Esileht Lapse ootamine ❄️ Novembribeebid 2020 ❄️

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 282 )

Teema: ❄️ Novembribeebid 2020 ❄️

Postitas:
Kägu

Liitun ka teiega väga ettevaatlikult, kuna see mu neljas rasedus viimase pooleteise aasta jooksul – loodetavasti seekord õnnelikuga lõpuga 🤞
Käisin eile ämmaemanda juures, kuna oli kahtlus emakavälisele rasedusele, aga õnneks kinnitati emakasisene rasedus 5+5 nädalat ning tähtajaks 14.11.
Proovin mitte väga elevile minna, kuid samas südames on lootus suur!
Hetkel on enesetunne üsna hea, vahel on hooti iiveldus, rinnad valusad, emaka valud ja aeg-ajalt õrnalt määrib pruunikalt, kuid see ämmaemandat muretsema ei pannud, seega loodan parimat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sai täna arstil käidud ja rasedust juba 8+6 ning tähtaeg pandi 24.10 nii et liigun oktoobrikatesse

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägud, valige endale ikka kasutajanimi ka (näiteks Mustikas, L. jne), sest väga raske on jälgida kes on kes ja kus maal ollakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas teistel ka iiveldav meeletult? Ma ärkan hommikul ning mul juba tavaliselt süda paha. Ma ei saa mitte midagi süüa ega juua sest kõik mis suust sisse see kohe ajab mind oksele ning nii päevast päeva.

Minul ka veidi iiveldab ja pea käib ringi vahepeal, aga päris oksele ei aja. Pigem ajab mul iiveldama just see, kui olen näljane ja siis on selline tunne, et pean kohe-kohe midagi hamba alla saama!

L.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
enxu

Minul on tühja kõhuga mingil ajal halb olla, peale söömist on ikka väga jube olla. Okse maitse on koguaeg kurgus, süda hakkab peksma kiirelt ja nii kuum hakkab. U pool tundi kuni tunnike peale sööki hakkab veidi parem.
Aga need isud.. ma ei saa aru mis toimub nii kummalised isud on viimasel ajal. Nt ühel õhtul tuli nutt peale, sest praekapsa isu oli nii suur, aga kodus ei olnud. Teine päev tahtsin värsket soolakurki ja sefiirikorvikesed, mustikad, ja need mis on metsast korjatud sügavkülma ei sobinud. Ainult kultuurmustikad sobisid🤦 mitmes rasedus küll, aga selts isude peale muutmist pole kunagi varem olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on tühja kõhuga mingil ajal halb olla, peale söömist on ikka väga jube olla. Okse maitse on koguaeg kurgus, süda hakkab peksma kiirelt ja nii kuum hakkab. U pool tundi kuni tunnike peale sööki hakkab veidi parem.

Aga need isud.. ma ei saa aru mis toimub nii kummalised isud on viimasel ajal. Nt ühel õhtul tuli nutt peale, sest praekapsa isu oli nii suur, aga kodus ei olnud. Teine päev tahtsin värsket soolakurki ja sefiirikorvikesed, mustikad, ja need mis on metsast korjatud sügavkülma ei sobinud. Ainult kultuurmustikad sobisid🤦 mitmes rasedus küll, aga sellist isude peale nutmist pole kunagi varem olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Argan

Tere mina olen ka leidnud tee siia. Käimas on 3 rasedus teise ja kolmanda vahe nüüd 10 aastat siis, minul peaks olema hetkel 5 nädal. Kuna arstile ei saa siis veidi muretsen kas ikka kõik on okei, kuna mul puuduvad igasugused tunnused, mitte midagi noh. Kui esimene rasedus oli kohutav teine peaaegu kohutav siis nüüd?? Tahaks saada kinnitust , et tita on ikka ilusti seal kus ta arenema peab ja kõik on korras. Seda ei elaks üle kui aprillilõpus selgub midagi kohutavat, ja kõik lõppeb nii hullult mida üks ema üle elama ei peaks. Lugesin siin neist erakliinikutest, kuna ma suht ütleme taas nagu esimest korda rase, siis kui kuidas see erakliinikute asi käib? Kus need asuvad kuidas sinna aja saab, ja mis hindadest jutud käivad, et käia ära kontrollis, et elada sinna aprilli lõppu välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele: populaarseimad on Loote ultrahelikeskus, Elite ja Fertilitas. Hinnad tuvastamiseks nii 60€-85€. Oscarid aga poole kallimad. Loote ultrahelikeskuses näiteks 190€, teiste kliinikutega pole kursis.

Endast nii palju, et jõhker väsimus on. Emakas vahepeal pakitseb ja kisub. Kogu aeg on jube külm kuigi toas nii 28C sooja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
kriimsaba

Nii, panin endale nüüd nime ka (olen 19.03 kl 16.09 kägu). Sarnaselt eelmisele rasedusele (vahe 6 aastat), pole iiveldust tekkinud ning enesetunne on hea, ainult päevade moodi valu on aeg-ajalt. Kui esimese rasedusega oli mul kohe tohutu isu pähklite, rosolje ja tomatimahla järele, siis nüüd igasugused isud puuduvad. Pigem pole üldse isu ja pean sundima ennast sööma. Saranaselt teistele Kaötüdrukutele olen ise ka veidi mures, mis nendest uuringutest ja analüüsidest saab. Peale rasedusele arvele võtmise ja igasugu ultrahelidele on ka ju olulised erinevad vere-ja uriinianalüüsid ning nende andmine. Sain eelmisel nädalal aja 11.maiks, kuid praeguseks on haigla poolt tühistatud ka see aeg. Tundub, et enne 20. nädalat arvele võetud ei saa… Õnneks järgmiseks nädalaks sain Loote ultrahelikeskusesse aja. Loodame, et seda ära ei tühistata. Edu kõigile! Oleme terved ja tugevad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, panin endale nüüd nime ka (olen 19.03 kl 16.09 kägu). Sarnaselt eelmisele rasedusele (vahe 6 aastat), pole iiveldust tekkinud ning enesetunne on hea, ainult päevade moodi valu on aeg-ajalt. Kui esimese rasedusega oli mul kohe tohutu isu pähklite, rosolje ja tomatimahla järele, siis nüüd igasugused isud puuduvad. Pigem pole üldse isu ja pean sundima ennast sööma. Saranaselt teistele Kaötüdrukutele olen ise ka veidi mures, mis nendest uuringutest ja analüüsidest saab. Peale rasedusele arvele võtmise ja igasugu ultrahelidele on ka ju olulised erinevad vere-ja uriinianalüüsid ning nende andmine. Sain eelmisel nädalal aja 11.maiks, kuid praeguseks on haigla poolt tühistatud ka see aeg. Tundub, et enne 20. nädalat arvele võetud ei saa… Õnneks järgmiseks nädalaks sain Loote ultrahelikeskusesse aja. Loodame, et seda ära ei tühistata. Edu kõigile! Oleme terved ja tugevad!

Kas isegi raseduse tuvastamise UHd polnud haigla nõus tegema ja seda lähed järgmisel nädalal erakasse tegema?

Ma panin Oscari jaoks ka loote ultrahelikeskusesse aja aprilli lõpuks. Loodan väga, et see ikka toimub. Mõtlesin ka Niptify testi teha, aga loote ultrahelikeskuses seda kahjuks ei tehta, nii et nüüd ma ei teagi.

L.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu sa arvele tahtsid võtta?

Please wait...
Postitas:
Argan

Hei minu ka ei õnnestunud saada mitte mingit raseduse tuvastus ega miskit Pelgulinna saada. Sain ka nüüd aprilli alguseks sinna Loote uh keskusesse. See hetkeline seis ei ole normaalne , kuna ma olen noorena üle elanud katkemise, ja kõik sellega kaasneva siis hetkel ma olen end nii ära muretsenud , et ei suuda rõõmu tunda ega nautida mul käed ka värisevad. See on lihtsalt nii nõme mis toimub saan aru , et viirus ja kõik kaasnev aga no raseduse alguses võiks ikka ülevaatus toimuda, siis saan oma südame rahu ja hakata oma lapseootuse üle ka rõõmu tundma.Hetkel on vaid test ja kõik, isegi kui oleks iiveldus siis ma ei muretseks nii palju. Kuna aga ma ei saaa mitte midagi aru et midagi toimuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei minu ka ei õnnestunud saada mitte mingit raseduse tuvastus ega miskit Pelgulinna saada. Sain ka nüüd aprilli alguseks sinna Loote uh keskusesse. See hetkeline seis ei ole normaalne , kuna ma olen noorena üle elanud katkemise, ja kõik sellega kaasneva siis hetkel ma olen end nii ära muretsenud , et ei suuda rõõmu tunda ega nautida mul käed ka värisevad. See on lihtsalt nii nõme mis toimub saan aru , et viirus ja kõik kaasnev aga no raseduse alguses võiks ikka ülevaatus toimuda, siis saan oma südame rahu ja hakata oma lapseootuse üle ka rõõmu tundma.Hetkel on vaid test ja kõik, isegi kui oleks iiveldus siis ma ei muretseks nii palju. Kuna aga ma ei saaa mitte midagi aru et midagi toimuks.

Tean mida tunned! Mul on ka seoses selle kõigega meeletu stress tekkinud. Esimene rasedus peetus 8+5 nädalal, siis 2 rasedust katkesid 6+ nädalal ja viimane rasedus oli suur riskirasedus. Olin kõrge preeklampsia ja üsasisese kasvupeetuse riskiga. Laps sündis kasvupeetusega ja platsenta oli juba vananema hakanud. Nüüd lihtsalt elan teadmatuses ja see ei ole normaalne 🙁

Please wait...
Postitas:
Argan

🙁 Ma loodan , et seekord läheb kõik hästi vaatamatta sellele hetkelisele olukorrale.

Please wait...
Postitas:
kriimsaba

Tahtsin end arvele võtta ITK-sse. Kirjutasin isegi samale ämmakale, kes mul eelmisel korral oli ning tõepoolest- isegi rasedusega arvele ei võeta praegu. Ämmakas oli veel positiivne ja arvas, et ehk 10. nädala paiku saan minna, aga paraku pole aegu. Esimese aja sain 11.05 (nädalaid siis juba 12 + ) ning selle kohta tuli ka sms, et ärge tulge kohale, arst võtab teiega kokkulepitud ajal ise ühendust. Ei jäänudki siis muud üle, kui erakasse pöörduda. Järgmisel nädalal siis lähen uurima, kas kõik vähemalt raseduse algusega tipp-topp. Mäletan, et veel 6 aastat tagasi oli oluline võtta end arvele enne 12.nädalat, sest sellest sõltus ka sünnitoetus, kuid õnneks seda nõuet enam pole. Hetkel on muidugi see kõige väiksem mure…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsin end arvele võtta ITK-sse. Kirjutasin isegi samale ämmakale, kes mul eelmisel korral oli ning tõepoolest- isegi rasedusega arvele ei võeta praegu. Ämmakas oli veel positiivne ja arvas, et ehk 10. nädala paiku saan minna, aga paraku pole aegu. Esimese aja sain 11.05 (nädalaid siis juba 12 + ) ning selle kohta tuli ka sms, et ärge tulge kohale, arst võtab teiega kokkulepitud ajal ise ühendust. Ei jäänudki siis muud üle, kui erakasse pöörduda. Järgmisel nädalal siis lähen uurima, kas kõik vähemalt raseduse algusega tipp-topp. Mäletan, et veel 6 aastat tagasi oli oluline võtta end arvele enne 12.nädalat, sest sellest sõltus ka sünnitoetus, kuid õnneks seda nõuet enam pole. Hetkel on muidugi see kõige väiksem mure…

Uskumatu ikka. Ma saan aru, et igasugu mittehädavajalikud visiidid ja protseduurid jäetakse ära, aga rasedusega seotud visiidid ju pole edasilükatavad niimoodi.

Seda SMSi ei tasu päris tõe pähe võtta. Ka mina sain selle päev enne raseduse tuvastamise ultraheli, kuid helistasin arstile üle ja ta ütles, et tuleksin ikka kohale. Ma ei tea miks niimoodi segadusse aetakse või kelle jaoks see sõnum kehtib ja kelle jaoks mitte. Igatahes tundub, et peab ise hästi proaktiivne olema ja helistama ja uurima pidevalt.

L.

Please wait...
Postitas:
kriimsaba

Jah, ma ilmselt helistan ITK-sse veel lähipäevil. Kui see erakorralne ämmaemandate nõuandeliin seal avati, siis ma ei saanud mitu päeva kedagi kätte. Täna õhtul tuli uudis, et erandkorras rahastab haigekassa I trimestri uuringu asemel Niptify testi, kuid ka selle tegemiseks peab olema arvel ja selle saab tellida rasedale ainult ämmakas. Loodan, et keegi mind ka siis varsti rasedaks tunnistab 🙂

Please wait...
Postitas:
Mannu19

Mind ei võetud juba ca nädal tagasi rasedust tuvastama ITK-sse. Homme lähen UH keskusesse siis. Ämmakas pani uue aja mulle alles 20.04 (11+1).Esimene aeg oleks pidanud olema 19.03 (6+4),aga ütles et tal pole nagunii midagi rääkida minuga veeel.

Please wait...
Postitas:
Mymla

Hei! Liitun siis ka praegusel hetkel teie toreda seltskonnaga. Eeldatav TA on 17.nov. Tegu on esimese ja väga oodatud beebiga. Päevad on mul väga ebaregulaarsed ja nädalate loenduriga test näitas mulle 1-2 nädalat ehk siis 3-4 nädalat, kui päevade järgi oleks pidanud neid olema juba 6. Seega päevade järgi olen novembrikas, testi järgi võibolla ka napilt detsembrikas.
Praegune olukord on teinud mind väga ärevaks, just seetõttu, et vajalikul ajal ei saa aegu. Kui ITK iseteenindusest avastasin, et esimene ÄE aeg on alles 11.mai, siis tekkis hirm. Päevade järgi on mul selleks ajaks juba pea 13 nädalat ja see tundub ikka väga kaugel. Muidugi testi järgi võttes võib selleks ajaks neid nädalaid olla ehk kusagil 11 kandis ja kuna vastuvõtule saab alates 10+ siis ei olekski asi KÕIGE hullem. Igatahes tundub ka 11 nädalat minu kui esmaraseda jaoks väga pikk aeg, et teadmatuses elada ja mõtlesin, et äkki saan aja UH keskusesse. Kallis küll, aga oodatud beebi on meie jaoks veel kallim.
Ma ei ole ITKsse helistanud, aga tundub vist, et aprillis ei saa kohe üldse aegu, jah? :/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärge bronnige läbi iPatsiendi vaid helistage itk-sse ja saate aja varem. Mina eile helistasin ja aja saan 8.aprill, siis rasedust u 10 nädalat. Tegelt süda ei andnud rahu ja käisin eile ka tasulises, Fertilitases. Seal arst ütles, et rasedad peaks hetkel selle viirusega yldse kodus olema, tööl ei tohiks käia. Aga kuna pole rasedana arvel veel, siis àmmakas raseda haigyslehte vist meili teel ei ava???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain eile triibud. Täpset raseduse suurust ei oska öelda sest imetan ja päevad pole alanud. Jätsime veebruari keskel minipillid ära ja nüüd triibud. 4 päeva tagasi testi tehes polnud mingit triibu varjugi veel.
1,5 nädalat tagasi oli veritsus… selline hästi kerge. Arvasin, et päevad algavad aga jäigi 1 päevaseks määrimiseks. Rasedusega seostada ei osanud sest ei uskunud, et nii ruttu õnnestub. Loodan, et kõik ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sinna FB gruppi saab? Otsinguga ei leidnud esialgu sellist gruppi.

Please wait...
Postitas:
kriimsaba

Helistasin täna uuesti ITK-sse ja sain endale 23.aprilliks aja. Neil on olemas ämmakad, kes võtavad eriolukorras rasedaid vastu. Tundub, et olukord juba veidi helgem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arstil käidud

Tere novembrikad!

Mina pidin arstile saama eelmine nädala aga lükati edasi ja käisin täna. Minul rasedust hetkel 7+1 ja esialgne tähtaeg 9.november. Arst ütles ka, et eriolukorra tõttu Oscarit ei tehta aga haigekassa rahastusega saan hoopis Niptify testi, mis on ilmselt isegi parem. Hetkel arvele ei võetud aga vähemalt nägin pisikese ära ja arvele võtakse 3 nädala pärast 🙂 Triibud sain 4.katsel.

Minasiin.

Please wait...
Postitas:
Mannu19

Käisin uh täna ja rasedust näitas nädal väiksem kui app’is Ehk siis tänaseks on hoopis 6+4 ja tähtaeg 14.11 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Loote ultrahelikeskus teeb hetkel raseduse tuvastamist?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mymla

Helistasin siiski täna ITK-sse ja sain aja juba järgmiseks reedeks (7+3). Kuigi tõenäoliselt on rasedust ikka vähem, siis ei hakanud ise asja keeruliseks ajama ja mõtlema, et kui palju seda siis vähem ikkagi on. OV võis olla millaliganes ja ehk vastuvõtul saan targemaks. Teste teen jätkuvalt igapäevaselt, sest mingi seletamatu hirm on kuklas pidevalt. Kui mõned päevad tagasi oli veel väga õrn triip, siis täna hommikul oli juba päris selge. Hetkel on see mulle andnud natuke hingerahu, et kui iga päevaga tumedamaks läheb, ju siis on kõik hästi. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere novembrikad!

Mina pidin arstile saama eelmine nädala aga lükati edasi ja käisin täna. Minul rasedust hetkel 7+1 ja esialgne tähtaeg 9.november. Arst ütles ka, et eriolukorra tõttu Oscarit ei tehta aga haigekassa rahastusega saan hoopis Niptify testi, mis on ilmselt isegi parem. Hetkel arvele ei võetud aga vähemalt nägin pisikese ära ja arvele võtakse 3 nädala pärast 🙂 Triibud sain 4.katsel.

Minasiin.

Kas sa said juba Niptify aja ka kirja? Ma helistasin täna ITK-sse oma arstile ja ta kusjuures ise soovitas mul erakliinikusse pöörduda ja Oscar teha, et tema väitel on ikkagi parem kui Niptify. Aga Niptifyle ta aega mulle ei pannud, ütles, et pean äe visiidi ära ootama, mis on 10ndal nädalal. Loodan, et siis veel on aegu.
PS, vahva kuulda, et nii lähestikku oleme, mul täna 7+2 ja TA 10.nov 🙂

L.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere novembrikad!

Minasiin.

Niptify ei ole parem?! Iga kell teha võimalusel oscar!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Loote ultrahelikeskus teeb hetkel raseduse tuvastamist?

Palun helista sinna ja küsi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 282 )

Esileht Lapse ootamine ❄️ Novembribeebid 2020 ❄️