Esileht Beebi ja mitmikud 1.3 ei seisa iseseisvalt

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 1.3 ei seisa iseseisvalt

Postitas:

Tere

Mure lapsega, alates 3 elukuust oleme lapsega käinud füsioteraapias – laps ei hakanud korralikult keerama, siis roomama, siis istuma, käputama jne. Seega aasta oleme käinud füsios, aga laps hakkab end vaikselt alles seisma ajama. Füsio ütleb, et mõni laps hakkabki hiljem asju tegema aga nüüd olen raamatuid/foorumeid ja artikleid lugenud ja hetkel kardan lausa. Panime ka lasteneuroloogi juurde aja aga see alles sept lõpus.

Räägib ilusti, vaikselt hakkavad juba kahe sõnalised laused tulema, oskab ka iseseisvalt süüa jms. Aga lihtsalt see käimine ei lähe meil kuidagi edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss hakkaski alles 1a 3.5 kuuselt kõndima. Ennem seda üjtegi iseseisvat saamu ei teinud. Ilma toeta ei seisnud ja isegi käe kõrval püsti keeldus seismast, veel vähem sammude tegemisest. Lasi ennast kohe põlvili.
Ja siis üleöö hakkas astuma. Ja ilma igasuguste kukkumiste ja koperdamisteta. Käisin ka füsiterapeudi juures aga seal leiti, et kõik on hästi.
Rääkima see eest hakkas laps hilja. Samuti keerama, roomama ja pead hoidma mitu kuud hiljem kui nö ette nähtud raamatu/arstide järgi on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe ja muretse vähem :-).
Minu tuttava täiesti terve laps hakkas toeta käima pooleteise aastaselt. Roomas kiirelt ja mööda seinu lappas ka väga väledalt, aga toest lahti ei lasknud.
Küll hakkab ka Sinu laps käima!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas kõndima nii, et enne seda ei harjutanud kordagi iseseisvalt seismist. Seisis ja astus ainult toe najal. Ja siis ühel päeval tõusis püsti ning hakkas kõndima ja seda kohe korralikult ilma komistamata. Minu tutvusringkonnas on kaks last, kes ka hakkasid hiljem kõndima üks 1a7k ja teine 1a5k vanuses ning tänaseks igati normaalse füüsilise arenguga lapsed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eelpool mainitud – loe vähem igasuguseid artikleid ja muretse vähem.
Minu 10-kuuseks saav beebi isegi ei rooma ega käputa korralikult. Pöörab ilusti seljalt kõhule ja vastupidi, pöörates ja rullides ukerdab end edasi.
Pole kunagi mõelnud teda mööda füsiosid sõelutada ja arvata , et tal midagi viga.
Siin ongi probleem, et väga tihti võrreldakse oma lapsi nendega, kes juba kuuselt pead hoiavad, paarikuuselt keeravad ja roomavad. Kõik lapsed pole ühesugused, nagu ka kõik vanemad pole ühesugused.
Ära stressa last, kui isegi arstid on öelnud, et pole vaja muretseda ja haigusi külge pookida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud 1.3 ei seisa iseseisvalt