Esileht Beebi ja mitmikud 1.5 kuuse beebi hüsteeriline röökimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: 1.5 kuuse beebi hüsteeriline röökimine

Postitas:
Kägu

Mure siis selline. Beebi (poiss) 1,5 kuud vana ja mureks see, et ta röögib ja kisendab tihtilugu väga kõvasti ning seda ka minu jaoks arusaamatul põhjusel. Kui alguses arvasin, et põhjuseks gaasivalud, jääb nüüd tunne, et selle taga on midagi veel. Teisel sünnitusjärgsel päeval sai tuberkuloosi vaktsiinisüsti. Hakkasin kartma, et kui midagi sellega seoses äkki.

Olen pannud tähele ka seda  et tihtilugu ta nt lööb oma pead vms.

Perearsti juurde ka kohe varsti minek, kavas ka talle seda mainida.

Äkki siin kogenumad emad oskavad natuke nõu anda, kuna asi on vahepeal ikka täiesti jube ja väljakannatamatu. Öine uni on ka seetõttu häiritud

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inglise keelt oskad, guugelda “purple cry”. See on loomulik etapp, mille enamik beebisid läbib, mõni pikema, mõni lühema ajaperioodi vältel. Röögivadki ilma põhjuseta, isegi siis kui kõht täis, krooksud väljas ja mähe kuiv. Mina pidin sel perioodil beebi aegajalt lihtsalt voodi peale maha panema ja ise teise tuppa rahunema minema mõneks minutiks, sest väsimusest ja ärritusest segasena ei usaldanud enam iseennast ja kartsin, et võin teda raputada.

See periood läheb täitsa iseenesest üle, varsti magab jälle paremini.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil laps 5-kuune, saanud kõik kavajärgsed vaktsiinid ja midagi märgilist ei oska küll nendega seostada. Kui siis rota ja pisut korrast ära kõht.

Pea tagumine võib ehk tulla sellest, et ta püüab pead hoida, kuid veel ei jaksa. Meil kippus ka pea pisut hoogsalt vahel kõikuma, aga ajaga saavad lihased tugevamaks ja pea stabiilsemaks.

Hüsteerilise nutu osas ehk on beebi üleväsinud? Me näeme siiani pisut vaeva, et laps õigel ajal magama panna, tänagi muutus hüsteeriliseks. Üleväsinud laps magab ka ülejäänud öö pigem kehvemini. Aga magama tuleb ta saada võimalikult ruttu ja kasvõi autosõidu või mõne muu pisut lollaka meetodiga, mis toimib.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene laps?

Beebidel on nutmiseks (ka hüsteeriliseks ja kestvaks, kui tal ikka paha on) palju põhjuseid. Oled ise närviline? Isegi see võib lapsele nii mõjuda, kuigi mitte alati. Miks arvad, et tal gaasivalusid ei ole? Aga võibolla on kõhus mingi muu häda? Või tahaks rohkem imeda, mähe on ebamugav, lapsel on liiga soe/külm, laps on väsinud… Sugulase laps küll ei röökinud, kuid virises peaaegu pidevalt peaaegu terve esimese eluaasta. Käis isegi neuroloogi juures, kuid kõik oli korras ja arvati, et ehk on närvisüsteemi ebaküpsus ning küllap läheb üle. Läkski. Nüüd on ta täiesti normaalne teismeline.

Aga sina, kui sa (või teised pereliikmed) ikka ei suuda seda röökimist taluda, siis pane beebi turvaliselt voodisse ja mine natukeseks (5-10 min) välja. Või saada teised, kes ei suuda kannatada, näiteks jalutama. Peaasi, et last raputama või lööma ei hakkaks, kui närv peaks mustaks minema.

Soovitan veel proovida beebit masseerida (näiteks kõhuõliga) ja rahustavalt pidi ka rütmiliselt patsutamine mõjuma (näiteks õrnalt seljale patsutamine). Vahel aitab vann, vahel hoopis õue minek. Vahel lohutab rind, vahel näiteks laulmine. Proovi ja jälgi, mis näib toimivat ja mis mitte.

Tuberkuloosivaktsiinis on süstelahuseks vesi, nii et sellest pole kuigi tõenäoline, et üldse mingitki reaktsiooni võiks tekkida (peale selle, et käele tekib süstekohta väike mädapunnike, mis ongi ootuspärane). Kas beebi on algusest peale rahutum olnud või on nüüd rahutumaks muutunud?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Äitäh vastuste eest.

Tegu minu esimese lapsega ja ta oli juba sünnitusmajas üsna rahutu, nuttis ja kisendas pidevalt, kuid nüüd vaata jah, et pole asi läinud isegi et hullemaks…

Kindlasti esineb tal ka gaasivalusid. Veelgi enam-alguses seostasingi seda nii hüsteerilist röökimist just nimelt nendega, aga ometi jääb tunne  et selle taga justkui veel midagi….gaasivalude jaoks rohud olemas.

Raseduse aeg möödus endale küll paljuski raskelt, et oli hulganisti erinevaid muresid ja probleeme.

Kindlasti sai sel perioodil kogetud palju närvilisust, stressi, isegi depressiooni….kas põhjus võib peituda selles?  Aga samas oli ka piisavalt positiivseid emotsioone. Ma ikka kinnitasin talle  kui väga ma teda ootan ja armastan, silitasin kõhtu jne…et kas need negatiivsed emotsioonid kaaluvad positiivsed nii kõvasti üles?

Mõne päeva pärast perearstile minnes kindlasti räägin talle sellest murest, äkki vajalik kontsulteerida sel teemal ntx lastearstiga, sest mures ma tõesti olen……

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta teeb seda kogu aeg või näiteks õhtul?

Meie pea kahekuune kutt röögib iga õhtu kuskil kaheksa paiku nagu teda tapetaks, kuigi tal pole mitte midagi viga. Karjub natuke ära, jääb magama, magab pool tundi, ärkab heas tujus, sööb ja läheb ööunne. Oleme järeldanud, et küllap on see nutt lihtsalt väsimusest, sest muid põhjuseid ei näi olevat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst võiks lasta vereproovi teha ja kontrollida b12 taset. Kui see madal, võib olla rahutuse, nutu jms põhjuseks.
Aga lohutuseks ütlen, et minu beebi nuttis põhimõtteliselt esimesed kolm kuud päris retsilt. Koolikud, gaasid ja mis kõik veel. Osad beebid ongi rahutumad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Kui alguses täheldasin sellist meeletut karjumist eelkõige õhtusel ajal ning just seetõttu seostasin seda ainult gaasivaludega, siis nüüd viimasel tükimal ajal olen täheldanud, et ta kisendab ja röögib niimoodi ka muul ajal.

Ntx mähkmete ja riietevahetusel.

Samuti ntx ka seljuhul, kui mul lähebki toiduga pisut kauem aega (rpa laps), siis söömise ajal on esinenud tihtiligu sellist asja, et pakun talle pudelist toitu, ta lükkab selle kohe jõuga eemale. Pakun kohe kiiremas korras uuesti, sööb isukalt.

Olen tähele panmud, et talle meeldib väga süles olla.

Niipea, kui üritan teda voodisse panna, saab kohe aru ja järgneb samasugune hüsteeriahoog.

Täna hommikul kella 8 ajal söötsin tal kõhu täis ning võtsin oma voodisse enda kõrvale kaissu. See tundus talle sobivat, sest ta rahunes kohe kiiremas korras ning uinus uuesti ja magas kella 10.neni ilusti ja probleemideta välja.

Ei kujuta ette  kas tegu ongi lihtsalt sellise rahutu lapsega?

Kas see võib mingi aeg hakata taanduma?

Ise arvan, et äkki peaks perearstiga arutama võimalust minna ntx lastearsti vastuvõtule.

Äkki saab veidigi abi…

Eks minu olukorra teeb raskemaks kindlasti ka see, et olen üksikema (lapse isaga koos ei ela, aga ta toetab muudmoodi).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Eelmisel perearsti visiidil jäi ka perearstile silma, et lapse sealoleku ajal praktiliselt rahulikku momenti ei esinenud ning ta isegi mainis mulle seda.

Riiete äravõtmise ajal hakkas täpselt samamoodi niimoodi röökima. Röökis mõnda aega ning rahunema hakkas alles siis, kui ta endale taas sülle võtsin.

Perearst jah küsis minult sellise asja kohta, et kui pikalt ta on peale ärkamist rahumeelses olekus.

Nüüd mõni aeg tagasi panin ta lamamistooli, kiigutasin teda seal ning talle paistis see sobivat. Jäigi sinna justkui magama ja praegugi on rahulik.

Tean, et lapse sellist röökimist on kosta isegi allakorrusele (tegu 4 korruselise kortermajaga).

Ehk vaja lapsega veel rohkem tegeleda, temaga suhelda, kaisutada?

Annaks jumal et sellisel asjal poleks mingit haiguslikku põhjust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et tal on lihtsalt suur lähedusevajadus. Võimalusel proovidagi magada nii, et laps on kaisus või lasta tal mõned uinakud enda kõhu peal või süles teha ja päeval näiteks linaga ta kõhu peale panna ja sedasi oma tegevusi teha.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

B12 vitamiini taset võiks kindlasti kontrollida. Eks oma mõju on ka sellel, et oled üksikema ja raseduse ajal oli stressi. Samas, minul oli kahe viimase lapse ootamise ajal samuti, ent lapsed on rahulikud.
Lähedusvajadus võib olla küll osaliselt rahuldamata, kui toidad teda RPAga. Kas ta süles hoides on rahulikum? Mõni beebi on iga natukese aja tagant rinna otsas, kuigi süüa ju nii tihti nagu polekski tarvis. Aga sellega saab ju ka lähedust. Beebi oli 9 kuud kõhus ja tahaks nüüd edasi ema küljes olla. Kas kandelina või -kott või muu selline abivahend on? Võibolla oleks sellest abi, kuigi minu lapsed on selle asemel eelistanud ikkagi kellegi peal või süles olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Tänane ja eilne öö olid ka nii rasked ja magada õigupoolest ei saanud. Laps ärkas öösel korduvalt, püüdsin teda sööta, aga selline tunne, et kõht niivõrd tühi polnudki, pigem tahtis lihtsalt süles olla.

Niisiis istusingi öösel korduvalt temaga kaua aega üleval. Hoidsin teda süles-oli päris rahulik. Püüdsin teda korduvalt panna voodisse tagasi magama, aga ta sai kohe aru ja hakkas nutma.

Seetõttu ei olnud muud valikut, kui uuesti otsast peale. Taas sülle ja diivani peale. Mõneti valikuliselt ka sõi, aga ikkagi jäi mulje, et nälga kui sellist tal siiski eriti ei olnud. Kui tal on ikka tõeline söögiisu ja nälg, sööb tihtilugu pudelist piima ahnitsedes, mis tekitab ka ilmselt omakorda gaase juurde.

Nüüd veidi aega tagasigi oli juhus, et panin ta beebipessa magama. Umbes 20min vast sai seal rahulikult oldud, kui hakkas ärkama. Tundsin, et ta hakkab taas rahutuks muutuma ja et ta ei jõuaks kisendama hakata, võtsin ta kohe kiiremas korras oma kõhule, kus magas rahulikult ja ilusti edasi.

 

Kõhukott on olemas, aga paistab, et see veidi suuremale lapsele ettenähtud, kes juba pead hoida oskab, sest temal vajus seal olles pea täitsa ära. Seega hetkel ma seda kasutada ei saa

Täna lõunal hoidis isegi ema titat ja ka talle jäi silma, et tita on rahutu. Kuigi ta lisas juurde, et ei usu ega arva, et tal midagi hullu viga võiks olla.

Homme lähen taas perearstile ja kindlasti räägin talle need mured ära. Kas ta aidata saab, on muidugi omaette küsimus.

Olen tähele pannud veel ka seda, et kui tal on suured gaasivalud, on ühtlasi ka söögiisu kehvem ja ta lükkab lutipudeli justkui jõuga eemale. Eile ntx oli selline päev, mil ta ei söönud ühelgi toidukorral hästi. Kaalu osas on arst maininud, et võiks veidi rohkem kosunud olla, aga ei midagi hullu. Alguses oli probleemiks see, et liiga vähe võttis kaalus juurde, aga asi on hakanud ülesmäge minema-seda räägivad suurenenud kaalunumbrid

Eks mõni laps on ilmselt lihtsalt rahutu loomuga, raske on midagi teha.

Mine tea, kui gaasivalude aeg kunagi läbi saab, äkki hakkab asi paremuse poole minema ning ta muutub rahulikumaks ja leplikumaks, aga praegune tuleb vist lihtsalt ara kannatada ehkki väga raske on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundsin, et ta hakkab taas rahutuks muutuma ja et ta ei jõuaks kisendama hakata, võtsin ta kohe kiiremas korras oma kõhule, kus magas rahulikult ja ilusti edasi.

Mul on 4 last ja absoluutselt kõigiga on sama lugu olnud. Mõnel ehk beebi magabki kenasti oma voodis, aga minu omad tahavad lähedust. Tahavad kuulata vanema südametukseid ja tunda tema soojust, lõhna jne. Umbes selles vanuses magasid kõik mu lapsed igapäevaselt mitu tundi kas minu või mehe süles või kõhul. Ja kuigi ma üritasin lapsi oma voodisse magama harjutada (võrevoodi on vastu meie voodit), siis kuskil 2-3kuuselt on kõik hakanud aru saama, kui neid oma voodisse tõstetakse ja protestima hakanud. Sellest vanusest edasi on lapsed niisiis minu kõrval minu voodis maganud, kuni 2-3aastaselt teadlikult oma voodisse oleme harjutanud. Beebil on meie voodis oma tekk ja padi on mul selline, mis ise vormi hoiab ja kuhu laps end kuidagi sissse suruda ei saa, madratsisse ka ei vaju laps sisse, nii et minu arvates on ohutu. Eriti, kuna tegu pole enam vastsündinutega. Võibolla oleks ka sinul sellest abi, aga see on su oma otsus, kas teile sobib nii, et beebi sinuga samas voodis magab. Ja ei tea lubada, et seetõttu palju paremini saad magada. Aga mina tänu sellele küll saan.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt läheduse vajadus ja gaasid.

Mul esimene laps oli kuni 2 kuuni pea terve päeva mul rinna otsas (lutti ei võtnud), öösel minu kõrval ja kui gaasid liiga tegid võtsin kõhuli oma kõhule. Teise lapsega kasutasin rohkem kandelina või kui mees kodus oli, siis oli ka mehe süles. Vahepeal ta vankris magada ei tahtnud ja magaski, kas ainult rinna otsas, kandelinas või mehe kõhu peal ja öösel muidugi minu kaisus, sest ma lihtalt ei jaksa sada korda teda oma voodisse tõsta.

B12 võid muidugi ka ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Käisin täna perearstil. Rääkisin enda sellisest murest, aga ta tegi mulle selgeks, et see on täiesti normaalne ja tavapärane nähtus.

Ta juhtus kabinetis lapse hüsteerilist ja lohutamatut nuttu isegi kuulma, aga ta ajas selle tühja kõju süüks ning paistab, et nii oligi, sest koju jõudes sõi ta isukalt.

Ta lisas juude, et laps ongi sellises vanuses, mil esinevad sellistlaadi nutuhood ja see tuleb ara kannatada.

Kaalu ja kasvukõverat näitas mulle ka ning kinnitas, et kõik on korras ja üldjoontes hästi.

Mainisin talle veel, et äkki asi b12 vitamiini puuduses, aga tema seda ei uskunud ja vereproov jäi ka seetõttu tegemata.

Ma ei tea, kas usaldada perearsti arvamust või minna veel ntx ka lastearsti juure südamerahuks kontrolli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhukott/kandelina! Meil hakkas röökimine umb lapse 4. elupäeval. Ja lihtsalt röökiski koguaeg, kuni uinus. 3 päeva ja laps kolis kandelinasse magama päeval. Siis hakkas ka ärkveloleku ajal rahulikum olema ja sain natukeseks tekile panna.

Oli raske küll, sest vankrisxei tahtnud ka uinuda. Mingi hetk mees hakjas ikka kord päevas vankriga jalutama – algul karjuski 30 min, kuni uinus ???? Raske oli, aga ma ei jaksand ka teda terve päeva kotis kanda + veel kahe lapsega tegeleda ja veel sellel olnud palaval suvel…

Lõpuks ta õppis vankris uinuma, kuid ainult 30-40  min ja ärkas röökimisega. Vot siin aitas meid B12, 3kuuselt lasi arst kontrollida. 2 ndl ravikuuri algusest tegi ta seisvas vankris 2 pikka ja 1 lühikese une. Super!  Toas ei oska ma päeval beebisid võrekas uinutada ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole varasemast beebidega kokkupuuteid?

Nad nutavadki. Umbes 3-4 elukuuni on täiesti normaalne, et nad nutavad ilma ühegi näilise põhjuseta keskmiselt 2-3 tundi ööpäevas, sest nende närvisüsteem on välismaailmaga kohanemisest stressis ja see on nende viis seda stressi maandada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Mul magab 2-kuune vankris ja autos väga hästi seni kuni need liiguvad. Toas päevasel ajal ei maga üldse ja kui siis mõni minut. Enamasti pean temaga liikuma ringi nii, et on kõhuli mu käte peal-siis on vaikne ja võib isegi tukastada korraks. Kõhukotis väga ei meeldi, aga kui jääb magama, siis on isegi pool tundi maganud. Peadki leidma asendi v viisi mis su lapsele meeldib.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, mul oli sama probleem. Tegin kõike nö raamatu järgi ohutult, oma voodis magas jne. 3 kuud hiljem olin kokkuvarisemise äärel.

Müüsin voodikarkassi, kolisime suurele madratsile koos magama ja päevaks muretsesin beebisisuga kõhukoti. Laps lihtsalt kartis olla füüsilise kontaktita, ei julgenud uinuda ka (sest ärkab ju siis jälle nö üksi), ja oli muidugi lisaks väsinud.

Mingit ratsionaalset seletust ma ei leidnud sellele, ju on evolutsioon niimoodi kujundanud, et osad tunnevad end ilma kontaktita ebakindlamalt.

Pärast muutusi oli tal parem + mul mugavam, aga ajaga läks veel paremaks. Eks tal harjumus/hirm jäi sisse ja lisaks kasvas niisamagi ka välja sellest.

Olen rase ja ootan põnevusega, et näha, kas algusest peale suurem kontakt on efektiivne. Muidugi seda ei tea kunagi, kas sündiski hoopis nagunii chillim beebi ????

Igatahes kallistused sulle, see on väga raske aeg.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Ei tea, kas keegi siia teemasse enam vaatab, aga küsiksin, kas on kellelgi kogemust sellise ravimiga nagu Colief?

Nagu aru saan, pole tegu otseselt mitte gaasiravimiga, vaid laktoosi lõhustava ravimiga vms?

Hind on sellel ravimil küll hirmkallis, aga kas see võiks aidata gaasivalude vastu rohkem kui enamik teisi? (Espumisan, infacol, cuplaton jne).

Olen praeguseks kasutanud täiel määral ara nii infacoli kui colinoxi(oli sellise nimega?), aga ma ei märganud nagu erilist mõju.

Hetkel kasutuses cuplaton, vahepeal olen andnud veel ka espumisani. On olnud söötmisel selliseid kordi, mil pole gaasidega mingit muret ja kõik sujub ilusti  ning ka puuksud väljuvad häälekalt. Aga tihtilugu algab või lõppeb söömine suure nutmise ja kisendamisega. Seetõttu olen segaduses, kas ravim avaldab soovitud toimet või ei?

Aga jah, põhiküsimus ikkagi selle konkreetse ravimi kohta

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole varasemast beebidega kokkupuuteid?

Nad nutavadki. Umbes 3-4 elukuuni on täiesti normaalne, et nad nutavad ilma ühegi näilise põhjuseta keskmiselt 2-3 tundi ööpäevas, sest nende närvisüsteem on välismaailmaga kohanemisest stressis ja see on nende viis seda stressi maandada.

2-3 tundi ööpäevas on ikka väga palju ja igal beebi nutul on oma põhjus. “Beebid nutavadki” suhtumisega jäävad need põhjused teadmata ja beebi vajadused rahuldamata. Kas põhjuseks on gaasivalud, suurem lähedusvajadus, b12 puudus, unepuudus, väsimus vms, selle väljaselgitamine ja võimalusel leevenduse pakkumine on vanema töö.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olnud söötmisel selliseid kordi, mil pole gaasidega mingit muret ja kõik sujub ilusti ning ka puuksud väljuvad häälekalt. Aga tihtilugu algab või lõppeb söömine suure nutmise ja kisendamisega.

Kui nutt söömise ajal, siis järsku pole asi üldse gaasides vaid milleski muus? Hiljuti lugesin ühest FB grupist vaikse refluksi kohta, mille sümptomiks nutt söögi ajal ja toidust keeldumine… Ehk tasub selle või muude refluksi variantide kohta uurida. Mul lapsel gaasidega ikka probleeme, aga see ei ilmne vist kunagi koheselt söömise eel ja järel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka kohe kolmekuune beebi nutab ja punnitab söömise ajal. Vahest rohkem ja vahest vähem. Hakkasin colief rohtu andma eelmine nädal kuid mingit imelist muutust pole toimunud. Kui siie imevähe parem. Üldjoontes olen proovinud beebi gaasidega kõike kuid miski pole aidanud. Ainus mida pole proovinud on piimatoodete menüüst eemaldamine. (Mul mitmed toidutalumatused ning ilma laktoosivabade piimatoodeteta jääksin pmst nälga)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuberkuloosivaktsiini sees ei ole ainult süstevesi. Seal on stabilisaatorina naatriumglutamaati, jah, sedasama maitsetugevdajat mida me toidus üritame vältida.

https://www.ravimiamet.ee/sites/default/files/bcg_vaktsiin_2018-09.pdf

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/750864/Withdrawn_Intervax_BCG_vaccine_health_professionals.pdf

Kui ta sul tõesti ainult tuberkuloosivaktsiini saanud on, siis vaata siin filmis üks homöopaat (vt alates 17:10) ka räägib just nendest tuberkuloosivaktsiini lastest: https://www.vaktsiinikahjustus.com/film

 

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Seal on stabilisaatorina naatriumglutamaati, jah, sedasama maitsetugevdajat mida me toidus üritame vältida.

Toidus on naatriumglutamaati siiski väga palju rohkem kui vaktsiinis ja lisaks leidub seda ainet looduslikult näiteks tomatis. Kas tomat on kahjulik? Mina söön tomatit hea meelega ja soovitan teistelgi, sest tomat sisaldab palju kasulikke aineid ja meestel pidi näiteks eesnäärmevähki haigestumist vähendama.

Toidule lisatud naatriumglutamaati tõesti väldin, sest minu jaoks on see ebameeldiva maitsega kombinatsioonis lihatoodete ja enamuse muude toodetega. Toksiliseks toiduga tarvitatavates kogustes seda ei peeta (naatriumglutamaadi letaalsed doosid hiirtele ja rottidele on kordades kõrgemad kui näiteks hariliku söögisoola puhul), kuigi allergiat see mõnele muidugi võib tekitada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellised eelpool kirjendatud röökimised lõpetas meil Reladrops probiootikumi tilkade andmine beebile+ mina lõpetasin piimatoodete tarbimise kuna katse-eksituse meetod näitas, et beebi piimatooteid ei talu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidus on naatriumglutamaati siiski väga palju rohkem kui vaktsiinis ja lisaks leidub seda ainet looduslikult näiteks tomatis. Kas tomat on kahjulik? Mina söön tomatit hea meelega ja soovitan teistelgi, sest tomat sisaldab palju kasulikke aineid ja meestel pidi näiteks eesnäärmevähki haigestumist vähendama.

Selge sõnaga: “Injection of glutamate in laboratory animals has resulted in damage to nerve cells in the brain, but consuming glutamate in food does not have this effect”.

Tõlge: “Glutamaadi süstimine laboriloomadele on põhjustanud aju närvirakkude kahjustusi, kuid glutamaadi söömine seda mõju ei avalda.

https://www.sciencedirect.com/topics/pharmacology-toxicology-and-pharmaceutical-science/glutamate-sodium

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe kindlasti ei “tao” 1,5kuune beebi pead, tal pole selleks koordinatsioonigi ja kui ta viskleb, siis tuleb voodipehmendised panna ja tema ohutus tagada. Pakun ikkagi lihtlabaseid koolikuid ja raviks “tiiger puu otsas” hoidmisasendit. JA kui tunned, et üle jõu käib, pane tõesti natukeseks laps voodisse ja mine rahune teises toas. Ega palju ei saagi teha, gaasirohtu võid anda igapäevaselt, aga pigem on tegu lapse väsimuse ja närvisüsteemi ebaküpsusega, eriti palju nutavad lapsed just õhtuti, sest ikkagi on päevast väsinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps on rinnapiima või pudelitoidul? Kui rinnapiima, siis võib asi olla sinu söödud asjades (piim, puuviljad, eriti toored õunad), joo näiteks apteegitilliteed või päris köömneteed ise (see jõuab ka rinnapiima kaudu lapseni) või pudelitoiduga anna juurde gaasirohtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul töötas beebiga kõige paremini lõpuks colief ja espumisani kombo. Proovisin ka colinoxi ja cuplatoni ära, aga ei midagi. Samuti vahetasin Reladrops d-vitamiini üsna kähku köömneõliga d-vitamiini vastu (ämmaemanda soovitusel) ja see aitas väga hästi nende nutuhoogude vastu, mis meil olid. Reladrops peaks aitama gaasivalude vastu kuid meil oli hoopis vastupidi. Samuti mõjus üllataval kombel beebile halvasti see, kui mina ise probiootikume võtsin. Katsetasin mitmeid kordi ja mingil põhjusel see beebile kõhuvaevusi tekitas, kui mina probiootikume võtsin. Eks see üks katsetamine on, aga ma arvan ka, et see nutmine on siiski eakohane vajaduste väljendamine. Lõpuks hakkad paremini aru saama, mis nende nuttude taga on. See võtab lihtsalt natukene aega:)

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )


Esileht Beebi ja mitmikud 1.5 kuuse beebi hüsteeriline röökimine