Esileht Väikelaps 1-aastase lapse söök

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: 1-aastase lapse söök

Postitas:

Tere

Küsimus selline, et mida sööb teil äsja 1-aastaseks saanud laps? Kui tihti annate poest ostetud purgitoitu või on iga päev söök nii palju ise tehtud, et sobib ka lapsele?

Ise annan kuidas kunagi – kui kodus on selline toit tehtud, mis sobib ka talle, siis annan. Aga need poolfabrikaadid (näiteks maitsestatud liha või  kanafileed, mida praadida või ahjus teha) – neid ju ei anna aastasele või annate? Ise olen päris tihe söögi tellija ning kodus ka pigem klopsin kiiruga endale midagi, mida aastasele lapsele anda ei sooviks.. kunasest võiks mõelda lapsele nende andmisest? Kuidas te toimetate kodus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peretoitu sööb, lihtsalt soola, suhkrut, pipart panen tema portsule vähem. Poolfabrikaate püüan minimaalselt ka ise tarbida, sest see ei mõju kellelegi hästi. Soovitan menüüd paar päeva ette mõelda. Nii saab eelmise päeva õhtusööki järgmiseks lõunaks kasutada. Nii on kokkamist vähem ka. Kokakunst ei ole tegelikult nii kohutavalt raske ega pööraselt aeganõudev. Nt pasta või püresupp viimast võid ka portsud külma panna.   Lapsele sobivad vahepaladeks jogurtid, kohupiim, juust, puuviljad, leotatud pähklid jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei kokka midagi sellist, mida ka lapsele anda saan (nt vürtsikad kanakoivad või mõni muu söök, mis ilma soolata tehes süüa ei kõlba), või kui teinekord on õhtusöögiks pitsa, šnitsel, siis olen lapsele keetnud tatart ja juurvilju. Muidu sööb ikka seda, mida isegi. Hakklihakaste kartulitega, makaronid, kotletid, kanasupp, mõni riisiroog, vormiroad, omlett. Need on asjad, millele mees siis uhab soola oma taldrikus peale, mulle sobib ilma soolata ka. Üldjuhul on mul ikka iga päev ka lisaks anda keedetud kaalikat, porgandit, brokkolit, peeti. Huvitaval kombel maitseb sibul talle täitsa toorel kujul. Kaerahelbeputru sööb kaks korda päevas.

Poolfabrikaatidest on laps saanud ainult frikadelle ja korra ka keeduvorstist kastet, ega ma uhke ei ole, aga hakkliha oli halvaks läinud tookord külmkapis ja midagi oli vaja ikka leiutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, mida isegi. Soolaga ei liialda ka oma toidus. Korra nädalas tellime midagi ja siis söövad seda nii 1a kui 3a. Mina leian, et mõistlikus koguses võib ka nö poolfabrikaate süüa. Viinerid (suure lihasisaldusega) ja pelmeenid on meil ikka aegajalt menüüs. 1a ei ole veel saanud, aga järgmine kord saab temagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööb sama, mida ülejäänud pere. Kui ta näeb, et teised söövad muud, siis lendab taldrik laua alla ja nõuab teiste taldrikust toitu. Teen toidu ise ja valmis asju eriti ei osta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nii ongi, et oma toidulaud tuleb üle vaadata ja kohandada selliseks, et lapsele sobib enamuse ajast.

Nt ei teinud mõnda aega praekartulit. Katsetasin kotlette ahjus (jäime praadimise juurde), kui muidu ma ei viitsi suppe teha ja maitsevad purgisupid, siis umb kuni lapse 2a tegin usinasti ise suppe jne.

Mõned harjumused on jäänud, nt lapsed on 4 ja 6, aga praekartul tuleb harva meelde. Supid tulevad nüüd taas purgist – lapsed ei söö nagunii ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sööb laps sama mis meiegi. Samas ka tema maitse jàrgi tihedamini teen suppi kui muidu, hommikuti putru. Valmistoidust on saanud ainult mangopüreed, mida ise ei viitsi teha ja sedagi kui kuhugi välja minek ja normaalselt süüa ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps 1-aastase lapse söök