Esileht Lapse ootamine ❄️ Novembribeebid 2020 ❄️

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 275 )

Teema: ❄️ Novembribeebid 2020 ❄️

Postitas:
Kägu

Mina ei ütle ämmaemandale, et ma oma raha eest oscari teen. Las riik maksab mu nipti kinni 😅 Ma kuulnud, et kui öelda oscarisse mineku kohta, siis nad väga ei taha nipti teha.

Helbeke 9+4

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ka oma ämmaemandale ei öelnud, et lähen oscarit erakliinikusse tegema. Aimasin, et sealt võib selline suhtumine tulla, et niptifyd ei tehta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Pisike6

Tere,

kas te olete ise ämmakalt küsinud Niptify testi või nad on hetkel ise pakkunud?
Mul arvele võtmine esmaspäeval, siis peaks 11 nädal algama. Kas peaksin sellest kohe juttu tegema ise? Vaatasin, et ITK maksab see tasulise testina 300€.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere,

kas te olete ise ämmakalt küsinud Niptify testi või nad on hetkel ise pakkunud?

Mul arvele võtmine esmaspäeval, siis peaks 11 nädal algama. Kas peaksin sellest kohe juttu tegema ise? Vaatasin, et ITK maksab see tasulise testina 300€.

Mina uurisin ise ja kirjutas saatekirja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei ütle ämmaemandale, et ma oma raha eest oscari teen. Las riik maksab mu nipti kinni 😅 Ma kuulnud, et kui öelda oscarisse mineku kohta, siis nad väga ei taha nipti teha.

Helbeke 9+4

Samas on need ju erinevad testid. Oscar ei võta looteproovi, nipt võtab. Ise tegin ka mõlemad.

Please wait...
Postitas:
enxu

Käisin täna ämmaka juures vereproove tegemas. Minule ei tehta ka nipty testi, sest lähen gineetiku kaudu nagunii uuringutele. Täna pidigi olema koorionibiopsia, aga lükati edasi. Platsenta tagaseinas ja proovi võtmiseks koht halva koha peal, nüüd pean ootama 3 nädalat ja tehakse siis lootevee uuring.

Ämmakas rääkis, et hakatakse vaikselt taastama uuringuid. Aga saab teha ainult ühe, ehk siis nipty või kv uuringu mõlemat ei saa.
Kuulsin ka UH kabinetis kuidas arstid rääkisid, et lõpuks saab hakata jälle rohkem tööd tegema, ei jõua ära oodata. 😁

Aga sain enne plaanitavat protseduuri korraliku UH ja seletused juurde. See oli nii armas, pisike siputis muutkui niheles ja päris raske oli mõõta. NT oli 1,2 beebi pikkus pealaest pepuni veidi üle 7cm ja TA nihkus veidi ette poole 3.11.20 täna siis uh järgi 13+1
Pisike siputis luksus nii armsalt, üks käsi oli põse peal ja teisega lehvitas (nagu öeldi, et lehvitab emmele nii armsalt)

Iiveldus on veidi järgi andnud, aga kui “hoog” peale tuleb siis on nii raske see kohe kohe hakkan oksele tunne 😔 ja need kõrvetised…iga toiduga tekivad ja enamus ajast ikka väga väga hullult 🙄

Please wait...
Postitas:
Argan

Enxu aga kui koorionbiopsia jääbki ära kas siis looteveest saab sul tulemuse täpse? Minul ees ootamas koorion, ja lugedes su kirja siis mures sest meil saab vastuse vaid koorioniga, kui seda ei saa siis ikka päris pahasti mul lugu. Ja kui kaua nad seda edasi lükata saavad ?

Please wait...
Postitas:
enxu

Meil saab ka lootevee uuringuga vastused. Täna oleks olnud liiga suur risk seda proovi võtta.
Mul on platsenta tagaseinas ja see proovi võtmise koht oli väga halva koha peal, kuna niigi väike % katkemiseks, siis tänane protseduur oleks oluliselt seda % suurendanud.
Samas on mulle tehtud mõlemad uuringud, kolmas rasedus tehti mõlemad. Koorionbiopsia ei läinud nii kasvama nagu vaja ja tehti veel lisaks lootevee uuring (see oli tunduvalt “meeldivam” ).
Loodan, et ka sellel korral LVU pole valus ja saame kiirelt teada, et beebi ikka terve oleks❤️
Hoian pöidlaid, et sul läheks uuring ilusti, ja proovi materjal ilusti kasvaks🤞❤️

Please wait...
Postitas:
enxu

Lisan veel, et algselt taheti järgmisel nädalal uuest vaadata, et ehk saab tehtud. Väga lubada nad ei julgenud, et järgmiseks nädalaks oleks see oluliselt “parem” ja saaks tehtud. see pärast saigi kokku lepitud aeg 3 nädala pärast

Please wait...
Postitas:
Argan

Mul pandi algselt aeg pelku, aga geneetik kutsus ikkagi Tartusse, seega tühistasin pelgu aja, ja kuna mul oli ka arst samal päeval siis sain arsti aja kaks päeva hiljemaks. Aga mind pole arvele võetud ja esimene arsti visiit nagu isegi ei mainitud. Et kas tehakse koorion ära ja kui ei katke siis võtavad alles arvele?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuklavolt üle 4 ja geneetik?

Tere kõigile. Käisin täna Oscar testi tegemas, lapsel on käed-jalad, silmad-kõrvad jm oluline kõik olemas, kuid kuklavolt on 4.6. Arst soovitas geneetiku uuringuid ja koorionbiopsiat. Aga rasedust on mul 13+0 ja nagu ma aru netist lugesin, siis seda tehakse kuni 13+6. Nüüd jääb pikk nädalavahetus vahele ja ma ei teagi, kas esmasp-teisipäev mind keegi üldse võtab vastu (hetkel ootan geneetiku kõne). Olen üsna segaduses, kõige osas, mis mind ees ootab. Niigi on üsna segane kogemus olnud eriolukorras kogu selle raseduse teemaga (olen esmarase). Tunneme end abikaasaga üsna nõutult, asjatut hirmu ei tahaks endasse süstida, kuid positiivsust säilitada on samuti keeruline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere kõigile. Käisin täna Oscar testi tegemas, lapsel on käed-jalad, silmad-kõrvad jm oluline kõik olemas, kuid kuklavolt on 4.6. Arst soovitas geneetiku uuringuid ja koorionbiopsiat. Aga rasedust on mul 13+0 ja nagu ma aru netist lugesin, siis seda tehakse kuni 13+6. Nüüd jääb pikk nädalavahetus vahele ja ma ei teagi, kas esmasp-teisipäev mind keegi üldse võtab vastu (hetkel ootan geneetiku kõne). Olen üsna segaduses, kõige osas, mis mind ees ootab. Niigi on üsna segane kogemus olnud eriolukorras kogu selle raseduse teemaga (olen esmarase). Tunneme end abikaasaga üsna nõutult, asjatut hirmu ei tahaks endasse süstida, kuid positiivsust säilitada on samuti keeruline.

Kas muidu oli kõik korras? Kuskil tsüsti polnud (see võib kuklavoldile mõjuda)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle jäi selline mulje, et kõik ülejäänu oli korras. Üks müoom leiti, kuid muus osas oli pilt kena. Tsüsti ei olnud. Ka need 3 kromosoomi häire tõenäosust olid väga madalad.

Please wait...
Postitas:
enxu

Mul pandi algselt aeg pelku, aga geneetik kutsus ikkagi Tartusse, seega tühistasin pelgu aja, ja kuna mul oli ka arst samal päeval siis sain arsti aja kaks päeva hiljemaks. Aga mind pole arvele võetud ja esimene arsti visiit nagu isegi ei mainitud. Et kas tehakse koorion ära ja kui ei katke siis võtavad alles arvele?

Minul oli täna arsti ja ämmakaga jutt nii, et lähen mingi aeg kohale (helistavad ja kutsuvad).
Algselt oli jutt, et see toimub kui koorioni vastused on ka juba teada. Nüüd aga asi lükkus edasi. Öeldi, et enne 20.nädalat võiks ikka kaardi ära teha, muidu kui nt EMO vms vajalik, ei saada kuskilt andmeid raseduse kohta.

Please wait...
Postitas:
Argan

Minul oli täna arsti ja ämmakaga jutt nii, et lähen mingi aeg kohale (helistavad ja kutsuvad).

Algselt oli jutt, et see toimub kui koorioni vastused on ka juba teada. Nüüd aga asi lükkus edasi. Öeldi, et enne 20.nädalat võiks ikka kaardi ära teha, muidu kui nt EMO vms vajalik, ei saada kuskilt andmeid raseduse kohta.

Selge siis ma arvasin ise õigesti, mul geneetik tungivalt soovitas Tartusse minna ütles kuidagi nii et saab kiiremini antud proovi analüüsima hakata. Enne kohtun geneetikuga ja siis analüüsile, tegelikult ma kardan seda. See tekitab ikka korraliku hirmu, mu lapsel avastati 4 aastat tagasi juhuslikult raske geenirike, ja sellepärast see rasedus mulle nii raske ongi. Ma ei ole isegi lastele rääkinud midagi, mehega ka väldime teemat. Seda positiivsust on väga raske leida ja ega ma hetkel ei unista naudi ega väga väga ei mõtlegi tulevikule 1 päev korraga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Argan, soovin Sulle kõike head. Ole vapper!

Please wait...
Postitas:
enxu

Argan,meil on pere esimene laps päritud gineetilise haigusega. Teada saime alles peale sünnitust, osaliselt. U 8-kuuselt saime päris kinnitust, et jah laps on tõesti väga haige. Gineetikult saime ametliku kinnituse kui laps oli juba pea 3 aastane. Oleme väga väga pika ja raske tee läbi käinud, vahel oli küll tunne et annan alla, enam ei jaksa. Nüüd piiga juba 13 ja praegu haigus kontrolli all. Laps tubli ja tegus. Meie pere neljas laps on sündinud perre, aga viienda lapsena… Ühe beebi kaotasime tänu sellele haigusele poole raseduse pealt😔
Nüüd proovin olla positiivne ja loota vaid parimat. Kõik läheb hästi, peab minema.
Rääkimine aitab, tervendab nii hinge kui leevendab hirmu. Usun, et ka su mees on mures ja ehk lihtsalt ei julge sulle haiget teha sellest rääkides. Mina hoidsin ka seda kõike endas ehk isegi liiga kaua. Abikaasaga rääkimine andis väga palju jõudu juurde, oleme ju selles kõiges koos❤️
Südamest loodan, et su pisike on täiesti terve❤️🤞

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun abi, kes ITKs arvel. Käisin eelmisel nädalal ämmaka juures ja nüüd uuel nädalal peaks Niptify testi minema tegema. Hakkasin alles nüüd süvenema, mis paberid ma kaasa sain. Ongi see Nipty verekaart. Kas see 1 vereproov ainult võetaksegi? Mingit n-ö tavalist vereproovi ei võeta? Teine segadus on mul uriinianalüüsiga – sain selle plasttopsi kuhu pissida ja siis 2 seda ampulli…Miks 2? Samas, mingit paberit ega kaarti ei saanud. Mäletan justkui eelmise rasedusega et alati andsin ühe paberi ka selle ampulliga ära…Aitäh juba ette kes viitsib vastata!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pissiprooviampullide peal on sinu andmed (nimi, isikukood), seega paberit vaja pole. Kõigepealt täidad ära suurema ampulli, seejärel väiksema.
Minul on ka nö tavaline veri ja nipt sama saatekirja peal.

Palun abi, kes ITKs arvel. Käisin eelmisel nädalal ämmaka juures ja nüüd uuel nädalal peaks Niptify testi minema tegema. Hakkasin alles nüüd süvenema, mis paberid ma kaasa sain. Ongi see Nipty verekaart. Kas see 1 vereproov ainult võetaksegi? Mingit n-ö tavalist vereproovi ei võeta? Teine segadus on mul uriinianalüüsiga – sain selle plasttopsi kuhu pissida ja siis 2 seda ampulli…Miks 2? Samas, mingit paberit ega kaarti ei saanud. Mäletan justkui eelmise rasedusega et alati andsin ühe paberi ka selle ampulliga ära…Aitäh juba ette kes viitsib vastata!

Please wait...
Postitas:
Anzu

Hei :)

Liitun ka teiega. Hetkel eeldatav tähtaeg 7 november 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli niptify ja uriini saatekiri digitaalne.
Uriini kogumise juhend nende topsikutega on muidu siin: https://minu.synlab.ee/proovide-andmine/uriiniproov

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

NIPTIFY tulemused

Hei!

Küsimus neile, kes andsid NIPTIFY vereproovi vahemikus 13-17 aprill. Kas te saite oma tulemused kätte juba?
Andsin vereproovi 16.04 ja siiani vastust pole 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul samuti proov 16.04 ja tulemuse sain täna (helistati).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi, nii tore uudis! Saab loota, et homme helistab ämmakas ka mulle. Aitäh Teile vastuse eest!🖤

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
enxu

Argan, kuidas sul läinud on? Kas koorionbiopsia juba tehtud või ootad veel tegemist?

Please wait...
Postitas:
Argan

Heii läheb kah, iiveldus on kadunud aga jook ja toit liigivad sees. Huvi pärast võtsin ükspäev renni et äkki aitab ja see aitaski, no ma aina kõõksusin ja krooksusin vastik juba. 19 mai toimub koorion, ja nädalavahetusel teatasime perele ehk mehe ja minu vanematele. Nad said aru et kõik võib minna ka teisiti. Mul on kõht ees juba enam ei saa varjata, no 3 rasedus ka ja ma pisikene peenikene, lahja vibalik nagu ma nüüd end ise mõttes kutsun 😊 Ja kuidas teistel siin läheb ?

Please wait...
Postitas:
enxu

Mul on 19. Mail looteveeuuring.
Mul juba nii suur kõht et no ei varja enam mitte midagi. 🙄

Please wait...
Postitas:
Liisuk

Hei, mul läheb vaikselt. Teavitasime vanemaid kui Oscari testi vastused saime. Kõhtu veel pole, aga mul ka esmarasedus. Aegajalt iiveldab mingite toitudega, muidu suhteliselt hea olla.
Järgmine arstiaeg on alles juunis, loote anatoomia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

FB grupp

Tere Novembrikad.
Kui soovite rohkem ja privaatsemalt ühenduses olla, siis Facebookis leiate grupi novembribeebid 2020

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teab keegi kas Niptify vereproovi saab anda ainult Ravi tn või saan ka Tõnismäele minna?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 275 )

Esileht Lapse ootamine ❄️ Novembribeebid 2020 ❄️