Esileht Beebi ja mitmikud 1-aastane ei söö peale RP midagigi

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 1-aastane ei söö peale RP midagigi

Postitas:
Kägu

Andke nõu . Ma olen nii nõutu . Alustasime lisatoiduga 4-kuuselt . Esimesed Püreed olid juurviljad ja alles siis puuviljad . Ca 6-kuuselt äkki lisandus sinna toidu hulka liha jne . Nüüd aga kusagil 2-3 kuud laps ei söö ühtegi Püreed . Lapsel on suus 7 hammast all 3 ja üleval 4 seega ta peaks saama ilusti hakkama ka tavalise toiduga mis pole püree igal toidukorral anname enda tavalist toitu proovida aga ta lükkab kõik ära . Mõtlesin siis et teen püreed uuesti et vähemalt ta söök aga ei kõik lükkab ära . Ainus toit mida ta igapäevaselt sööb ja mille vastu võtab on kohupiim . Ning muidugi rinda sööb 100x päevas loe: väga palju kordi see põhitoit tal . Samas tahaks rinna andmise lõpetada kuna ta hammustab mind imetamise ajal .Ühekorra hammustas mul nibu veriseks .Õnneks seda rohkem pole juhtunud aga ikkagi igapäevaselt hammustab mind aga ei julge rinna andmist lõpetada kui ta üldse muud toitu peale kohupiima ei söö .Alguses sõi ta püreesid ja kõike väga ilusti .

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu korda päevas ta rinnapiima saab? Ma usun, et kui tõmbad rinnaandmise koomale, jättes vaid ntks õhtuse enne und, tuleb ka huvi rohkem tavatoitu süüa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andke nõu . Ma olen nii nõutu . Alustasime lisatoiduga 4-kuuselt . Esimesed Püreed olid juurviljad ja alles siis puuviljad . Ca 6-kuuselt äkki lisandus sinna toidu hulka liha jne . Nüüd aga kusagil 2-3 kuud laps ei söö ühtegi Püreed . Lapsel on suus 7 hammast all 3 ja üleval 4 seega ta peaks saama ilusti hakkama ka tavalise toiduga mis pole püree igal toidukorral anname enda tavalist toitu proovida aga ta lükkab kõik ära . Mõtlesin siis et teen püreed uuesti et vähemalt ta söök aga ei kõik lükkab ära . Ainus toit mida ta igapäevaselt sööb ja mille vastu võtab on kohupiim . Ning muidugi rinda sööb 100x päevas loe: väga palju kordi see põhitoit tal . Samas tahaks rinna andmise lõpetada kuna ta hammustab mind imetamise ajal .Ühekorra hammustas mul nibu veriseks .Õnneks seda rohkem pole juhtunud aga ikkagi igapäevaselt hammustab mind aga ei julge rinna andmist lõpetada kui ta üldse muud toitu peale kohupiima ei söö .Alguses sõi ta püreesid ja kõike väga ilusti .

Kui ütled, et 100 korda elik väga palju, siis ta ei tahagi ju muud toitu. Sina oledki ise tema toit ju!

Esiteks, aastane laps ei pea ometigi kogu aeg sööma, tal on lihtsalt 1-aastase toidukorrad ja päevamenüü!

Teiseks ei huvitagi 1-aastast mingid püreed enam, vaid ta soovib oma toitu näha, katsuda jne.

Näputoit ei peaks ühelegi emale võõrsõna olema, sellest on aastaid nii palju räägitud, me ju ei hakka siinkohal üle rääkima, kuidas porgandeid, herneid või bataati keeta ning selline kraam siis suupärasteks tükkideks lõigata /herned jäta ikka muidugi lõikamata ???? /.

Aastane peaks teadma, mis on nt peet, rooskapsas, kaalikas ahjus tehtuna, veidi soola, köömneid peedile, paprikapulbrit rooskapsale, kaalikale tilli,… Lillkapsaõisikud 5 min keema, veidi võid, soola, peterselli…Juurviljad on alati maitsvad – sööte seda kraami koos ja maitseb mõlemale hää.

Liha pole vaja eraldi aastasele vaaritada – annad liha ette talle siis, kui ise perega samuti mõnel päeval nädalas sööte – soolaga võid rahumeeli peretoidus koonerdada.

Kellele tundub mage, sellele soolatops nina ette. Sama lugu pipraga.

Liha. Kahvliga kaabid talle lihakiude, las olla pikad ja parajalt asjalikud. Ka hakkliha ei pea pannil nt kastme jaoks udupeeneks tampima, jätad suuremad tükid, see ei peaks pereliikmeid šokeerima. Kotletitükid, frikadellid – lapsele ju normaalne toit…

Pikk jutt lühikeseks- kokkate peres nii, et saaks igast söögist mingi osa ka lapsele ette anda.

Lõpeta see jama ära, laps hammustab sul nibu pooleks, ja sa ikka annad lahkelt talle tissi edasi…

Ei peagi päevapealt nulli tõmbama tal rinna andmist, aastane võib ikka ju rinda saada, aga kui ta ikka 24/7 nibusid närida harrastab, siis tuleb kindlasti endale korrata mantrat, et rinnapiim pole alates homsest mitte su lapse päevane põhitoit, vaid ühel korral magustoit ning kahel korral teie kahe vaheline hellusehetk.

Kõik toidukorrad kulgevad lapsel köögis laua taga.
Annad talle päeval näputoitu, paned taldrikule kõik eri ained eraldi, las ise mässab ja näpib, ta ju tahab uurida, mida sa talle pakud.
Aastane laps on uudishimulik, lase tal oma “lapsetööd” teha.

Puuviljadest on kerge lõigata nt banaaniviile, õunakuubikuid, ploomiviile jne jne. Jällegi köögis laua taga.

Küll sa hakkama saad. Alguses on raske, kuna laps ei tea toidust muud kui kohupiima. Ja eks see ka, et jonnijoru algul päris heiduta, sest ta ju ei ole nõus sinu uue arvamusega.

Kõik läheb hästi, ära muretse, aastane toidulaua taga kaua ei nurise, kui kõht tühi.

Ole järjekindel ja sa näed, et su mure kaob juba paari nädala pärast.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa vett annad talle? Minu mõte, et ehk on lapsel janu, aga rp-ga janu kustutades täitubbka kõht.

Esimene asi, venita heaga rp vahed nt 4 tunnile algatuseks. Kui tundub, et tahab sagedamini – paku juu või tahket toitu.

Aastane laps ei pea nt hommikul tõustes kohe rp saama. Tee putru. Laps karjub näljast sel ajal? Anna pool leivaviilu kätte! Kusjuures selle vihje sain ma raamatust “Minu mõistus on otsas!”. Ja leib on ju täitsa okei hommikuks süüa. Mul pidi laps kuni ca 4-5a kohe silmi avades süüa saama, siis hakkas patemaks minema asi ???? Aga 1-2aaataselt andsingi seni leivaviilu, kuni putru tegin.

Teine laps oli ka närb sööja, talle pakkusin hommikusöögi kürvale ka keefiri, et vähe toekam oleks ja et rp nõks hiljem anda.

Püreesid ei söönud kumbki laps, patemaks läkski, kui nö peretoitu hakkasid saama. Aga portsud jäidki väikseks, see ei takistanud mind imetamist lõpetamast. 7a sööb ikka veel mõnikord õhtuks 0,5 kartulit ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama mure. Aastane lihtsalt ei söö mitte midagi. Ja ei, päeval rinda ka ei saa. Enne magamaminekut saab ning öösel miljon korda, sest ta on nii rahutu ja muidu karjuks. Hommikul paar pudruampsu võtab, edasi on suu kinni. Püreesid ei võta üldse. Annangi meie enda toitu näputoiduna. Natuke uurib, siis viskab maha. Kõhtu jõuab äkki 3 makaroni. Ja ei ole kõht tühjem ka järgmisel söögikorral. Minu mõistus on otsas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama mure. Aastane lihtsalt ei söö mitte midagi. Ja ei, päeval rinda ka ei saa. Enne magamaminekut saab ning öösel miljon korda, sest ta on nii rahutu ja muidu karjuks. Hommikul paar pudruampsu võtab, edasi on suu kinni. Püreesid ei võta üldse. Annangi meie enda toitu näputoiduna. Natuke uurib, siis viskab maha. Kõhtu jõuab äkki 3 makaroni. Ja ei ole kõht tühjem ka järgmisel söögikorral. Minu mõistus on otsas…

Võõrutada öisest rinnast! Jah, see on raske, jah, ta karjub ilmselt, aga see tasub ära. Nii söömise kui enda ja lapse une mõttes.

Mu laps sõi öösiti iga 2h, mul oli sellest kõrini, kui ta oli umbes 8-kuune. Esialgu jätsin ainult ühe öise söömise umbes kella 3 paiku, aga kõik ülejäänud ärkamised lasin tal endal magama jääda. See tähendas et ta ärkas ja ma jätsin ta tema voodisse, silitasin, ütlesin shh-shh. Ta karjus niimoodi tund aega. Jah, seda oli õudne taluda, peaaegu murdusin, aga juba pärast seda esimest nututundi magas ta paremini. Paar päeva tegime ühe öise söögikorraga ja siis lõpetasin ka selle. Samamoodi tähendas see nuttu, aga umbes nädalaga hakka laps öö läbi magama. Seda imelist tunnet ei asenda miski ja kogu raskus nutu näol oli asja väärt. Laps hakkas kohe päeval paremini sööma (nii rinda kui muud toitu), sest lõpuks ta ei saanud kogu toitu öösel. Oleme tänu magamisele nii õnnelikud.

Sain julgust võõrutamiseks Sleep Sense programmist. Soovitan!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama mure. Aastane lihtsalt ei söö mitte midagi. Ja ei, päeval rinda ka ei saa. Enne magamaminekut saab ning öösel miljon korda, sest ta on nii rahutu ja muidu karjuks. Hommikul paar pudruampsu võtab, edasi on suu kinni. Püreesid ei võta üldse. Annangi meie enda toitu näputoiduna. Natuke uurib, siis viskab maha. Kõhtu jõuab äkki 3 makaroni. Ja ei ole kõht tühjem ka järgmisel söögikorral. Minu mõistus on otsas…

Loogiline, et laps ei söö päeval, kui ta terve öö ainult sööb. Ise sööd ju ka päeval ja öösel magad. Lapsel vastupidi lihtsalt, ainus võimalus ongi öine toitmine lõpetada, aastane laps kindlasti ei vaja seda, see on lihtsalt harjumus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama mure. Aastane lihtsalt ei söö mitte midagi. Ja ei, päeval rinda ka ei saa. Enne magamaminekut saab ning öösel miljon korda, sest ta on nii rahutu ja muidu karjuks. Hommikul paar pudruampsu võtab, edasi on suu kinni. Püreesid ei võta üldse. Annangi meie enda toitu näputoiduna. Natuke uurib, siis viskab maha. Kõhtu jõuab äkki 3 makaroni. Ja ei ole kõht tühjem ka järgmisel söögikorral. Minu mõistus on otsas…

Lihtsalt mainin, et on juba imelik öelda, et aastane laps saab “vanemate toitu”. Aastane peabki juba sama toitu sööma. Ja see peaks enamat kui makaron olema.

Teine asi, et osad lapsed ongi väikse söögiga. Mul 2 sellist. See ei takistanud mul imetamist lõpetamast, muidu imetaksin veel 5a ja 7a lapsi….ju neile piisab õhust ja armastusest

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud 1-aastane ei söö peale RP midagigi