Esileht Koolilaps 1.kl katsetele-vestlusele lapsega kaasa ema või isa? isaga tõenäosus suurem sisse saada?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 1.kl katsetele-vestlusele lapsega kaasa ema või isa? isaga tõenäosus suurem sisse saada?

Postitas:

Küsiks, kuidas on tundunud Teile, kes on käinud varasematel aastatel katsetel, kas lapsega vestluse ajal oleks parem olnud, et ema või isa on lapsega kaasas?
Kuidas küsitlejad suhtunud on? kuidas laps on käitunud?

Mul on mõte, et äkki meesterahvaga on ka naisõpetajad nö teistsugused?! Kas võib lausa olla nii, et sisse saamise tõenäosus kasvab, kui vestlusele läheb isa koos lapsega, sest näitab, et peres tegeleb ka isa aktiivselt lapsega (pole kogu aeg tööl/jalga lasknud)?

VÕi on just vastupidi – et kui ikka ema on kaasas, siis see näitab peret ja lapse tulevast õppimisvõimet kuidagi positiivsemas valguses?!

[small]
Täpsustuseks – \”Vestlus lapsega viiakse läbi lapsevanema ja kahe õpetaja juuresolekul. Vestluse käigus hinnatakse lapse teadmisi iseendast ja ümbritsevast maailmast. \”

Ärge kohe pahandage, kui natuke liiga palju eelarvamusi mu mõtetes on, kuid eks need katsed suht subjektiivsed ju ole :)[/small]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 13:27; 10.02 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ema või isa ju katseid tee, ma küll usun, et pole vahet, kes ukse taga ootab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil eelmise aasta kogemus 3-e kooliga – emad-isad ootavad ukse taga ning lapse vanemat/vanemaid näeb vaid inimene, kes lapse saabumise registreerib. Ühes koolis polnud ka seda. Ema-isa nime või muude andmete vastu keegi kuskil huvi ei tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa küsimusest aru. Kui minna kooli katsetele siis keegi isegi ei tea, kes kelle laps seal on. Laps on klassis, vanemad ootavad kõik väljas. Vanematega keegi räägi. See, kes selle lapse sinna kohale tõi ei huvita nüüd küll kedagi.
Kui räägid VHK katsetest, ise seal ei käinud, siis nii palju kui olen aru saanud, oodatakse sinna ikka mõlemat vanemat vestlusele, nii ema kui isa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsed koosnevad nö tundidest ja pärast seda on vestlus koos lapsevanemaga (ühe kooli kodulehelt \”Vestlus lapsega viiakse läbi lapsevanema ja kahe õpetaja juuresolekul. Vestluse käigus hinnatakse lapse teadmisi iseendast ja ümbritsevast maailmast.
\”).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 13:27; 10.02 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jahh, meenuvad need kallid ülikonnad isade ja poegade seljas eelmise aasta katsetelt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa on esindusliku välimusega ja/või ajakirjanduse veergudel positiivse tegelaskujuna esinenud, siis kindlasti isaga 😉 Kui aga isa on tavaline inetu \”soome ehitaja\”, nagu enamikel eesti lastel, siis pigem emaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oh jahh, meenuvad need kallid ülikonnad isade ja poegade seljas eelmise aasta katsetelt[/tsitaat]

Hinnasildid rippusid küljes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et vanaema oleks kõige löövam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui isa on esindusliku välimusega ja/või ajakirjanduse veergudel positiivse tegelaskujuna esinenud, siis kindlasti isaga 😉 Kui aga isa on tavaline inetu \”soome ehitaja\”, nagu enamikel eesti lastel, siis pigem emaga.[/tsitaat]
…isa on tavaline inetu \”soome ehitaja\”, nagu enamikel eesti lastel… mis mõttes? Selle loogika järgi on enamike Eesti laste emad mõttetud küünetehnikud… on siis mõtet üldse sinna katsetele minna?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh taevake ,no mis probleemid nüüd on .Ei saa aru.
Hinnatakse ju lapse teadmisi ,mitte ei vaadata kes kaasas on .Vanem on vanem ja mõnel lapsel on hoopiski kasuvanemad .Ei ole vaja endale probleeme juurde tekitada .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanematega ei rääkinud eelmisel aastal küll keegi, kuigi teates nii lubati. Samuti ei tehtud katseid 1. klassi tasemel, nii nagu lubati. Keeleõppe valmiduse kontrollimisel ei tegeletud võõrkeelsete sõnadega, vaid mälu järgi 10 eestikeelse sõna kordamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa TIK-i mõtled, siis seal on võimalik ka variant, et laps läheb klassi üksinda, ilma vanemateta. Meie laps eelmisel aastal niimoodi tahtiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin TIK-is ise kaasas…ausalt öeldes vahet ei olnud, kes läheb, vanem istus nii ehk nii klassi taga nurgas.

Küll aga nägin, et laps oli minu juuresolekul, küsimustele vastates, väga pinges.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keeleõppe valmiduse kontrollimisel ei tegeletud võõrkeelsete sõnadega, vaid mälu järgi 10 eestikeelse sõna kordamisega.[/tsitaat]

keeleõppimise valmidust ei olegi vaja võõrkeelsete sõnade meeldejätmisega kontrollida. veel vähem on olemas seos õpitava keele ja katsetel kasutatava keele vahel, need sõnad võivad vabalt ka korea keeles olla. ja samahästi võivad need ka eesti keeles olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti küll küsiti, kas laps tahab vanemaga või ilma. Nägin isa, kelle laps tahtis minna üksi, kuid isa nõudis, et tema ka sisse. Siis laps ei teinud suudki lahti klassis ja isa tuli vihasena nagu pühvel klassist välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selle loogika järgi võtta, siis tuleks teada ka küsitleja eelistusi.
Ühele ei meeldi ilusad naised, teisele koledad, mõnele meeldivad motomehed, mõnele ei meeldi sinu roosa jaki värv, teine oleks eelistanud sinises pluusis kollase lipsuga isa 😀

Aga tõsiselt, ma arvan, et oma lapsega saada kaasa tema teine vanem, sa oled juba praegu liialt paanikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajana vaatan ikka eelkõige last ja eks mingil määral ka lapse-vanema sidet. Kedagi mulje jätmiseks saata (või saatmata jätta) on küll jabur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

et kui isa on atraktiinve alfa-isane, siis naisõpetajad suhtuvad kohe alateadlikult positiivsemalt? :DDDD

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks peaks lapsega katsetele kaasa minema see lapsevanem, kellega koos laps end kindlamalt, rahulikumalt ja igatepidi mugavamalt tunneb ning kes omalt poolt suudab last vajalikul määral toetada ja julgustada. Arvestama peab sellega, et aega võib kaua minna ja lapsevanemal peab jätkuma kannatust, et oodata. Teiseks on katsetel lapsi ja lapsevanemaid nii palju, et ükski õpetaja ei suuda fikseerida, kes on kelle vanem, et see meelde jätta ja seda mingi otsuse tegemisel arvestada. Lapsevanematega õpetajatel aega personaalselt suhelda ei ole.
Neis koolides, kus minu lapsed on katsetanud, ei olnud vanematel võimalust katseteruumi sisse minna, ei teadmiste kontrolli ega vestluse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb isast. Minu kogemus pedagoogina räägib sellest, et enamasti on isad ebakindlamad, pea laiali otsas, ei leia õigeid ruume jne. Emaga tundub kogu see protsess kuidagi turvalisem ja läbimõeldum. Enamus isasi, kes lapsega kahekesi katsetama on tulnud, on suhteliselt abitud ja ebakindlad ning vajaksid ise pigem tuge kui et oleks lapsele toeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps 1.kl katsetele-vestlusele lapsega kaasa ema või isa? isaga tõenäosus suurem sisse saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.