Esileht Väikelaps 1 aastasel IKKA gaasid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: 1 aastasel IKKA gaasid

Postitas:
Kägu

Kaua võib ? Ootasin 3 kuud. Ikka gaasid. 6 kuud. Ikka gaasid.. no saab ehk aastaseks siis ehk kaovad gaasid. Oli suur suur lootus. Nüüd juba Aasta ja 1 kuud. Ikkka veel on gaasid. Just öösiti. Segavad und. Ärkab nuttes. Tihti ainult siplebki terve öö. Ei aita gaasirohud ega piimhappebakterid. Olen püüdnud toitu jälgida et mis tekitada võiks. No ei saa aru. Igal öösel täpselt sama jama. Päeva aeg ei ole midagi. Magab 2 × 1.5 h. Ja just öösel on üks ving ja kiun. Puuksutab ja nutab. Kaua veel kannatama pean ? Saab juba tavatoitusid. Maitsestamata. Piima väga enam ei taha. Söööbki seda mida meie. Olen püüdnud ka puuvilju ära jätta vms. Et ehk tekitavad need gaase. Ei aita mitte miski. Igal ööl üks ja sama.. Umbes 3 kuud tagasi oli ööö kus panin ta magama ja magas TERVE ÖÖ ärkamata. Kusjuures ei muutnud ma midagi toitumise juures. Ma ei saagi aru kuidas siis gaase ei olnud. Edasised ööd on kõik samasugused. Millal me ometi magada saame ? Laps ärkab ligi 20 korda öösel nutuga. Terve öö puuksutab. Nii kahju on 🙁 Ei oska enam kuidagi last aidata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt jätad ära piimatooted. Piim, jogurt, kohupiim, sulajuust, mozzarella, feta, keefir, vahukoor jne kõik, viimseni.

Saad kasutada taimseid jooke.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt jätad ära piimatooted. Piim, jogurt, kohupiim, sulajuust, mozzarella, feta, keefir, vahukoor jne kõik, viimseni.

Saad kasutada taimseid jooke.

Ei. Esmalt konsulteerid perearstiga, kes  vajadusel teeb uuringuid või suunab edasi. Mitte ei jäta mingi foorumikäo õpetuse peale lapsele vajalikust mitmekesisest toiduvalikust terveid toidugruppe välja.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toitumispäevik + kõigepealt perearst, jah. Peale selle jälgida, ega süües õhku sisse ei ahmi või liiga vähe ei näri (see vist müofunktsionaalse terapeudi teema).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt jätad ära piimatooted. Piim, jogurt, kohupiim, sulajuust, mozzarella, feta, keefir, vahukoor jne kõik, viimseni.

Saad kasutada taimseid jooke.

Minu pojal põhjustavad ka piimatooted selliseid seedeprobleeme. Laktoositalumatus on testitud, seda pole ja perearst keeldub probleemi tunnistamast. Sellest hoolimata kui kõik piimasaadused välja jätta, on laps päeval rõõmus ja magab öösel. Kui piima saab, ärkab mitu korda öösel, puuksutab, kõht sageli lahti, poiss ise nutune ja kõik see jama.

Ei sobi ka kitsepiimal põhinev jätkupiimasegu. Hommikupoolikul võib seda juua, õhtul põhjustab öiseid probleeme. Kasvab kaera ja mandlipiima peal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt jätad ära piimatooted. Piim, jogurt, kohupiim, sulajuust, mozzarella, feta, keefir, vahukoor jne kõik, viimseni.

Saad kasutada taimseid jooke.

Minu pojal põhjustavad ka piimatooted selliseid seedeprobleeme. Laktoositalumatus on testitud, seda pole ja perearst keeldub probleemi tunnistamast. Sellest hoolimata kui kõik piimasaadused välja jätta, on laps päeval rõõmus ja magab öösel. Kui piima saab, ärkab mitu korda öösel, puuksutab, kõht sageli lahti, poiss ise nutune ja kõik see jama.

Ei sobi ka kitsepiimal põhinev jätkupiimasegu. Hommikupoolikul võib seda juua, õhtul põhjustab öiseid probleeme. Kasvab kaera ja mandlipiima peal.

Kitsepiim on sama, mis lehmapiim, laktoosi mõttes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt jätad ära piimatooted. Piim, jogurt, kohupiim, sulajuust, mozzarella, feta, keefir, vahukoor jne kõik, viimseni.

Saad kasutada taimseid jooke.

Minu pojal põhjustavad ka piimatooted selliseid seedeprobleeme. Laktoositalumatus on testitud, seda pole ja perearst keeldub probleemi tunnistamast. Sellest hoolimata kui kõik piimasaadused välja jätta, on laps päeval rõõmus ja magab öösel. Kui piima saab, ärkab mitu korda öösel, puuksutab, kõht sageli lahti, poiss ise nutune ja kõik see jama.

Ei sobi ka kitsepiimal põhinev jätkupiimasegu. Hommikupoolikul võib seda juua, õhtul põhjustab öiseid probleeme. Kasvab kaera ja mandlipiima peal.

Kitsepiim on sama, mis lehmapiim, laktoosi mõttes.

Piim sisaldab ka muud peale laktoosi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt jätad ära piimatooted. Piim, jogurt, kohupiim, sulajuust, mozzarella, feta, keefir, vahukoor jne kõik, viimseni.

Saad kasutada taimseid jooke.

Minu pojal põhjustavad ka piimatooted selliseid seedeprobleeme. Laktoositalumatus on testitud, seda pole ja perearst keeldub probleemi tunnistamast. Sellest hoolimata kui kõik piimasaadused välja jätta, on laps päeval rõõmus ja magab öösel. Kui piima saab, ärkab mitu korda öösel, puuksutab, kõht sageli lahti, poiss ise nutune ja kõik see jama.

Ei sobi ka kitsepiimal põhinev jätkupiimasegu. Hommikupoolikul võib seda juua, õhtul põhjustab öiseid probleeme. Kasvab kaera ja mandlipiima peal.

Kitsepiim on sama, mis lehmapiim, laktoosi mõttes.

Piim sisaldab ka muud peale laktoosi.

Sa siis?

Mida sa targutad. Tõsiselt. Kui laktoos inimes nutma paneb, välistab ta laktoosi.  Aga sina muudkui räägid teemavälist lollust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt jätad ära piimatooted. Piim, jogurt, kohupiim, sulajuust, mozzarella, feta, keefir, vahukoor jne kõik, viimseni.

Saad kasutada taimseid jooke.

Minu pojal põhjustavad ka piimatooted selliseid seedeprobleeme. Laktoositalumatus on testitud, seda pole ja perearst keeldub probleemi tunnistamast. Sellest hoolimata kui kõik piimasaadused välja jätta, on laps päeval rõõmus ja magab öösel. Kui piima saab, ärkab mitu korda öösel, puuksutab, kõht sageli lahti, poiss ise nutune ja kõik see jama.

Ei sobi ka kitsepiimal põhinev jätkupiimasegu. Hommikupoolikul võib seda juua, õhtul põhjustab öiseid probleeme. Kasvab kaera ja mandlipiima peal.

Kitsepiim on sama, mis lehmapiim, laktoosi mõttes.

Piim sisaldab ka muud peale laktoosi.

Sa siis?

Mida sa targutad. Tõsiselt. Kui laktoos inimes nutma paneb, välistab ta laktoosi. Aga sina muudkui räägid teemavälist lollust.

See on kindlasti lollus kui mu lapsel on laktoositalumatus testitud ja testi tulemuseks oli ‘laktoositalumatust ei ole’.
Seel juhul peaks inimene taluma laktoosivabasid tooteid, kui laktoos on probleem. Ei talu laktoosivabasid tooteid.

Muus maalimas tunnistatakse väikelaste piimaallergiat diadnoosina, diagnoositakse ka sümptomite ja toidupäeviku alusel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstiga või lastearstiga räähitud?

Analüüsid?

 

Alusta toidupäevikust ja arstidega rääkimisest.

Teiseks- 1a on nii suur, et lehmapiimatoodetest loobumine mingiks ajaks (et proovida, kas põhjus on piimasuhkrus st laktoosis või piimavalgus) ei põhjusta mingit katastroofi ega ole piim talle enam elutähtis toiduaine.

Katsetada tasub. Jätad ära ja jälgid kas asi paraneb.

 

Sellele, kes väitis, et laktoositalumatus testitud ja seda pole, seega arsti väitel piimatooted pole süüdi- soovitan arstile välja pakkuda, et tegu võib olla hoopis piimaVALGU  talumatusega. Siis  ei aita ka laktoosivabad tooted või kitsepiimatooted vaid ainult taimne piim, olgu see soja-, kaera- või mandlipiim. Kui laps alla 1a saab retsepti (siis kordi odavam) ja apteegist rpa-pulbri soja baasil.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt jätad ära piimatooted. Piim, jogurt, kohupiim, sulajuust, mozzarella, feta, keefir, vahukoor jne kõik, viimseni.

Saad kasutada taimseid jooke.

Minu pojal põhjustavad ka piimatooted selliseid seedeprobleeme. Laktoositalumatus on testitud, seda pole ja perearst keeldub probleemi tunnistamast. Sellest hoolimata kui kõik piimasaadused välja jätta, on laps päeval rõõmus ja magab öösel. Kui piima saab, ärkab mitu korda öösel, puuksutab, kõht sageli lahti, poiss ise nutune ja kõik see jama.

Ei sobi ka kitsepiimal põhinev jätkupiimasegu. Hommikupoolikul võib seda juua, õhtul põhjustab öiseid probleeme. Kasvab kaera ja mandlipiima peal.

Kitsepiim on sama, mis lehmapiim, laktoosi mõttes.

Piim sisaldab ka muud peale laktoosi.

Sa siis?

Mida sa targutad. Tõsiselt. Kui laktoos inimes nutma paneb, välistab ta laktoosi. Aga sina muudkui räägid teemavälist lollust.

See on kindlasti lollus kui mu lapsel on laktoositalumatus testitud ja testi tulemuseks oli ‘laktoositalumatust ei ole’.

Seel juhul peaks inimene taluma laktoosivabasid tooteid, kui laktoos on probleem. Ei talu laktoosivabasid tooteid.

Muus maalimas tunnistatakse väikelaste piimaallergiat diadnoosina, diagnoositakse ka sümptomite ja toidupäeviku alusel.

Sest see on tootjate reklaamitrikk.

Laktoosi saadakse toodetest välja samasuguse laktaasensüümiga, mida laktoosikud niisamagi söövad. Aga kuskil pole reguleeritud, palju seda peaks lisama, rääkimata inimeste endi erinevatest seisunditest. Ehk pannakse natuke sisse, kutsutakse seda laktoosivabaks, võetakse selle eest neli korda rohkem raha, aga tegelikult on tulemus suur null. Ma ka ei söö laktoosivabasid tooteid. Ka nt keefir või hapupiim peaks ju laktoosikule sobima, aga ei. Või pakutakse kitsepiima Endale kergem on kõik välistada. Laktaasi pannakse niigi igale poole sisse, sinki, veini, majoneesi jne et siltide lugemine on igakordne poeskäigu teema.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kestis see jant öiste nuttude ja kõhuvalus lapsega kuni ta oli 10-kuune. Siis selgus, et piimatooted ei sobi. Kui need menüüst välja said siis saabusid rahulikud ööd kõigile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetage see soja ja muu taimsete jookide pakkumine piima alternatiivina. Kui vanem/arst leiab, et laps VAJAB piimatooteid, siis ükski mandlipiim ei sisalda neid aineid.

Taimsed piimad sobivad lehmapiima asenduseks vb müsli peale, aga mitte asendama piimavalke jne (iseasi küsimus on, kui hädavajalik lehmapiim on, aga siinkohal ei räägi me sellest, vaid lehmapiima asendamisest).

Minul nt üks lastest ei joogi piima – no ja siis, miks peab üldse piimalaadset asja jooma, et seda kaerapiima pakkuda? Joob vett nagu kõige patem. Kaera tarbib pudruna.Need taimsed piimad isegi ei maitse samamoodi ju.

Ka nüüd värske aastane keerab pea ära lehmapiimale, juustule, kohupiimale, jogurtile, keefirile. Ka nt koorekastmega pasta ei meeldi. Ju ei meeldi piimatooted, mis siis ikka.

 

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua võib ? Ootasin 3 kuud. Ikka gaasid. 6 kuud. Ikka gaasid.. no saab ehk aastaseks siis ehk kaovad gaasid. Oli suur suur lootus. Nüüd juba Aasta ja 1 kuud. Ikkka veel on gaasid. Just öösiti. Segavad und. Ärkab nuttes. Tihti ainult siplebki terve öö. Ei aita gaasirohud ega piimhappebakterid. Olen püüdnud toitu jälgida et mis tekitada võiks. No ei saa aru. Igal öösel täpselt sama jama. Päeva aeg ei ole midagi. Magab 2 × 1.5 h. Ja just öösel on üks ving ja kiun. Puuksutab ja nutab. Kaua veel kannatama pean ? Saab juba tavatoitusid. Maitsestamata. Piima väga enam ei taha. Söööbki seda mida meie. Olen püüdnud ka puuvilju ära jätta vms. Et ehk tekitavad need gaase. Ei aita mitte miski. Igal ööl üks ja sama.. Umbes 3 kuud tagasi oli ööö kus panin ta magama ja magas TERVE ÖÖ ärkamata. Kusjuures ei muutnud ma midagi toitumise juures. Ma ei saagi aru kuidas siis gaase ei olnud. Edasised ööd on kõik samasugused. Millal me ometi magada saame ? Laps ärkab ligi 20 korda öösel nutuga. Terve öö puuksutab. Nii kahju on ???? Ei oska enam kuidagi last aidata.

Oli sama probleem, mis kestis kuni lapse kaheaastaseks saamiseni. Arstid aidata ei osanud, kuna allergiatestid midagi ei näidanud: Seejärel tegin tasulise toiduTALUMATUSE testi. Test näitas, et lapsel on KASEIINI (piimavalgu) talumatus. See tähendas seda, et ka laktoosivabad tooted ei sobi. Eemaldasime toidust piima ja laps hakkas magama. Ka ei olnud rahutu(ei sipelnud enam öösiti), vaid hakkas magama. Praegu on laps 8, vaikselt tarbib piimatooteid, aga enam need selliseid vaevusi ei põhjusta. Jälgin, et liiga palju ei saaks. Soovitan talumatuse testi teha(Synlab jms kohad teevad).

Edu ja loodan, et saate varsti normaalselt välja puhata!

PS! Peale testi läks aega 3 kuud, kuni laps normaalselt magama hakkas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhuli magamine aitas meil, kuigi parem on muidugi gaaside tekkepõhjus välja selgitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka tasuline test ära teha. Saab kiiremini teada, kas on piimas asi või muu toit(näiteks teraviljad või mingi köögivili). Kui lihtsalt piimatooted liiga pikalt ära jätta, muutub laps laktoositalumatuks, isegi kui enne  talus. Ise katsetades tuleb vähemalt paariks nädalaks piim ära jätta, et tulemust näha, aga nädal ilma juba võib tekitada laktoositalumatuse. Taimsed piimad ei ole tervisele kasulikud. Paljud teraviljad, mandlid ja soja sisaldavad raskmetalle ning enamasti on neile jookidele juurde lisatud vitamiine ja mineraale, mida üldse ei tasuks sisse süüa. Hea, kui kõik saaks loomulikult toidust kätte.

Gaasid võivad ka muust olla kui toidust. Mul beebil oli  näiteks B12 puudus. kisas ja puuksutas jubedalt, arvasin, et gaasid. Aga nutmine teebki kõhu pingesse ja pressib gaase välja. Juhuslikult lugesin b12 puudusest ja perearst nentis ka, et see nutt selline kisav ja teeks analüüsid. Nii kui vitamiine juurde sai, kadus probleem ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muus maalimas tunnistatakse väikelaste piimaallergiat diadnoosina, diagnoositakse ka sümptomite ja toidupäeviku alusel.

Minu teada ka Eesti lastearstid räägivad sellisest probleemist mida nimetatakse “väikelapse piimavalgu talumatus” või mingi selline termin oli.

Avaldub see niimoodi: laps, kes on seni saanud rinnapiima (ja rinnapiim pole vaevusi tekitanud), ei suuda peale rinnapiimalt võõrutamist üle minna loomade piima või loomade piimal põhinevate toodete (piimatooted, väikelaste piimasegud) tarbimisele – tekivad kõhuvaevused nagu gaasid, kõhuvalud, vahutav väljaheide jms.  Mõnel ka iiveldus.

Kuna ka rinnapiim sisaldab laktoosi, siis laktoosi seedimises järelikult probleem ei ole ning laktoosivabadest toodetest abi ei ole. 

Minu esimesel lapsel ilmnes see väga selgelt. Rinnapiimal olles oli kõik korras. Aga ühtegi lehmapiimast asja süüa ei saanud, kohe vaevused. Proovisime kitsepiima – ei paremat midagi. Seega esialgu jätkasin imetamist kuni 1,5a andsin muu toidu kõrvale lihtsalt rinnapiima, et laps üldse mingit piima saaks. Sealt edasi ei saanud laps tõesti mingi aja üldse mingit piima. Taimseid piimasid me ei kasutanud.  Ennetamaks valguvaegust, jälgisin, et laps sööks iga päev liha- Lisaks sõi laps “piimavabal” eluperioodil iga päev 1 kanamuna – õnneks lapsele maitses muna.

Lastearst ütles, et enamusel väikelastest on “loomapiimatalumatus” mööduv ja soovitas 2-3 eluaasta kandis ettevaatlikult hakata proovima piimatoodete lisamist. 3a sünnipäeva lähenedes hakkasingi lapse menüüsse lisama piimatooteid, esialgu kohupiima ja jogurtit. Ei tekkinud mingeid seedehäireid. Seejärel ka juustu, rõõska piima jms.

Sarnane probleem ilmnes ka minu kolmandal lapsel. Rinnapiimal ei olnud mingit häda, aga muule piimale üle minna ei õnnestunud. Tema puhul oli erinevus selles, et natuke üle aastasena ta võõrdus ise rinnast (ei tahtnud või ei viitsinud imeda), nii et imetamine jäi üsna järsku ära. Kuna ta nägi, et vanem laps jõi tassist piima, siis tema puhul jah, kasutasime Coopi riisipiima – ütlesime, et see on sinu piim ja sina jood seda. Ka tema puhul söötsime iga päev muna. 3a lähenedes hakaksime proovima anda kohupiima, jogurtit. Ja siis ta juba talus neid.

Lohutuseks võin öelda, et laste hambad on väga heas korras. Esimene laps on 8a ja pole mitte ühtegi auku olnud. Kolmas on 4a. Olen talviti väga hoolikalt ja järjekindlalt andnud D-vitamiini (soodustab kaltsiumi omastamist toidust) ja ju on nad on kaltsiumi kuskilt kätte saanud…

Kui aga ka täielik piimast loobumine probleemi ei lahenda – siis tuleks juba pöörduda arstile, et teha lapse gluteenitalumatuse (tsöliaakia) markerite vereproov. Tingimus on, et proovi andmist ei ole laps pidanud gluteenivaba dieeti – muidu proov ei näita õigesti ja jääbki segaseks, kas on tegu tsöliaakiaga või ei ole. Tsöliaakiakahtluse korral on nii, et mida varem laps diagnoosi kätte saab, seda parem.

Neid toidutalumatuse teste ehk nn. toidutalumatuse paneele (mis maksavad erafirmades üsna krõbedat hinda) mina aga usaldusväärseks ei peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps 1 aastasel IKKA gaasid