Esileht Koroonaviirus COVID-19 0-veregrupilised

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: 0-veregrupilised

Postitas:
Kägu

0-veregrupilised, rääkige palun kas olete nakatunud ja kui raskesti põdenud. Seda siis nii gripi kui koroonaga.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kumbagi põdenud kordagi. Vaevalt see veregrupiga seotud on, pigem sellega, et ma ei kannata, kui inimesed mul otsas elavad ja peletasin juba enne koroonat oma pilguga kõik ohutusse kaugusesse.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://objektiiv.ee/a-veregrupiga-inimesed-voivad-nakatuda-pargviirusesse-kergemini/

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin ka mõni aeg tagasi seda arutelu veregruppide osas. Nii ja naa, ütleks. Mul 0 ja põdesin ehk lapsepõlves paar korda grippi. Mistahes erinevad variandid on siiani nüüd kaares mööda läinud. Ka kangemad variandid, mis nt kollektiivist 75% maha murdis. Ehk siis põdemise raskuse kohta ei oska midagi vastata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks – see viide on objektiivile,  mis pole just kõige mõistlikum allikas, mille põhjal mingeid järeldusi teha. Teiseks – see artikkel pärineb 2020 aasta kevadest, mil Eestis alles sai see viirus esmakordselt hoo sisse ja üleüldiselt oli see viirus möllanud maailmas nii lühikest aega, et reaalseid järeldusi selle põhjal ilmselgelt teha ei saanud veel. Seega teaduseks seda nimetada on ikka paras liialdus.

Olles ise 0 pos veregrupi esindaja, põdesin 2020 dets koroona läbi. Samuti on 0 pos ka mu mees, kes ka põdes seda minuga samaaegselt. Põdemine möödus meil pigem kergelt ja kuigi oli kehv olla, siis erilisi sümptomeid välja tuua on keeruline. Mehel polnud ei palavikku, nohu ega köha. Ka lõhna ja maitsemeel säilis tal (vb kerge kõikumine ainult haigusperioodil). Minul tõusis pooleks tunniks palavik peaaegu 38 peale ja kadus iseseisvalt sama kiiresti kui tuli ning lõhnameel kadus täielikult. Rohkem nagu miskit erilist peale kehva enesetunde ei olnud.

Pigem on olnud taastumine raske, sest aasta hiljem ja lõhnameel pole tänaseni mul täielikult taastunud. Ka jõuetus ja hingamisraskused kestsid minul pikka aega peale haiguse põdemist. Mees taastus kiiremini ja ligi 2 kuu pärast polnud tal mingit märki enam koroona põdemisest.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul a, mehel 0+. Sümptomid olid meil väga sarnased. Väsimus, lihasvalu, palavik, silmad valutasid ja kokku kestis see kõik 4-5 päeva. Temal kadusid lisaks lõhnad ära paariks nädalaks, mul mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 0-veregrupp. Koroonat pole põdenud. 1994 olin palavikus haige ja pärast seda 2017 angiinis. Rohkem pole olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 0- . Tegin antigeeni testi. Selgus,et olen põdenud läbi. Millal isegi ei teagi kuna sümptomeid pole olnud. (Vaximata)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 0- . Tegin antigeeni testi. Selgus,et olen põdenud läbi. Millal isegi ei teagi kuna sümptomeid pole olnud. (Vaximata)

Vabandust. Antikehade testi tegin miite antigeeni.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks – see viide on objektiivile,  mis pole just kõige mõistlikum allikas, mille põhjal mingeid järeldusi teha.

Objektiivi artiklis on ju ometi originaalviide samuti olemas. Mis siis parem oleks, Delfi või?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Teiseks – see artikkel pärineb 2020 aasta kevadest, mil Eestis alles sai see viirus esmakordselt hoo sisse ja üleüldiselt oli see viirus möllanud maailmas nii lühikest aega, et reaalseid järeldusi selle põhjal ilmselgelt teha ei saanud veel.

Kui sa lugeda oskaksid, saaksid aru, et uuring viidi läbi Hiinas, mitte Eestis.

Aga eks sinu isiklik kogemus koos oma mehega pretendeerib kõvemale teadusele.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://objektiiv.ee/a-veregrupiga-inimesed-voivad-nakatuda-pargviirusesse-kergemini/

Objektiiv ei ole allikas, objektiiv on valeinfo ja propaganda leht.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://objektiiv.ee/a-veregrupiga-inimesed-voivad-nakatuda-pargviirusesse-kergemini/

Objektiiv ei ole allikas, objektiiv on valeinfo ja propaganda leht.

Aga palun, siis on printsessile/printsile viide uurimusele

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.11.20031096v1

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://objektiiv.ee/a-veregrupiga-inimesed-voivad-nakatuda-pargviirusesse-kergemini/

Objektiiv ei ole allikas, objektiiv on valeinfo ja propaganda leht.

Aga palun, siis on printsessile/printsile viide uurimusele

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.11.20031096v1

Kohe algusest, avaldamisest on üle aasta möödas ja staatus on ikka sama:

This article is a preprint and has not been peer-reviewed [what does this mean?]. It reports new medical research that has yet to be evaluated and so should not be used to guide clinical practice.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0-veregrupilised, rääkige palun kas olete nakatunud ja kui raskesti põdenud. Seda siis nii gripi kui koroonaga.

Grippi olen paar korda suht pikalt põdenud, koroona oli kergem. Olen vaktsineeritud, põdesin ikkagi. Kaitses 4 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen B, mees on B, lapsed on B ja O. Seagrippi põdesime aastal 2015 terve perega, koroonas pole meist keegi olnud. Oleme kõik vaktsineeritud, v.a noorim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://objektiiv.ee/a-veregrupiga-inimesed-voivad-nakatuda-pargviirusesse-kergemini/

Objektiiv ei ole allikas, objektiiv on valeinfo ja propaganda leht.

Aga palun, siis on printsessile/printsile viide uurimusele

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.11.20031096v1

Kohe algusest, avaldamisest on üle aasta möödas ja staatus on ikka sama:

This article is a preprint and has not been peer-reviewed [what does this mean?]. It reports new medical research that has yet to be evaluated and so should not be used to guide clinical practice.

Su terve koroonavaktsiinide assorti on veel pre-printis. Nüüd järsku ei sobi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olen A-, endale teadaolevalt ei ole koroonat põdenud, grippi ei ole aastaid põdenud. Vaktsineerimata. Teisi tõbesid on küll olnud, bronhiit, angiin, ka nüüd koroonaperioodil. Testid on alati negatiivsed olnud, nii kiirtest kui PCR.

Mu vend on 0-, tema on koroonat põdenud kaks korda, kohe alguses kui see saabus (reisilt sai) ja siis aasta hiljem. Esimene kord oli hullem, aga mitte nii hull, et oleks pidanud haiglasse minema. Teine kord oli nagu tavaline nohuhaigus, mis möödus nädalaga. Ma ei tea, kas ta nüüd on vaktsineeritud, kohe esimese laksuga kindlasti ei olnud, sest siis polnud veel vaktsiinegi.

Ema on meil A-, tema ei ole ka koroonat põdenud, on vaktsineeritud. Isa pole kahjuks enam ammu elavate kirjas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

veregrupp  0 pos ja põdesin ca aasta tagasi ning väga lihtsalt – 1-2 päeva kerge palavik ning pea- ja närvivalu, millele järgnes 3-4 päeva nohu. kuna köha-kurguvalu polnud, siis ei osanud koroonat kahtlustadagi ja sain alles hiljem antikehade testi tehes teada, et põdenud olen. ise pidasin seda pelgalt külmetuseks (olin just paar päeva enne haigestumist metsas konnates kõvasti külma saanud).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 0-veregrupilised