Perearst ei saa otsustada sinu pere rahaasju. Ja ära lase end häirida nendest ilkujatest, et “kas sa enne lapsesaamist ei mõelnud” – ei saa olla nii, et lapsi saavad ainult üle keskmise palga teenijad, kellel võimalik ka säästa.
Lisaks lasteaeda mineku aja valikul pead arvestama ka sellega, et alguses on hooldusrahad ja ka sinu haigusrahad väga väikesed. ka nendeks juhtumiteks peab sul olema säästud, kui pead nt 2 nädalat olema haigus- või hoolduslehel ja sissetulek oluliselt väiksem. Kusjuures mida suurem palk, seda suurem see vahe on. Kõik need hõisked, et mees olgu hoolduslehel, on tore, aga mees ei saa ka iga kuu 2 nädalat kodus olla, see peaks ikka korda-mööda käima. Ja tõepoolest pole kõigil ka tugigruppi võtta. Lapsehoidja ka maksab.
Seega peate ise selle otsuse tegema, kui kaua saad kodus olla. see periood võib jääda ka sinna 1,7 ja 2,6a vahele – laps ei pea sügisest just käima hakkama, vaid võib ka nt jaanuarist vmt sobivad versioonid.
Minul on lapsed hakanud käima hoius 1a6k ja 1a10 k, sest vajadus on selline. Eks kolmandaga saab näha, kas veab 2a4k välja (siis saba koha KOV aeda) või peab enne ikka 4-5 kuud erakas käima – ette ma ei plaani neid asju, aga siin mõjutavad plaane ka muud asjad kui ainult säästmine – nt ootamatud kulud, unistame ümberehitusest, samas tahan ise LHP ajal tööd vahetada nii, et vana koht jääks esialgu tagavarana alles (siis oleks hea ikka suht varakult otsima hakata, et enne LHP lõppu jõuaks arusaamisele, ka suus koht sobib) jne.