Esileht Koolilaps 1.-2. klassi laste ärkamine hommikul

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: 1.-2. klassi laste ärkamine hommikul

Postitas:

Küsin hommikuste ärkamiste kohta. Kui palju kodust väljumisest varem lapsi äratate (jube segane küsimus sai)? Mõtlen et kui palju lapsel aega hommikul on?

Mu 1. kl tüdrukul algab kool kell 8, välja läheb 7.40. Olen äratanud kl 7.05. Kuigi ta sööb kiiresti ja riietub kähku, mõtlen et hea kui on hommikul jääb veidi pärast söömist-riietumist diivanil mõnulemiseks ja multika vaatamiseks. Samas on see äratamine nii raske, ta magab nii sügavalt.

Voodisse minnakse 20.30 ajal, siis unejutt, räägime päevast. Magama jääb ca 22. Seega unetunde on 9.

Kuidas teie hommikud? Rasked kerged? Mis nipid äratamisel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna pole lasteaias käinud, siis hommikune multikavaatamise komme õnneks puudub, muidu jääkski sinna diivanile. 7 vist äratasin, 7.30 autosse. Nüüd viiendikuna äratan 6.45 ja läheb bussi peale 7.20. Venitab küll hommikul, aga telekavaatamine uneaja arvelt oleks küll liiast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasen lapsel magada maksimaalse aja sp. hommikul ei ole multikaid ega muud mõnulemist. Kiidan – meil algab kool 8.30, seega tõuseb laps 7.45 ja koolitee on vaid 10 minutit. Magama läheb peale kella 9, kuskil 9.30 on voodis ja kell 10 magab. Unejuttu loeb ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 klass, magama läheb 20.30-21.00, uinub kohe ja äratus on 6.15, jõuab riidesse panna, multikaid vaadata.. Lapsele sobib ja kurtnud veel pole. ☺️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 1. klassi laps ja 5,5-aastane lasteaialaps. Äratan nad 7, mõnikord veidi hiljem. Pesevad, söövad, riietuvad. Siis jääb veel veidi aega multikat vaadata, seni panen neil juuksed kinni. Koolilaps astub u 7.40 uksest välja (kool algab 8, elame koolile üsna lähedal). Lasteaialapsega mõnikord läheme samal ajal, mõnikord veidi hiljem.

Meil jõuavad nad kõike hommikul, selline ärkamine ja hommikurutiin oli meil ka siis, kui suurem laps ka veel lasteaias käis. Multikavaatamine ka ei sega, niikuinii peavad veidi rahulikult istuma, et jõuaksin neil juuksed kinni panna. Suurem vaatab ise kella pealt, mis kell peab hakkama üleriideid selga panema, et kooli minna.

Koolilaps on meil alati olnud hommikuinimene, olenemata sellest, mis kell magama läheb, on ta ka nädalavahetusel vara üleval. Nii et mõni hommik ei pea teda isegi äratama, tõuseb ise 7. Õhtul pesema lähevad u 20.30, siis unejutt, siis veel loevad veidi ise, 21.30ks on tuli kustus, aga magama jäämine võtab seejärel ikka aega, kuna üritavad veel voodis lobiseda, umbes 22 ajal jäävad magama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1kl laps ärkab ise 6:00, 2kl lapse sikutan voodist välja hiljemalt 6:30, et kooli jõuaks… magama lähevad mõlemad koos, umbes 21 on voodis, unejutud on nad enne ise ära lugenud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kool 10 min kaugusel. Laps ärkab kell 7.05 ja kodust väljub 7.40. Ei mingeid multikaid, kui jääb veidi aega, siis toimetab veel oma asjadega. Magama saab küll hilja kell 22 voodisse alles, kuna lasteaias käiv õde ei jää tänu lõunaunele enne poolt 11 kunagi magama, siis on see varem voodisse minemine asjata kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärkas 6.30. Uneleb, 6.45 söök. 7.00 hambapesu+ riietumine. 7.30 kodust välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6:15 ärkavad. 7:00 lahkuvad kodust. 6:30 või 6:40 on riides-kammitud, 15 min unelevad söögilaua taga. Seejärel hambad pesta ja õueriided selga ka pakkimata unustatud asjade taga otsimine. teoreetiliselt saaksid nad ka poole tunniga hakkama, aga uimerdamisele kulub ka aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärkab 7.00, sööb, kohmerdab. Kell 7.35-40 hakkab minema. Kool on lähedal. Õhtul kella 22 paiku voodisse, unejutt ja 23 magab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärkab ise, äratused on 7 ja 7.15. Tavaliselt tuleb voodist välja teise kellaga, siis söök, pesu, riidesse. Valmis on u 30 minutiga. Kodust väljub 7.50. Kui ärkab esimese kella peale, siis mõnuleme kõik koos diivanil kaisus, kui riides on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lähme kodust välja umbes 7.45, äratan lapsed 6.55. Siis on neil aega diivanil pikutades multikate ees silmad korralikult lahti saada ja valgusega harjuda ning umbes 7.20 ajal sööma hakata. Üks laps (2. klassis) ärkab kenasti ja kohe, lasteaialast pean ikka mitmeid kordi utsitama, kuid pole ka väga hullu. Pimeduses ärkamine on küll nende jaoks muidugi oluliselt raskem kui valges, ühel lapsel eriliselt valgustundlikud silmad ka. Õhtul voodisse lähevad poole 10ks tavaliselt, 10 ajal või veidi enne üldiselt magavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äratus 7 aeg (edasi wc, hambad, patsid, riide, söök, kui aega, siis multikad ka), 7.45 kodunt välja, 8.00 buss, 8.20-8.25 jõuab kooli (oleneb kui palju ummikuid on) 8.45 algavad tunnid. Magab läheb 22 aeg ja hommikuti laps väsinud, samas õhtul varem ei uinu, isegi, kui 20 aeg voodi panna.
Jala on kooli 40 minutit ja seda ta ei viitsi hommikul, peale kooli/trenni tuleb jala koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel algab kool kell 8:30.
Äratan 7:15 üles. Siis sööb, käib kiirelt dushi all, riidesse ja kooli läheb 8:15. Kooli lähedal ka, jalgsi max.10min minna.
Teisip ja kolmap algavad tunnid 9:15. Siis ärkab kell 8 ja kodust läheb kell 9.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 17:14; 01.12 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.kl tüdrukul käib äratuskell 7.15, 1.kl poisil äratuskell 7.30. Tüdruk lihtsalt uimerdab rohkem. Ma ärkan ka tavaliselt 7.30, teen süüa ja utsitan lapsi tagant. Uksest väljuvad hiljemalt 8.15. Kool algab 8.30.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2. ja 5. klassi lapsed. Hommikul ärkavad ise kl 7 paiku, väga harva, kui ma pean äratama. Panevad riidesse, söök, hambapesu ja natuke jääb aega ka naiteks Netflixi vaadata. Kool algab 8.30, kodust läheme välja nii 8 paiku. kool on 17 min jalutuskäigu kaugusel, vanem poiss käib rattaga. 6htul pesema kl 20.15, siis unejutt ja hiljemlat 20.45 magavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 1. kl poiss. Kell äratab meid 6.30. Läheb elutoa diivanile pikutama ja multikaid vaatama, mina teen hommikusöögi, sööb, paneb riidesse, vaatab multikaid. Kell 7.20 astuvad isaga uksest välja. Kell 8.05 peab kohal olema, tunnid algavad 8.15.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi mu laps läheb kooli kella üheksaks ja kool on praktiliselt kodu kõrval, siis ta tahab, et ma ajaksin ta hiljemalt kell seitse üles, et ta saaks minuga ka natuke aega veeta. Kui on õhtul kauem üleval olnud ja olen ta üles ajanud vahetult enne kodust lahkumist, siis on ta ikka päris pettunud. Iseenesest saab ta poole tunniga söönuks ja riidesse, vabalt võiks tund aega veel magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uinuvad 20.45-21.00 vahel.
Ärkavad 7.20 ajal.
Kodust ära lähevad 8.15.
Tunnid algavad 8.30.

Vaatavad hämaras elutoas diivanil teki all multasid hommikul, söövad korraliku hommikusöögi. Mõlemad tahaksid enamasti veidi kauem põõnutada, kuigi ööunetunde koguneb 9- ja 7-aastaste kohta piisavalt 8üle 10 tunni enamasti). Nädalavahetuseti ärkavad enamasti 8 ja 9 vahel, aga siis ollakse ka veidi kauem üleval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi mu laps läheb kooli kella üheksaks ja kool on praktiliselt kodu kõrval, siis ta tahab, et ma ajaksin ta hiljemalt kell seitse üles, et ta saaks minuga ka natuke aega veeta. Kui on õhtul kauem üleval olnud ja olen ta üles ajanud vahetult enne kodust lahkumist, siis on ta ikka päris pettunud. Iseenesest saab ta poole tunniga söönuks ja riidesse, vabalt võiks tund aega veel magada.

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kus eestis algab kool kell 9 ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 17:14; 01.12 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi mu laps läheb kooli kella üheksaks ja kool on praktiliselt kodu kõrval, siis ta tahab, et ma ajaksin ta hiljemalt kell seitse üles, et ta saaks minuga ka natuke aega veeta. Kui on õhtul kauem üleval olnud ja olen ta üles ajanud vahetult enne kodust lahkumist, siis on ta ikka päris pettunud. Iseenesest saab ta poole tunniga söönuks ja riidesse, vabalt võiks tund aega veel magada.

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kus eestis algab kool kell 9 ?

Ma pole eelmine vastaja, aga näiteks Rocca al Mare koolis algab enamikel päevadel kell 9.10.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss ärkab kas ise või äratan kl 7:00. Kool algab kl 8:00. Uksest välja astub kl 7:37 paiku, trammiga 3 peatust kesklinna kooli. Magama jääb enne 22 ikka, enne loeb raamatut u 15 min. Üldiselt jõuab hommikuti ka veel omi videosid vaadata tahvlist, aga kõike muud tuleb utsitada (söök, riided jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool tundi
tõuseb, sööb, riietub
mõnikord natuke ootab, kuni kõik on valmis ja koos autosse läheme

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii 1. kui 2.klassi laps kodus.
Äratus on 6.45 (kui nad juba selleks ajaks ärganud pole, päris tihti ärkavad nad minu äratuse peale, mis on 6.30). Hambapesu, riietumine ja teleka ette. See viimane on meil nõme harjumus, aga pole veel välja juurutanud seda. Mõni hommik möödub siiski ka ilma selleta.

Süüa nad tavaliselt ei taha, koolis on hommikupuder 8.45. Vahel siiski ampsavad minu hommikusöögist. Nad saaksid vabalt ärgata hiljem, sest kooli on jalgsi 5-10 min tee. Mina nende asemel ärkaks vist 7.40 ja väljuks 7.50.

Aga nemad tahavad juba 7.20 kooli minna, sest siis tuleb esimene õpilaste buss, millega sõbrad tulevad kooli. Minu töökoht on kooliga sama katuse all asuvas lasteaias ja pean ka 8-ks tööle minema

Lastevanemate koosolekul tõstatati teema, et miks koolipäev ei võiks alata 8.30 või lausa kell 9. Saaksid hommikul kauem magada (eriti need, kes bussiga tulevad).Huviringid algavad nagunii alles 15 paiku, mõni ka kell 14 ja selleks ajaks oleks algklasside tunnid küll läbi ja lapsed jõuaks koju enamvähem vanematega samal ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Koolilaps 1.-2. klassi laste ärkamine hommikul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.