõiki vastuseid huviga ooatama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:38; 21.01 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miski ei takista sind olemast lhp-l ja samal ajal mujal töötamiast, firmat tegemast vms.

Üigus töökohas lhp lõpetada ja dekreeti minna on ka.
Ja õigus saada eelmisega sama VH kui laste sünnivahe alla 2a6k ja nö uuesti määratud VH pole soodsam.
Samas kahtlen, kas suudad nii palju teenida, et see raha jagatuna 12k on suurem kui sinu I Vh aga arvuta.
St kui arvad, et lisaks teenitu liidetakse VH-le siis eksid. N ö uuesti arvutatud VH on vaid vastava (uue VH algusele eelneva aasta) töine tulu jagada 12k.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas “E.” tähendab “ehk”? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh 🙂 ma ise arvasin sama aga on hea kui keegi kinnitab 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:38; 21.01 10:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. VH teise lapsega (alla 2,6a vahet) Vana töö + oma firma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.