Esileht Väikelaps 1 aastase lapse suhtluskord oma isaga.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 1 aastase lapse suhtluskord oma isaga.

Postitas:

Kui läksime elukaaslasega lahku, jäi laps minu juurde elama. Isaga said kokku kord nädalas 3-4 h kaupa, sest laps sai siis veel rinda. Nüüd ta rinda enam ei saa. Kas oleks mõeldav, et nüüd on laps ühe nädalavahetuse isaga ja teise emaga? Või on laps siiski veel liiga väike selliseks elukorralduseks? Isaga lepib laps hästi. Nädalasees laps ei saaks isaga olla. Isal on öine graafik ja päeval puhkab.
Kui isa ei ole nõus sellise lahendusega, kas ma siis peakski sellega leppima, et mina üksi kasvatan ja hoolitsen ja tema tuleb võtab lapse kord nädalas nii nagu talle meeldib? Siiamaani ongi ta võtnud lapse vaid kord nädalas ja veetnud temaga 4-5 h aega. Kas see on piisav?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 09:46; 24.09 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1-aastase lapse jaoks on see küll piisav.

Kas laps magab terve öö rahulikult või ärkab öösiti ka üles? Minu oma ärkas öösiti küll veel kuni sai 2-aastaseks. Kui isa pole sellega harjunud, et peab öösel lapsega asjatama ja ntx magab nagu nott, siis lapse jaoks ei ole selline lahendus hea. Kardab, nutab…

Kui laps suuremaks saab, magab terve öö, käib potil jms, siis mõelge uuesti.

Küll aga võiks see isa siiski nädala sees last võtta mingil eelnevalt kokkulepitud ajal, mitte “nii nagu meeldib”. Sina pead ka saama ette arvestada sellega, millal on laps isa juures.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski töökoht pole selline, et E-P töötab inimene iga jumala öö.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski töökoht pole selline, et E-P töötab inimene iga jumala öö.

Kuskil polegi öeldud, et E-P töötab, vaid, et nädalasees

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 09:46; 24.09 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui isa ei ole nõus terveks nädalavahetuseks last võtma, siis nii ongi. Samas ei saa sa takistada ka muul ajal lapsega kohtumist, kui see kuidagi elukorralduslikult just võimatu pole (nt lapse lõunauneajal soovib lapsega mängida).

Kohe etterutates märgin ära, et ka kohus arvestab ikka vanemate soove ja kohus ei sa asundida vanemat lapsega n aega koos olema – ta saba üksnes sundida teist vanemat võimaldada lahuselaval vanemal lapsega kohtumist, mitte aga, et lahuselav vanem PEAB oma lapsega kohtuma.

Ma muidugi sinu arust ei muretseks ette. Samas ära kindlasti mine mehe juurde jutuga, et “nüüd on laps nii suur, et ta PEAKS olema sinuga terve nädalavahetuse”. Paku seda mehele kui võimlaust, et laps enam rinda ei saa ja kui soovib, siis võib nädalavahetuseti enda juurde viia, vanavanemate juurde kaasa võtta jne. ära mine mehe juurde jutuga, kuidas sina vajad vaba aega – see jutt ei huvita kedagi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 11:42; 24.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui isa ei ole nõus terveks nädalavahetuseks last võtma, siis nii ongi. Samas ei saa sa takistada ka muul ajal lapsega kohtumist, kui see kuidagi elukorralduslikult just võimatu pole (nt lapse lõunauneajal soovib lapsega mängida).

Kohe etterutates märgin ära, et ka kohus arvestab ikka vanemate soove ja kohus ei sa asundida vanemat lapsega n aega koos olema – ta saba üksnes sundida teist vanemat võimaldada lahuselaval vanemal lapsega kohtumist, mitte aga, et lahuselav vanem PEAB oma lapsega kohtuma.

Ma muidugi sinu arust ei muretseks ette. Samas ära kindlasti mine mehe juurde jutuga, et “nüüd on laps nii suur, et ta PEAKS olema sinuga terve nädalavahetuse”. Paku seda mehele kui võimlaust, et laps enam rinda ei saa ja kui soovib, siis võib nädalavahetuseti enda juurde viia, vanavanemate juurde kaasa võtta jne. ära mine mehe juurde jutuga, kuidas sina vajad vaba aega – see jutt ei huvita kedagi.

Miks siis ema ei või vajada lapsevaba nädalavahetust kord-kaks kuus? Ema pole ka masin ju. Minu arust tuleks KOHE kokku leppida, kuidas asjad hakkavad olema, et see nii jääks ka lapse kasvades. Laps kasvab nii kiiresti ja pärast on segadust veel rohkem, kes ja kui palju teda võtab ja võtma peaks. Tüüpiline jutt, mis meestel on, et ema ei lubanud last jne. Seega tee ikka kohe plaan mitmeks aastaks ette. Lapsele on oluline ka rutiin, seega üle nädala nädalavahetus isaga poleks palju tahetud praeguses eas ja lähiaastaid arvestades.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa tuleb kohe harjutada lapsega olema (ja last isaga), ka öösel. Ikka kohe harjutad, et isa on ka olemas ja tema juures ollakse ka pikemalt. Muidu jääbki isa lapsele nagu kuuvarjutus, sest hiljem tuleb jälle sama jutt, kuidas isa ei ole harjunud ja ei saa ja laps ei lepi jne ettekäänded. Kui isa soovib lapse elus osaleda, siis tulebki last temaga jätta. Isa ja lapse omavahelolemine on hädavajalik, et neil tekiks oma rutiin, oma suhe, oma elu siis, kui laps on seal ja emmet pole kõrval. Kui seda aega ei ole, ei tekigi mingit sidet neil, see tekib üksteisega tegeledes, üksteisega olles. Sellele võiks rõhuda. Kui see on kogu aeg nii olnud, siis ei tea ju laps protestidagi, aga nt kolmesena võib selline uue asja sisseseadmine minna suure sõjaga ja lapsepoolse protestiga.

See “ema on ka inimene” jutt nüüd eksmeest vaevalt liigutab. Või kui see öösel isa juures olemine pole ikkagi võimalik ja mitte seepärast, et isal oleks ebamugav, vaid lapsel on öösel isaga paha olla (isa on tõepoolest raske unega, aga laps tahab öösel potitamist või on viletsa unega ja vajab rahustamist vms), siis teha ööbimist suuremana ja praegu ikkagi pikendada nende omavahelist aega, 4-5 tundi nädalas jääb väikelapsele isa nägemiseks väheks, siis jääbki isa mingiks “vahetevahel” kujuks, mitte isaks.

Kõik see jutt kehtib siis, kui isa ikka südamest on huvitatud isa olema, muidu on nii mõnus sel viisil vaikselt “vasakule ära” vajuda ja lapse elust välja. Hiljem kehitab õlgu ja ütleb, et aga ma ju ei oska ja ei saa ja laps ka ei taha! Mitte et sina sunnid teda lapsega olema, sest ise ka ju väsinud jne, siis see nagunii tööle ei hakka.
Tuleb rõhuda lapse huvidele või õigemini peaksidki need olema kõige esimesed otsuse tegemise ajendid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure tõenäosusega lepiks ta isaga praegu nädalavahetusel paremini kui hiljem. Samamoodi nagu pooleteiseaastased lepivad tihti lasteaiaga paremini kui 2.5-aastased. Ma pakuks ka välja võimalusena, et nüüd saab võtta pikemaks enda juurde, kui sellega venitada, siis võib olla raskem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui isa ei ole nõus terveks nädalavahetuseks last võtma, siis nii ongi. Samas ei saa sa takistada ka muul ajal lapsega kohtumist, kui see kuidagi elukorralduslikult just võimatu pole (nt lapse lõunauneajal soovib lapsega mängida).

Kohe etterutates märgin ära, et ka kohus arvestab ikka vanemate soove ja kohus ei sa asundida vanemat lapsega n aega koos olema – ta saba üksnes sundida teist vanemat võimaldada lahuselaval vanemal lapsega kohtumist, mitte aga, et lahuselav vanem PEAB oma lapsega kohtuma.

Ma muidugi sinu arust ei muretseks ette. Samas ära kindlasti mine mehe juurde jutuga, et “nüüd on laps nii suur, et ta PEAKS olema sinuga terve nädalavahetuse”. Paku seda mehele kui võimlaust, et laps enam rinda ei saa ja kui soovib, siis võib nädalavahetuseti enda juurde viia, vanavanemate juurde kaasa võtta jne. ära mine mehe juurde jutuga, kuidas sina vajad vaba aega – see jutt ei huvita kedagi.

Miks siis ema ei või vajada lapsevaba nädalavahetust kord-kaks kuus? Ema pole ka masin ju. Minu arust tuleks KOHE kokku leppida, kuidas asjad hakkavad olema, et see nii jääks ka lapse kasvades. Laps kasvab nii kiiresti ja pärast on segadust veel rohkem, kes ja kui palju teda võtab ja võtma peaks. Tüüpiline jutt, mis meestel on, et ema ei lubanud last jne. Seega tee ikka kohe plaan mitmeks aastaks ette. Lapsele on oluline ka rutiin, seega üle nädala nädalavahetus isaga poleks palju tahetud praeguses eas ja lähiaastaid arvestades.

ma polegi öelnud, et ema ei vaja vaba aega. Aga see ei ole eksmehe asi anda oma eksnaisele vaba aega. See ei ole lapsega koosolemis eesmärk ja kui lajatada jutuga, kuidas TEMA vajab vaba aega, siis siin on juba ette konflikt sisse kirjutatud. Sellepärast ehk suhted ei püsigi, et liiga palju esitatakse otseselt nõudmisi, mitte ei räägita asju läbi

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 11:42; 24.09 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin lahku, kui laps oli 8-kuune, sai ka rinda. Isaga hakkas olema kohe iga kahe nädala tagant terve nädalavahetuse. See aeg rinda lihtsalt ei saanud. Isa on siiani arvestatav lapsevanem, poiss on juba 10-aastane.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see ei ole eksmehe asi anda oma eksnaisele vaba aega.

Kelle siis? Ta on lapsele samasugune vanem nagu ema. Mis mõttes lajatada, et isa võiks ka lapse eest hoolitseda? Väga imelik jutt sul.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekaitse ajakirjast artikkel:

Suhtluskorda määrates arvestab kohus ennekõike lapse vanust, tema tavapärast päevakava, samuti vanemate tegelikke võimalusi lapsega koos veeta. Väikelaste (sõimelaste) puhul eelistavad lastepsühholoogid lühemaajalisi kohtumisi, mis toimuksid tihedamini (mõnetunnised kohtumised mõned korrad nädalas). Lasteaialaste ja koolilaste puhul eelistatakse pikema vältusega kohtumisi, kuid harvemini. Tavapäraseim ongi graafik, kus laps veedab vanemaga iga teise nädalavahetuse, vahel lisandub sellele ka nädalasisene päev sellel nädalal, kui laps nädalavahetusel eraldielava vanema juurde ei lähe. Samuti reguleeritakse lapse viibimine ühe või teise vanema juures pühade ja puhkuste ajal, suuremate laste puhul ka koolivaheaegadel.

https://ajakiri.lastekaitseliit.ee/2015/06/02/suhtlusoigus/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps 1 aastase lapse suhtluskord oma isaga.