Esileht Beebi ja mitmikud Võõrutamine lutipudelist

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Võõrutamine lutipudelist

Postitas:

Tervist!
On soov hakkata võõrutama last lutipudelist. Poeg on hetkel 10.kuune. Lugesin, et esimeseks eluaastaks võiks laps olla lutipudelist võõrutatud. 6.kuuselt lisatoidu kõrvale hakkasin pakkuma talle tassist vett. Võttis mõned lonksud, siis sõi toitu edasi, siis taaskord mõned lonksud, lõpuks ei tahtnud enam üldse ja kukkus kätega vehkima. Ja nii ma talitasin mitu kuud. Selles kuus hakkasin proovima talle rinnapiimaasendajat ka tassist anda. Alguses nagu võttis natuke, nüüd aga ei taha üldse mitte. Vehib kätega, karjub, nutab. Üldse ei joo enam midagi tassi servalt. Iga kord suur skandaal. Ma ei tea mis temaga juhtunud on. Lutipudelist joob muidugi suure heameelega. Lugesin internetist välja, et kui alustada võõrutamist pudelist, siis järsku- uus päev, pudel ära, võib protestida mitu päeva, aga et lõpuks võtab juua ka tassi servalt. Sellega seoses tekivad mul aga küsimused, mille vastuseid ma pole suurt kuskilt välja lugenud. Ütleme, et ta ongi juba päev otsa joomata või lausa kaks- kas see pole paha, et ta vedelikku ei tarbi? Ise näiteks ei kujuta ette, et päeva jooksul söön, aga ei joo midagi. Rääkimata mitmest päevast. Ja kas ei ole vara lutipudeli võõrutamisega alustada või olen hoopis hilja peale jäänud? Lisaks veel seda, et nokaga tassi proovisin ma ka, aga loobusin, sest ta ei leppinud sellega. Otustasin, et ei hakkagi sellega jamama, kui juba alustasin kord tassiga, siis üritaks ka jätkata sellega.
Jagage enda kogemusi palun. Täitsa nõutuks võtab see asi juba, iga päev üritan, aga ei miskit..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10. kuuselt ei pea veel tingimata võõrutama lutipudelist. Mina nt võõrutasin, kui laps sai aastaseks. Suhteliselt lihtsalt läks, sest ta jõi ilusti nokaga pudelist vett (panin selle põrandale, et ta saaks ise igal ajal juua kui vajadus tuleb) ning lõpuks ostsin talle hoopis kõrrega pudeli (Tallinnas on neid nt. Ülemiste keskuses Kidz One, Mothercarei poe kõrval ja siis Roccal Mare keskuses Beebicenter poes). Beebicenteri poes on lisaks müügil ka nö. tavaline tass, millel on eriline kaas. Ei lase vedelikul maha loksuda, aga sellest joomine on sama põhimõttega, mis tavalisel kruusil.
Kõrrepudelisse panen talle poest ostetud täispiima või kitsepiima. Alla aastane laps ei joo päris tavalisest tassist ise. Seda saab harjutada, aga järk-järgult. Kui beebi tõrgub, siis see tähendab et ta pole veel selleks valmis. Miks kiirustada asjadest ette.

Beebid ja väikelapsed peavad iga päev saama vedelikku, muidu tekib dehüdratsioon ja see on eluohtlik. Vedelikupuudus võib beebil tekkida juba ka kui kõht on lahti, mis siis veel rääkida päev või mitu olla ilma mingi vedelikuta, liiati praegu soojade ilmadega. Mis mõttes see üldse küsimus on, see võib ta ära tappa ju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin alates aastaseks saamisest lapsele järjest vähem pudelit. Vett ja keefiri pakkusin klaasist ja pudelist sai rpa enne lõunaund ja enne ööund. Kui ta oli 1a2k, siis päevapealt jätsin ära. Selleks ajaks juba oskas tassist ka juua. Jätsin lihtsalt enne lõunaund ära ja uinus uinus ilusti vankris. Enne pakkusin hoopis klaasi keefiri (väikse lonksu võttis) ja õhtul samamoodi. Paar päeva ei olnud midagi, aga nyyd viimasd nädalad uinub nutuga (see ei pruugi enam olla pudelist, sest kuu on möödas ja kikud tulekul). Nägi eile just kapis pudelit ja ei teinud väljagi. Mina soovitaks võõrutama hakata umbes aastaselt, siis on kogused juba vâiksemad ja saab ise harjuda tassist jooma. Kuna ta piima kohe ei tahtnud, jätkasime keefiriga, aga sellelt võib vaikselt piimale minna. Eks rpa on magus ja siis ei sobinud alguses ka vesi, aga kui rpa ära jätta, hakkb ta vaikselt harjuma 🙂 Nokaga tassi pole me kunai kasutanud ja ma ei soovitaks- saab ükskõik kus või kuna juua pakkuda, isei kui tassi kaasas pole. Palju edu 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Võõrutamine lutipudelist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.