Esileht Väikelaps 1-aastase talvine käruvarustus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 1-aastase talvine käruvarustus

Postitas:
Kägu

Laps saab detsembris aastaseks ja mõtlen, millised riided/soojakott talle varuda. Saan aru, et tänapäeval on soojakotid väga popid, aga kui mõtlen olukorrale, et tahaks lapse kärust mõnikord ka välja mängima võtta, siis ju ei toimi see, et laps on ainult toariietega soojakotis. Seega kaldun ikka kombeka ostmise poole. Samas ainult kombekaga on ka kärus äkki jahe? Kas peaks juurde hankima mingi erilise sooja teki, millega laps katta? Praegu on meil olemas ainult õhukesed tekid, mida suvel kasutasime. Või toimib kuidagi ka kombekas + soojakott lahendus? Või läheb siis ikkagi liiga palavaks? Olen näinud veel ka kärudele jalakatteid, kas see on mõistlik ost – et siis jalgade osa veel täiendavalt soojas ja sademete eest kaitstud?

Tänan kõiki, kes viitsivad kaasa mõelda. Asju, mida osta võiks, on nii palju, aga tahaks ikka kindla peale välja minna ja osta vaid kõige vajalikumat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panin käru istumisosa peale lühemakarvalise lambanaha (rihmad läbi lambanaha). Lapsele panin selga talvekombe ja jalgade (ja keha) katmiseks kasutasin käruga kaasas olnud jalakatet. Kui oli porine ilm, siis vahetasin kärus saapad kapukate vastu. Mingit lisatekki ei kasutanud. Mina ühendasin õues mängimise magamisega – see tähendab, et esmalt mängisime ja kui laps väsima hakkas, panin kärusse magama. See toariietega soojakotti variant töötab ainult juhul, kui panedki ainult kärusse magama, aga mul selles vanuses ta polnud enam sugugi nõus hops kärus magama jääma. Ikka alguses oli istuli ja vahtis ringi ning mängis kätega, mis tähendab, et käed ei püsi soojakotis, jope peaks siis vist ikka seljas olema.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina eelmine talv käisin enda aastasega õues ainult siis kui ta ärkvel oli, vahest harva juhtus, et jäi kärus magama. Seljas oli tal paks talvekombekas ja peal paks villane tekk. Aga kui tahta, et laps ikka õues magaks siis võib proovida talvekombeka ja õhukese kevad sügise soojakoti kombot.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 2 novembribeebit. Talveks kõndisid mõlemad

Minu jaoks oli ka vastumeelne panna porine laps vankrisse magama. Seetõttu toimetasin hoopis nii, et laps oli vankris ainult uneajal, riietes, mida kasutasingi ainult uneks (va müts sama). St topeltkindad, sest lörtsise ilmaga ikka võivad seest niiskeks minna seistes, topeltkombe jne (ei kasutanud soojakotti).

Niisama õues mängimas käisime kas kahe une vahepeal või kui juba ühel unel, siis ennelõunat.  Värske 1aastane ei tunne veel mänguväljakust puudust, talle piisab kodumaja ees kõndimisest, lombis toikaga solberdamisest, kelguga vedamisest jne. Nii harjus ka laps kõndima, st et ma ei viinud teda käruga nt mänguväljakule, vaid pidi ise kõndima (nt kevadel juba)

Nii magas laps alati puhtas ja kuivas kärus.

Selline lähenemine lahendab ka sinu soojakoti küsimuse – lihtsalt on nö unejalutuskäik ja mänguaeg eraldi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed said aastaseks novembris ja detsembris ning mina kasutasin küll käru jalakatet. See kaitseb tuule ja sademete eest, hoiab mingil määral sooja (paigal istudes või magades on ju lapsel jahedam kui ringi toimetades) ja on käru külge kinnitatud, nii et laps saab selle all ennast vabalt liigutada ega aja seda pealt ära nagu tekki.

Mu ühel kärul jalakatet lisavarustuses ei olnud, aga oli selline soojakott, millel sai pealmise osa lukuga täiesti ära võtta. Selle alumine osa oligi siis kogu aeg kärus (nagu istmepolster, rihmad läbi), ja kui oli kehv ilm või laps magama jäi, panin pealmise osa ka külge.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem talvekombe, siis saab sülle võtta ja paar sammu õues teha. Ning sinna midagi peale, kas paksem jala kate, õhem soojakott, paksema soojakoti luku võib lihtsalt vöökohast ülaltpoolt lahti jätta, ja luku avatusega temperatuuri reguleerida, nt pikema bussisõiduga oleks liiga palav muidu. Või kasvõi teki võib peale panna, talv on ka nii erineva temperatuuriga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügis, talv ja kevad on selline vihmane ja tuuline aeg. Meil oli kasutuses Emmaljunga scooter, sest selle suur kaarvari kaitses igasuguse taevast tuleva asja eest. Istumise all oli lambanahk ja peal keskelt lukuga jalakate. Lisaks oli kärus kaasas üks mikrofiiberlapp, millega sai nt mänguväljakul beebikiige vm atraktsiooni vihmast ja lörtsist puhtaks  tõmmata või saapad porist puhtamaks tõmmata enne kärusse panekut.

Külmema ilmaga kui laps jäi kärus magama, siis oli üks tekike, mis läks kombes lapsele jalakate alla peale ja mida sai vajadusel pesta.

Esimene käru, mis kasutuses oli sai olstetud koos soojakotiga aga see oli seest fliiskangaga ning hakkas kitsaks jääma talvekombes lapsele. Pealegi ei oleks tahtnud sinna last porisena panna ja lukk oli külje peal. Keskel asuva luku saab nt päikselise aga tuulise ilmaga ülevalt mingi osa lahti tõmmata, et laps saaks paremini ringi vaadata. Küljepeal oleva luku pead täiesti  lahti tegema ja siis ei kaitse miski enam jaheda tuule eest.

Kunagi ei tea ette, kui palju ja mis vanuses laps veel kärus magab. Jalakate sobib nii siis kui laps magab kui ka siis kui on ärkvel ja vahepeal kõndimas käib. Meil nt oli näha, et mingis vanuses tahtis magamise ajal rohkem keerutada ja asendeid muuta, kui kärus võimalik. Nii hakkaski päevaunesid toas voodis magama ja käruga väljas käies oli ärkvel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talvekombekas muidugi ja kärus võid lisaks kasutada jalakatet või soojakotti. Õhemat soojakotti, näiteks, siis saab k/s ka kasutada.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps 1-aastase talvine käruvarustus