Esileht Väikelaps 1-aastane laps sööb ainult rp

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: 1-aastane laps sööb ainult rp

Postitas:

Minul mure oma 1a lapsega, keda üldse ei huvita lisatoit. Alustasime lisaga 6-kuuselt, erilist huvi ei olnud, aga natuke ikka sõi, siiani vist max päevakogus olnud 100g ja sedagi loetud korrad. Nüüd juba mitu mitu kuud ei taha ükdse, ei tee suudki lahti ja ainult kisab, tihti ongi nii, et päeva peale ongi aint 2 ampsu tahket sööki söönud. See eest rinda sööb 100x päevas ja öösel ka elab rinna otsas.
Nüüd plaanin rp andmise lõpetada, et siis hakkaks tahket ka sööma, aga ei tea kyidas parem oleks, kas 100% lõpetada või alguses ainult ööd jas siis päeval ka. Ise arvan, et parem oleks kõik ära lõpetada korraga ja päeva pealt.
Küsimus olekski
neile, kel sama teema olnud, kas olete päeva pealt lõpu teinud või tasapisi?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 13:24; 14.06 14:37; 14.06 18:15; 16.06 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hakkas laps oluliselt paremini sööma, kui öine söömine sai lõpetatud. Kuna ta oli mul ka pudeliga harjunud, siis andsin pudelist vett ja oli enamvähem rahul. Vahel muidugi karjus ka. Kartsin palju hullemat protesti tema poolt, sest ta üldiselt oli väga jõuline oma nõudmistes. Leppis üllataval kombel suhteliselt kiiresti – mul oli võimalus ka ööseks kodust ära minna ja siis esimese öö mees jauras temaga. Ka hiljem pidin mõnda aega magama kaugemal, sest me lapsega kahepeale äratasime üksteist tihemini üles kui vaja. 🙂

Päeval süüa pakkudes peaks jälgima, et lapsel ei oleks kõht liiga tühi ega täis lauda istudes. Tühja kõhuga kukub laps karjuma ja nõuab rinda, mitte ei hakka tahket toitu sööma. Parem on anda natuke rinda ja siis veidi aja pärast tahket toitu.

Meie 1-aastane närbsööja sõi tuubipüreesid (hoidis ise käes), kuivi kaerahelbeid näpuga, makarone (näris ise; keetsin neid lihapuljongis) ning headel päevadel ka ise lusikaga putru. Paremini läksid suhu asjad, mis ei olnud toidulaual serveeritud, vaid näiteks topsiga õue kaasa võetud. Praegu 1,5a ja sööb vähe, aga palju erinevaid asju. Esimene laps samas vanuses sõi koguseliselt palju, aga ainult 3-4 toitu ja vältis kõike tükilist – temaga oli kokkuvõttes suurem häda.

Imetamise täieliku lõpetamisega ma oleks selles osas ettevaatlik, et rinnapiim või rpa annab vähemalt mingi vitamiinide ja mineraalide baasi, aga kui ta nüüd arvab, et ta sööbki ainult mannaputru, siis on natuke nadi lugu.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 13:51; 14.06 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kordan üle, et minu 1-aastane oli nõus ainult ise sööma. 6-kuuselt ta esimesed korrad oli nõus sööma lusikalt, aga edaspidi on ainult ise söönud kas näpuga või aastaselt juba ka lusika ja väikse kahvliga. Anna talle söögiriistad kätte – ehk on siis söömine huvitavam. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 13:51; 14.06 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus lõpetada esmalt ainult öine toitmine ja hommikuit kohe peale ärkamist ära anna, vaid esmalt tahke toit. Pane talle mingi valik ette, nt väike ports putru, leivaviil, tomat, natuke keefiri. Midagi ehk ikka näksib. mäletan, et enda lapsega oligi umb alates 10 k tegin nii (siis sai küll veel öösel rinda), sõi umb 0,5 leivaviilu hommikuks, mõned lonksud keefiri, siis kiirustasin vanema lapsega lasteaeda ja tagasitulles alles panin rinnale.

Järgmine etapp päevases söögi soli meil ,kui järsku hakkas õhtuti natuke sööma. Ports ei olnud küll megasuur (meie sama toit, nt mingi riisipada), aga siiski piisav, et otsustasin, et jaksab veel 2 h oodata küll, et siis enne uneaega rinda saada. Esimesele paaril nädalal oli mõni virilam õhtu, kui oli õhtusöök vähem maitsenud, aga ma lihtsalt hoidsin ranget joont, no et eg ata ju ära sure. Ja laps kohanes kenasti. Tasapisi hakkas ka muudel toidukordadel premini sööma.

Näiteks putru sain ta sööma hoopis päeval, hommikuti ei söönud pikalt, aga mingi hetk proovisin päevasel ajal, tegin vist lõunasöögiks ja jube hästi sõi. Mõnda aega oligi siis puder tal hoopis lõunasöögiks, kuni olin veendunud, et sööb kõiki putrusid ja siis liikus hommikuks, senikaua sõigi hommikuks oma leivaviilu+keefir ja hiljem rp (tegelikult polegi ta hommikuse söömisega, sellest sain hiljem aru).

Ja lisaks oma lapsega avastasin, võttis küll aega, et talle ei sobi lõunasöögiks eelmise päeva õhtusöök. Ei söö 2 p järjest sama kraami ja kõik. Trikk seisnes selles, et külmkapis säilib ju toit ka ülepäev, nii et lõunaks sõime üle-eelmise päeva õhtusööki.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 14:18; 16.06 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen just seda, et isegi kui harjutada nii, et päevas nt 3x saab rp, siis selle harjutamine möödub meil suure kisa saatel, sest harjunud ju iga natukese aja tagant saama, et kas äkki siis juba täitsa lõpp teha, sest kisa tuleb mõlemal juhul ühtemoodi.
Täna öösel on meiõ esimene võõrutus plaanis, ise lähen teise tuppa ja mees jääb lapsega. Aga arvan, et kui hommikul laps mind näeb, siis pistab kisama ja mingit putru ta ei taha hommikusöögiks.
Aga õnneks tuleb nädalavahetus ja mees kodus ja võib olla targem oleks mul üldse oma nägu võimalikult vähe kodus näidata, saan suurema lapsega käia ja olla ja hommikul üldse trenni minna kui pisem ärkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 13:24; 14.06 14:37; 14.06 18:15; 16.06 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste söömine paranes oluliselt kui rp ära jätsin. Lapsed on erinevad. kahega loobusin kõigepealt öisest söömisest, aga kolmas ei leppinud sellise lähenemisega. Temaga lõpetasin nii öise kui päevase korraga. Ta oli muidugi vanema ka.
Aastase puhul prooviksin öise kõigepealt ära saada. Hommikul siis kohe süüa anda ja rinda alles pärast toidukorda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kavatsedki koolini rp anda?
Mingi hetk tuleb ju võõrutada.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 16:55; 15.06 19:19; 16.06 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kavatsedki koolini rp anda?

Mingi hetk tuleb ju võõrutada.

1-2 aastat on ju täiesti tavaline imetamimise kestvus. Milleks see jutt koolini imetamiseks?

Teemaalgatajale. Mina ei näe põhjust muretsemiseks (ja ka rp andmise lõpetamiseks). 100 gr lisa söömine päevas pole üldse vähe. Lastel tulebki selliseid perioode ette, kui harjumused muutuvad (minnakse tükitoidu peale, tekkivad uued lemmikud jne). Või hammaste tulek, siis tahetakse ka rohkem imeda jne.

Ma ei arva, et laps, kes “päevas 100 korda rinda soovib” on võõrutamiseks valmis. See oleks piin nii lapsele kui emale. Jah, piirata veidi saab, aga ära jätmiseks on minu arvates veel vara.

+2.5
-1.5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 17:09; 14.06 17:14; 01.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen just seda, et isegi kui harjutada nii, et päevas nt 3x saab rp, siis selle harjutamine möödub meil suure kisa saatel, sest harjunud ju iga natukese aja tagant saama, et kas äkki siis juba täitsa lõpp teha, sest kisa tuleb mõlemal juhul ühtemoodi.

Täna öösel on meiõ esimene võõrutus plaanis, ise lähen teise tuppa ja mees jääb lapsega. Aga arvan, et kui hommikul laps mind näeb, siis pistab kisama ja mingit putru ta ei taha hommikusöögiks.

Aga õnneks tuleb nädalavahetus ja mees kodus ja võib olla targem oleks mul üldse oma nägu võimalikult vähe kodus näidata, saan suurema lapsega käia ja olla ja hommikul üldse trenni minna kui pisem ärkab.

Kust sellised meetmed tulevad? Laps röögib ühes toas, kuna kadunud nii rind kui ema ise. Ja ema on õnnetu teises toas kuulates oma lapse nuttu. Loodusevastane käitumine. Ja mis signaali saab laps, kui ema tema appikarjet ignoreerib?

Jah, on erinevaid olukordi: med põhjustel lõpetamine, sunnitud lapsest lahus olek jne. Aga miks vabatahtlikult sellist asja ette võtta?

Rinnast võõrutamine peaks toimuma ema ja lapse koostöös. Kui muudmoodi see ei õnnestu kui jõumetoditega, järelikult on võõrutamiseks liiga vara.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 17:09; 14.06 17:14; 01.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võõrutasin järk-järgult. Esmalt öised ja seejärel hakkasin päevaseid vähendama kuni lõpuks enam ei andnudki.
Kõige hullem oli esimesed ööd, aga sealt edasi läks kergemalt. Kokku läks aega u 1,5 kuud.
Jah see kehtis ka meil, et kui rp ära jätsin, hakkas palju paremini nö tavatoitu sööma.
Tuleb talle erinevaid asju anda proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus selles, et lapse toit koosneb 99% rinnapiimast Ta ei, söö 100g päevas lisa, paar ampsu terve päeva peale. Ta ei saa enam rinnapiimast kõhtu täis ja sp istubki 100x päevas tissi otsas. Ööd ka jubedad, mul hommikuks nibud valusad, sest ta istub öö läbi mul rinna otsas.
Eelmise lapse võõrutasin kui, ta oli 1a 3,5 ja tunnen, et oli liiga hilja.
Lõpetada tahangi selle pärast kuna olen mures, et laps ei saa enam rp vajalikke vitamiine kätte ja kõht jääb tühjaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 13:24; 14.06 14:37; 14.06 18:15; 16.06 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse iseteadvus aina kasvab – mida kauem venitada, seda nõudlikumaks muutub. Võimalik, et sellise tissisõltlase jaoks ei olegi muud võimalust, kui päevapealt lõpetada – aga sel juhul peab emme olema mitu-mitu päeva kodust ära, mitte lihtsalt teises toas. Mine suurema lapsega kuhugi reisile näiteks ja issi jääb väiksemaga kahekesi koju. Raske on see siis teile mõlemale – laps näljane ja sul tissid paistes.
Kui on mõistlik laps, siis saab äkki kuidagi ka vähehaaval võõrutada – mäiteks määrid tissid natuke ketsupiga kokku ja ütled, et emmel on valus ja määrid lapse nähes kreemi peale (või laps määrib kreemi peale) ja et praegu ei saa, aga proovime, äkki on peale pudru/leiva/õuna/banaani jne söömist tissid juba tervemad ja siis peale lisatoidu söömist saab rinda. Kui tunned, et jääb rinna otsa liiga kauaks, siis ütled, et emmel on nüüd valus ja laps aitab jälle kreemi peale määrida või peale puhuda.
Kui meil lõplik võõrutus oli, siis panin rindadele plaastrid peale – laps käis ja kontrollis – tõstis pluusi üles, vaatas tisse ja naeris. Aga meil oli järk-järgult võõrutus, laps näljane polnud ja tissid umbe ei läinud. Sa pead praegusel juhul ka enda peale mõtlema, kuna rind on harjunud kõvasti piima tootma – ma kujutan ette, et 1a laps, kes lisatoitu keeldub söömast, imeb ikka päris hullusti ja seega pole päevapealt lõpetamine sulle endalegi kerge.
Lisatoiduks anna asju, mida saab laps kasvõi õues kõndides ise süüa – pikk kurk kätte, leivaviil, hommikuhelbe krõbinad topsikust, kotlet näpu vahele vms. Olgu või koorejäätis… – peaasi, et midagigi, mida ta ise natukese haaval sööma hakkaks. Õues kõndides on algust teha võib-olla lihtsam, vaatab ringi ja natuke näksib.
Kui ta tassist jööb, siis pane keefiri vee asemel – ka toitev. Siis võib sinna leivatükki sisse kasta – paras pläkerdamine, aga võib-olla tasub ära.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kavatsedki koolini rp anda?

Mingi hetk tuleb ju võõrutada.

1-2 aastat on ju täiesti tavaline imetamimise kestvus. Milleks see jutt koolini imetamiseks?

Teemaalgatajale. Mina ei näe põhjust muretsemiseks (ja ka rp andmise lõpetamiseks). 100 gr lisa söömine päevas pole üldse vähe. Lastel tulebki selliseid perioode ette, kui harjumused muutuvad (minnakse tükitoidu peale, tekkivad uued lemmikud jne). Või hammaste tulek, siis tahetakse ka rohkem imeda jne.

Ma ei arva, et laps, kes “päevas 100 korda rinda soovib” on võõrutamiseks valmis. See oleks piin nii lapsele kui emale. Jah, piirata veidi saab, aga ära jätmiseks on minu arvates veel vara.

Ei ole. See on eestis mingi arusaam, nagu arengumaades, k6s muud süüa pole, kui rinnapiim. Laps on samas ammuilma näljas.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 16:55; 15.06 19:19; 16.06 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina prooviks ikka tasapisi võõrutada ja seletada – aastane saab juba aru küll. On kurb ka, kindlasti, aga aastase tähelepanu on ikka üsna lihtne kõrvale juhtida. Vajab külma kõhtu ja kurguni kinninööbitavaid riideid (et ahvatlust võimalikult vähe näha ja tunda oleks). Ja validki endale sobivad ajad, milla rinda annad, nt enne ja pärast unesid. Eriti hea, kui saaksid rinda anda ka kindlas kohas, kuhu muul ajal väga ei minda (mingi kindel tugitool, mingi kindla tekiga vms), siis saab laps pikkamööda aru, et muul ajal ei maksa emme rinda tirima minna.
Ja variant on ka kõigepealt öösel võõrutada, siis küll issi abiga, aga sel juhul annaks mõnda aega (paar nädalat) päeval küll nõudmise järgi (öösel võib pakkuda pudelist vett).Ja siis vaataks edasi. Sööma paned kõigi teistega koos laua taha, ise siis vaatab, kas ja mida ta sööb (muidugi ei kuhja taldrikule mingeid kuhjasid, pigem proovimiseks). Las mäkerdab. Paku smuutisid. Tee smuutijäätis (paksem, ilma lisavedelikuta smuuti vala pulgajäätise vormi), sinna annab igasugu rammusaid asju sisse ära peita.
(1a 9k noormehe ema, kes seni saab veel rinda, küll 2x päevas ainult. Aastasena ~6x päeval ja 2xöösel)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil nüüd oli teine öö ilma tissita ja uskumatult vähe kisa on olnud kahe öö peale, olin valmis mitme tunniseks kisaks. Mees tegeles ise lapsega, mina magasin teises toas, muidugi olin valmis sekkuma kui vaja, aga õnneks polnud vajadust.
Eile põeval sai rinda kokku 6x ja see on meil väga hea saavutus, paar korda pidi tal mõtteid mujale viima, aga eriti polnudki vaja, tal endal ei paistnud ka väga meelde tulevat.
Hommikul kui ärkas, siis tegin pudru valmis ja läksin ise teise tuppa, et ei näeks mind, aga ikkagi ei söönud mitte ühtegi ampsu, kuigi kõht pidi väga tühi olema. Aga tuubipüreesid ta natuke sööb otse tuubist, a ehk tasapisi hakkab muud ka sööma.
Hiljemalt kuu aja pärast peaks siis täielik võõrutus tehtud olema kuna plaanin paariks põevaks puhkama minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 13:24; 14.06 14:37; 14.06 18:15; 16.06 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii nende usinate tissitajatega tihti läheb jah, et nad ei tunne huvi suurt lisatoidu vastu, kui on harjumuspärane ja mõnus söök võtta. Aga aastane laps vajab juba liha ja teisi toite, sest rauavaegus võib ähvardada (meil oli nii). Tuleb siiski esiteks öisest söömisest võõrutada, lapse hammaste heaks ja teie mõlema une hüveks, nii suur laps ei vaja öösel toitu. Sellega olete hästi algust teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kavatsedki koolini rp anda?

Mingi hetk tuleb ju võõrutada.

1-2 aastat on ju täiesti tavaline imetamimise kestvus. Milleks see jutt koolini imetamiseks?

Teemaalgatajale. Mina ei näe põhjust muretsemiseks (ja ka rp andmise lõpetamiseks). 100 gr lisa söömine päevas pole üldse vähe. Lastel tulebki selliseid perioode ette, kui harjumused muutuvad (minnakse tükitoidu peale, tekkivad uued lemmikud jne). Või hammaste tulek, siis tahetakse ka rohkem imeda jne.

Ma ei arva, et laps, kes “päevas 100 korda rinda soovib” on võõrutamiseks valmis. See oleks piin nii lapsele kui emale. Jah, piirata veidi saab, aga ära jätmiseks on minu arvates veel vara.

Ei ole. See on eestis mingi arusaam, nagu arengumaades, k6s muud süüa pole, kui rinnapiim. Laps on samas ammuilma näljas.

täiesti ekslik arvamus. Esiteks on arenenud läänes ämmaemandad teadvustanud suurt probleemi, et liiga vara lõpetatakse rp, kui üldse saab. Ka meil oli nõukaajal selline suhtumine. Ja just ühiskonna areng on eestis rp ausse tõstnud. Muidugi ei tähenda see, et laps kuni 2a ainult rp saab ja seetõttu teema ongi. Aga täitsa ok on, et ta aegajalt saab, eeldusel et see ei riku tal muu toidu isu.

Öö osas võõrutasin ise tunni kaupa, mitte korraga. Nii tundus endale leebem ja saime kõik iga öö natuke magada. Umb 4-5 päevaste vahedega lükkasin söömist edasi, peamiselt rahustasin ise, kui just liiga väsinud ja siis võttis mees üle,. Ei tohiks jääda ainult ühe vanema mureks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 14:18; 16.06 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti? Aastane laps on “liiga vara”?
Siin on juba räägitud aneemiaat ja hammastest.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 16:55; 15.06 19:19; 16.06 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus selles, et lapse toit koosneb 99% rinnapiimast Ta ei, söö 100g päevas lisa, paar ampsu terve päeva peale. Ta ei saa enam rinnapiimast kõhtu täis ja sp istubki 100x päevas tissi otsas. Ööd ka jubedad, mul hommikuks nibud valusad, sest ta istub öö läbi mul rinna otsas.

Eelmise lapse võõrutasin kui, ta oli 1a 3,5 ja tunnen, et oli liiga hilja.

Lõpetada tahangi selle pärast kuna olen mures, et laps ei saa enam rp vajalikke vitamiine kätte ja kõht jääb tühjaks.

Täiesti adekvaatne ja õige arusaam asjast. Pole see midagi normaalne, et aastane laps ainult rp’st toitub. Need rp pooldajad siin on ise natuke ogarad. Pärast võid aastaid veel lapse toitumise osas kurja vaeva näha, kui praegu juba midagi ette ei võta. Alusta öisest võõrutamisest. Kumba sa eelistad, kas nädal nuttu või aastaid toitumishäiretega tegelemist?
Täiesti loogika vastane minu jaoks, et aastane laps ainult rp’st toitub. Mul kodus kaks last. Teadlikult üle pooleteise aasta väga rinda pole tahtnud anda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin ka lisatoitu andma 6kuusele, aga kui kaka järgi otsustada, siis kuni aastani läks see kõik ilma seedimissüsteemi mõjutamata lapsest läbi – ikka samasugune kollane sinep kord nädalas nagu puhtalt rinnapiimal olevatel imikutel, ainult porganditükid vms sees. Nüüd 1a2k ja lõpuks ikka haiseb nagu vaja, aga söögiga eelistab mäkerdada. Ei kavatse niipea võõrutada, saagu enne päristoidust elamine käppa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas alles kaheselt korralikult lisatoitu sööma, aga kuna ta rp peal oli priske ja terve, siis isegi arst ei näinud probleemi. Ma ise muretsesin rohkem lapse ülekaalu pärast, kuigi see oli imelik lapse puhul, kes “mitte midagi ei söö” . Probleem on ainult siis, kui laps ei saa kõhtu täis ja pidevalt rinnal ripub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti? Aastane laps on “liiga vara”?

Siin on juba räägitud aneemiaat ja hammastest.

Tõesti, mine hari ennast enne kui kirjutad. Piimahammaste kaariest ei seostata ammu enam rinnapiima saamisega.
Aneemiast… kui teemaalgataja mures on, siis tehku vereanalüüs lapsele. Ei teki see rauavaegus nii lihtsalt kui laps kasvõi natukenegi lisatoitu saab.

Imestama paneb, kuidas tänapäeval, kus infot tuleb igast allikast, ollakse truu nõukoguaegsetele nõuannetele a’la alla aastase lapse üleöö võõrutamine, sest muidu ta ei söö, ei maga, saab kaariest, soovib rinda kui koolini jne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 17:09; 14.06 17:14; 01.07 13:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps 1-aastane laps sööb ainult rp

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.