Esileht Beebi ja mitmikud 1.6 kuune lasteaeda

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 1.6 kuune lasteaeda

Postitas:
Kägu

Kas panna laps 1.6 kuuselt lasteaeda? 7.september saab 1.7 kuud. Perearst soovitas mitte nii pisikest panna lasteaeda. Parem oleks ikkagi sellest järgmine sügis kui ta on 2.6 aastane. Jama selles, et minul lõpeb juuli keskel vanemahüvitis ära ja säästudest ei jätku aastaks ja läheks raskeks rahaliselt. Ise tunnen, et nii pisikest ei suuda panna lasteaeda veel ja kas see mõjuks lapsele halvasti kui nii noorelt?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Last planeerides ei mõelnud, et tegelikult pole see majanduslikult võimalik?

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

1.6 kuune on kindlasti lasteaia jaoks liiga noor (ehk alla 2-kuune).

Aga kui tõsiselt rääkida, siis mina panin sellel sügisel lastehoidu 1 a ja 5 kuu vanuse lapse ja see oli meie pere jaoks parim otsus üldse. Me panime ta hoidu küll mitte otseselt hädavajadusest, aga teine laps oli sündimas ja mul oli rasedana temaga kahekesi kodus juba päris raske. Tegelikult oleksime isegi 1-2 kuud veel oodanud, aga siis poleks enam kohta saanud. Laps käib hoius 3 korda nädalas, kohanemisega pole olnud mingeid probleeme ja haige on ta olnud ka ainult üksikud korrad. Lisaks on ta pärast hoius käima hakkamist väga palju arenenud ja käib seal hea meelega.</p>
Mina näen sõprade ja tuttavate pealt, et hoopis vanematel lastel on kohanemine raskem.

Lapse alles 2.5-aastaselt lasteaeda panemine ei ole kindlasti perearstide ametlik seisukoht, minu arust naljakas, et perearst üldse jagab soovitusi lapse lasteaeda paneku vanuse osas.

Kokkuvõttes on see iga pere enda otsus. Meie pere jaoks oli varakult hoidu panemine väga õige otsus, aga kellegi teise jaoks ei pruugi olla. Muidugi sõltub see lapsest ka.

Võib-olla on ka teie pere jaoks hea variant mitte panna last kohe täisajaga lasteaeda, vaid osalise ajaga. Ja võib-olla saad alustada tööd siis, kui laps on paar kuud lasteaias käinud, et alguses talle rohkem toeks olla.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearst ei saa otsustada sinu pere rahaasju. Ja ära lase end häirida nendest ilkujatest, et “kas sa enne lapsesaamist ei mõelnud” – ei saa olla nii, et lapsi saavad ainult üle keskmise palga teenijad, kellel võimalik ka säästa.

Lisaks lasteaeda mineku aja valikul pead arvestama ka sellega, et alguses on hooldusrahad ja ka sinu haigusrahad väga väikesed. ka nendeks juhtumiteks peab sul olema säästud, kui pead nt 2 nädalat olema haigus- või hoolduslehel ja sissetulek oluliselt väiksem. Kusjuures mida suurem palk, seda suurem see vahe on. Kõik need hõisked, et mees olgu hoolduslehel, on tore, aga mees ei saa ka iga kuu 2 nädalat kodus olla, see peaks ikka korda-mööda käima. Ja tõepoolest pole kõigil ka tugigruppi võtta. Lapsehoidja ka maksab.

Seega peate ise selle otsuse tegema, kui kaua saad kodus olla. see periood võib jääda ka sinna 1,7 ja 2,6a vahele – laps ei pea sügisest just käima hakkama, vaid võib ka nt jaanuarist vmt sobivad versioonid.

Minul on lapsed hakanud käima hoius 1a6k ja 1a10 k, sest vajadus on selline. Eks kolmandaga saab näha, kas veab 2a4k välja (siis saba koha KOV aeda) või peab enne ikka 4-5 kuud erakas käima – ette ma ei plaani neid asju, aga siin mõjutavad plaane ka muud asjad kui ainult säästmine – nt ootamatud kulud, unistame ümberehitusest, samas tahan ise LHP ajal tööd vahetada nii, et vana koht jääks esialgu tagavarana alles (siis oleks hea ikka suht varakult otsima hakata, et enne LHP lõppu jõuaks arusaamisele, ka suus koht sobib) jne.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei pruugi kohta saadagi enne kui laps on 3a6k.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps läks aeda 1a9k vanuselt, põdesin ka väga, aga nägin hoopis, et laps on väga sotsiaalne ja talle väga meeldis. Juba enne lasteaeda nägin, et ta võis suure seltskonnaga sünnipäevadel täitsa nö omaette toimetada, vajadusel paluda abi kellegi võõra käest, uutes kohtades oli hästi julge jne. Lasteaia esimesel päeval läks otsis ka ise kohe õpetajatega kontakti ja õpetajad ütlesid kohe, et temal küll mingit probleemi kohanemisega ei teki. Nii et jälgi enda last, tead ja tunned teda kõige paremini. Tööle minek säti hilisemaks, et lapsel oleks aega harjuda, mina nt läksin kuu aega peale lapse aeda minekut. Esialgu ka 0,5 koormusega, et saaks lapse kohe peale lõunaund ära tuua ja vabu päevi teha. Vabadel päevadel aga on kodus kohe näha, et tal igavam ja mõni kord lausa ise andis märku, et tahab lasteaeda minna. Seega meie pere kogemus, et nii kui nii on alguses tööle tagasigi minnes sissetulekud väiksemad, isegi kui lähed kohe täiskoormusega. Ära kuula teisi, kes õiendavad või et teed kindlasti valesti. Meie peres mees nt ei saaks mitte kuidagi töölt kaks ndl kodus olla, samas minul poleks probleem, seega võtangi vajadusel mina lehe, mis siis et see rahaliselt kahjulik. Kõige parem kui leiaksid lapsehoidja sobiva hinnaga, st et endale jääks peale lapsehoidjale maksmist rohkem raha kätte kui hoolduslehel olles.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Beebi ja mitmikud 1.6 kuune lasteaeda